RAZLOZI SA SKIDANJE SA DROGE

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ma ne, ja ne minimiziram nista, niciji trud, zelju ili volju, svejedno. Ne tjeram nikakav mak na konac jer bih onda izvukla mali milion stvari koje svi mi pisemo. Ne kacim se za gluposti Kato, nakacila sam se bila na ono jer me sokiralo na trenutak. I dalje mi smeta, odnosno smatram da ipak nisi trebala tako javno napisati kako i sta, ali ako nije javni link i to, vasa stvar, sta ja tu mogu.
Da, znam pricu o tvojoj kcerki,.. I ne volim tu pricu :D (nemoj ovo shvatiti kao negativno, jednostvavno je ne volim sto nije happy end). Dakle zao mi je sto se vratila tome. I potpuno sam svjesna da je sve relativno, da je sve od danas do sutra. i sto je najzalosnije, to mi govori da nikada necu biti sigurna, da nikada necu opusteno i srecno reci da smo se rijesili toga. Cijela ova borba ostaje sa pobjedama i porazima, ali nikada sa konacnom bitkom i konacnim ishodom.
To sam htjela da cujem, to o podrsci. Dokle, koliko,.. Kada. Nisam sigurna da mu u svemu mogu pruziti podrsku. naravno da mogu u svim finim stvarima, u svemu sto mu cini dobro,.. I naravno da cu biti tu i ako , ne daj Boze, padne... Ali pitam se, ako padne, da li opet tako lako pruziti ruku, ili ga pustiti da dotakne to dno? A ja mislim da ga ne mogu pustiti, dokle god je u mojoj moci, da dodirne patos. Jer vidis, ti ga Kato za 26 - 30 godina nisi dotakla da bi ti se sve zgadilo. Ok, jesi sada, i jeste mi to negdje promaklo, ali potrudicu se da se vratim na to.

Hvala vam
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Vodolijo, neka , neka ljubavi. Sta bismo jos bez toga :D . Doci ce muzek, da rastjera crvice sto te crvaju :lol: . Neka malo i opsjednutosti, pa tek ste se upoznali - poslije to prodje :-D . Salim se naravno, drago mi je da je sve ok.
A da, vjerujem u sve sto si rekla, to me i drzi. To mi daje nadu i vjeru,.. Snagu. Da ce biti dobro i ok, da su to sve neka iskusenja i zivotne tegobe, a smatram da nista nije nerjesivo. I kad me najvise boli, tada mislim imam najvise i nade, ne znam kako bi ti to objasnila. I mislim da u zivotu nikada, ama bas nikada ne treba odustati od ljudi koje volis i od sebe same. Da te zlo ne treba uciniti zlim, da lose ne treba vracati losim. Da, ma u kakvoj situaciji se nasli, ne smijemo mrziti i otezavati nekome.
To su mi neke zivotne smjernice i ne samo da ih se pridrzavam nekog reda radi ili neke svoje filozofije. Pridrzavam ih se jer duboko u sebi vjerujem u to, i duboko u sebi ne mogu drugacije.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

E, moja Dinela, to dno sam ja videla pre celih dvadeset godina, ali meni nije imao ko da pruži ruku! Zapravo, pružali su ali da me gurnu dublje, a ja sam bila ta koja je uvek morala nekoga da izvlači!Ne znam šta bih dala na svetu za malo mira i opuštene, bezbrižne atmosfere! Tvoj brat, moja ćerka, imaju sreće da imaju nekoga da mogu da se oslone.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Bice s Bozijom pomoci sve u redu. Meni je molitva i vjera dosta pomogla. I dan danas se zahvaljujem za 15 sansu koju mi je pruzio. Znaci pokusavala sam i ja na milion nacina da se skinem. I pocne kako treba i opet zaglibim. Tako bruku puta...dok nisam poljubila beton. Katarina je u pravu kad kaze...hvala Bogu pa je imo ko da mi pruzi ruku tada...sto ima i tvoj brat i njena kcer. Znaci postoje dobre sanse da i oni uspiju u zivotu.

Svaku noc kad legnem u mojim molitvama su svi koji su u tim vodama. To sam naucila kroz AN ili NA sastancima....kao i sto sam naucila da netreba okrenuti ledja onima koji trebaju pomoc.

Dosta me je!!!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Da, mislim da si u pravu da imaju srece, ali mene to i zbunjuje. svi kazu da trebaju to dno, a kako ce oni Kato dotaci dno ako smo mi uvijek tu za njih i njihove hirove. E tu ja kazem da ga ne mogu podrzati.
Ovo je sad glupost sto cu napisati, ali mene je strah kad on ima vise para, strah me i kad se javi da ce ostati duze, odmah kontam a gdje li je, a da nije nesto pa ne smije kuci i sl..
Ma hiljadu briga i strahova. Ponekad kontam da ludim, ono kad vidim da je on super i fin, i raspolozen, i sve bas ok. meni u glavi lude misli; "E ovo je zatisje pred buru." Nikako da se bas ja opustim, a ponekad vidim da i on to primjeti i da se onda stvori taj jaz.
Ma i ne moram se ja nikada opustiti ako ce on biti samo dobro,.. Svejedno mi je i za sebe i za sve drugo oko sebe.
Svaki put kad nesto kazem, hiljadu puta u glavi prevrtim tu recenicu iz straha da sam pogresno formulisala, pa ce on krivo protumaciti i sl.
A sto se tice toga da sam uz njega, ma naravno da jesam i uvijek cu biti.

Vodolijo, ti sreco samo naprijed. Drzi se onoga sto te drzi cistom, vjeruj i istraj.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Dinelice....opustices se i ti vjeruj mi :P Ako mu nemozes pomoci nemoj mu ni odmoci...a ja znam da si ti jedna divna osoba koja to nikad nebi uradila. Ipak je on dosta postigao...a vjeruj mi da je najgore iza njega. Ocito i sam zna sta mu je H pocinio tako da cisto sumnjam da ce se vratiti tome. Sad samo treba nastojati da se i biljke rjesi i sve ce biti super. Reci mi dali on zna za ovaj forum??? Ako nezna, jesi li mu pokusala reci da postoji ili mislis da je to previse za njega sad za sad???


Cuvaj mi se i laganice idemo dalje, GLAVU GORE!!!
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Ima mnogo razloga jako mnogo zašto treba prestati sa drogom, moj razlog je prvo što su me mrtvu odneli na psihijatriju, četiri sata sam bila u komi, predozirala sam se i kada sam se probudila mozak mi se okrenuo za 360 stepeni, ne želim umreti želim živeti, ŽIVETI,a naj naj veći razlog i smisao mog života i jedina osoba u mom životu zbog koje to želim i radim, a ranije nisam mogla jer me je muž ubijao od batina i nije mi dao da ga ostavim, je moja ćerkica koja ima sedam godina, i ne želim da ona gleda kako me njen tata ubija od batina a posle drogira daga ne mogu ostaviti.
Post Reply