sjećanje na sreću u tami nepostojanja

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Jebes ga, ja pratim ovo sto pises i zanima me i rado bih napisao gomilu genijalnih komentara i prijedloga i savjeta i rijeci podrske i umjesnih shala... ali, nazalost, mozak mi je u stanju raspadanja i odavno nisam napisao nesto genijalno. Ili barem prosjecno. Zato se manje vise uzdrzavam od pisanja, a i lijen sam. Najprije ce biti da je to :). Lijen sam.

A ja sam cist vec 8 mjeseci. 8 mjeseci je bilo 09.05.2006. i nisam se toga sjetio. Jebes dane i jebes jubileje... Provalio sam da tim danima uopste ne treba pridavati neki znacaj (meni je npr. 10. u mjesecu mnogo bitniji jer je desetog plata), niti treba razbijati glavu razmisljanjima o stanjima. Ako hoces da se istripujes, samo razmisljaj o tome kako ti je zivot sjeban i kako si lose i besmislen i usamljen i uzaludan i prazan. Jebes to. Da se ne zavaravamo, vecina ljudi na planeti je sjebana, losa, besmislena i usamljena i uzaludna i prazna. To se zove samosvijest, jebiga. To valjda tako treba. I gudra tu malo sta mijenja. Bolje biti sjeban bez dopa, nego sjeban sa dopom. Ne osjeca se covjek bolje od heroina, vec ga on toliko okupira da nema vremena da razmislja o stanju... I tako.

Ja imam srece sto imam uzasan posao. Najgori posao. Nocna mora koja pocinje u 08.30 i traje do 13.00. Nesto kao dan za poker aparatom, samo sto su ulozi veci. I za to vrijeme nemam vremena da mislim o bilo cemu drugom osim o novcu, tudjem... A poslije 13:00 sam toliko iscrpljen da nisam u stanju da povezem prostuprosirenu. U 13:00 izadjem na pauzu i kao pijem kafu. Uzmem da citam zurnal i kao procitam ga. Poslije rucka ga ponovo citam i svaki mi clanak potpuno nov...

Poslije podne se ponovo kockam, sastavim par tiketa i sa zanimanjem zijevam u rezultate baraz utakmica za popunu prve lige Holandije. Uvece imam problem, budem zedan. Ali, obicno sam suvise lijen da bih izasao na pivu. Na pivu izlazim samo petkom i otkinem se od alkohola. Ne popustam dok ne dodjem cetveronoske kuci. Obicno kuci dodjem sam, mada ima i svijetlijih trenutaka... Vikendom sa jaranima idem na pecanje, rostiljanje i to. Oni fakat uzivaju u pecanju, rijeci, prirodi, miru i slicnim sranjima, dok mene najvise privlaci ona gajba pive sto se hladi u rijeci... I jebes ga.

A kako cu se osjecati sa 8 mjeseci, zaboli me. Vjerovatno isto. Ali to nije razlog da se opet pocnem gudrirati. Jebes dop.

Nisam ti nimalo pomogao, zar ne ?
User avatar
ja_sam_NiNa
Posts: 13
Joined: Tue May 02, 2006 3:04 pm
Location: Sarajevo

Post by ja_sam_NiNa »

Vlado_M wrote: A kako cu se osjecati sa 8 mjeseci, zaboli me. Vjerovatno isto. Ali to nije razlog da se opet pocnem gudrirati. Jebes dop.

Nisam ti nimalo pomogao, zar ne ?
zapravo nisi mogao bolje.

u pravu si.
zapravo mi ne treba filozofija niti neka "smisljanja" genijalnost. ko je genijalan, genijalan je, a ti si talentiran, bez sumnje....ne ocekujem niti literarne opise "stanja" i tako...ti si se izvadio, i to je najvaznije. I najbolje sto mogu cuti sada- da je moguce i da je izdrzljivo. jebes dop u pravu si.jebes jubileje i tako sve redom :)

ja radim osam sati precesto dosadan posao, koji placa racune and thats it. ne ocekujem nista posebno, od sebe najvise ocekujem, u smislu da cu da ozdravim. i ne u onom smislu u kojem svi misle-kao vise se ne gudriram sve super sve za 5.

druzim se i tako i nisam u depri, ali, ponekad...

sigurno znas.

danas sam srela prijatelja na pauzi, slucajno, muvao se. suncane naocale, ide sredjen, izgledao ko mark renton s rejbankama. nismo se vidjeli otkad sam cista. ja sam istog trenutka osjetila snazan napad panike, samo takav...nemam gdje, a strah me. pozdravimo se nekako idiotski, stojim ja, stoji on, ja kazem nesto kao "ej, pa sta radis", pokusavajuci da normalnom intonacijom ne izgleda kao da ga kritiziram, on nesto mrmlja, boze dragi, kaze " super izgledas i sve to, sad si na suncu jel ti lijepo". uzas. ja nista nisam rekla. zurim. on"znam". i to je to. i kao da mi se nekao nakezio..ili mozda tripujem.

na poslu kao pregazena. ne izlazi mi iz glave kako je tuzno izgledao onako zut i mrsav....kao i ja uostalom tada...nedostaje mi i on i jos neki ljudi, ali nedostaju mojoj narkomanskoj prici, sad mi je ostao samo gorak okus, i kao neko kajanje...neodredjeno...

drago mi je da si se javio, vlado.
Nisam nikada slutio da ovako umijem čekati i ići polako,stisnutih zubi,dok mi u krvi gori budućnost kao groznica.
I sve što će još biti vri u meni kao taman bol.
Ocoolaja
Posts: 2
Joined: Thu Jan 19, 2006 2:26 am

Post by Ocoolaja »

Samo da te ohrabrim da ne odustajes :)
Pozdrav!
ERNESTO GUEVARA
Posts: 4
Joined: Mon May 29, 2006 3:06 pm

Post by ERNESTO GUEVARA »

Evo samo da pozdravim Ninu, iako je naravno neznam, ali čitajući ovih par postova baš mi je došlo da nešto napišem.
Kad smo kod jubileja, ja slavim 5 dana da nisam taknuo dop, ali san bia čist zadnjih mjesec dana (dobro, malo manje), onda sam malo opet zabrija i sad san konačno čist (bez hepova, subova, normabela...bez ičega). Još ne spavam kako bi treba (2-3 sata po noći, i to je super), nervozan sam i to, al proće za koji dan i to!
Nego, čitam baš neku knjigu o ovisnosti, od nekog doktora indijca. On ovisnost smatra pozitivnom potragom za nečim višim, samo šta trazimo na krivom mjestu. Treba shvatit da nisu kemikalije one šta te vode tome, nego to moraš nać u sebi.
Znan da zvuči banalno, ali provaj malo živit na drugi način, zaboravi na rečenicu "NEDA MI SE", i pokušaj radit one stvari koje dokazano čovika čine sretnim, šta tjeraju tijelo da izlučuje serotonin, ... trči, vozi biciklu, bilo koja fizička aktivnost... vidit ćeš kako se posli toga osjećaš umorno ali nekako zadovoljno!
Uključi se u neku udrugu (nemora bit ni komuna, ni crkva....ja prvi nebi tamo iša), nego neki centar, pomaži onima koji su gore od tebe...i to ti stvara serotonin.

Ja se pucan 10 godina, a tek mi 29-ta, ima par dana proslavia??? rođendan...skida san se već 85 puta, jedanput uspia bit čist godinu dana i opet se navuka ... sad iman trajne posljedice na mozgu šta su mi izazvale depresiju (to san skužia kad san se probudia na psihijatriji ispovraćan od 50 valiuma), sad pijem antidepresive i lječim se sljakajući po cijele dane!
Jebiga, račun ti uvik dođe na naplatu, dop ti ga uvik ispostavi, nemoš pobječ... sad treba malo "jest govna" ali i to će proć ... samo ne želim više osjetit krizu u životu!

Tako da zajebi ekipu šta se pucaju, sad nemožeš imat nikakvu komunikaciju sa njima, oni su u paralelnom svijetu ... nemoj ni pokušavat... meni je cijela ekipa još uvik na dopu, neki se drže bolje, neki su propali skroz ... jebiga, to su mi bili najbolji prijatelji, naravno da mi ih je žao, samo šta ja nemam druge nego se okrenit samom sebi, a kad postanem normalan onda ću im i možda moć pomoć...samo znaš koliko traje taj period "postajanja normalne osobe"...pun kurac!
Ali šta da ti kažem, samo hrabro, svi smo u istim govnima, barem znaš da nisi sama!
Puno te volim ja, i svi mi!!!!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Napisa ti nama ukratko ispovijest :) . Dobrodosao svakako. Cestitam ti na pet dana zivota bez droge, na stvarima koje shvatas, i koje je lakse reci nego uciniti, na zalost.

Nina, ne pises,.. Kako prolaze dani, ide li na bolje?
ERNESTO GUEVARA
Posts: 4
Joined: Mon May 29, 2006 3:06 pm

Post by ERNESTO GUEVARA »

Nisam baš dobrodošao, nego dobrosevratiopoddrugimimenom, valjda se tako piše???
I nije 5 dana, nego 4, to je jebena razlika, pogotovo za ove početne dane ... danas sam se probudia u 5 ujutro (ludilo, spava puna 3 sata), napravia 15 sklekova (to mi je trenutno rekord), tušira se, zamota joint, upalia Ramba da svira ... ma nema tog dopa koji može to zamjenit ... nakon 10 godina napokon san zadovoljan i sa nekim ciljem (trenutno otplaćujem malo veliki dug u banci, tako da šljakam po cile dane, a neman kinte u đepu ... i bolje, bar mi ne padaju pizdarije na pamet! Taj dop je stvarno proklet, izbrisa san sve brojeve dilera, ljudi koji mi mogu dat ponovo broj, sve ... a opet da oću sredim u pola sata ... treba ga odjebat kad nemoš pobjeć!
Jebo me pas, meni su u životu najbolji trenutci bili kad se nisan puca, a budala se uvik ponovo navuče!!! ... jednom budala, uvijek budala!
Evo sa ovom uzrečicom ću završit današnje izlaganje, jer mi se neda više tipkat, neman više šta ni reč, i taman san skinia novog Edu sa neta, pa ga iden malo poslušat!

Ajde svima bog, pogotovo onima šta su pozdravili mene ... a ostali mogu u p.m.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Izvini na dobrodoslici :D , i na netocnom broju dana.
Sve najbolje ti od mene, moras valjda vjerovati da to mozes, a tada je vec lakse...
Pisi kad ti je dosadno, :)
User avatar
ja_sam_NiNa
Posts: 13
Joined: Tue May 02, 2006 3:04 pm
Location: Sarajevo

Post by ja_sam_NiNa »

@Ocoolaja- hvala na ohrabrenju, nastavljam, nastavljam :)
@guevara ...pa, sta reci :) super je sto si se javio...5 dana po 5 dana i eto te....cist. vidi, iz iskustva znam da kad krenes u "zivot" moras poceti da rasciscavas stvari koje su te smorile za vrijeme drogiranja, ili prije..uzroke i tako to..ali sve je to lijepo reci znam. vjeruj mi, ponovo ces uciti zivjeti, ali vrijedi..itekako

@dinela..pisala bih ja svasta, ali ne mogu. bilo mi je kao bregin "orkestar za svadbe i sahrane".prvo i se ozenio brat od tetke, pa mi je umro deda, sve u 10 dana. prvo sreca, pa onda shok i bollll. sta mislis sta mi je naravno prvo palo na pamet kad mi je mama rekla: ej, znas, smirio se, umro je deda"..ona me unaprijed smiruje, a bila sam smirena...to je najgore, bol nikao da izadje. nisam se sredila. prosla sam kroz bol cista, nisam uzmicala. sad se osjecam bolje i nekako mi je drago da sam konacno imala emocije, da nisam jebeni zombi od gudre izopacen.
Nisam nikada slutio da ovako umijem čekati i ići polako,stisnutih zubi,dok mi u krvi gori budućnost kao groznica.
I sve što će još biti vri u meni kao taman bol.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Nina kako ide?
nista se ne boj....uspjeces....znash i sama da hoces.
Guevara...jarane...kako god...4 5...ne bitno...bitno je da idesh naprijed. Sto Vlado kaze...jebesh dop.
Meni ce za nekih 10 15 dana godina od zadnjeg uzimanja dopa. Nisam rekla bijelog...kazem dopa. bijelo ...vrijeme ide...no nije josh blizu godine.
poz
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Luna, ne znam zasto ali cini mi se kao da iz ne znam kog razloga ne pises rado o bijelom. Uvijek ga spomenes, nekako na kraju, kao nesto sasvim sporedno, nesto sto je tu tek tako, ne bitno. A, bijelo i jeste tvoj problem. Pravi problem. No, mene je cak i strah ili nesto drugo (ne znam sta) da te pitam koliko ga dugo nisi uzela. Zasto? Bijelo je zajebana igra, krize, psiha, razara sve a ti tako malo kazes o svojim problemima. Draga, kako se nosis sa bijelim? Jesi li dobro? Koliko brojis? Kako se boris da ne uzms bijelo? Ides na terapije ili razgovore?
Ovo mi je tek sad postalo jasno pa te pitam.Ako mozes reci ako ne, opet ok. :smt006
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply