Posle bure ide zatisje i sreca

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
Leonor
Posts: 8
Joined: Sat Jun 24, 2006 10:49 pm

Posle bure ide zatisje i sreca

Post by Leonor »

Evo i ja podelim moja prica sa vama, ako sam na pogresan topik molim moderatore da ga premesti na mesto gde treba da bude ova moja prica...
Pre 6 godine upoznala sam se jedan predivan decko..on je bio moja nezna dusa a danas je moja najveca ljubav.. :P
Upoznali smo se u jedna diskoteka ,upoznala nas je jedna moja drugarica..bilo je to ljubav na prvi pogled...pocelismo da se zabavljamo...posle dva meseca rekao mi je da je vec 3 godina na heroin :shock: :shock:
Celi svet mi se uzdrmao,to je za mene bilo nesto sasvim novo i jako strasno..sto i je :!: Kako i da je pitala sam se kako nisam ranije primetila,zasto,sto,plakala sam ali ni u jedan tren mi nije palo na pamet da ga napustim.Ali presekla sam.....rekla sam mu imas dve opcije....mozes da imas mene i da budem tvoja sa dusom i telom ili mozes da produzis gde si stao..i kraj i sam znas...
Plakao je...pricali smo dugo i dao mi je obecanje da ce prestat....
Otisi smo u Mavrovo gde je imao kuca...nije poneo nista...nikakve tablete,nikakve pilule...nista...sem mene....
Ne znam dali znate kako je kada sretnete nekoga i jednostavno znate da zelite da budete pored njega celi zivot....epa ja znam :-D znala sam da zelim da bude uvek pored mene...i znala sam da me voli...videla sam to svaki put kad sam mu pogledala oci.
Stigli smo..sve je bilo ko ok......ali pocele su krize.....to je bilo tako uzasno da ne zelim da se prisecam...znojenje...tresenje...plakanje....horor..i sad se jezim dok vam ovo pisem...pio je jako puno mleko....uzimala sam svaki dan..od jedne zene......ostali smo tamo 3 nedelje...bio je dobar.....koliko moze da bide ja sam bila prezadovoljna od njega...uspeo je kriza je prosla...prekinuo je svakakve kontakte sa njegovi drugovi...mozda ce neko da me osuduje ali nikako nisam htela da ima nikakvi kontakt sa ljude koi su na heroin i slicno...promenio je telefonski broj..to je prvo sto je uradio....njegovi su ga podrzavali...moi nisu znali...ne znaju do dan danas...bila sam pored njega svaki dan..a pricali smo telefonom po celu noc...prolazilo je mesec za mesec a ja sam bila sve sigurnija i sigurnija da je sasvim prestao...dao mi je rec...uspeo je...
Ko misli da je lako laze se ..krize su uzasne...bar sto sam se iznagledala u Mavrovo mislim da mi se psiha poremetila 200 na sat...
Kako i da je sve se regenerira...dobre stvare pokrivaju lose i posle neko vreme vise ne ne ni secas na sve lose stvri...prsosle su dve godine..jedno vece je na moja ruka zablistao prelepi kamencic...rekla sma mu DA....posle kratko vreme dobili smo devojcicu...mislim da nije bio srecniji tata od njega...ona nece da spava ako njen voljeni tata ne legne do nje a on ispunjava svaku njenu zelju...I pored sve sto danas imam jos ne mgu da verujem da je moguce da se sve zavrsilo kako se zavrsilo....neke stavri su mi kao los san.....ali verujte mi nista nije jace od vas same...kad se hoce nesto sve se moze...je vidis pakao nekoliko dana ,nedeja ali posle to vidis sta je zivot...
LM
Posts: 5
Joined: Mon Jun 19, 2006 3:59 pm

Post by LM »

prava ljubav pobjeđuje sve...stvarno predivno...baš me ono raznježilo..jbg ali rijetki su oni koji imaju takvu privilegiju kao što je tvoj dragi imao...da njegova voljena bude 24 h uz njega, pružajući mu bezuvjetnu potporu i ljubav..to ga je i izvuklo..svaka tebi čast na hrabrosti, nemogu ni zamisliti što si proživljavala...
imam sličan slučaj, samo što priča još nije počela, zamoljela me jedna osoba da joj pomognem u skidanju fizičke krize a 3 godine je na dopu a a nezanm jesam li spremna na to a i mi smo samo poznanici i iskreno nije mi previše stalo do njega, jest u nekoj mjeri ali više je to sažaljenje nego neka prijateljska ljubav,a on je u meni pronašao osobu kojoj može vjerovati i koja me eventualno može pomoći...i kako ga sad ostaviti u tome, nemam srca, a ne želim se petljati u to jer znam da mu moj pomoć dnevno kojih 2-3 h neće ništa značiti a trauma koju ću ja doživit biti će neizbrisiva...i kako s Božje strane to gledat...pomoći DA, ali što kad znaš da je vjerojatnost jako mala da ostane čist, i da je totalno sjeban s milijun drugih stvari i da će čim one stisnu opet se vratiti dopu...
jedino rješenje koje nalazim je komuna ali što kad neće, onda nije ni spreman za skidanje zar ne...
ali još sam u dvojbi ako se odluči za samostalno skidanje, nadam se da će razum pobijediti i da ću to sve lagano izbjeći, tek sam sad vidila što dop radi od čovjeka i koji rob posatneš, to trebaš vidit da bi vjerovao...
a neznam, život je pun dvojbi... i mislim da bih sad trebala biti sebična ovaj put ali jednostavno moram bar pokušati i da rečem da sam se potrudila i jbg nisam uspjela ..bar da si skinem kamen sa srca..
Ajme stvarno oprostite pošla sam totalno offtopic ali prsti su samo ljetjeli preko tipkovnice i nisam ni primjetila kako sam se raspričala...
Post Reply