PREDLOZI TEMU

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: PREDLOZI TEMU

Post by Zona Sumraka »

kome ces ti majke ti da pomognes? pomozi sebi prvo...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PREDLOZI TEMU

Post by Modesty »

:smt116 [bigsmile]
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: PREDLOZI TEMU

Post by ...iva... »

nebi htjela off topic al koga vraga sad napadate adiktushu... ok bila cura iskrena, napisala to sve... pa šta... vi/mi nismo nikad bili takvi? nismo nikada mislili da smo NAJBOLJI,NAJPAMETNIJI, NAJJAČI na tome... sjetite se samo... ja prva priznajem da sam dok sam konzumirala mislila da ću to raditi do kraja života jer mi je bilo lijepo i imala sam vrlo visoko mišljenje o sebi na tome... kao ja sam super, cool-- moš mislit... al eto uvidjela sam neke stvar.. tako će i ona..

i šta svi smo tu da pomognemo a ne ovako samo joj otežavati... jer bar je bila iskrena za razliku od mnogih ljudi ovdje na forumu koji pričaju bajke i basne...
eto toliko

adiktusha samo naprijed....
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: PREDLOZI TEMU

Post by ...iva... »

zaboravih pitanjce:

da li možete čitati o drogi i drogiranju, gledati u nju a ne htjeti probati, biti na mjestu gdje recimo znate da ima par ljudi drogiranih i da ih kužite al da ne pomslite joj kak je njima lijepo... pitam jer konačno sam došla u takvo stanje da nemam nikakvih osjećaja prema tome...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: PREDLOZI TEMU

Post by zvrky »

Ja mogu,ali ipak jos uvek postoje periodi kada to ne bi mogla da gledam potpuno hladne glave i kada me takve stvari bacaju u iskusenja...mislim da ce to tako biti do kraja mog malog i skromnog zivota,ali tesim se time da su ti trenutci u manjini tj vishe je situacija kada mogu da iskuliram i kada mi je potpuno opusteno nikakvih trzaja nema.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: PREDLOZI TEMU

Post by ...iva... »

neka, ja to gledam ovako... da te i prođe neka misao nije toliko bed, nego kad se ti na nju nasmiješ i ono flegmatično otkantaš ju - ma nema boljeg osjećaja.. ono dižeš sam sebe... ok je to ... samo da se ne uzima....
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: PREDLOZI TEMU

Post by Zona Sumraka »

adiktusha samo naprijed....
da da, samo naprijed, pucaj se sto vise mozes...
i ne zaboravi da usput podijelis koji savjet drugima kako da se skinu...
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: PREDLOZI TEMU

Post by ...iva... »

Zona Sumraka wrote:
adiktusha samo naprijed....
da da, samo naprijed, pucaj se sto vise mozes...
i ne zaboravi da usput podijelis koji savjet drugima kako da se skinu...

jel ovo opet neka psihoterapija preko foruma- nemojte mi samo te sheme obrnute psihologije ili konfrontacije.... već viđeno, nije prošlo...

al bolje opet i to nego da napadate curu... mislim u čemu je problem... aj nemoj nije lijepo to.
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: PREDLOZI TEMU

Post by debelana »

1. smatram da bi bilo dobro da ovde mozda stavite i pravila ponashanja prema osobama koje su u ovom problemu.Ne mislim samo na neshto shta se odnosi na suovisnike (ili bar ono shto sam ja shvatila da su) vecj i na osobe koje u svakodnevnom zivotu nailaze na narkomane...Ljudi koji nemaju ovaj problem chesto ne znaju kako da se ponashaju a da ne uvrede ili povrede narkomane..takodje postoji i strah da se sami ne uvuku u narkomaniju ili da njihova deca ne podju tim putem..Tj kako se ponashati tako da bez straha budete normalne osobe bez predrasuda ..ponekad taj strah nije ni samo strah od navlachenja na neshto..
A pogotovo kako se ponashati u sluchaju da naidjete na osobu koja je depresivna , a izashla je ili se bori sa tim problemom ako ste i vi uzasno depresivni...Pishe tu negde da ne mozesh davati savete ako ni sam ne znash kako da reshish istu situaciju u zivotu ali shta onda raditi kada se suochish sa osobom koja nosi crnjak i besmislje a poverava se tebi koji isto vidish ko i ta osoba u zivotu..sve se nekako svodi na neko neiskreno skretanje sa teme i bezanje...npr ja jedino shta znam je nabedjivanje osobe da ide kod psihoterapeuta ili psihijatra i to je sve..jer ne znam shta da kazem..a ako odem znam kako je kada si u krizi(ne mislim na narkomansku...mislim na fizichku il kako god) jednostavno nije vreme da nekoga odjebesh...


nesam bila skontala da postoje opshte diskusije koje su prikladnije za ostale teme..izvinjavam se zbog of topica
Last edited by debelana on Tue Jul 22, 2008 3:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: PREDLOZI TEMU

Post by Zona Sumraka »

Hej fekalijo! ...Daleko od toga da zelim da podcjenjujem ozbiljnost tvoje teme i prepusticu drugima da komentarisu u vezi nje...ali htjela sam da ti kazem da mi je tvoj post jako simpatican :D ...
pozzz...
Post Reply