RAZLOZI SA SKIDANJE SA DROGE

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

RAZLOZI SA SKIDANJE SA DROGE

Post by dinela »

Uvod sam vec napisala na OPCIM DISKUSIJAMA.

Pisite o razlozima koji su vas naveli na lijecenje i cist zivot.

Hvala vam puno, pomozite nam !
User avatar
plava
Posts: 33
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:28 pm

Post by plava »

ja mislim da je svima dovoljan razgog to da zivimo i nastavimo zivjeti normalnim zivot i da tezimo
za necim osim za drogom da tezimo za budućnoću za porodicom nekad i djecom a sve u svemu razloga je previše .......A zasto se ubijati tim sranjem kad mozes i ovako biti normalan i zivjeti 100 na sat .......

To je moje mišljnje veliki pozdrav ;) ;) ;) ;) ;)
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Da, naravno, ali mislim ujedno i na povod. Da svi oni napisu kako je i od cega krenulo njihovo skidanje. Taj konkretan cin me interesuje.
User avatar
plava
Posts: 33
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:28 pm

Post by plava »

naravno slazem se s tobom ;) ;)
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

BANDIT
Mene je moj otac bio isterao iz kuce (po fazonu "`Oces ti prestati da se drogiras?! Mars napolje" a majku nemam,umrla je)
Inace,cist sam oko 7 godina,72.sam godiste,u to vreme su narkomane gledali kud i kamo jos gore nego sad.
E Bandit , mene sada interesuje sta si ti ucinio kad te otac izbacio iz kuce,.. Kako se dalje odvijalo i kada i kako i na koji nacin si odlucio da se lijecis i da pocnes voditi cist zivot.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Da bi imali normalan zivot !!! Jedan od najvecih razloga zasto treba da se skine sa gudre...jer nema nista bolje vec probuditi se ujutro i umjesto razmisljanja kako ces doci do varijante, doruckovati ko covjek i zapocet normalan dan.
User avatar
bandit
Posts: 8
Joined: Sat Dec 24, 2005 5:49 pm
Location: BG

Post by bandit »

Moj otac je strog,i morao je biti jer nam je bio i otac i majka. Jedan vredan,posten i cvrst covek. Imam starijeg burazera i ja sam bio crna ovca u porodici. Otac nije nikad pokusao niti razgovarati sa mnom o problemu,nego me stao tuci jednom,dva puta,pa kad me tako nije naterao da se menjam,izbacio me napolje i nije mi dao ni stvari svoje da uzmem,izasao sam u onome u cemu sam bio. Bilo je leto,otisao sam sa ortacima na jezero kod NS,proveli smo se ludacki,isli do grada samo radi para,uglavnom smo zickali,nisam ja neki krimos da bi nesto pljackao,pomalo smo nesto kao dilovali i to je tako proslo neko vreme. Stalno smo nalazili neke ribe kod kojih s euvalimo na gajbu-e ma ne znam gde sve nisam spavao i kod koga,malo mi je to sve maglovito :) Cesto sam spavao po garazama,legnes na dusek,radio sa sobom i to ti je. I desilo se to da se ekipa osula,ne znam kako ali jednog dana sam shvatio da sam vec dve godine sasvim sam i zapitao sam se cemu to vodi. Smucio mi se takav klosarski zivot,zazeleo sam posao,krevet,tus,obrok. Bio sam gladan kao pas,jeo sam dva tri puta sedmicno. Ja sam vam bas bio klosarcina,beskucnik. Skinuo sam se sa travom,pusio sam dzoint na dzoint,povracao,i sve kako to ide,da vam ne gadim,skinuo se skoro na suvo i cini mi se da sam se brzo oporavio. Nisam imao potrebe nesto sad raskidati veze sa starim drustvom jer ga nisam ni imao,tad nije ni bilo mobilnih telefona,pa se covek lako gubio (mada bi nekog lako mogao naci ako bi ga bas trazio,ali nismo se nekako trazili-danas si sa jednim,sutra sa drugim ortakom). Otac me je primio ljudski kuci,kao coveka i to mi je mnogo pomoglo. Burazer je bio malo ljut ali je popustio i on. Ja sam se osecao prihvaceno ,voljeno,trebala mi je porodica,bio sam srecan s aburazerom i sa starim. Odmah sam bio nasao normalnu devojku,bas namerno da me nesto drzi da se ne daj boze ne bih vratio na staro,cak sam bio i veren,ali se to raspalo. Napravio sam u toku prve godine apstinencije oko 4,5 recidiva,posle nijedan. Alkohol pijem ponekad,pivo ili suvi dzin,to volim,normalno,znaci,nisam alkoholicar,nikad nisam ni voleo nesto posebno alkohol,ponekad popijem. Istina,ja kad pijem,ne pijem jedno pice,nego pijem dok vidim na oci,ali to je na jedno vece kad resim da se provedem. Travu sam pusio poslednji put,a ne znam tacno,ima sigurno dve godine,ne merim vreme,ne znaci mi to nista. Ali ja sam i malo stariji,pa me to proslo (`72. sam godiste ). Nadam se da sam pomogao nekome ovim odgovorom. Pozdrav svima,sve najbolje.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Dobro si to obavio bandite ali mislim da si imao i srece. Ja sam totalni protivnik izbacivanja iz kuce ali ako se mora i ako pokazuje rezultate moze se i to uraditi.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

To ponekad zaista itekako pali. Jer kada skontaju da nemaju gdje i da ce moci prespavati kod svakog prijatelja par dana i to je to.... Onda se u njima probudi osjecaj da zele zaista biti zasticeni, u svojoj sobi, sa svojim roditeljima, u kuci....
Tako bar mislim.
Bandit je to dobro opisao,.. Jednostavno mu je dosadilo i skontao je da vise nema kud i da zeli zivjeti novi zivot. Mene je to i zanimalo, ti nacini kako ste uspjeli i zapoceti. To je veoma bitno, ono, sta vas je natjeralo. Koji gest, necija recenica je upalila klik u vasoj glavi,...
Samantha, kako ide? Cujes li se sa mamom ? Pisi mi na pm ako ne zelis za pocetak javno ili nesto.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Cujem se Dinela cujem, i previse, uskoro cemo svi na ulicu (a ne samo brat) od telefonskih racuna.
Post Reply