prebacivanje sa metadona na buprenorfin URGENT!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
der nachtportier
Posts: 1
Joined: Fri Nov 20, 2015 5:17 pm

prebacivanje sa metadona na buprenorfin URGENT!!

Post by der nachtportier »

Jutro,
U kratko, molim za što bržu pomoć. Neću razvlačiti pitu.

Bio sam u proteklih 5 godina na metadonu. Sve vreme uz saradnika, po PS-u, nijedan recidiv, nijednom pao na MOP testu. Sve, absolutno po propisu.
Sa 8ml (240 kapi), sam u proteklih dva meseca skidao na svaka četiri dana po 15 kapi dok nisam došao na 90 kapi. To sam radio kući, bez problema je išlo.
Dalje, u dogovoru sve sa psihijatrom je dogovoreno da kada dođem do te tačke počnem sa buprenorfinom. Napominjem da sam je zamisao bila da nastavim tako da skidam po 15 kapi dok ne dođem do kraja sa metadonom. Zbog razloga vezanog za dobijanje (konačno), prilike da se zaposlim, i da počnem sa nekim od lekova za hepatitis C (birokratija), psihijatar mi je savetovao da na tih 90 kapi kada dođem, da uđem u bolnicu za lečenje zavisnosti, gde bi se sprovelo ulaženje u krizu (prekid od tih 90 kapi), i onda da se polako uvede bup (stim što sam ja izrazio želju da buprenorfin pijem što je kraće moguće. Zamislio sam recimo najviše nedelju dve sa bupom i onda više ni metadon ni bup...ništa...jer mi je fizičko zdravlje jako ugroženo, da ne pričam...ko zna zna...zubi, jetra -SVE)

U ponedeljak ove nedelje sam ušao, više od 72h nisam uzeo NIŠTA!!! Upao sam u apstinencialnu, i onda mi je dat bup od 2mg. Prvi dan (četvrtak) sam dobijao 4 puta u 24h bup pod jezik. U petak mi je dato 2x2mg (4mg) bup-a, pod jezik naravno, ujutru. I to je to do sledećeg jutra.
Šta se dešava.

Psihijatar kaže samo ga stavi pod jezik, nek se istopi, ne muljaj ga, nemoj ga progutati, neg se polako istopi, desetak min, i biće ti bolje.

Naravno da ja nisam očekivao euforiju (iako se prvi put susrećem sa bupom, znam kako i šta), nisam očekivao ništa osim da mi eto ne bude kriza.
u petak sam odpušten iz bolnice, tamo sam uzeo 4mg pod jezik ujutru, juče u subotu isto 4mg pod jezik.
Šta je problem?

Od ponedeljka do sada (nedelja 5:25...dakle za 3 sata ću opet trebati uzeti bup), JA NISAM SPAVAO!!!!!
Imam uz ovu terapiju ksalol, rivotril i po potrebi za spavanje Belbien (zolpidem). Jer sam još u sredu rekao da ja uopšte ne mogu da zaspim. Samo sam vilenio po odeljenju, prevrtao se u krevetu i ništa.

Dakle, izvinjavam se što pišem konfuzno i nejasno - ne mogu da se skoncentrišem od umora.
Zevam, oči me bole, toplo-hladno osećam (kao neka mala kriza, ali to nije problem...moguće da sam se i malo prehladio..to nije strašno...u KRIZI nisam), ali ja NE MOGU DA SPAVAM.

Ni danju ni noću ni nikako. Kafu ne pijem već godinu dana, niti bilo kakvi stimulans. Šta više trudim se da se istrošim tokom dana. Sobni bicikl, radim sve i svašta po kući...kuvam, jedem...sve po PS-u.
Ali opet ponavljam, u sada već skoro 7 punih dana, ja sam u 2-3 navrata uhvatio ukupno par sati sna. Sve nešto po 30min. Dakle NE MOGU DA SPAVAM.

Već sam nervozan, napet, i evo posle prevrtanja po krevetu (iako sam tokom subotnjeg dana bio siguran da ću naveče zaspati), to se nije desilo.
Setio sam se dobrih ljudi sa foruma, jer su mi po glavi svakakve misli od nespavanja, pa čak i suicidalne!!!!!!!!

Šta se dešava? Desilo se ovo nekome? Ja nisam pametan stvarno....
Da li ja loše uzmem bup? Mislim, nisam debil, rekli su pod jezik, stavim ga pod jezik, pazim da ne progutam...mirujem...to se otapa sluzikoža to upija, ili bi trebalo...tj meni onako pljuvačka lagano silazi sa ukusom otapajućeg bupa..topi se...ne moljum po ustima, ali da li ja to sve dobro radim??
Meni su rekli samo stavi pod jezik i to je to...kao nitroglicerin, to će odma za 5-10min da se rastopi i to je to.
Čak sam juče zvao svog psihijatra da mu se požalim kako ne mogu da spavam, i kako i posle bupa nema absolutno nikakvu želju za metadonom niti heroinom....jednostavno.....ko da ga nisam ni uzeo. Ali opet, ponavljam NE MOGU DA SPAVAM?!?!?

Da li je nekome jasno šta se dešava? I da mi da savet što pre. Jer već stvarno...suzdržavam se da ne puknem.

Da li je moguće da metadon još nije izašao iz organizma...da li je moguće dabup stvara takvo dejstvo da ne mogu da spavam, a opet MORAM da spavam..poludeću!!

Molim vas!!

Molim vas..kumim....

Izvinjavam se na konfuznoj poruci, nisam u stanju lepše da je sastavim.

Šta da radim, dajte mi savet!!!

Hvala unapred.

Robert.
Post Reply