ispovijest možebitne suovisnice

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
xorimax
Posts: 1
Joined: Wed Jul 13, 2022 10:58 pm

ispovijest možebitne suovisnice

Post by xorimax »

Pozdrav svima,
htjela bih podijeliti svoju priču, možda mi tkogod može udijeliti kakav konstruktivan savjet, ali pomaže već i samo to što mogu o tome na ovakvom mjestu gdje nema osuđivanja.

Prije nekih pola godine upoznala sam dečka, strašno simpatičan, sladak, zgođušan, pun nježnosti i razumijevanja...i tako se mi spetljali, i nakon nekih mjesec dana on mi prizna da je (bivši?) ovisnik o speedu i kokainu.
Obzirom da sam i prije imala doticaja s ljudima koji su se drogirali (iako sama nisam nikad bila u tome), nije mi to bio dealbreaker i rekla sam okej ako je to prošlost i ako je to iza tebe to je jedino bitno.
Uzimao je speed redovito od svoje 15te do 22e (od tada pa do sad kad mu je 25 je znao povremeno uzeti a sad je potpuno čist nekih pola godine, znam da to za nekog s njegovim stažem je stvarno malo vremena i to me i muči), a jedno vrijeme i kokain ali s tim je prestao nakon što je zbog njega upao u dugove i skužio da mu se život vrti oko toga i da mu je samo na pameti kad će idući put povuć lajnu.
Ovako kad ga čovjek vidi on je poprilično funkcionalan, normalno izgleda, normalno se ponaša bez nekih oscilacija u raspoloženju i reklo bi se da si stvarno nastoji dovest život u normalu, ima posao, hobije itd i tvrdi da droga nije ostavila neke trajnije posljedice ali primjećujem neke obrasce ponašanja za koje sam sigurna da imaju veze s time.
Užasno je impulzivan, donosi odluke na ho-ruk bez ikakvog razmišljanja, brzo mu stvari dosade, i neodgovoran je s novcima - ono što mu mjesečno ne ode na podmirivanje dugova spiska gotovo instantno na pizdarije.
Moja je dilema ima li smisla produbljivati vezu s tako nekim, mogu li ikad biti sigurna da neće ponovno pokleknuti, mogu li biti sigurna da će uistinu istjerati svoj život na pravi put, mogu li biti sigurna da je stvarno sada uopće i čist? (Rekao mi je da je nekim bivšima lagao da više neće i drogirao im se iza leđa), i sve tako to. Pomogla bi mi iskustva ljudi u sličnim situacijama ili bivših ovisnika koji su se sami potpuno očistili.
Moji starci ne žele ni čuti, užasnuti su otkad su saznali i tvrde da se nijedan ovisnik ne može toga riješiti bez stručne pomoći, da takva veza može odvesti samo i jedino u propast i da bih trebala to instantno odjebati - ali po meni je to ipak malo pretjerivanje
(meni je 27 i volim misliti da sam dovoljno zrela, a i obrazovana, da bih mogla trezveno o svemu razmišljati).
Meni se on stvarno svidio kao osoba još prije nego sam saznala, jako brzo mi se uvukao pod kožu i cijenim njegovu otvorenost i iskrenost, saznala sam o cijelom njegovom iskustvu i tom svijetu općenito jako puno i više nego što sam ikad mislila da ću, i stvarno mi se čini motiviran i ustrajan da ostane čist.
Samo eto, nesigurna sam što mi je činiti i ima li moj odnos s njime budućnost.
Na to mi zapravo nitko i ne može dati konkretan odgovor, ali bit ću zahvalna ako netko makar pročita i prokomentira bilo što, svaki input će biti cijenjen. :)

Hvala puno na čitanju :)
Bambi
Posts: 2
Joined: Wed Apr 01, 2020 4:22 am

Re: ispovijest možebitne suovisnice

Post by Bambi »

Beži odatle.
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: ispovijest možebitne suovisnice

Post by Anabela11 »

To ti je kao da ides po sinama, nosis slusalice i slusas muziku. Mozda ces da cujes voz i uspes da se sklonis, a mozda ga ne cujes pa te zgazi.
Post Reply