Sram

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Sram

Post by blazinarkoman »

Bila prije jedno sat vremena sa starcima u šetnji i vidjela tablu nekih tableta u prolazu blizu našeg ulaza. Vratili se mi doma, a meni te tablete još u glavi. I kontam ja smuljat ću ih da idem vidjet poštu u kasliću, to mi upali i otrčah do prolaza. Imala sam šta i vidjet, neke tablete za maternicu (znači kurčina). Tako ja razočarana budala vraćam se u ulaz i idem liftom do kata na kojem mi je stan, izađem iz lifta kad ono moj stari izlazi iz stana a ja se naravno userem al uđem u stan i pravim se ko da ništa nije bilo. Uglavnom sad se osjećam ko apsolutno smeće jer sam shvatila kolko je glupo to što sam napravila i da to nitko imalo normalan nebi napravio. Prljava sam i nikad se neću moć vratit u stanje čistoće, a ovaj događaj je samo jedan od mnogih podsjetnika toga.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Nystaus
Posts: 7
Joined: Sun Dec 18, 2022 11:38 am

Re: Sram

Post by Nystaus »

Ne treba biti neki veliki stručnjak, da bi se primetilo šta najviše bode oči u tvojem postu. Očigledno osećaš neki jak osećaj prljavosti koji ti je neko drugi nabacio ili si nekako to uspela da lagano učiniš samoj sebi. Tako da bilo kakva promena kod tebe bi trebala da počne od otkrića uzroka tom osećanju i rada na otklanjanju.
Generalno uslov svakoj promeni je naravno prvenstveno želja za promenom a onda i otkrivanje uzroka svih nezadovoljstava u samom sebi.
Što se tiče gudriranja lekovima, to će se svako složiti da to što mogu da se kupe, ako si snalažljiv skoro u svakoj apoteci, ne znači da su išta manje opasni od ilegalnih supstanci. Uopšte nije jasno kako se skida sa lekova? Uzimanje opet neke druge šake lekova koji će vam definitivno spaliti mozak?
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Sram

Post by blazinarkoman »

Dosta dugo imam problema s takozvanom lekomanijom koji se pogoršavaju iz dana u dan. Sama cinjenica da mi to zaokuplja zivot mi se dosta gadi al jednostavno ne mogu prestat. Uzimam kvetijapin povremeno kada ne mogu zaspat (najcesce 50 ili 100 mg) il solian cisto da mi preko dana bude lakse. Kod psihijatra idem, propisala mi 50mg zolfota i 2mg diazepama "po potrebi". To po potrebi meni znaci uzet nekoliko tableta, zdrobit i posmrkat kad sam u kurcu. A buduci da sam sve cesce lose to mi prelazi u naviku. Evo danas cak uzela terapiju, diazepam i solian. Tramadol krala od oca al buduci da je prekinuo s uzimanjem zbog smanjenja boli vise se ni to ne moze. Sve mi se cini ubrzo cu postat tolko jadna da radim ekstrakciju kodeina iz kafetina. Svakako puno hvala sto si uzeo vremena da odgovoris na moj post :D
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Nystaus
Posts: 7
Joined: Sun Dec 18, 2022 11:38 am

Re: Sram

Post by Nystaus »

Čim si pisala ovde pretpostavljam da si svesna opasnosti u kojoj se nalaziš. Glavni problem kod lekova je u tome što nam oni daju lažnu sigurnost otklanjajući simptome, ali uzrok ostaje nerešen. I mi prestajemo da radimo na otklanjanju uzroka. Što bi rekao moj drugar onda imamo dva problema. Prvi problem je onaj koji nismo ni otklonili a drugi je sada što smo navučeni na lekove.
Organizam generalno voli formiranje pozitivnih obrazaca i ritmova a ne voli negativne. Pozitivni bi bili leganje i ustajanje u isto vreme, obroci u isto vreme, aktivnosti psihicke i fizicke. Tako dajemo prostor da se cirkadijalni ritam našeg organizma privikne i predvidi sve aktivnosti koje ćemo obavljati. Negativno bi bilo uzimati psihoaktivne supstance ili lekove redovno i u slično vreme. Tako upadamo u najopasniju zamku zavisnosti.
Sedativi su lekovi koji uzazivaju opasnu zavisnost. Razvijaju je veoma sporo, ali skidanje kasnije je veoma mučno. Oko 6 miliona Amerikanaca je navučeno na Benzodiazepine a kod nas negde oko petine ih zloupotrebljava na razne načine. Jedan moj prijatelj se tek posle godinu dana vratio u normalu a nikada nije u potpunosti. Jedna prijateljica koja je živela u Americi još uvek se skida sa Xanaxa. Ima onu kutijicu, polovi na neke osmine ali još uvek ima teške krize. Kriza je slična alhoholičarskoj, jer deluju na slične receptore. Skidanje sa antidepresiva traje dugo, mora da se jako kontroliše a može da bude i veoma opasno.
Već sam na drugom mestu pisao o upotrebi biljaka umesto lekova. Ja sam jedno vreme živeo u inostranstvu i protiv depre sam se borio Kantarionom. Možeš ga uzimati kao ulje, tablete, čaj. Jedina je biljka koja ima priznato antidepresivno dejstvo. Za smirenje se koristi koren Valerijane, a slično dejstvo imaju i Matičnjak, Hmelj, Nana... Zanimljivo je da Kamilica deluje na iste receptore kao i Benzodiazepini.
Sa opijatima nemam nikakvog iskustva, ali sam čitao o ekstraktovanju Codeina. Koliko sam se uputio Codein je derivat Morfijuma i ima slično ali slabije dejstvo. Tako da Codein ne daje osećaj euforije. Koriste ga da prebrode krizu, kada više nemaju drugu soluciju. Tako da šta će ti takva glupost ako nisi težak zavisnik od opijata, a možeš da se opasno navučeš. Voleo bih da znam informaciju koliko se dnevno popije Kafetina.
I veoma je bitan način na koji se lek uzima. Nije isto da li je lek popijen, ušmrkan ili se stavlja pod jezik. Ušmrkavanje je neuporedivo opasnije jer je delovanje jače i brže. A pod jezik je najopasnije. Mada bi ovo više pripadalo temi Harm Reduction.
Još bih ti preporučio knjigu od Dr Ivice Mladenovića i Dr. Gorana Lažetića 'Život bez tableta', interesuj se za literaturu sličnog sadržaja. Reorganizuj sebi život bez tableta tako što ćeš konstantno raditi na promeni životnih navika. A sve svoje slabosti koje imaš moraš da naučiš da kontrolišeš i da živiš sa njima, Svako od nas ima niže biće u sebi koje mora da spozna i da nauči da se stalno nosi sa njim. To nije nikakva prljavost ili znak da si loša osoba. Jednostavno imaš slabosti kao i svi, samo moraš da naučiš da se nosiš sa njima.
I pre uzimanja svake supstance obavezno istraživanje, istraživanje i istraživanje. Dobro se informiši šta to uzimaš i kako može da ti upropasti život.
Puno lijepih pozdrava.
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Sram

Post by blazinarkoman »

Kafetin ne pijem skoro nikad jer bi mi jetra skroz stradala. Hvala ti sto si se potrudio sve ovo napisat i dat savjete, u literaturu cu se svakako probat nekako uvuc :D
Evo danas prva vecer kako sam odlucila da ne pijem nista u duze vrijeme, javim kako prode.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Sram

Post by blazinarkoman »

Probudila se u 8 i nesto, jedva. Zaspala sam u oko 12 navecer s teskim mukama i kontemliranjem dal da uzmem nesto, no otvorila biljeznicu i pisala sta me muci. Prvu noc sam kolko tolko uspjesno prezivjela. Primjetila sam da sam u snu pomaknula sve jastuke oko sebe i posteljinu. Danas prije pola sata uzela sam 50mg zolofta jer mi je propisan, a mislim da necu stat s njim u blizoj buducnosti. Ovo je prvi put u neko duze vrijeme da nisam uzimala skoro nista, cudno al osjecam nekakav ponos.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Sram

Post by blazinarkoman »

Tolko o cistoci, uzela normabel i pod jezik
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Nystaus
Posts: 7
Joined: Sun Dec 18, 2022 11:38 am

Re: Sram

Post by Nystaus »

Pre svega da te pohvalim što si uspela jedan dan da idržiš bez lekova. To znači da možeš, samo ne smeš da odustaješ. Nije problem i ako neki put popustiš, samo stalno radi na tome da koriguješ svoje životne navike, i da organizuješ svoj život bez tableta.
I ovde ima puno postova od ljudi koji su se nenormalno namuČili da bi na kraju uspeli nekako da funkcionišu bez Benzodijzepina. Normabel,tj Diazepam, koji si uzela je najmanje agresivan od svih Benzodiazepina, ali daleko od toga da je naivan. On se koristi za skidanje sa agresivnijih, tipa Xanax i dr.
Uopšte mi nije jasno zašto su oni toliko podcenjeni, i generalno ih ljudi smatraju bezopasnim. A to je najgore kada podcejunješ štetnost nekog leka.
Znači glavu gore, nauči da kontrolišeš svoje slabosti i stalno radi na tome! Baš taj ponos koji osećaš je upravo to. Polako počinješ ti da kontolišeš svoje mane a ne one tebe. Postaješ subjekat u svom životu a ne objekat.
I probaj da zameniš malo sa biljkama svu tu hemiju koju koristiš.
Imaš aspolutnu podršku!
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Sram

Post by blazinarkoman »

hvala puno Nystaus. uspjela 5 dana bez iceg osim zolofta i onda je krenuo recidiv za recidivom. svaki dan pokusavam i sve je teze, nekako mi fali taj osjecaj smirenosti i tog da me boli briga za sve.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Sram

Post by W.White29 »

u šetnji i vidjela tablu nekih tableta u prolazu blizu našeg ulaza. Vratili se mi doma, a meni te tablete još u glavi
Koliko sam se ja ovako puta vratio obicno s prijateljima u prolazu vidim blister tableta pa kad njih odkantam nazad da ovjerim o cemu se radi.Prije par mjeseci na terenu ja,zeni ispred apoteke ispade kesica,reko u sebi"necu je ni zvati ako ima opioda il`sedativa"sreca njena tek kad sam vidio da su antibiotici i neke gluposti za pritisak onda sam dreknuo Gooooospodjo... :)

Ne mogu se rijesit te navike,tabletomanija zlo.
Post Reply