Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Post by Katarinaa »

LP. Evo može i Sanela da se javi, dali u centru kad se budem išla prijaviti za terapiju mogu sama reći koja mi terapija odgovara ( Suboxone ) , ili će oni sami odlučiti šta će mi dati? Hvala!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Post by sanela »

Pozdrav, mislim da to zavisi od centra i njihove politike.
Probaj, obrazloži zašto želiš Suboxon i vidi šta će ti reći.
Sretno i napiši šta se desilo.
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Post by Katarinaa »

Hvala gosp. Sanela! Imam još jedno pitanje, kada dobijem terapiju, dali ju dižem kod svog obiteljskog doktora ili pak negdje drugdje? Jer centar za ovisnost je udaljen preko 70 km od mene. Živim u selu. Hvala vam na odgovoru još jednom! Lijep pozdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Post by sanela »

Koliko sam ja upoznata, u Sarajevu terapiju dobijas u Ustanovi. Ne znam kako je u drugim gradovima. Mislim da je isto, ali nisam sigurna, provjeri.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Post by Akkasha Come Back »

sanela wrote: Thu Jul 21, 2022 8:51 am Pozdrav, mislim da to zavisi od centra i njihove politike.
Probaj, obrazloži zašto želiš Suboxon i vidi šta će ti reći.
Sretno i napiši šta se desilo.
Da.
Drugim rečima: da li im je (stvarno) stalo ili ih zabole. To je mač sa dve oštrice...
Ako im je stvarno stalo, iz najbolje namere mogu dati nešto što nam ne prija (iz sopstvenog iskustva pričam, kad sam bila depresivna od antidepresiva mi je bilo deset puta gore, a kad sam na svoju ruku kod drugog (koga boli uvo za pacijente, daće ti šta hoćeš) tražila "Leponex" (koji služi za šizofreniju i doslovno nema logike da ga ja uzimam) i pijem 1/4 uveče i nemam više problema da zaspim.

Pa ti vidi...ludilo, bre. Hajde sve najbolje :)
Srnjacekkk
Posts: 2
Joined: Thu Jan 19, 2023 8:19 am
Location: Over the rainbow

Re: Dali u centru za ovisnost mogu sama izabrati terapiju?

Post by Srnjacekkk »

Pozdrav….kako čitam ovaj forum bar mesec i još nešto, odlučio sam i ja malo da se javim. Isprićavam se na jeziku dolazim iz SLO pa mi i jezik kad se piše ide tako tako….Ok….i ja sam poćeo substitucijom prije 14 dana i ja sam imao takvih problema šta ono ovo,,, kad če te doktor izpitat kako stojiš zbog mišljenja o substituciji kakve probleme imaš i to on procjeni ako si tako kažu kod nas visoko motivirana da prestaješ onda će ti sigurno dati SUB….prvih par dana je najteže ali moraš da guraš, kad se tjelo malo oslobodi od bolova i svih ostali piz….ija, krene malo psihićka kriza..ali baš nije tako strašno…. Tako ako ćeś porazgovarati z doktorom i kaźeś mu svoje želje mislim da baś nebi smio biti problem da dobiješ SUB….pozdrav S :D
Post Reply