Posledice

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Posledice

Post by Dajana9 »

Akaša je imala sličnu temu ali ne mogu da je pronađem.
Moj najveći porok je 10 godina (pored pušenja) bila tabletomanija benzosima. Pila sam oko pola kutije dnevno.
Kada čitam o opasnostima, govore samo o trenutnim, ali koliko je to uticalo tj.sjebalo moj mozak/srce ili će? Sada pijem 2 bensa dnevno, flormidal, nekad 12mg leponexa i 2 mg bupa.
U tih 10ak godina bilo je i spida, eksera nekad par dana u mesecu, ili skoro ceo mesec nekad pola godine - godinu ništa.
I bup, ranije sam bila na 8, 10 na crno sam kupovala, prestajala 100%, pa posle pauze od god dana na dvojci sam, uzimam u privatnoj bolnici.
Stalno slušam o propadanju od bupa, ali šta vam se na primer desilo?
Ja sam morala da radim rezultate jer planiram uskoro bebu i krvna slika top, svi hormoni tačno u balansu, zubi su mi okej, koža mi je mekana i normalna, podočnjaci mi imaju podočnjake, ali to je valjda od malena.
Soooo...
Gde da tražim? Šta sam (možda) sjebala uzimajući bup ili ću sjebati?
Da li da očekujem i nešto od benzosa, iako ih više ne pijem kutlačom?

Stalno slušam kako je bup
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Posledice

Post by Akkasha Come Back »

Dajana9 wrote: Thu Apr 13, 2023 11:18 am Akaša je imala sličnu temu ali ne mogu da je pronađem.
Moj najveći porok je 10 godina (pored pušenja) bila tabletomanija benzosima. Pila sam oko pola kutije dnevno.
Kada čitam o opasnostima, govore samo o trenutnim, ali koliko je to uticalo tj.sjebalo moj mozak/srce ili će? Sada pijem 2 bensa dnevno, flormidal, nekad 12mg leponexa i 2 mg bupa.
U tih 10ak godina bilo je i spida, eksera nekad par dana u mesecu, ili skoro ceo mesec nekad pola godine - godinu ništa.
I bup, ranije sam bila na 8, 10 na crno sam kupovala, prestajala 100%, pa posle pauze od god dana na dvojci sam, uzimam u privatnoj bolnici.
Stalno slušam o propadanju od bupa, ali šta vam se na primer desilo?
Ja sam morala da radim rezultate jer planiram uskoro bebu i krvna slika top, svi hormoni tačno u balansu, zubi su mi okej, koža mi je mekana i normalna, podočnjaci mi imaju podočnjake, ali to je valjda od malena.
Soooo...
Gde da tražim? Šta sam (možda) sjebala uzimajući bup ili ću sjebati?
Da li da očekujem i nešto od benzosa, iako ih više ne pijem kutlačom?

Stalno slušam kako je bup
FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

viewtopic.php?t=5168
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Posledice

Post by Dajana9 »

Akaša, ja slabo i ulazim od kad si rekla da nećeš biti na pp-u, mislila sam da nećeš biti ni na forumu, a samo sa tobom i bubnjarom se čujem, valjda smo mi jedini i prisutni...
Prelistaću...
Ja sam zbog one komisije proveravala SVE - i sve mi ke top, čak su sumnjali i u moj pušački staž, neki misle da ima veze što svaki dan pijem 5l vode, pa malo "ispere" toksine?
Ne deluješ mi pričljivo, neću da forsiram.
Kako si? Ako te ne mrzi piši.
Ja sam onu poruku shvatila da nećeš biti na forumu, ma ja i dalje ne kontam kako forumi funkcionišu...
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Posledice

Post by Akkasha Come Back »

Dajana9 wrote: Sat Apr 29, 2023 10:35 pm Akaša, ja slabo i ulazim od kad si rekla da nećeš biti na pp-u, mislila sam da nećeš biti ni na forumu, a samo sa tobom i bubnjarom se čujem, valjda smo mi jedini i prisutni...
Prelistaću...
Ja sam zbog one komisije proveravala SVE - i sve mi ke top, čak su sumnjali i u moj pušački staž, neki misle da ima veze što svaki dan pijem 5l vode, pa malo "ispere" toksine?
Ne deluješ mi pričljivo, neću da forsiram.
Kako si? Ako te ne mrzi piši.
Ja sam onu poruku shvatila da nećeš biti na forumu, ma ja i dalje ne kontam kako forumi funkcionišu...
Ne kontam ni ja ali sam naletela na post od ko zna koga od pre 100 godina i čovek kaže "Ljudi, koja je katarza pisati...izbaciti iz sebe".
U pravu je.
Iako "pričaš sam sa sobom" eto "bacim neku misao" a pogotovo na starim temama, čitam juče post iz 2012. gde me pominje jedna forumašica a druga joj odgovara da ja ne pišem od 2005. 🤣 Šou.

Izvini zbog zaključanog inboxa, da barem postoji opcija da se selektivno može zaključati.

Mnogo mi je drago videti te i lepo pišeš i inače i sve skupa mi je uživanje čitati a jedina si ovde koja je svojom analizom mene stvarno uspela da me pomakne s mesta...a nisam tip koji daje brojeve telefona mada i to razumem, u "moje vreme" smo se ovde sprijateljili toliko da je čak jedna Pandora bila kuma na svadbi jednoj Ramoni a ta mi je bila kao sestra.

Stare priče.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Posledice

Post by Akkasha Come Back »

Otključan ti je pp.
"Zlu ne trebalo".
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Posledice

Post by Dajana9 »

Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 30, 2023 3:05 pm
Dajana9 wrote: Sat Apr 29, 2023 10:35 pm Akaša, ja slabo i ulazim od kad si rekla da nećeš biti na pp-u, mislila sam da nećeš biti ni na forumu, a samo sa tobom i bubnjarom se čujem, valjda smo mi jedini i prisutni...
Prelistaću...
Ja sam zbog one komisije proveravala SVE - i sve mi ke top, čak su sumnjali i u moj pušački staž, neki misle da ima veze što svaki dan pijem 5l vode, pa malo "ispere" toksine?
Ne deluješ mi pričljivo, neću da forsiram.
Kako si? Ako te ne mrzi piši.
Ja sam onu poruku shvatila da nećeš biti na forumu, ma ja i dalje ne kontam kako forumi funkcionišu...
Ne kontam ni ja ali sam naletela na post od ko zna koga od pre 100 godina i čovek kaže "Ljudi, koja je katarza pisati...izbaciti iz sebe".
U pravu je.
Iako "pričaš sam sa sobom" eto "bacim neku misao" a pogotovo na starim temama, čitam juče post iz 2012. gde me pominje jedna forumašica a druga joj odgovara da ja ne pišem od 2005. 🤣 Šou.

Izvini zbog zaključanog inboxa, da barem postoji opcija da se selektivno može zaključati.

Mnogo mi je drago videti te i lepo pišeš i inače i sve skupa mi je uživanje čitati a jedina si ovde koja je svojom analizom mene stvarno uspela da me pomakne s mesta...a nisam tip koji daje brojeve telefona mada i to razumem, u "moje vreme" smo se ovde sprijateljili toliko da je čak jedna Pandora bila kuma na svadbi jednoj Ramoni a ta mi je bila kao sestra.

Stare priče.
Haha čula sam za tu Ramonu, ne znam kako, čitala neke postove - da li njene ili ju je neko spomenuo.
Moram da priznam da su ranije diskusije i inače "ispovesti" - bili krajnje zanimljiviji, možda zbog većeg broja članova, ili je glupi bup zavladao i ugušio sve teme, pa i moja je bila posvećena bupu. Tako glup, smor lek, toliko pažnje... dugo mi je trebalo da skapiram da mi nije potrebna cela ta filozofija i proučavanje - jebote, o dopu se nije toliko pisalo na Narkomaniji.
A i pre su valjda forumi bili više kul nego sad.
Ne znam, žao mi je što nisam bila tu dok je više njih bilo i dok su diskusije bile baš zanimljive i "u toku". Ovako sam posmatrač, i baš mi je neizmerno drago što sam bar na tebe naletela, ne znam gde su svi oni ljudi koje kao sa poznajem a ne poznajem... i kul i oni što su mi išli na... možeš da pretpistaviš 🤣
Post Reply