Vise ne zelim voljeti

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Vise ne zelim voljeti

Post by blazinarkoman »

Zanimljivo je kako u svakom ljudskom bicu postoji zelja za bijegom. Bogati, beskucnici, majke, ocevi, filozofi, ucenici, vozaci tramvaja... i na poslijetku narkomani.
Sto znaci bjezati? Hrvatski jezicni portal kaze da je to odmicanje s mjesta opasnosti. Sto je opasnost? Stanje ili polozaj u kojem prijeti ono sto je opasno. Sto je opasno? Lezati na tracnicama, ljuljati se na stolici, prelaziti zebru na crveno, ne gledati kuda ides, voziti u pijanom stanju, ESKAPIZAM. Sto je eskapizam? Bijeg od stvarnosti. Eskapizam je opasan, ljudi opcinjeni eskapizmom su opasni. Nema veceg zla od eskapizma, od bijega, a bome ni od stvarnosti. Nista nije dobro, nista nije bezazleno. Voljeti je opasno, a dati dusu nekome jos vise. Biti opcinjen nekim ili necim je opasno. Ja volim. Sto volim? Bijeg. Sto znaci voljeti? Osjecati prema kome ljubav, biti sklon cemu, rado ciniti... Sto znaci voljeti bijeg? Voljeti momentarno zadovoljstvo sto nam pruzaju opijati, voljeti opijate. Vise ne zelim voljeti.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

Caos, secam se da si pisala, mislim o raskidu i boli pa onda o nekim lekovima koje pijes, msm da su bili antipsihotici, nisam znala da si na opijatima
Izvini ako sam pobrkala
Volim takve teme, misli, a volim i beg jer ne volim stvarnost, tj nije mi dovoljna, ne znam zasto, sve bih dala da jeste.
Voliš filozofiju? Uvek možeš uskočiti u moju i Akašinu konverzaciju (ups nisam je pitala, al Akaša se zalaže za prava slobodnog upada 🤣)
Tu možeś pričati o tome, ako ti je lakše malo apstraktnije nego da pričaś o sebi.
Deluješ tužno, post je tužan, i baš mi je žao
Piši, malo nas je ali smo tu...
Da li je tvoja stvarnost narušena spoljnjim uticajima ili je tvoja percepcija iskvarena kao kod mene?
Ja eto ne znam da ozdravim, ali mogu da saslušam
Ovo je meni neka katarza u poslednje vreme jer sam postala dosta zatvorena
A i mogu da pišem o čemu mi se piše (naravno i da ne kršim pravila, imam žuti karton :) )
Nadam se da si dobro. I da ćeš se pronaći gde želiš da budeš, sa kim želiś... mislim i da si mlada ako se secam.
Provericu posle submit ali veruj mi, dosta nas bih menjalo svoje godine za tvoje ako te nisam pobrkala :) tebi je glava iznad vode, samo mi deluješ tužno
Potraži pomoć
Piši češće
Niko te ne zna, niko te neće osuditi, rastužio me je i dotakao ovaj post, nemoj tu stati... pomoći će
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

Bila sam u pravu, 16 godina!
Pa ti si srećna a ni ne znaš, ali to lupkanje po ramenima ti neće pomoći.
Ja sam imala 14 kada sam se ovde obratila, sada 29. Isti problemi, malo manji...
Rešavaj to, kako vreme ide, jako je teško, mozak ide dođavola... rekli su i meni to, nisam poslušala.
Ali setim se sebe sa 16, teško mi je što uopšte razmišljaš o ovim stvarima
Valjda mora da nas bude i takvih.
Imaš veliku prednost, mladost, sve je i dalje početak - volela bih da sam to znala ili verovala drugima, ali drži se toga. Ti možeš da budeš dobro... toliko si mlada. Skenjala sam se. Možda jer sam pisala slicno pre 11 godina, i rekli su mi ovo, ali...
Nadam se da ćeš proći bolje od mene, od srca
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Akkasha Come Back »

blazinarkoman wrote: Fri Apr 28, 2023 11:39 pm Zanimljivo je kako u svakom ljudskom bicu postoji zelja za bijegom. Bogati, beskucnici, majke, ocevi, filozofi, ucenici, vozaci tramvaja... i na poslijetku narkomani.
Sto znaci bjezati? Hrvatski jezicni portal kaze da je to odmicanje s mjesta opasnosti. Sto je opasnost? Stanje ili polozaj u kojem prijeti ono sto je opasno. Sto je opasno? Lezati na tracnicama, ljuljati se na stolici, prelaziti zebru na crveno, ne gledati kuda ides, voziti u pijanom stanju, ESKAPIZAM. Sto je eskapizam? Bijeg od stvarnosti. Eskapizam je opasan, ljudi opcinjeni eskapizmom su opasni. Nema veceg zla od eskapizma, od bijega, a bome ni od stvarnosti. Nista nije dobro, nista nije bezazleno. Voljeti je opasno, a dati dusu nekome jos vise. Biti opcinjen nekim ili necim je opasno. Ja volim. Sto volim? Bijeg. Sto znaci voljeti? Osjecati prema kome ljubav, biti sklon cemu, rado ciniti... Sto znaci voljeti bijeg? Voljeti momentarno zadovoljstvo sto nam pruzaju opijati, voljeti opijate. Vise ne zelim voljeti.
Podrška i od mene.
blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by blazinarkoman »

Dajana9 wrote: Wed May 10, 2023 2:11 pm Tu možeś pričati o tome, ako ti je lakše malo apstraktnije nego da pričaś o sebi.
Deluješ tužno, post je tužan, i baš mi je žao
Piši, malo nas je ali smo tu...
Da li je tvoja stvarnost narušena spoljnjim uticajima ili je tvoja percepcija iskvarena kao kod mene?
Hvala ti puno Dajana...
Moja percepcija zivota je kao san, gledam sto se dogada ali uvjeti mi ne daju da aktivno sudjelujem, cudno je to. U zadnje vrijeme dosta me muci pitanje o postojanju Boga... inace sam ateist no cesto promisljam o onome "ako nema Boga tko nam se onda smije?". Nekad pomislim da bi bilo bolje kada jezika nebi bilo, jer je on razlog razvoja i potrebe za artikulacijom svakog mozdanog impulsa te se pitam je li uopce moguce opisati unutarnje stanje pojedinca pomocu 30ak slova i milijarde kombinacija. Ponekad zelim biti biljka, a konzumiranjem svega i svacega to se lako postane.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by blazinarkoman »

Akkasha Come Back wrote: Thu May 11, 2023 9:45 pm
blazinarkoman wrote: Fri Apr 28, 2023 11:39 pm Zanimljivo je kako u svakom ljudskom bicu postoji zelja za bijegom. Bogati, beskucnici, majke, ocevi, filozofi, ucenici, vozaci tramvaja... i na poslijetku narkomani.
Sto znaci bjezati? Hrvatski jezicni portal kaze da je to odmicanje s mjesta opasnosti. Sto je opasnost? Stanje ili polozaj u kojem prijeti ono sto je opasno. Sto je opasno? Lezati na tracnicama, ljuljati se na stolici, prelaziti zebru na crveno, ne gledati kuda ides, voziti u pijanom stanju, ESKAPIZAM. Sto je eskapizam? Bijeg od stvarnosti. Eskapizam je opasan, ljudi opcinjeni eskapizmom su opasni. Nema veceg zla od eskapizma, od bijega, a bome ni od stvarnosti. Nista nije dobro, nista nije bezazleno. Voljeti je opasno, a dati dusu nekome jos vise. Biti opcinjen nekim ili necim je opasno. Ja volim. Sto volim? Bijeg. Sto znaci voljeti? Osjecati prema kome ljubav, biti sklon cemu, rado ciniti... Sto znaci voljeti bijeg? Voljeti momentarno zadovoljstvo sto nam pruzaju opijati, voljeti opijate. Vise ne zelim voljeti.
Podrška i od mene.
Hvala od srca Akaša!
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by blazinarkoman »

Dajana9 wrote: Wed May 10, 2023 2:22 pm Pa ti si srećna a ni ne znaš, ali to lupkanje po ramenima ti neće pomoći.
Nekad i ja kontam, jebote kolko sam sretna naspram drugih... koliko zivota ima u meni a nisam svjesna, tek onda krenem da zivim. Krenem ja i zivim, no ubrzo se zaustavim i vratim na isto mjesto od kojeg sam pocela. Mozda me nazad vuce nostalgija, ko zna. Sretna sam jer volim zivot; volim biti ovdje, na ovoj planeti, da placem, da patim i da radim sto god se moze raditi. Ljudsko iskustvo vrlo je vrijedan dar.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

blazinarkoman wrote: Fri May 12, 2023 12:04 am
Dajana9 wrote: Wed May 10, 2023 2:22 pm Pa ti si srećna a ni ne znaš, ali to lupkanje po ramenima ti neće pomoći.
Nekad i ja kontam, jebote kolko sam sretna naspram drugih... koliko zivota ima u meni a nisam svjesna, tek onda krenem da zivim. Krenem ja i zivim, no ubrzo se zaustavim i vratim na isto mjesto od kojeg sam pocela. Mozda me nazad vuce nostalgija, ko zna. Sretna sam jer volim zivot; volim biti ovdje, na ovoj planeti, da placem, da patim i da radim sto god se moze raditi. Ljudsko iskustvo vrlo je vrijedan dar.
Moraš da prestaneš da piješ lekove. Neću da te plašim, ali u tvojim godinama sam pisala ovde, mislila da mi je to sporedni problem. Sve sam bila rešila osim lekova i evo me nazad...
Nadam da se vise ne pobređuješ i da ti je lakše zbog onog raskida o kome si pričala... čini mi se da ti se tad stanje drastično promenilo...
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Akkasha Come Back »

blazinarkoman wrote: Thu May 11, 2023 11:57 pm
Dajana9 wrote: Wed May 10, 2023 2:11 pm Tu možeś pričati o tome, ako ti je lakše malo apstraktnije nego da pričaś o sebi.
Deluješ tužno, post je tužan, i baš mi je žao
Piši, malo nas je ali smo tu...
Da li je tvoja stvarnost narušena spoljnjim uticajima ili je tvoja percepcija iskvarena kao kod mene?
Hvala ti puno Dajana...
Moja percepcija zivota je kao san, gledam sto se dogada ali uvjeti mi ne daju da aktivno sudjelujem, cudno je to. U zadnje vrijeme dosta me muci pitanje o postojanju Boga... inace sam ateist no cesto promisljam o onome "ako nema Boga tko nam se onda smije?". Nekad pomislim da bi bilo bolje kada jezika nebi bilo, jer je on razlog razvoja i potrebe za artikulacijom svakog mozdanog impulsa te se pitam je li uopce moguce opisati unutarnje stanje pojedinca pomocu 30ak slova i milijarde kombinacija. Ponekad zelim biti biljka, a konzumiranjem svega i svacega to se lako postane.
Neverovatno da je i meni to isto prolazilo kroz glavu...
blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by blazinarkoman »

Dajana9 wrote: Fri May 12, 2023 3:11 pm
blazinarkoman wrote: Fri May 12, 2023 12:04 am
Dajana9 wrote: Wed May 10, 2023 2:22 pm Pa ti si srećna a ni ne znaš, ali to lupkanje po ramenima ti neće pomoći.
Nekad i ja kontam, jebote kolko sam sretna naspram drugih... koliko zivota ima u meni a nisam svjesna, tek onda krenem da zivim. Krenem ja i zivim, no ubrzo se zaustavim i vratim na isto mjesto od kojeg sam pocela. Mozda me nazad vuce nostalgija, ko zna. Sretna sam jer volim zivot; volim biti ovdje, na ovoj planeti, da placem, da patim i da radim sto god se moze raditi. Ljudsko iskustvo vrlo je vrijedan dar.
Moraš da prestaneš da piješ lekove. Neću da te plašim, ali u tvojim godinama sam pisala ovde, mislila da mi je to sporedni problem. Sve sam bila rešila osim lekova i evo me nazad...
Nadam da se vise ne pobređuješ i da ti je lakše zbog onog raskida o kome si pričala... čini mi se da ti se tad stanje drastično promenilo...
Evo trudim se iz dana u dan, jednog dana cu prestati sigurno. Sad sam puno bolje jer vise nisam zaljubljena i ne tonem u osjecajima, naucila sam da sebi trebam biti na prvom mjestu... no vuce me natrag jedna stara, nikad prezaljena ljubav...
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Post Reply