Totalni raspad organizma u 3, 4 meseca

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Totalni raspad organizma u 3, 4 meseca

Post by Dajana9 »

Opet ceo forum čitam i ne znam šta hoću. (Osim što se nadam da će se neko javiti)
Na bupu sam mirna.
Ne pijem a alkohol me je uvek vodio u propast.
Ali imam osećaj kao da se raspadam.
Da li je moguće da od 2mg (pod jezik) mršavim i propadam u roku od NEKOLIKO MESECI?
Plašim se za svoje zdravlje... juče sam dobila dijagnozu anoreksije, ne mislim da sam debela (mrzim što sam premršava) a ne mogu da jedem, gadi mi se
Svi hormoni su top
Krvna slika top
Da li je neko imao ovakvu posledicu?
Moj problem je bio alkohol i tabletomanija, nikad herion (za sad)
Da li je stvarno moguće da me bup ovoliko razara a jedini mi pomaže da mentalno budem koliko toliko ok?
blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Totalni raspad organizma u 3, 4 meseca

Post by blazinarkoman »

Osobno nemam iskustva s tim ali koliko sam citala to i jesu nuspojave buprenorfina, bup i je najvjerojatnije razlog mrsavljenja i gubljenja apetita (anoreksije)
Htjela bih takoder napomenut da se dijagnoza anoreksije razlikuje od dijagnoze anoreksije nervoze. Prvo oznacava gubitak apetita zbog bilo kojeg razloga, a jedan od njih je koristenje opijata. Anoreksija nervoza se referira na mentalnu bolest namjernog uskracivanja hrane.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Totalni raspad organizma u 3, 4 meseca

Post by Dajana9 »

S tim da sam otišla po infuziju i da mi je tu šifru napisao vask.hirurg, i ne uzimam je za ozbiljno.
Danas sam bila u privatnoj bolnici gde uzimam bup (kad kažem ribi da je uzimam zbog depre i da nisam probala dop - samo se smeška i dođe mi da je šutnem u facu).
I potrudila se da me ubedi da moji simptomi nisu od bupa i da to nije moguće, ali do skoro su govorili i da ne izaziva zavisnost, ha
A primetila sam nekog sa nickom Dejana9 koja ima skroz drugu priču pa ne znam ni kako da promenim nadimak (ovo je sad bila digresija)
Problem je što sam na bupu okej u glavi ili makar mislim da sam dobro
Nisam onako mračno samoubilački depresivna
Ali ne znam šta mi se dešava sa organizmom - nisam primetila da ljudi koji su pisali ispovesti toliko propadaju posle par meseci...
Ej, pa uzimala sam po 30 tableta dnevno i izgledala top (makar s kilažom)
Sad ispadne da me jedna tableta satrala :)
Bojim se ponovnog skidanja s bupa jer ne znam da li mogu da podnesem da se osećam kako sam se osećala pre nego što sam se odlučila da se vratim na njega...
Možda da smanjim?
Eto ne znam...
Kako si ti?
Post Reply