MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

morenna
Posts: 9
Joined: Sun May 22, 2022 8:31 am

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by morenna »

Vidi, ako se ovi na bupu i metadonu smatraju cistima, onda si ti precista ne zezaj. Sve u svemu, svaka cast na duzini apstinencije, namucila si se bas i nisi posustala, iskreno svaka cast!

Leponex jeste jaci od Galepsina ali su i razliciti lekovi, Leponex je antipsihotik kao moj Acctawel a Galepsin psihostabilizator, druga grupa sasvim. Ja uvece popijem dva Actawela i za pola sata kao da me neko cekicem udario po glavi zaspim i 8h nema budjenja, verovatno bi mi i leponex to uradio.

Hvala ti na recima podrske i ohrabrenju da ce vremenom biti lakse do te mere da zaboravim cak da mi nesto fali. Kod mene je problem bio i zloupotreba alkohola i drugih PAS ali da ne odlazim od teme, o tome mogu na nekoj drugoj temi da pisem, ovaj momak koji je trazio pomoc se vise nije javio pa ne bih da pretrpavam temu. :oops:
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by Akkasha Come Back »

morenna wrote: Sun Jul 10, 2022 10:06 am Vidi, ako se ovi na bupu i metadonu smatraju cistima, onda si ti precista ne zezaj. Sve u svemu, svaka cast na duzini apstinencije, namucila si se bas i nisi posustala, iskreno svaka cast!
Puno ti hvala. Konačno neko i mene da podrži...


Leponex jeste jaci od Galepsina ali su i razliciti lekovi, Leponex je antipsihotik kao moj Acctawel a Galepsin psihostabilizator, druga grupa sasvim. Ja uvece popijem dva Actawela i za pola sata kao da me neko cekicem udario po glavi zaspim i 8h nema budjenja, verovatno bi mi i leponex to uradio.
Da, baš su za totalno različite namene, i ja ovo uzimam jer isto tako zaspim, a sad šta mi taj lek (antipsihotik) radi po mozgu dok spavam, koje stanice "čačka", da li mi može nauditi itd, sve to ne znam a nemam koga da pitam.
Ovaj moj psihijatar mi je jedva dao "Leponex", jer sam ja insistirala da mi produži identičnu terapiju kao u zatvoru, tek kasnije sam saznala da "Galepsin" uopšte nije blaža verzija "Leponexa" ali šta je, tu je.
Imam 50mg (pola tablete od 100mg) i onda se nekad zainatim i skinem na 25mg, to potraje neko vreme, pa onda kad ne mogu više da se roštiljam po krevetu vratim "Leponex" na početnih 50mg.
Tako da jesam navučena ali ne podižem dozu godinama.

Hvala ti na recima podrske i ohrabrenju da ce vremenom biti lakse do te mere da zaboravim cak da mi nesto fali. Kod mene je problem bio i zloupotreba alkohola i drugih PAS ali da ne odlazim od teme, o tome mogu na nekoj drugoj temi da pisem, ovaj momak koji je trazio pomoc se vise nije javio pa ne bih da pretrpavam temu. :oops:
Da, uopšte niko od učesnika nije otvorio temu :lol:
Neka nas ovde.
Ja sam svojevremeno pootvarala na Opće diskusije nekoliko tema da bi bilo preglednije, međutim otvorim temu "SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa" i tamo dođe neko sa ispovestima.
Ne vredi, niko se nikad nije držao teme, pa je ispalo da sav moj trud je samo zakomplikovao gde je šta i više ništa ne diram. Neka nas ovde. Ne smetamo nikome :)
morenna
Posts: 9
Joined: Sun May 22, 2022 8:31 am

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by morenna »

Ja ne znam kako tebi to spavanje izgleda ali meni totalno vestacki, bukvalno kao da moje telo spava izvan mene i kao robot se budim uvek u isto vreme i kad se probudim nekako treba mi sat vremena da profunkcionisem. Radi u mozgu tako da ga uspava nekako vestacki, ali da nije njih verovatno bi bilo docekivanje mnogih zora i nocnih muka.
Ne znam kako ce ga meni izbaciti ili zameniti necim drugim, ja tek dva meseca koristim, freska sam sto bi se reklo.

U svakom slucaju, zalosno sta smo napravile sebi ali sve je bolje od onog ludila i budjenja u frci i problemu, trcanja, nabavljanja itd.
Sad kad ustanem i shvatim da ne moram nista, nego skuvam kafu i sednem odcutim malo, milina...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by Akkasha Come Back »

Uh, u početku nisam imala snove. Samo ležim i odjednom sam bez svesti. Kasnije je postalo "normalno", spavam, sanjam. I meni je u početku bilo da sam takva sutradan, pa ako sutra moram nešto da završim, na primer na birou rada neki kurs, ja uopšte ne popijem Leponex jer znam da ću od njega biti sva nikakva.

Međutim vremenom se navikla i jedino to što vodim borbu da ne povećavam količinu jer je jedan dečko pisao ovde da je dogurao do 400mg dnevno i iskreno uplašio me.
E zato ja kad osetim da mi treba više ja uradim "kontru", smanjim a ne povećam i tako 3 dana otprilike pa onda vratim početnu.

Hahaha ja se svima nama ponekad na neki način divim kako se mi i na koje (nenormalne ali efikasne) načine dovijamo i snalazimo...Aaaaa, vidiš već kako je drugačije kad ne moraš ništa. Skuvaj ti kafu, samo nemoj previše da razmišljaš. Radi u početku što više, peri prozore, idi u nabavku hrane, bilo šta samo nemoj misliti, naučiš i to, da oteraš misli kad počnu da se nameću.

Polako, evo ja sam tu, prošla sam kroz to kroz šta ti prolaziš, ne boj se. Veruj da ima još dobronamernih ljudi.

Ako ti se luči pljuvačka dok spavaš, to hoće da se dešava od ovih lekova, da znaš.
morenna
Posts: 9
Joined: Sun May 22, 2022 8:31 am

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by morenna »

Do 14h sam svakako kao zombi dok ne popijem ceo galepsin, onda se aktiviram, to me najvise nervira ali nemam blage veze kako to da regulisem, snagom volje nema sanse jer volje nemam haha
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by Akkasha Come Back »

Ja kombinujem "tehnike". Nekad popijem "Ksalol" još dok sam u krevetu, ladica sa lekovima mi pored kreveta (kao neka baba haha), i čekam da prodeluje; nekad ustanem, doručkujem, pa tek onda.
Sve u suštini zavisi kakva se probudim, da li sam naspavana, da li sam "nadrndana", rutine neke i nema, sva sam haotična ali ako je moj organizam na to navikao ne treba na silu menjati.
Ono, ne teraj se nikad da budeš kao drugi, čak ni u slučaju terapije, moraš da ispratiš sopstvene reakcije, to je nama narkomanima najveća greška, to što pitamo sve oko sebe "joj šta ću sad", a odgovor je od jednog slučaja do drugog, ja još nisam videla identičnost.

Tako smo isti a tako različiti.
morenna
Posts: 9
Joined: Sun May 22, 2022 8:31 am

Re: MOLIM ZA POMOC, dugogodisnji zavisnik

Post by morenna »

S obzirom na to da idem na one grupe jednom nedeljno kao nastavak lecenja, moram da pisem plan dana a ni jedna obaveza ne sme da traje duze od sat vremena kako ne bih imala vremena da razmisljam o dopu... Ustajanje u 8h, a djavola u 8 kad sve u meni vristi protiv toga, pa se vratim spavam, sanjam, sanjam, sanjam sve sto ne treba sve sto ne smem hahaha
Postujem lecenje, ajde svi moji su uz mene ali mene u saksiju staviti i uokviriti bas tako... Ne znam, mislim da nisam na dobrom putu ili je jos rano da se osecam dobro...
Post Reply