Hermiona

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

lanna
Posts: 4
Joined: Mon May 15, 2006 8:38 am
Location: ZAGREB

Post by lanna »

mikikiki wrote:hermiona, neki ljudi, ne zasluzuju da se prema njima ponasas kao prema ljudima_ veruj mi da znam sta govorim jer osoba koju obozavam je narkoman, ali, jednom kad prekrsi dogovor uvek ce to ciniti, veruj mi, jer sam tako provela 3 godine_ ne radi to sebi, jednostavno, jednom ako se izleci, mozete biti zajedno, ako ne, on je kriv sto je propustio nesto lepo, a ti ces vec nekako naci izlaz iz svega toga_ pozz
hermiona,koji blokator koristi tvoj dragi?
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Draga Katarina, tvoji saveti su mi vise nego korisni, i ne mogu da se naljutim ma sta da mi napises, jer znam da je sve napisano sa krajnje dobrom namerom, od strane nekoga koji zna o tome mnogo vise nego ja.
Roditelji znaju za njega sve, osim da smo u vezi, stari su i nemam snage da ih uzbudjujem. Oni podrzavaju to sto mu pomazem, ali bi umrli kad bi znali da smo zajedno, mada pocinju da sumnjaju. Sve ovo traje prekratko, pa se nadam da se nisam toliko "uvalila" i da imam snage da izadjem iz price ako krene na gore.
Pije Nalorex, da ima mogucnosti ja sam za one trajnije blokade, ali to je nazalost, u domenu sf-a.
Ljudi, nemate pojma koliko mi znaci kada vidim vase poruke!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Novo-ponovo pijemo blokatore! :P
Ljudi, nemojte da se svadjate na mojoj temi! :x
E bas necu da pobegnem od mog dragog jer ga vooooooooolim i bas znam da ce jednom, pa makar i za milion godina, on ozdraviti! :goodman:
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Dotle ,moja Hajro,tebi zivot prodje....ni krivoj ni duznoj... :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Prolazi i proci ce i ovako i onako! :smt069
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ukratko, bila sam odsutna 4 dana, sve vreme se drogirao, ne moze da objasni zasto.
Nemam sta da kazem, uvek zanemim kad se to desi.
Rekla sam mu da ne zelim da se budem s njim i da se necemo vidjati dok ne pocne da pije bloktore. Tvrdi da nije navucen (pojma nemam o tome, tako da molim za pomoc), place, moli, a mene pici griza savesti, osecam se kao da sam ostavila na sred ulice najbespomocnije stvorenje na svetu da umre, i mislim da ce tek sada da se zakuca kad nema ni mene.
Ipak razgovaram sa njim kad me pozove, okrenem ga da proverim da li je ziv...
Sta da radim, znam da je najdivnija i najneznija osoba na svetu, volim ga i ne znam kako dalje.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ti sama najbolje znas sta ces da uradis. Svi savjeti o tome su ti suvisni. Ja ti zelim puno snage, strpljenja,... Valjda ce sve doci na svoje.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Moraš doneti neke odluke odmah! Ukoliko želiš nastaviti vezu s njim, nastoj se pomiriti, jer od "ljutnje" nemaš ništa,a on dobija dobar izgovor za svoje drogiranje! Ne mora to biti svesno, to može biti potpuno nesvesno, ali će time umiriti savest! Ukoliko nemaš nameru, ti onda prekini sada, objasni mu da ćeš mu ostati prijatelj, ali da ne možeš nastaviti vezu s njim zbog okolnosti! Šta da ti kažem? Kao svoje dete te mogu posavetovati i reći ti isto što i mome ( ponavljam se, ali moram) da ostankom rizikuješ da budeš nečija bolničarka, ali ako je ljubav jača od svega, prihvatićeš i tu ulogu! Ukoliko se odlučiš za njega, prekidaj ljutnju, potrudi se da što više vremena provedeš sa njim, proveriš da li je navučen ( lako je to) i insistiraš na iskrenosti! Ako budeš bila stalno sa njim, lako ćeš prepoznati simptome krize,a to su: razlika u izgledu rano ujutro, čim ustane; dugačko zadržavanje u toaletu; odlaženje u nepoznatom pravcu itd. Valjda si do sada naučila kako izgleda kada je urađen ili nisi?! Prvo donesi odluku, pa dalje pitaj šta želiš!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

A mozes uvijek da nadjes i drugog momka...recimo nekog..pametnog i lijepog sportistu... :wink: B.t.w. kada kaze da ne zna zasto,to je istina.Njegova podsvjest upravlja sa njim,tu blokatori ne pomazu.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Da od ljutnje nema nista, shvatila sam prvog dana, te sam odlucila da budem strpljiva i budem koliko mogu sa njim,jer radimo i on i ja, a kuci odem samo da prespavam. Kad ja odem dodju mu ortaci koji su ok, tako da mu je pokriven ceo dan.
Znam kako izgleda kad je uradjen, ali sad kaze da nema krizu, ali mi deluje nekako nervozno. Kaze da ima malo jezu, ali kao, nista drugo. Nikad nisam videla pravu krizu, tako da ne znam kako to izgleda.
Imam puno strpljenja za njega, naravno i ljubavi. Znam da i on mene obozava, ali kaze da je dop djavo, da ni sam ne zna zasto to uradi kad zna da moze sve da izgubi.
Trudim se da radimo neke "zabavne" stvari kad smo zajedno, da pozovem drustvo, da se vozikamo kolima, kuvamo,treniramo mozak na kvizovima.
Post Reply