Zombie ritual 77

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Zombie ritual 77

Post by Uril DJ »

Pozdrav svima
Pratim forum od 2007
Otvaram ovde ispovijest, da ne gušim na supstituciji. Bice ovo kao neki dnevnik, terapija, razmisljanja, vise zbog sebe nego da trazim neke info, dosadjujem i sl. Molim admina da mi odobri pisanje u realnom vremenu ako nije problem.

Trenutno stanje: 14 dana bez bupa, na pola tramala ujutro. Ovo mi je prvo navlacenje i skidanje sa bupa kojeg sam koristio za skidanje sa substitola.
Forum mi licno pomaze, mnogo korisnih info ima, stvarno. Sad vise saosjecam sa likovuma foruma i pokusavam razumjeti, za razliku od prije.
hvala vsem
Last edited by Uril DJ on Fri Mar 03, 2023 5:14 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zombie ritual 77

Post by sanela »

Pozdrav Urill DJ i dobrodosao na forum. Interesantno je da pratis forum od njegovog nastanka ;)

Nakon nekoliko postova koje ja moram odobriti, moci ces pisati u real time...
Sretno!
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Uril DJ »

Zadnji detox sa substitola:
35 dana bup-stabilizacija prvo na 2 mg pa na 0.5
14 dana tramal 50-100mg
0.5 bup
3 dana nista
0.15 bup
Kraj

Evo peti dan bez opijata. Spavanje 2-3 sata dnevno. Vjerovatno od ukidanja kventiaxa.
Osjecaj je dobar. Lakse mi je ovako sa par sati spavanja nego na hemiji. Druga energija, nisam ni mogao zamisliti i da sam htio.
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Uril DJ »

Vazda sam povezivao zavisnost od supstanci sa problemom ishrane. Hemija jeste vrsta hrane. Iskustva u mnogim religijama govore o postu, uzdrzanju od kolicine i kvalitete hrane, o potrebi da covjek postane samovlastan(meni bolji izraz nego slobodan). Savladavsi stomak, covjek ima dobar temelj da se bori i sa ostalim negativnim energijama. Razlog je uticaj hrane na duh.
U mnogobrojnim skidanjima sa opijata sam prelazio sa ociscenja od hemije na neku dietu, keto recimo.
Juce upoznah zanimljivog lika koji je napustivsi posao i stresni gradski zivot, otisao na selo i fura neki svoj prirodnjacki fazon. Samo sirova hrana, malo zika, zivotinje, poljoprivreda..
Odusevio sam se kad je govorio o promjeni u duhu i tijelu kad je presao sa veganske! na sirovu ishranu. Vratilo mu se zdravlje zuba, kose, manje jede, manje spava, vise energije, bolji libido itd
Biohack ima stvarno dobar rad. Znam po sebi kad sam bio u ketozi. Kao na necemu a u stvari na nicemu. Sto vise nicega to bolje! :)
Skidanje sa opijata ne bi trebalo da bude cilj vec pocetak trezvenog stila zivota. Birali smo za sebe najbolju robu, htjeli smo biti maximalno dobro sredjeni sa supstancama. Najnormalnije. Ako promjenimo um(nacin razmisljanja) i krenemo u drugom pravcu, dal je previse smjelo da biramo najbolje i najzdravije i od plodova zemaljskih(i nebeskih?)?
Za nekog sigurno jeste. Ali mi koji smo ispomjerali granice napredujuci u zlu, isto tako mozemo ciniti i u drugom pravcu. Kontra. Veci zivotni poraz i promasenost, veca mogucnost za visine ociscenja, prosvecenja a mozda i obozenja.
Iz perspektive sredjenog covjeka ili na krizi, ovo izgleda tako daleko, kao da treba da pomjeri brdo. Ali ako se ubaci na paraglajder cistoce i trezvenosti, sa lakocom moze promjeniti poziciju i brdo problema vise nece biti ispred nas.
Evo malo jutarnjih misli.
Naravno, ne govorim o svom iskustvu ili necemu sto sam dostigao. Ovo je vise zelja i nesto cemu bih da tezim.
Isto zelim svima vama :)
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Uril DJ »

Mnogo je teze nego sto sam mislio. Uspevalo mi je po par dana biti na vocu ili vodi pa opet nazad. Trava je bila opcija kao laganica pred spavanje koja se okrenula na konstantno duvanje, zderanje i spavanje. I naravno hemija je opet usla u igru. Apetiti su porasli. Totalna shizofrenija. Uzmem dva tri puta sedmicno al bas je zacarano kolo iz kojeg treba skupo platiti izlaz. Jeste sjebada al nije strasno. Mislim da malo motivacije i istrajnosti.moze da sredi stvar. Bas sam ljut na sebe. Ne u fazonu: pa kako to meni da se desi. Paklena gravitacija je urodjena mana. Krivo mi je kako sam lakomislen, bezbrizan, kao lako cemo, mogu ja to...
Zombie ritual se nastavlja
Last edited by Uril DJ on Fri Mar 03, 2023 3:24 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Akkasha Come Back »

Uril DJ wrote: Fri Apr 29, 2022 9:53 am Vazda sam povezivao zavisnost od supstanci sa problemom ishrane. Hemija jeste vrsta hrane. Iskustva u mnogim religijama govore o postu, uzdrzanju od kolicine i kvalitete hrane, o potrebi da covjek postane samovlastan(meni bolji izraz nego slobodan). Savladavsi stomak, covjek ima dobar temelj da se bori i sa ostalim negativnim energijama. Razlog je uticaj hrane na duh.
U mnogobrojnim skidanjima sa opijata sam prelazio sa ociscenja od hemije na neku dietu, keto recimo.
Juce upoznah zanimljivog lika koji je napustivsi posao i stresni gradski zivot, otisao na selo i fura neki svoj prirodnjacki fazon. Samo sirova hrana, malo zika, zivotinje, poljoprivreda..
Odusevio sam se kad je govorio o promjeni u duhu i tijelu kad je presao sa veganske! na sirovu ishranu. Vratilo mu se zdravlje zuba, kose, manje jede, manje spava, vise energije, bolji libido itd
Biohack ima stvarno dobar rad. Znam po sebi kad sam bio u ketozi. Kao na necemu a u stvari na nicemu. Sto vise nicega to bolje! :)
Skidanje sa opijata ne bi trebalo da bude cilj vec pocetak trezvenog stila zivota. Birali smo za sebe najbolju robu, htjeli smo biti maximalno dobro sredjeni sa supstancama. Najnormalnije. Ako promjenimo um(nacin razmisljanja) i krenemo u drugom pravcu, dal je previse smjelo da biramo najbolje i najzdravije i od plodova zemaljskih(i nebeskih?)?
Za nekog sigurno jeste. Ali mi koji smo ispomjerali granice napredujuci u zlu, isto tako mozemo ciniti i u drugom pravcu. Kontra. Veci zivotni poraz i promasenost, veca mogucnost za visine ociscenja, prosvecenja a mozda i obozenja.
Iz perspektive sredjenog covjeka ili na krizi, ovo izgleda tako daleko, kao da treba da pomjeri brdo. Ali ako se ubaci na paraglajder cistoce i trezvenosti, sa lakocom moze promjeniti poziciju i brdo problema vise nece biti ispred nas.
Evo malo jutarnjih misli.
Naravno, ne govorim o svom iskustvu ili necemu sto sam dostigao. Ovo je vise zelja i nesto cemu bih da tezim.
Isto zelim svima vama :)
Dobrodošao, ovde može nešto i da se nauči. Ima logike. Hvala...srećno!
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Akkasha Come Back »

Uril DJ wrote: Thu Jun 02, 2022 3:16 pm Mnogo je teze nego sto sam mislio. Uspevalo mi je po par dana biti na vocu ili vodi pa opet nazad. Trava je bila opcija kao laganica pred spavanje koja se okrenula na konstantno duvanje, zderanje i spavanje. I naravno hemija je opet usla u igru. Apetiti su porasli. Totalna shizofrenija. Uzmem dva tri puta sedmicno al bas je zacarano kolo iz kojeg treba skupo platiti izlaz. Csgo dallas turnir ide do 2-3 ujutro, jedva se probudim za posao oko 12 ujutro(?). Jeste sjebada al nije strasno. Mislim da malo motivacije i istrajnosti.moze da sredi stvar. Bas sam ljut na sebe. Ne u fazonu: pa kako to meni da se desi. Paklena gravitacija je urodjena mana. Krivo mi je kako sam lakomislen, bezbrizan, kao lako cemo, mogu ja to...
Zombie ritual se nastavlja
Ja sam mislila da je to nemoguće...bravo!
P.S. izvini što se ja mešam u ovaj tvoj virtuelni dnevnik, ako smeta obrisaću.

Samo sam to htela da prokomentArišem, nikad u životu nisam čula da se neko skida dijetom, pa mi sve to fascinantno, kao i tvoje zanimanje, tj zanimanja.
Ne persiram ti jer smo tu negde po godinama :D
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Uril DJ »

Ma opusteno akasha, bas mi je drago da prokomentarises sta :D
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Akkasha Come Back »

Hvala :)
Komentarisaću onda :)
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Zombie ritual 77

Post by Uril DJ »

Ahh...ojeeeee
Treba da se cisti...konacno malo cistoce
24 sata bez vutre, nije strasno. Ostalo mi 10 g pa reko ajd da ne bacam. Sprzim ja to za dva dana. Pobacao sam svu hemiju, snus, cigare, kafu i slatkise vec 15 dana. Travu sam ostavio za kraj. Da li je kraj? Meni je dosta....
Post Reply