Savjet trebam

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Rents
Posts: 5
Joined: Sun May 07, 2006 9:12 pm
Location: Zagreb

Savjet trebam

Post by Rents »

Pozdrav svima!
Molim vas da mi date neki savjet.. Situacija je ovakva: imam prijatelja koji je prije tjedan-dva po prvi put probao dop (šmrkao je) i tada rekao da mu je to prvi i zadnji put. A nakon toga ga je vukao još 2-3 puta. Ja mu svaki put prigovaram, jer naravno svaki put je i rekao da više neće, ali to moje prigovaranje ništa nije promijenilo... Roditelji mu neznaju za to, a je ne želim ni da im spominjem. I šta bi sad bilo najpametnije da ja napravim da on nebi i dalje vuko, a kasnije pušio pa se na kraju i puco...
HVALA VAM
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Odmah mu reci stracima.Prvo, radi njegovog dobro. Drugo, radi tebe jer ko zna droga ne bira ljude. Trece, on je već zaglavinjo i odmah činite nešto .POD HITNO!!!!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ili ga drukaj starcima ili ga odvedi kod nekog djankija da mu pokaze svoje ruke i da mu kaze kako je dop dobar! hehe sala mala
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Rents
Posts: 5
Joined: Sun May 07, 2006 9:12 pm
Location: Zagreb

Post by Rents »

Ah... Ja jedem fakat često bonkase, pušim travu, za to mi starci znaju,i nije mi bilo lijepo kad su saznali. pa zar ne mislite da bi jos vise počeo vuć kad bi ga cinkao starcima? i nakon toga bi me zamrzio.... a vidio je on već ruke pravih junkya, i bolila ga neka stvar za to... samo je rekao da on tako neće završit... zar nema drugog načina osim da kažem starcima?
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Onako iskreno, to je jedini nacin koji bi mogao dati neke rezultate, jer tek je pocetak i to bi ga moglo otrijezniti. Ovako on, kao i svi uostalom, misli da nije glup i da se bas on nece navuci. A ne brini, on te nece zamrziti. Meni je za mog brata rekao njegov najbolji drug, i nije ga zamrzio ni malo. Svjestan je da mu zeli dobro.
Sve najbolje tebi i tvom prijatelju, sto prije to ucinis, to bolje.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Popričaj sa drugom još jednom i pokaži mu ovaj forum, jer nezna u kakvo zlo se upušta, svi mi ovde smo govorili u početku e sutra neću, a to sutra može da se oduži i na dosta godina ili pak završi nesretno. ako te ne posluša idi kod roditelja i kaži im još dok je vreme..
iskreno se nadam da ćeš pomoći drugu jer malo je osoba danas koji se drugovima mogu nazvati, a ti si jedan od retkih.pozzz
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ne boj se, možda na početku ce te malo mrzeti ili ce ti kinjiti.Ali kasnije, kada sve ako bog da, prođe kako treba vidječeš on ce ti ljubiti ruke.
Evo izaberi, ILI CES TI BITI CINKAROŠ ILI TI DRUG ODE POD ZEMLJU, šta ces žrtvovati????
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Svi smo mi bili najpametniji i svi mislili da to nama nikad ne može da se desi...To sa matorcima nije loša ideja ali moraš da računaš na to da oni možda to neće hteti da prihvate kao istinu...
User avatar
Dlakava Strvina
Posts: 33
Joined: Tue Nov 22, 2005 5:30 pm

Post by Dlakava Strvina »

Svi smo mi bili najpametniji i svi mislili da to nama nikad ne može da se desi

ja sam ostao najpametniji...xexe
shalu na stranu ako ucestalo konzumira H treba odreagovati...
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Samo jedan put se proba, svaki drugi put je korak ka narkomaniji! Ako voliš svog druga, rizikuj i da ga trenutno izgubiš, rizikuj i osudu njegovih roditelja, jer je moguće da ti ne poveruju, ali u svakom slučaju, jednoga dana će ti biti zahvalni, a ima i nekoga koji odozgo vidi sve, pa te čeka i njegova nagrada!
Post Reply