Pomozite mi molim vas!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

nada
Posts: 7
Joined: Mon Jul 10, 2006 2:50 pm

Post by nada »

Cure, znam da imate pravo, ali :smt049 govori drugačije... dala sam mu svaki atom svoga tijela, svoju dušu, sve što radim, radim da on bude sretan... On je svjestan toga da ako potone i ja tonem sa njim i imam osjećaj da se baš zbog toga i trudi. U sebi imam veliku nadu da ćemo ovo izgurati do kraja. Ma kod njega postoji niz drugih stvari koje su dovele do ove situacije i mislim da ih on mora riješiti ako želi biti u miru sam sa sobom i s drugima. Ja dajem sve od sebe i dati ću još više ako to bude potrebno iako je to ponekada tako teško... Nekada je stvarno nepodnošljivo jer me doslovno psihički zlostavlja kada ga uhvati žuta minuta, igra mi se s mozgom, kao da me testira koliko sam spremna za njega progutati i pretrpjeti, to me dovodi do ruba i onda se rasplačem, ali ne od tuge ili jer sam slaba, već od bijesa i osjećaja bespomoćnosti. Mrzim to jer to nisam ja, nikada sebi nisam dopustila da me tako netko promijeni,zarobi... Mislim da sam dosta jaka osoba i ono što je najvažnije pozitvna sam u svakom pogledu i on mi često govori da mu to daje snagu.. premda se nekada ponaša kao da ga ta moja snaga vrijeđa na neki način...Za mene je svaki novi dan, nova prilika da čovjek učini nešto bolje i mudrije nego dan prije; ljudima oko sebe i sebi samome... Ja se neću dati, ostat ću svoja bez obzira na sve iako mi se ponekada čini da će to biti jako teško, ali neka bude... Mislim da sve u životu ima neki dublji smisao, neće mene ovo slomiti... Ljubav je stvarno čudna... Šta radi od ljudi...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pravi ih slabima....naivnima.......slijepima....
eto sta radi. da zbog te "ljubavi" dozvolimo da nam neko sere po glavi...iako to, inace, ne bi nikome dozvolili. i onda se osjecamo glupo...jadno....al onda u tome svemu taj neko se nasmjesi kaze ti da te voli....da ce se promjeniti....poljubi te...i ti zaboravish kako ti je maloprije ta ista osoba srala po glavi i pravila budalu od tebe.
jebi ga.... super stvar.
no da bi to znao morash proci kroz to. ne kazem da se to uvijek desava...ne. ali kad je osoba"bolesna" to je uvijek slucaj. a narkomanija je bolest...i mjenja ljude. ponekad od andjela stvori monstruma.
kazem ti ...ako osjetish da tonesh...ludish...pucash....hoces da vristish...a eto volish ga...bjezi. tako ces mu najvishe pomoci. a i sebi
ako ne pokazuje ni volju ni zelju da prestane...ili mozda samo prica kako ce...bjezi. kazem ti. vjeruj mi.
inace odoste oboje u pm
daj sve od sebe i to...ok....al ako i dalje, sve bude isto, do tebe je.....
zelim ti sve najbolje...i zapamti....nemozes pomoci nekome ko ne zeli pomoc.
to je bila velika lekcija...u mom zivotu....
naucila sam....zauvijek.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
nada
Posts: 7
Joined: Mon Jul 10, 2006 2:50 pm

Post by nada »

Jučer sam napokon pukla! Naprosto sam poludjela i više nisam mogla biti onako strpljiva i smirena kao do sada... Vrištala sam na njega... Sve ću podnijet, ali mrzim laži, to ne mogu progutat... malo se "prestrašio"
Ono što je pozitivno jest to da je sada već neko vrijeme čist i ne uzima ništa, ali zato me psihički ubija... Katastrofa... Jučer sam mu svašta rekla, nije mogao k sebi doć... Sada mi je čak malo i smiješno kada mu se sjetim izraza lica dok sam ja onako bijesna vrištala... Onda je otišao doma, sav zabrinut me zove cijeli dan, provjerava, ispipava... Pa kvragu, moram i ja malo zube pokazat... U četvrtak idemo kod doktorice i jedva čekam... Ona je stvarno odlična, mnogima je pomogla... ja sam razgovarala s njom i ispričala joj sve u kratkim crtama i premda se ona inače ne bavi tom patologijom rekla mi je da će dati sve od sebe ili makar preporučiti nekoga tko bi mu mogao pomoći... Ona je inače jaka faca tu u Hrvatskoj, ali i vani tako da stvarno imam povjerenja u nju... samo ne znam kako će na sve to on reagirat jer je njemu neugodno što ju je moj tata zvao (to je krsna kuma mojoj najmlađoj sestri) Ah, vidjet ćemo...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Nado, jel pricas o dr.Mesin?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

NADO nemoj se derati na NJEGA, nemoj mu govoriti ruzne stvari.Narkoman MOZE SEBI SVASTA URADITI i to bez imalo straha.
Nado da ti kazem nesto, ja koliko sam ovde na forumu po prvi put CUJEM DA NEKI NARKOMAN TJERA DRUGU OSOBO OD SEBE.
Razmisli malo, ipak je mislio na tebe ,ipak je priznao sta je i ko je, ipak je priznao da ces imati problema.....
Ja vjeruj mi po prvi put to cujem.
Njemu svaka cast a i tebi.
Post Reply