Sram

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Nystaus
Posts: 7
Joined: Sun Dec 18, 2022 11:38 am

Re: Sram

Post by Nystaus »

Moras da naucis da probleme resavas tamo gde im je uzrok,i sve uzroke nezadovoljstva da pronadjes u samoj sebi. To nije lako, jer ces sigurno naici na neke negativne stvari, koje nije lako priznati. Ali samo polako i sagledavanjem sebe ces uspeti to da prevazidjes.
Ne znam tacno sta te muci, ali sigurno ce ti se povratiti taj osecaj sigurnosti kada budes polako resavala svoje konflikte.
Lekovi ti daju samo kratkotrajnu sigurnost, a na duze staze ti samo stete. Ti kratkotrajno se osecas bolje, a steta koji ti prave samo raste. A uzrok je i dalje tu neotklonjen.
Tako da nema veze ako si opet poklekla. Samo moras da budes racionalna i u tom trenutku kada imas zelju da uzmes nemoj. Vremenom ce se zelja smanjivati kako ti budes naucila da radis na sebi.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Sram

Post by Dajana9 »

Nystaus,
Ne znam da citiram, izvinjavam se, do skoro sam bila samo čitalac iz senke. Ali pokušala sam da se obratim ljudima, iako na forumu ima prilično malo ljudi.
Devojka ima 16 godina,ni sama kako kaže uzima često te lekove kako bi "proverila" koliko je ljudima (devojkama u koje je zaljubljena) stalo.
Mučim se sa tabletomanijom 10ak godina i sada sam na 2mg bupa koji mi se čini da me razara fizički...
Mislim da je iz prethodne ispovesti jasno da joj je potrebno nešto da se smiri i stabilizuje (ako veruje svom doktoru, a čini mi se da je i svesna problema koji ima)
Mislim da mora da prestane da traži pažnju na pogrešne načine, a terapiju da da majci
Previše previše je mlada
Sve je toliko popravljivo da boli što se uopšte dešava
Nadam se da će i ona to shvatiti, ili će kao i ja, tražiti savete na umirućim forumima za 10 godina, a to joj ne želim.... da sam stala na 15mg diazepama i prišla mami, pshologu
Da sam...
Post Reply