HAJMO MALO O LJUBAVI

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Sanella, si ti to crtala? Jako mi se svidja slika. Ako je tvoja svaka cast, ako ne dobar izbor! :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Tacno,ne moze se porediti.

Post by manson »

Ljubav je neusporedivo bolja,a i jeftinija od droge(osim ako se ne zaljubis u sponzorusu :-D ).Malo mi je dodijalo da vas sviju gnjavim svojim stavovima (koji su btw 100% ispravni :) ),pa rekoh da vas pitam,kako zivite,kako kod vas ljubav.Vidim da ste uglavnom zaljubljeni.Mi drogeri,mi smo jako romanticni stvorovi.Ja imam neku teoriju da posto ne mozemo u nekoj realnosti odrzavati ozbiljnu vezu,jer dop je nasa ljubav,mi idealizujemo i uzdizemo na pijedestal osobe koje volimo.Ili ih drzimo pod cizmom,u blatu,ne mozemo normalno.Zato vecina ima negdje u daljini,tamo neke ljubavi.Tako je lakse,ono ,spucas se i kljucajuci razmisljas o voljenoj osobi.. :lol: Medjutim ljubav u cistom zivotu je mnogo ljepsa,mnogo mmmm,ma mozes je osjetiti,od droge sva ti cula otupe.Barem ja.Ja se nisam nesto dugo aktivno drogirao,znaci da sam bio navucen(nemojte sada vi filozofi i teoreticari da mislite da nisam dovoljno dugo uzimao ,da mi se bilo lakse skinuti,jer naglasak je na navucen,heroin sam znatno ranije probao),oko 4-5 godina,tako da sam upoznao ljubav i cist.Imao sam tu priliku i dojmila me je,jako.Naravno i tada sam experimentisao,ali mogao sam osjetiti,i Plava je u prvu,nema bolje droge od toga.Cak i hemijski je to jako slicno,osim sto na kraju receptori ostanu slobodni,pa nema krize.A mozda je to kriza ,kada te voljena osoba ostavi?Ne znam dovoljno o tome da bih polemisao,ali znam da budes sjeban :( ...Ali to je normalan rizik,a uostalom,mozes da produzis dalje.Mi drogirajuci se rizikujemo mnogo vise.Znam da nije niko ovdje dosao i rekao,droga je bolja od ljubavi,ali eto .... :wink:
Nisam ovim postom htio nista da kazem. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Post by sanella »

sunrise wrote:Sanella, si ti to crtala? Jako mi se svidja slika. Ako je tvoja svaka cast, ako ne dobar izbor! :)
Fala.... naravno da nisam crtala! Avatar sam pokupila sa neta... sa jednog foruma... nemoj nikome reci :) hihii
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Re: Tacno,ne moze se porediti.

Post by sanella »

Nisam ovim postom htio nista da kazem. :) [/color][/quote]


A Cemu onda toliki redovi????
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Nije bitno, Sanella, ipak je slika super!

Ovako, mislim da je onim ljudima koji su bez ljubavi, odnosno bez partnera kojeg vole, ponekad neizdrzivo tesko podnijeti osamljenost, tugu i svu bol koja ide neminovno uz to. Vjerujem u Visu Silu. Magicni susreti, kad ugledas tu nepoznatu osobu se u principu dogadjaju kad se nalazimo na Granici, kad emotivno "umremo" i moramo biti ozivljeni. Znaci, u momentima kad se ne nadamo nicemu i ne ocekujemo nista od Sudbine. Ti susreti, kao da cekaju na nas - dok mi vecinom pokusavamo stopirati da se oni dogode. Kada smo ocajni i neutjesni, kad nemamo sta za izgubiti, onda se dogadja nesto posebno kada ti Sudbina ili Univerzum promijeni tvoj put. (Omare, to tebe ceka)

Smatram da svi mozemo voljeti, jer smo sa tom sposobnoscu rodjeni. Neki ljudi, od nas, imaju "srecu", pa im to od pocetka ide dobro, no neki, ja medju njima, moramo to tek ili opet nauciti. Mozda to naucis kroz svog partnera ili mozda poslusas svoj unutarnji glas koji je uvijek prisutan u nama samo sto ga ponekad preskacemo ili ignoriramo. Meni je moj (decko mi je davno prestao biti a muz mi jos nije) ucitelj svakim danom, svakim susretom, svakim razgovorom davao sve vise i vise, ono povjerenje je raslo a nepovjerenje i sumnja je bivala sve manja. Onda smo dosli do jednog nivoa, to je bilo nase mjesto, dosli smo do toga da nam je bilo jasno da ostajemo jedno sa drugim jer je to to.
Jedina sjena u nasim zivotima je bila moja droga. Pokusavao mi je pomoci, kako god je znao i mogao. Bolila ga je droga poput najvece izdaje. Oboje smo bili zapoceli opasnu igru. Ponasao se kao da je odustao od mene i da mu je svejedno. Moja bol je bila neopisiva. Vjerovatno nesvjesno, no opet nekako planirano sam mu vratila istu bol na ruzan nacin. Nakon toga sam shvatila da je ta igra preopasna i da ako ga izgubim necu si to nikad oprostiti. Odlucila sam promijeniti sve ono sto je na putu, sto stoji medju nama, sve ono sto mu smeta a ja znam da mi nije potrebno. Napravila sam jedan korak, on me docekao ususret sa dva itd. sad koracamo zajedno. Znam da nece biti jednostavno kad prestanem sa metadonom, no on ce biti tu da me pridrzi tako da me nije strah.

Svasta sam ja nesto napisala, valjda me se moze skuziti. U svakom slucaju meni je godilo da se otvorim.
Dobra tema, Mansone, :smt023 trebali bi malo cesce otvarati ovakve i slicne teme, a ne beskonacne rasprave o metadonu i prepucavati se.
Ja osobno bi voljela sto vise saznati o vama, ljudima na ovom forumu, od toga kako provodite dane, gdje ko radi itd. do ozbiljnijih tema.

Pozdrav svima =;
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

zfgxnj
Last edited by ime nije vazno on Wed Jun 14, 2006 8:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ime, ti si papak ovako i onako, u tome se slazemo 100%-tno svi na ovom forumu!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

vcgh,
Last edited by ime nije vazno on Wed Jun 14, 2006 8:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ime stvarno si uporan da u svaku temu ubacis neku svadju daj opusti se malo,ima mnogo drugih tema gde se prica o jako velikim problemima ,zasto ne bi pricali malo o ljubavi? Mozda neko ima problem i sa ljubavlju ....daj se malo priberi ne moras toliko provocirati kada za to nema potrebe...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

koj k. radis ovdje ako ti ni moderatori ni ljudi koji su tu ne odgovaraju? Napravi si i ti svoj forum i banuj koga ces
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply