Heroin na RECEPT!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Beobandit »

Karakter je ne uzeti heroin preko metadona i ne drogirati se uz terapiju. Da li je neko na 200 kapi Metadona ili nije to je njegova stvar. Ja sam na 120 kapi, a svi lekari sa kojima imam prilike da pricam o svom slucaju me podrzavaju i hrabre da nastavim da se lecim. Bolje je piti lek nego fiksati ulicni prah ili pusiti ili smrkati. Takodje je bolje leciti se nego se vratiti drogi pokusavajuci da na Balkanu dokazes kako imas jak karakter. Gledao sam neki video na youtube o Svajcarskoj i pacijentima koji tamo dobijaju heroin od drzave i video sam da nasi narkomani u Srbiji izgledaju mnogo losije i mislim da su u mnogo tezem stanju nego oni sto svaki dan 3 puta dobijaju drogu. Neke stvari su mi bile jasne i pre toga, a samo su se potvrdile gledajuci te dokumentarne filmove. Ma jednostavno mislim da Svajcarska moze sama da zakljuci sta je za njih bolje i nisu joj potrebni komentari sa Balkana da li se krece pravim putem ili ne i da li svoje gradjane leci na pravi nacin ili je pogresila. Svajcarci se ne zale ni narod ni pacijenti sta onda mi imamo da se bunimo, jednog dana za mozda 20-30 godina i nas to ceka. Legalizacija, promena stava, olaksan zivot zavisnicima koji se nikada ne bi izlecili ni Metadonom ni Morfinom ni nicime. Jedan broj ce uvek juriti drogu i unesrecivati svoje u porodici i ljude na ulici koji im se nadju na putu. Toi je cinjenica koja se potvrdjuje godinama. Sve je probano sem legalizacije droge i sve je imalo uspeha u nekim slucajevima u nekima nista nije pomoglo pa onda treba probati kao Svajcarska i Engleska zasto da ne. Naci im mesta gde ce konzumirati drogu neometani, da se neko dete ne ubode na bacenu iglu i da ne gleda i pita majku sta onaj radi tamo. Da se predozirani ne mrcvare po podrumima i uilicama treba da postoje mesta gde im pomoc moze brzo biti pruzena. Sve to ceka i nas pre ili kasnije, oni koji su zasluzni da se to desi kasnije nose na dusi one koji ne dozive bolja vremena za zavisnike.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by saša-ex »

Beobandit, ti si narkoman kome treba pomoc. Pusti sve te gluposti sa metadonom i kreni sa lecenjem.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Beobandit »

Vec sam rekao da mozete da mi pricate sta hocete zbog slicnih ljudi sam se umalo 2 puta vratio na heroin. Pijem lek koji pije oko 300.000 ljudi u Evropi i ja i moja porodica znamo da je ovo najbolje sto ja mogu. Ja vise nemam snage da se borim sa krizama. Kada bi heroin nestao sa lice zemlja pa i ajde, ali morate da budete svesni da ja sada imam mogucnosti da svaki dan kupujem drogu i da ne bi izdrzao dugo i vec bi isao da ga zavrsim. Meni kada nisu receptori zadovoljeni ja ne mogu da se obuzdam. Ja se lecim vec 3 god. savetuju me oni koji ne zive na Balkanu jer savete odavde vise ne slusam. Slusajuci sam Srbe umalo sam najebao. Ja cu se sjebati a vama je lako da kazete idi leci se, samo ovo je moj zivot, ja cu propatiti uzalud. Vi ste se skinuli ili niste a mene pustite da ja ne uzimam heroin na jedini moguci nacin. Mene podrzavaju ljudi koji me znaju za vreme mog drogiranja jer su oni normalno svesniji od vas sta ja mogu a sta ne mogu, zato su i na mojoj strani a i doktori koje imam priluku da srecem mi ponekad kazu da su promenili misljenje u vezi Metadona. Gledajte vi sebe lecite i savetujte druge koji to traze od vas ja vam nisam trazio savet kako da se odvikavam. Napisao sam samo da me zanima ako neko moze da mi kaze da li je stvarno kriza od subotexa tako grozna kao sto neki to pricaju. Od vas mi saveti za lecenje stvarno ne trebaju idem kod lekara svake nedelje i sa njime cu se dogovarati sve sta cu da radim.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Beobandit »

Procitao sam na negde da i Nemacka samo sto nije uvela heroin na recept ili ga je cak uvela nije mi onaj google prevodilac dobro preveo sa nemackog. Pominju se nekih 7 centara i februar 2009 samo sto ostalo nije dobro prevedeno pa se ne vidi, a od supstituta se daju Metadon, l-Polamidon ili tako nekako, Subutex i Heroin pise spisak i tim redom ide. Neki doktor iz Bazela kao prica da su subotex i metadon dobri za malu zavisnost a da je za vecu potreban heroin, zamislite to. Meni je dobar i Metadon ali se mi jos ovde i za njega koprcamo.
Kazu kao iskustva sa Heroinskom Terapijom tako se zove iz Svajcarske, Holandije i Engleske su pozitivna. Ja nisam znao da se daje nigde sem u Svajcarskoj. Onda da je Francuska skinula Subotex sa liste narkotika. Zamislite ako nama budu predlagali U Srbiji za 10 godina da se uvede heroinska terapija. To je legalizacija druge samo malo drugacije upakovana kao samo za odredjen broj ljudi i to. Stvarno kazu da je kriminal u velikom padu tamo.
Pogledacu sutra prekosutra ponovo samo sto sve pise na nemackom pa je tesko prevesti.
Slusam lekare sa Zapada i slusam Srbe koji mi daju savete i onda sednem i razmislim uporedim to dvoje i to nema veze jedno sa drugim. Jos kada pomislim da oni lete u svemir a mi ne umemo punto da ofarbamo ili haos koji se pravi u zemlji onda je coveku sve jasno, ne mora da dozivi ovo sto sam ja doziveo da bi bio duboko uveren u nesto.
Pazarche
Posts: 5
Joined: Sun Jun 14, 2009 10:58 pm

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Pazarche »

Hehe, Heroin na recept. mislim, dakle, groblje. U mom gradu ne bi imao racunicu ni medjunarodni monetarni fond. A ovi narkomani bi , sto ne bi voleli? To daje neki odredjeni mir socijalni , medjutim nema izlecenja. tako da mi se ne svidja ta j metod :))) Pozzz, Rece neko na prethodnoj strani 100 cist medicinski, Mi u Novom Pazaru imamo bolji, mozda bi mogli ovi nasi dileri da prodaju za dravu oko sto i rade, ovako bi legalizirali to :)))))))))
Ostaviće te samo mrtvog !
dragoljub
Posts: 13
Joined: Wed Jun 24, 2009 3:50 pm

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by dragoljub »

naša lepa domovina živi od jebanog heroina koji prodaju na ulicama. Prvi put ga kupe nesrećni ljudi koji imaju psihičkih problema u porodici, društvu sami sa sobom ...postaju narkomani.sa druge strane vidimo džipove po ulicama i strejt nabildovane likove koji valjaju i smeškaju se (a niko se ne pita Odakle ti novac za takav raskoš mladiću ? ) ti isti idu na koktele sa pretsednicima i gradonačelnicima, šetaju napucane ribice koje su najčešće tu oko 18 godina i sveže navučene na pajdo... čisto zato da bi gospodin nadmoćni diler imao kontrolu nad njom.... tužna je ova naša država i društvo...društvo i porodica te sjebu , diler te navlači i živi od tebe zajedno sa društvom (kome si ti sigurno bar 30% prihoda) a posle svega te ta ista država i društvo kažnjavaju kao ratnog zločinca a ostavio si im brdo para i ceo život. oni kupili kuće, jahte , kazina, gradili ulice od tvoje nesreće... isti ti što su nam sa smeškom prodavali nas prijavljuju pandurima jer neko mora da bude žrtveno jagnje za njegovih pola kila što su mu našli inspektori iz unutrašnjosti jer lokalni neće da cimaju svog čoveka i gube posao... isti ti sad nas hapse ili već tvoja porodica koja nema više ideje šta će sa tobom šalje te u Crnu reku gde se majmuni kriju iza krsta kao i čuvari zatvora iza zakona i biju te ... valda zato što im nisi dovoljno dao ... znaš , oni su imali veća očekivanja od tebe.. od nas ... trebali smo još da ih podupiremo ukradenim novcem i iznetim dragocenostima iz kuće ... ali pošto je sve iza nas ostalo prazno kao i naša duša mora da nas biju da bi povećali našu bol da bi pri izlasku iz kazneno vaspitnih ustanova osećali još veće ogorčenje prema društvu i bili još gori prema sebi, bogu i ljudima....
Zaključak :
kad se raskine kumstvo između narkodilera,sudija,političara i policajaca ova priča o heroinu na recept proćiće ... ali veruj te ... neće nam oni tako lako pokloniti heroin... oni ostaju bez njihovog posla i blagostanja koje je u stvari pretopljena naša nesreća ....
elspheth
Posts: 4
Joined: Mon Oct 26, 2009 6:14 pm

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by elspheth »

da ispravim sunrise ako je točno to što ona kaže da im daju 0,2 g po tri puta dnevno. To je puno a ne malo. Ja znam da se to tebi čini ništa i meni bi se činilo da se ne radi o ČISTOM HEROINU!! farmeceutskom čistom a ne ovo zamješano smeće s ulice što mi uzimamo nego drogi koja je početkom prošlog stoljeća bila legalna i rado preporučivana od strane doktora za raznorazne bolesti i probleme samo što ga oni tada nisu ni pušili ni šmrkali ni furali nego gutali!! tako uzet on dijeluje sporije i slabije.
Tek kad je heroin (ime je dobio od svog proizvođača bayerna da da Bayern kao Aspirin) prestao biti legalan ušao je u širu upotrebu na crnom tržištu i.v. šmrkanjm ili pušenjem na foliju.
User avatar
doktor Tramal
Posts: 16
Joined: Wed Oct 21, 2009 3:28 pm

Re:

Post by doktor Tramal »

Jeca wrote:To je preuzeto sa sajta CNN, znaci ozbiljna je stvar.
A oni im daju demorfin a to je 100% cist heroin.
reci koji rad... :wink:
(s)jeb`o pajdo..
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:30 am, edited 1 time in total.
Visions

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:31 pm, edited 1 time in total.
Post Reply