"terapija" od "strucnjaka":voltaren,praz

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

"terapija" od "strucnjaka":voltaren,praz

Post by beendemiurglike »

jucer mi je doktor napisao gorenavedenu terapiju...problem je sto nema efekta.simptomi su minimalno ili nikako ublazeni.buraza sam pet puta molio i pet puta odbijao cekajuci vece da popijem taj sanval i utonem u san.no, nije bilo nikakvog efekta.kada mi je krenula mucnina i povracanje nisam mogao izdrzati,uzeo sam kesicu nacrtao liniju ali povukao samo pola...valjda je i to uspjeh
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

posto se ne vide svi lijekovi u nazivu, ponovicu ih voltaren, prazem (prazine) i sanval
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

beendemiurglike dobrodošao na forum.
Ne znam odakle se javljaš i gdje ti je "stručnjak" propisao terapiju, ali umjesto što nam se žališ i pišeš da si povukao pola čize, jer nisi mogao izdržati, zar ne misliš da bi bilo bolje da si razgovarao sa "stručnjakom" i objasnio mu ovo što si nama napisao. Vjerovatno bi ti propisao drugačiju terapiju.

Nije mi jasno kakve komentare na gore napisano očekuješ? Da ti kažemo Svaka čast jarane što si povukao samo pola čize!? Mislim... fakat ne kontam...

Nemoj me pogrešno shvatiti, ja ti želim sve najbolje, ali umjesto što se nama žališ, poduzmi nešto.

Pozdrav i puno sreće.

Sanela
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

sanela,hvala na dobrodoslici...psihijatar kome sam bio otisao uputio me tom "strucnjaku"...ja sam mu rekao za pokusaj spustanja trodonima i to da sam uvidio kako bi me to vjerovatno odvelo u drugu ovisnost...on mi je rekao da preferira simptomatsku terapiju,da to MORA boljeti,no,ako hocu ja cu se skinuti.rekao mi je da ako ne uspijem mogu u sarajevo na metadonski program :/.inace sam cuo da se na prostoru tuzlanskog kantona ne moze dobiti nista sem trodona za spustanja,a i njih kad daju obicno je 2x100 mg,a meni tek oko 10 skine krizu,ali tada vec osjetim da me rade
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Ja bi ti savjetovala da se malo strpis kolko to da bolno bilo....Vjeruj mi mnogi su se na suho skinuli, tako da bi i ti mogo uz neku malu pomoc drugih lijekova. Mislim neznam, neznam tvoju zivotnu pricu....neznam sta uzimas i kolko vec dugo uzimas i tako dalje. Pa prema tome necu puno ni pametovati ali ocito zelis pomoc i znam da je mozes dobiti. U pitanju je hoces li prihvatiti. Da ti i ja kazem dobrodosao na forum.

Sve najbolje
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

prije 4 godine sam probao,tri godine sam ono nesto kao vikend user,dvije godine svakodnevno,zadnju godinu i po nenormalne kolicine 25-30 gr sedmicno (na nos),a roba je super.zadnji put kada sam se sredio na venu sam skuhao vise od pola gr i nisam osjetio se razvalio kao sto se iglasi razvale...imam osjecaj da sam prilicno nabio toleranciju jer i kada sam jebiga napravljen ne mogu spavati,izjeda me neka briga
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Pravo da ti kazem....ja da sam na tvom mjestu prvo bi ganjala krevet u detox centru. Znam da nije jednostavno....moglo bi biti i bolno ali ti to mozes. Krize fizicke brzo prodju....ali psihicke budu uz tebe dugo poslije skidanja. Tako da zavisi od tebe kolko si jak i dali zelis da budes na blokatorima ili ne. Ja bi ti savjetovala da prihvatas nista ali bas ako nemozes....jebiga. Sve najbolje ti zelim
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

problem je sto na nasem mom kantonu (tuzlanskom) nema centara takve vrste (koliko ja znam)...taj "strucnjak" mi je rekao ako ne uspijem, mogu probati u sarajevu metadonski program
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Ako imas sansu prihvati dok imas sansu. Znam da raja ceka godinama da se uvali u Sarajevu na terapiju. Steta sto nemate institucija kao sto mi imamo ovdje u americi. Zato i jesam odlucna da postanem terapeut (odsjek narkomanija i alkoholizam)....pa onda mozda Bog da i da komunu otvorim ko zna!!! Volila bi da mogu pomoci ali steta kad sam preko bijela svijeta
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

vodolija,dobra namjera ,pa makar i u nemogucnosti da se realizira, je bolja od svih onih djela hipokrita sto se izdaju se altruiste...hvala ti:)
Post Reply