SPIRIT,SRECAN TI NAJSRETNIJI DAN TVOG ZIVOTA- ROĐENJE KCERI

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

shvaticu naravno kao sto sam i sad shvatila neke stvari tako cu shvatiti i neke druge stvari kad dodjem u njihove godine iako me smatraju za nekoga ko ipak ne shvata sve to ja itekako shvatam i razumem,ali eto mozda shvatim jos mnogo toga tokom mog nadam se kratkog zivota.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Nephilim
Posts: 25
Joined: Mon Dec 05, 2005 12:09 pm

Post by Nephilim »

Pa na tvoju zalost :lol: zivot ce ti biti jako dug, pa se potrudi da shvatis sve neophodne stvari na vreme.

Gladsheimer next succeeds - the land
Where bright Valhalla's towers stand:
In burnish'd gold they proudly rise
And lose their radiance in the skies.

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ne znam ja se nadam da nece biti dug jer ne zelim da bude dug jer u ovakvom beznadju ne zelim da zivim,u ovom prokletom vremenu gde ne mozes nikome verovati gde ne mozes nista postici,gde si uvek sam iako mozda imas mnogo ljudi oko sebe opet si sam i tako ne zelim da zivim....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
BanjaLuka
Posts: 1
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:21 am
Location: Boston

Post by BanjaLuka »

Pridruzujem se cestitkama sa zakasnenjem sa puno pozdrava od banjaluke
Last edited by BanjaLuka on Fri Feb 10, 2006 4:27 am, edited 2 times in total.
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

zvrky wrote:Ne znam ja se nadam da nece biti dug jer ne zelim da bude dug jer u ovakvom beznadju ne zelim da zivim,u ovom prokletom vremenu gde ne mozes nikome verovati gde ne mozes nista postici,gde si uvek sam iako mozda imas mnogo ljudi oko sebe opet si sam i tako ne zelim da zivim....
E sad je stvarno previse. Da li mislis da ja zelim da zivim onako kako zivim? Grdno gresis... imala sam ja gomilu snova koji su zauvek ostali samo snovi. I? Sta sad? Imam li ja pravo da odustanem od zivota i smem li uopste? Ako ja odustanem ko ce da se stara o mom ocu koji ima preko 90? Ko ce da se stara o tebi koja jedino sto radis je to da razmisljas o tome kako je tesko ziveti? Ko ce da se stara o tvom bratu koji iako samostalan opet nije zaposlen? Sta da ti kazem na ovo sem da stvarno lupas. Da li da ti kazem ono otrcano da se svako sam rodi i sam umire, sem faraona, a ti to nisi? Da li mislis da je ovim milionima ljudi koji zive u ovoj jebenoj drzavi sve potaman i da se drugacije osecaju? Pa eto, opet smognu snage da svoje male zivote ulepsaju sitnicama. A mislis li da je negde u svetu bolje? Nije, draga, isto je. Ti se lose osecas, po meni, iz jednog jednostavnog razloga, zato sto ocekujes od drugih da ti rese sve pocevsi od ubijanja dosade pa do ozbiljnih poslova. Princeza na zrnu graska. To se ne radi tako, vec samu sebe moras da izgradis tako da budes zadovoljna samom sobom i sama sebi dovoljna, tek onda ces biti u stanju da pravilno komuniciras sa okolinom i menjas je prema sopstvenim potrebama. Ne postoji carobni stapic, niti covek, koji moze da ucini da se tvoj svet u trenutku iz pepela pretvori u rajski vrt. A i u tom rajskom vrtu bi morala nesto da radis, jer bi u suprotnom za 5 dana umrla od dosade. Znam ja da sad ovo zvuci kao popovanje, ali ako gresim neka me neko ispravi.
User avatar
Nephilim
Posts: 25
Joined: Mon Dec 05, 2005 12:09 pm

Post by Nephilim »

Ne gresis.Ovde je lose, a tako je i svugde u svetu.Da zivot nije onakav kakav je, svima bi bilo mnogo bolje.Takav je kakav je, a na nama je da ga iskoristimo maksimalno sto se tice poboljsanja nas samih, nasih zivota i zivota nasih bliznjih.Nisam nista novo ni pametno rekao, just my two shekels.

Gladsheimer next succeeds - the land
Where bright Valhalla's towers stand:
In burnish'd gold they proudly rise
And lose their radiance in the skies.

User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Meni to zvuci veoma realno. Nema kula ni zvjezda. Zivot je jednostavno takav. Dva dana si presretan, treci sjeban i to je to.
A Zvrky znam da se ponekad osjecas totalno usamljeno. I to je period koji prodje. Ta melanholija i letargija i sta ti ja vec znam. I sama se sjeti da znas imati dobrih dana. to su stvari za koje covjek zivi. setas ulicom, sjedis u basti, otracas drugaricu, vidis zgodnog tipa, hoce te- nece te, ima koji hoce, kupis si hlace, jedes, pogledas dobar film, posvadjas se sa mamom, pomiris se pa ti drago, isplaces se pa ti lakse, poljubis se pa se frajer lose ljubi, odes kod prijeteljice pa promijenis okolinu, upoznas nekog novog, osisas se, dobijes bingo :D pa postanes milijunas, i opet ti sve to isto samo imas dobro auto i suncas se na Karibima a ne u Baru, i jos izgubis prave prijatelje dobijes lazne, ......

Uh, al se napisa svega. I to ti je to. Svejedno si sam kako god okrenes. Mislim da se ti ne osjecas jos dovoljno odraslom. I meni se to desava. Dodje mi pa bih plakala zato sto me mama vise ne vodi za ruku, nego moram sama koracati, i biti jaka, i glumiti da ja to mogu a ne mogu, pa se nasadim na glavu da uspijem nesto, a ne dobijem ni jebeno BRAVO.

A opet to nije razlog da tako gubis volju za zivotom. Instaliracu ja messenger pa cemo se mi opet smijati koscurama i sl glupostima. :D

Spirit ti je to jednostavno objasnila, tako bi i ti rekla nekom drugom, ali kad si sjeban, onda ti se to cini kao grubo i da te neko ne shvata. A nije to. Ti si u dubini veliko dijete Zvrky, i to je super, to je vrlina. Samo jos pojacaj tu volju za zivotom. Ne moze ti niko drugi naci razloga da zivis. To je van svega, ... Samo moras zivjeti. Nisi si dala zivot, ne smijes si ga ni uzeti. A ne smijes, vala , ni zeljeti da ga nemas. Pa sta bi onda ? Onda ne bi bila sama, sto je jos gore, onda te ne bi bilo nikako i nigdje. Onda bi tek bila usamljena za sve vjekove vjekova.

Jao ja mene, sta napisa :D .

Ljubim te, cuvaj mi se.

P.S. I ja ovdje lijepo cestitala tvojoj mami na tvome rodjenju, a ti "Meni se ne zivi." Pa nema smisla, zivni malo :-D
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Jedan mali dodatak, prvi i poslednji deo Nephilim potpisa (kako li se ovo menja po padezima :lol: )

Here we go
Another day, another strike

Here we go
Shut the fuck up and fight


Posto jos uvek nisi naucila engleski, trazi od Erineje recnik, prevedi ovo i pretvori u zivotni moto.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Zvrksone, kioliko vidim ti si u gostima i tamo razmišljaš o tome kako ne vredi živeti? Život i sreću čine sitnice, bar nama malim ljudima, koji nismo u mogućnosti ispunjavati sebi sve želje, a verujem da i oni koji to sebi mogu priuštiti nisu uvek srećni!Onaj Marfijev zakon da "od goreg ima gore" treba da uteši bar nas. koji znamo koliko gore može biti i kako se u sekundi to menja!Uživaj tu ako ti je lepo, ako nije, dovlači dupe kući, najbolje je kod kuće se bedačiti, jer je to prelazno! Ovo kažem bez zadnjih namera, jer samo pretpostavljam da si u Nišu!
Šta bi radila na mom mestu? Veruj mi, da bih sada volela da se vratim dvadeset godina unazad, pa nek mi bude i duplo teže nego što je bilo! U tvojih dvadeset pet, tvoj je ceo svet i to nije samo fraza! Znaš iz moje priče šta sam sve prošla, kakvi su me vetrovi šibali, šta mi se sada sve dešava i šta još očekujem da mi se desi. Pored svega, sekiram se šta će biti sa Ivanom, ni Sandrina budućnost nije svetla, čeka me opet zatvor, najverovatnije,a imam i dete koje tek počinje da živi i kojem treba stvoriti uslove za to! Droga u svemu tome ne pomaže, nije anestezija pa da život prestane da boli! I pored svega ovoga zahvalna sam Bogu što sam živa, svaki dan mi je kao poklonjen, jer ga nisam zaslužila, nisam poštovala život! Zahvalna sam mu na ovo malo pameti i svesti što mi je ostavio i IDEMO DALJE...
BRAVO SPIRIT-KRATKO I JASNO!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja gde god da sam ja tako razmisljam,jesam u gostima i jesam u Nisu i jeste mi lepo i srecna sam sto sam sa njima :!: Znam da zivot i srecu cine sitnice ali.....evo opet cu isto da pricam ne....ne mogu,vrtim se u krug,plasim se mnogo se plasim....

Lepo mi je Kato u Nisu jer da nije ne bi ni isla tamo,tako da evo tek sam danas stigla kuci a trebala sam mnogo pre....i necu dupe kuci,kuci me sve podseca na hcfm,m,xcm,xm,vbn :smt010 ovo su mali udarci po tastaturi ne obracajte paznju....podseca me,podseca na zgradu do moje na ljude meni drage podseca na tugu....ovaj grad.....ja sam kriva sto me podseca a volim ga....ne necu,necu nista vise reci...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply