sjećanje na sreću u tami nepostojanja

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ja_sam_NiNa
Posts: 13
Joined: Tue May 02, 2006 3:04 pm
Location: Sarajevo

sjećanje na sreću u tami nepostojanja

Post by ja_sam_NiNa »

ili koje je već drugo ime ove stvarnosti

nista revolucionarno, ni novo... pokusat cu da vam priblizim neku svoju pricu..odavno pratim forum i vase ispovijesti, osjecam se pomalo kao voajer koji tako nepozvan proviruje u tudje zivote, a zapravo vidim samo odbljeske svoje po povrsini...Posebno pozdravljam Vladu_M, njegova razmisljanja su mi najbliza...dugo odgadjan trenutak...dok osjecam strepnju od onoga sto cu da napisem...ipak:

s dopa se skidam x-ti put, ne brojim vise..sta znaci statistika...lijepo upakirana laz...na heroinu sam od 22. sad mi je 27. godina, s povremenim pauzama, u pocetku koketiranje sa svim, kasnije na nos, usmrkavanje, bijelo, bijelo, kratko...zatim Dop. Najveci. Moja najveca ljubav.

Zivjela sam pet zivota do sada, dosadno je da idem od pocetka, pa cu ovako:

travu nikad nisam voljela. Alkohol podnosila, ali ne volim pijane ljude, nekako nacerene, nakrivljene, smrdljive...
Droge volim. Nisam se drogirala zato sto sam glupa ili neinformirana. drogirala sam se iz potrebe da predjem na drugu stranu.
Vec sam na drugoj strani. cista 126 dana ali i dalje sam tamo...

Prijatelj u Kopenhagenu me je uveo u svijet halucinogenih, pa sam tamo probala sve...i zivjela sam taj jedan period kod njega, dok sam pokusavala da skontam sta cu sa svojim jebenim zivotom, dok me bol kojeg nosim u sebi kao Istocni grijeh vukao na dno...tada jos ne. svjesno sam pocela da uzimam LSD, bez icijeg nagovora, na moju inicijativu.
Kim(prijatelj danac) me je uvodio i vozio. malo bad tripova. on me cuvao. Zivjela sam od socijalne pomoci (u Kopenhagenu od 93. ) sve do neke 98. povratak kuci, u sa. upisujem faks. krecem lagano da se upoznajem sa sarajevskim toboznjim undergroundom, zapravo isfuravanim bivsim rokerima, bivsim ljudima. Tad su kao skuzili rave, techno, a zapravo su i dalje gmizali po barustini pokusavajuci fascinirati ono malo preostale publike, koja ih tuzno gleda pored zavjesa, sopstvenom tugom drogirana.

Oprezno upoznajem taj sviojet partija, aftera, svega. druzim se sa dva prijatelja DJ-akoji imaju sve najjace seme za ijeve. Ijevi su mi bili super, narocito Mitsubishi, to mi je fav. Speed. gljive. sve. partiji po istri. zaljubljivanja u ljubav. Izdaja svih momaka koji su neupuceni pokusali da mi se priblize, a ja sto sam im bila dalja, cinilo im se da sam sve bliza. Nisu znali da sam tada se vjencala s Drogom. I da je to, osim povremenih izleta u uglavnom bolnu stvarnost, to bio sav moj svijet. Pa i ljubav, strah, obmana. Droga.

ima li koga?
Nisam nikada slutio da ovako umijem čekati i ići polako,stisnutih zubi,dok mi u krvi gori budućnost kao groznica.
I sve što će još biti vri u meni kao taman bol.
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

Bok, Nina! Dobrodosla na forum! 126 dana je ne uspjeh, nego moj san. Ja sam 8.dan cista...
Sada zurim, samo pisem da ti zazelim dobrodoslicu...
Ja sam dosta nova na ovom forumu i
moram ti priznati da mi je puno lakse prozivljavati dane od kada tu postam.
:smt039
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hallo Nina!
Wellcome!
Tvoja prica mi poznato zvuci. Ima i puno gorih, okrutijih i strasnijih prica ljudi (cak i ovdje na forumu) koji su se uspjeli maci od dopa i ozeniti stvarnim likovima. Neces vjerovat sa mozda no sve se ponekad tako lako okrene i onda nesto mozda ne sasvim planirano (mozda jest podsvjesno) postane tvoja istina i tvoj svijet koji si oduvijek htjela i sanjala o njemu.

Ja sam jedna od onih za koju su mi prijatelji govorili da me ne mogu zamisliti cistu ili da ne brijem po dopu, ne sredjujem ili ne kemijam makar nesto. No, isprva je to bila tiha zelja u meni sve dok se nisam ohrabrila glasno je reci, pa sam je i zazeljela da bi je na kraju i napravila. Skoro 10 godina brijem no, iako sam tek na metadonu usudjujem se reci da ga ne zelim vise. Ne zelim vise uzimati dop, smrkati tu gorcinu, imati knjigu na stolu punu dopa, stalno ganjati bolji dop, buditi se znojava, stalno paziti na nos, cistiti smedje slinom nakupljene maramice.
Hej, curo 126 dana je ooo pun kurac dana. Izguraj! Izbori se za tebe! Vjeruj mi da ces dobiti sve nazad i jos vise od toga. isplati se maknuti od njega jer nagrada je velika. Kazes da citas ovaj forum. Vidi samo ovdje primjere. katarinaS pise predivne postove, Vodolija, Luna itd.....

Svaka cast!
Pisi svoju pricu. Biti ce ti bolje. I ostani tu!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Crystal_Virus
Posts: 7
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:39 pm

Post by Crystal_Virus »

jos jedna prica iz sarajeva....dirnula me tvoja prica,jer sam i sama okusila nesto od toga,mada je to samo povrsina u poredjenju s tvojim zivotom!! i ja sam takodje iz sarajeva,djevojka koja je godinama furala partye,okusila miris i smrad te nase techno scene... SRANJE!!! mogu ti samo reci da nastavis tako ko sto si i pocela,samo mi mozemo odrediti smijer naseg zivota,sami krojimo svoju sudbinu i samo ti tako odlucna mozes doci do krajenjeg cilja zadovoljna...

polako... bice to sve kako treba... [/img]
"Svi bi mi trebali biti velika nasmjesena,raznolika,sarena,tolerantna gomila sto slavi zajedno...."
NEPOZNATI RAVER,JUNI 1999.GOD ;)))
User avatar
ja_sam_NiNa
Posts: 13
Joined: Tue May 02, 2006 3:04 pm
Location: Sarajevo

Post by ja_sam_NiNa »

@Tia: Hvala nejljepse, ti si prva koja mi je zazelila dobrodoslicu ovdje.

@Sunrise: Ti bas znas da ohrabris :D nadam se da si u pravu, jer se meni sve vise cini da sam na putu da se vratim :smt083 predaleko sam ja otisla da bih se tek tako ubacila u neke normalne seme, zapravo nenormalne ljude koji nisu dzankiji ali jesu psihopate i teski kompleksasi.
Hvala mnogo na pšodrsci!

@ crystal...Drago mi je da si iz SA, naseg "malog mista"...a super je sto si ostala napovrsini, believe me, ne bi voljela da ti se ovo desava.
Nisam nikada slutio da ovako umijem čekati i ići polako,stisnutih zubi,dok mi u krvi gori budućnost kao groznica.
I sve što će još biti vri u meni kao taman bol.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Nina, neoj traziti normalne ljude i svoje mjesto medju njima!
Napravi to zbog sebe! Samo i jedino zbog sebe. Jer sebe vise ne zelis muciti ili zato sto za sebe zelis bolji zivot ili sto se ne zelis buditi zbog krize nego zbog odmorenosti itd.
Sta ce ti ljudi? Oni ti trenutno ne trebaju. trazi sebe! To ti je moj savjet.
Ja sam brijala skoro 10 godina i uopce ne sumnjam da cu se u iduim mjesecima osloboditi od dopa. A, sad sam tek na metadonu. Gdje sam ja jos od tebe? Budi sebicna, maksimalno i koliko god je potrebno sve dok ne ozdravis i ne ojacas dovoljno.
Ja nemam te ljude o kojima ti pises. Imam samo jednu osobu koja mi je cijeli svijet. Svo ovo vrijeme. Od onog momenta kad me upoznao, on mi zeli pomoci i maknuti me od dopa. Do sad mu nisam dozvoljavala iako je moja ljubav prema njemu jako, jako velika. Sad je on moj cijeli svijet. Rekao je da ne bi mogao podnijeti da zna da mi on nije mogao pomoci i doprijeniti tome da se prestanem drogirati, da padnem na nize grane. Sad smo ok. Sretan je. Iako je tek dva tjedna dop je jako daleko iza nas. Cini mi se kao da je bio u nekom drugom zivotu.
A, upravo zbog dopa sam ga povrijedila too much puta, kasnila na posao, nisam se javljala na telefon, iskljucivala na telefon, lagala ,izmisljala, povrijedila mali milion puta. Ne zelim ici u detalje ali i na puno gore nacine sam ga povrijedila.
A, on je sasvim normalan, nikad drogu nije probao. Svejedno, zavolio je curu na dopu. Cini mi se da smo izgurali najgori period jer smatram da je pocetak nagori a poslije ces lako nastaviti.
Cuvaj se. Voli se draga, cijeni se, digni se iz te prasine i prasine. Zajebi dop, nema nista od njega. Da makar sljaka kao neka, hehe cak ni to!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ja_sam_NiNa
Posts: 13
Joined: Tue May 02, 2006 3:04 pm
Location: Sarajevo

Povratak u SA - 1998

Post by ja_sam_NiNa »

buduci da moja prica ima nenormalnih obrata, pokusat cu da je uoblicim u nesto smisleno, iako je tesko......

Drugi put cu o zivotu u Kopenhagenu, to je posebna prica, a veze se uz Beograd, koji je moja druga stvarnost bio neko vrijeme, i gdje sam zbog tadasnjeg decka cesto putovala.

Sarajevo, od blata i snega..., nakon sto sam 92 otisla, s mamom i bratom, vratila sam se 98 (mama se vratila dosta ranije), i to sam se vratila najvise jer sam imala ideju da malo iskuliram sve, i Kima, i sve, da se pokusam vratiti u normalu. Tata je odmah provalio da sam nenormalna, ali nije imao dokaze, pa me vrebao ko zmija zabu. upisala sam faks, vanredno, jer sam preko jednog novinara iz engleske dobila posao kod stranaca za visoku placu. plus, moji su mi dali da koristim dedinu garsonjeru koja je bila visak, i nisu je izdavali, tako da sam tu zivjela. Mislim da bih radije spavala u Kristijaniji u Kopu nego zivjela sa mojima tada. Tako da su mi se poklopile neke sretne okolnosti, ali dzaba sreca, kad sam ja samo odlagala pocetak kraja....

buduci da sam zbog posla dosta putovala, uglavnom sam isla na partije vikendom, a lovu sam stekala, sto s epokazalo kao losa ideja, jer je tako pocelo moje navlacenje. Ja msilim da sve sto sam u SA radila od tada, bio je zapravo put u ovisnot, sa odlaganjem. i posao, i faks (kulisa) i sve.

Nekako sam ocistila prvu godinu (tada sam samo vikendom jela ijeve i prekos edmice sedativi plus alkohol), ali sam uspjela.

Bokija sam upoznala na partiju, dosao je iz Beograda kod druga na kratko, i tu sam se zaljubila nenormalno, uzasno, bolesno...znala sam da je los za mene, zato sam se tako i primila. On je bio na granici, samo korak do dna, ali je bio privlacan kao sto je svako zlo privlacno, jer on je, pored svog iskustva s gudrom bio jako manipulativan i prepreden, tako da sam ja potpuno otkinula naravno. cesto sam isla kod njega u BGD, on je jedno vrijeme bio kod mene u stanu. Razdvojenost sam kompenzirala kokainom, koji mi je u pocetku davao osjecaj superiornosti u odnosu na tu bolesnu ljubav, ali sam vremenom pocela da vadim lovu iz steka i da se uvezujem s ljudima trazeci dobru semu. Bokija sam potpuno iskulirala, onako bezbolno, jer sam se zaljubila u koks, a znala sam da nemam kesha da se tim bavim duze.

Boki je zapravo samo malo ubrzao kulminiranje mog bola, koje je nakupljeno kao jezgro cernobila (iako duboko pod zemljom i zabetonirano) cekao da izadje.

skupa sa svim traumama iz prethodnog zivota u Kopu, pa i beogradskih srozavanja, sve se sklopilo savrseno.

Radila sam i dalje, uzimala speed, lsd, koks, sta sve ne, ali isla na posao, pokusavala uciti, ali mrak je bio previse privlacan, a ja ga jos uvijek zeljna....
Nisam nikada slutio da ovako umijem čekati i ići polako,stisnutih zubi,dok mi u krvi gori budućnost kao groznica.
I sve što će još biti vri u meni kao taman bol.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Potpis? Dali je dobar ili da ti objasnjavam da pogresno Razmisaljas?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Zdravo Nina. Jebeno, nema sta. Crne misli, ljubav prema dopu i svi ti crnjaci. Ja sam prvi put dosla na ovaj forum prije vise od godinu dana i naletim bas na post nekoga (ne sjecam se koga) ko je prico da je dop ljubav i to mi je samo dalo jos vise zelju da ga uzimam. Treba izac iz tog filma. Dop je sranje. cini nas prljavima u svakom smislu. Nema tu ljubavi.
Ja ti zelim da primjetis (posto nam je obicno pred nosom) ili nadjes razlog za zivot, da se zavolis i da zavolis zivot.
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
ja_sam_NiNa
Posts: 13
Joined: Tue May 02, 2006 3:04 pm
Location: Sarajevo

Post by ja_sam_NiNa »

Sunrise, velika je vjerojatnost da razmilsjam pogresno.... sto da ne?

nastavit cu dok se malo priberem, ovo je sve malo too much za mene, a ima toliko toga...
Nisam nikada slutio da ovako umijem čekati i ići polako,stisnutih zubi,dok mi u krvi gori budućnost kao groznica.
I sve što će još biti vri u meni kao taman bol.
Post Reply