Ima li nekog?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Akkasha Come Back »

...
...jer ne bih želela da me pamte kao nekog ko je poklekao i ubio se.

Samoubistvo vidim na drugačiji način nego kako ga drugi ljudi vide.

Ja samoubistvo vidim na način kada čovek izabere da skoči sa 21. sprata zato što mu je izbio požar u stanu i plamen je zahvatio njegovu odeću...on, dakle, ne trči u samoubistvo nekom odlukom već više refleksno i u afektu i mislim da se čovek samo tako i ubije, ti znaš filozofiju i mnogi (pominjala sam Siorana da dodam pisca Hesea) razmišljali ceo život o samoubistvu ali ga nikad nisu počinili. Seti se primera nesrećnog Hemingveja na primer a to samo potvrđuje činjenicu da čoveka koji ima to u sebi , tu klicu samouništenja, niko ne može da sačuva niti spreči da se ubije jer, kako sam malopre opisala, oni to vide kao jedini izlaz iz zapaljene zgrade i ne trče KA samoubistvu, već samoubistvom beže OD nečeg goreg, kako oni to vide, shvataju i osećaju.

Sad, u kojoj sam ja lično "grupi" pokazaće vreme. Sama činjenica da ......xxx......navodi na zaključak da sam kritičan period pregurala, nemam više razloga da se ubijam kad sam već stigla dovde. Još malo. ☠️☠️☠️☠️

P.S. Pošto o ovoj temi prilično znam, samo bih dodala, ako je tačno, da se samoubistvo se ne bira;
ono se događa kada bol nadjača mehanizme
koji Inače sluzže da ga ublaže.

Bolji odgovor ne mogu da ti dam. Sve je ovo realno.
Last edited by Akkasha Come Back on Tue May 16, 2023 4:14 pm, edited 2 times in total.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Dajana9 »

Ma tek si na pola života ili imaš još recimo 20 god, ako ćeš da čekaš da umreš, što si uopšte prestala da se gudraš?
Imam jako snažan osećaj da želiš da živiš, i da želiš nešto lepo, ali se bojiš. Meni sve ovo izgleda kao neka tvoja prekretnica, daleko od kraja... to je kako neko vidi sa strane. Žao mi je što tako misliš.
Ja sam pokušala da se ubijem prvi put sa 12 godina. I nisam se zajebavala, popila sam 80 veramapila, doktori su rekli nisam mogla gori lek izabrati (ukrala babix znala da je za usporavanje rada srca)
I tad me je ubijao besmisao
To je jedina stvar koju ne mogu da prevaziđem, koja me plaši, proganja, ubija...
I što je najgore, plašim se da ću roditi dete da dam svom životu smisao što je jedna od najjadnijih stvari na svetu... i uvek sam se podsmevala takvim ženama, a nemam pojma da li radim šta radim iz pravih razloga. Kako i da znam?
Istinski želim da postanem majka, ali kako biti sigutna da je iz pravih razloga..
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Akkasha Come Back »

Jesi li pročitala o kandidi? Možda nisi videla jer je na prethodnoj stranici, premotaj.

Joooj, nemoj molim te "motivacioni poruke", to kad čujem nije mi dobro :mrgreen: :lol:

To kod mene, moje ličnosti nikad nije funkcionisalo. U osnovnoj školi meni je motivacija bila kad mi otac kaže "Ti to ne možeš!" Obrnuta psihologija ili šta već, inat? Ne znam da imenujem ali samo me nemoj "motivisati"...upoznaćeš me, polako, znam da mi nisi loše mislila , ona prva analiza mene je pogodak u centar, sad je totalna omaška ali nema veze.

Teška sam nekad.
TheDrumer
Posts: 17
Joined: Mon Jan 16, 2023 12:27 am

Re: Ima li nekog?

Post by TheDrumer »

Moja priča... Moja priča je da sam zaglavio na bupu, nikad nisam bio neki zavisnik od dopa, nisam imao problema sa zakonom velikih itd. , Ali na bup sam pao. Skidao se pa se vracao i tako evo od kako sam se vratio već dve godine sam na njemu konstantno. Šaram sa dozama nekad 6 nekad 8 a nekad i 16. Generalno sam zaposljen, sviram sa strane imam porodicu dete, živim jedan normalan život (donekle). Više sam solo tip, nisam se nesto druzio sa ljudima iz tog sveta samo kad nesto zatreba ali se na tome zavrsavalo. Poenta priče je da veze nemam kako da se skinem, planirao sam da se prebacim na neke druge opijate (morfin) na nekih mesec dva, ali mi je problem sto ne mogu da čekam 5-6 dana (iskreno) jer ovaj bup blokira toliko dugo. Mislio sam da se prebacim na morfin i onda da se skinem onim čajem od kratoma. Svaka cast ljudima koji su se skinuli sa onim smanjivanjima ali meni to ne pije vodu. Verujem da su u pravu ali brate ti si konstantno u bedaku i samo odlazes taj haos, dodjes do nule i opet kriza, ali manja, DA ALI OPET KRIZZZAAA!? Pa koja je poenta!? Kao e biće mi slabija kriza, jeste ali si bio zato 5-6 meseci u stalnom bedaku i dodje mu na isto. Razmisljam kako taj presek da napravim i samo se prebacim. Lakse je reći nego uraditi. Eto devojke to je moja dilema. Upao sam malo kao padobranac. Iz Požarevca sam, slučajno znam neke koje rade u zatvoru pa zato pitam😃😃😃 ne dajte se.
Last edited by TheDrumer on Mon Apr 17, 2023 12:59 am, edited 1 time in total.
TheDrumer
Posts: 17
Joined: Mon Jan 16, 2023 12:27 am

Re: Ima li nekog?

Post by TheDrumer »

Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 15, 2023 2:48 pm
TheDrumer wrote: Sat Apr 15, 2023 1:23 am A obe ste bile u Požarevcu? 😃
Oprostite što se ovako ubacujem ali samo vas dve i ima na ovom forumu. Ko je sad na čemu, jel vas mučii bup met dop?
Zdravo...pa ja stvarno ne mogu da ponavljam na čemu sam, ako te zanima obe smo javno napisale "romane".
Samo odeš na profil, tu piše koliko postova imamo i koji su, klikni pa čitaj redom...valjda ćeš se snaći, forum je "malo" zastareo jbg.

A ti?

Evo klikni na moj nick pa će ti se otvoriti moj profil a dalje evo obeležila sam :)
Image
Oprosti, bas se slabo snalazim na forumu generalno, pa sam zato pitao, hvala na instrukcijama. Sve naj
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Akkasha Come Back »

Nema problema, i meni je neko objasnio :)
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Akkasha Come Back »

Zašto misliš da si "upao kao padobranac" i zašto se izvinjavaš?

To mi nije bilo jasno ni sa prethodnom grupom ljudi, ovo je javni forum i sme svako da piše na svakoj temi, da ne pominjem da je to dobrodošlo jer nema nikoga. :)

I pre je bilo tih tripova od nekih, ono "Pali mi sa teme/ ovo je moja tema" i slično. Uvek sam isticala da to ne može tako sem ako tema nije lična, ako je autor jasno naglasio da hoće da vodi "virtuelni dnevnik" na primer i da se ne mešamo.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Akkasha Come Back »

TheDrumer wrote: Mon Apr 17, 2023 12:18 am Moja priča... Moja priča je da sam zaglavio na bupu, nikad nisam bio neki zavisnik od dopa, nisam imao problema sa zakonom velikih itd. , Ali na bup sam pao. Skidao se pa se vracao i tako evo od kako sam se vratio već dve godine sam na njemu konstantno. Šaram sa dozama nekad 6 nekad 8 a nekad i 16. Generalno sam zaposljen, sviram sa strane imam porodicu dete, živim jedan normalan život (donekle). Više sam solo tip, nisam se nesto druzio sa ljudima iz tog sveta samo kad nesto zatreba ali se na tome zavrsavalo. Poenta priče je da veze nemam kako da se skinem, planirao sam da se prebacim na neke druge opijate (morfin) na nekih mesec dva, ali mi je problem sto ne mogu da čekam 5-6 dana (iskreno) jer ovaj bup blokira toliko dugo. Mislio sam da se prebacim na morfin i onda da se skinem onim čajem od kratoma. Svaka cast ljudima koji su se skinuli sa onim smanjivanjima ali meni to ne pije vodu. Verujem da su u pravu ali brate ti si konstantno u bedaku i samo odlazes taj haos, dodjes do nule i opet kriza, ali manja, DA ALI OPET KRIZZZAAA!? Pa koja je poenta!? Kao e biće mi slabija kriza, jeste ali si bio zato 5-6 meseci u stalnom bedaku i dodje mu na isto. Razmisljam kako taj presek da napravim i samo se prebacim. Lakse je reći nego uraditi. Eto devojke to je moja dilema. Upao sam malo kao padobranac. Iz Požarevca sam, slučajno znam neke koje rade u zatvoru pa zato pitam😃😃😃 ne dajte se.
Ne verujem da ti ja konkretno mogu išta pomoći, nikad u životu nisam ni probala bup.

Zanima me kakav ima rad, ali od jednih čujem jedno ("Konačno su napravili nešto da valja") do skroz druge krajnosti. Iskreno, uzela bih da probam. Para ionako nemam da bih počela redovno. Samo ne znam ni koju količinu? Za nekoga ko nikad nije uzeo- ne znam baš...šta bih osetila? Metadon ima bar neke sličnosti sa dopom a bup?
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Akkasha Come Back »

Dajana9 wrote: Sat Apr 15, 2023 6:53 pm ako ćeš da čekaš da umreš, što si uopšte prestala da se gudraš?
Hahahahahahahaha, ne verujem koje pitanje, ali 'ajde:
1. Pun mi se napunio kofer zaviseći od ovog i onog (sloboda nema cenu a naročito posle X godina kada se uradim samo da bih bila "normalna"- kao tvoj opis izlaska sa mužem, na sladoled i to...ono što rade normalni ljudi za to nama treba doping i jednostavno mi se smučilo tako da živim).
2. Nisam uopšte htela da se skinem ali na dopu i metadonu nema teorije da pišam. Dva puta sam završila sa kateterom i tu sam stvarno rekla: dosta mi je više.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Ima li nekog?

Post by Dajana9 »

Nadam se da si sada srećnija i da se nečemu nadaš? Mislim da je to najbitnije, da ti ostane bar nešto banalno čemu ćeš da se nadaš.
The drumer, bup je ok, i nisi taaako zaglavio, rekla sam da su mnogo demonizovali ta skidanja, nekih 2 nedelje se istripuj da te je uhvatila gripa i posle si top.
Evo drugarica baš pre mesec dana prestala. 3 god je bila na 8, ja joj rekla da nema fizičke krize i ona je nije imala 🤷‍♀️ ja jesam uvek kao neku gripu. Mogu ti pisati šta ti može pomoći, sad sam ja nešto pala
Ili sam bolesna 🤷‍♀️
Post Reply