Kako izabrati manje zlo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Nellli 1002
Posts: 1
Joined: Sun Apr 10, 2022 8:44 pm

Kako izabrati manje zlo

Post by Nellli 1002 »

Pozdrav svima..moja se priča po nečemu razlikuje od svih vaših.Nisam nikad probala drogu..Provela sam tri godine sa bivšim ovisnikom o drogi.Sa čovjekom koji je 15 godina proveo na kokaina,nagledala sam svega i svačega,shvatila sam da će njegova borba trajati cjelog života.Zivcanost,promjene raspoloženja,toliko puta mi je rekao ajmo skupa jednom probati..nisam nikad htjela..Uvjek sam bila vesela puna života,vani sam se super zabavljala i mogla tulumarit cjele noći uz koju čašicu..Sve sam to bila..Dok nisam izgubila bebu,I prekinula vezu.Sada sam depresivna,po cijele dane plačem,iako je već prošlo poprilicno vremena ali ja se ne mogu vratiti u život.Neki dan sam probala vatru prvi put,ali to nije to,mene to samo uspava i opet sam u istom stanju.Znam da nikakvo konzumiranje nije dobro i da me to neće rjesit problema ali ja sam zaista loše,tonem svaki dan sve više,pijem tablete za smirenje jer se osjećam da ću iskočit iz vlastite kože..Želim samo nešto šta će mi dat barem malo veselja i radosti u životu.Reci ćete mi da potražim pomoć stručne osobe,probala sam ali jednostavno to na mene ništa ne djeluje.i zato koje je manje zlo od svega?
Stoos
Posts: 7
Joined: Thu Jul 22, 2021 8:41 pm

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by Stoos »

Marihuana je svakako najmanje zlo, a mnogi ju koriste upravo jer smiruje odnosno uspavljuje.
Međutim, kako si i sama primijetila, njome nećeš riješiti problem.
Mislim da sve prepreke koje si stvorila u svojoj glavi možeš riješiti kroz razgovor s psihologom.
Svi padamo, ali molim te potrudi se ustati kako god znaš.
Put kojim si ranije išla očito ti nije bio suđen. Shvatljivo je da si sada slomljena i razočarana.
Bez obzira na to očekuje te još nebrojeno mnogo radosti i patnje kroz život.
Mislim da cilj svakog čovjeka treba biti nastojanje da se dovede i (što je moguće efikasnije) održava u stanju da može to izdržati.

Puno sreće i sve je na tebi.
Imaš poznatu izreku: "Misliš li da možeš ili misliš da ne možeš - u oba slučaja si u pravu."
Zato pazi što misliš i samo hrabro.
Stoos
Posts: 7
Joined: Thu Jul 22, 2021 8:41 pm

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by Stoos »

Nisu svi psiholozi isti.
Tek sam iz 5. pokušaja našao onog koji mi odgovara.
POSEBNO NAPOMINJEM da preporučujem psihologa, a NE psihijatra.
Stockholm
Posts: 2
Joined: Tue Mar 22, 2022 6:40 pm

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by Stockholm »

Pozdrav!

Siguran sam da ti je jako tesko i jako mi je zao zbog toga.
Ja sam svoju ispovijest napisao temu il par tema ispod tvoje.
Situacija je daleko od copy paste -a, ali ako ti moze ikako pokoci moj nacin kako sam razrijesio svoje probleme, toplo preporucujem.
Drzi se!
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by Ausername »

Pitaš pogrešne ljude. Mi nismo srećni. Ne bismo bili ovo što jesmo da smo bili srećni.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by sanela »

Stoos wrote: Tue Apr 12, 2022 12:10 pm Nisu svi psiholozi isti.
Tek sam iz 5. pokušaja našao onog koji mi odgovara.
POSEBNO NAPOMINJEM da preporučujem psihologa, a NE psihijatra.
Ovo potpisujem. Ne treba odustajati poslije prvog ili drugog ili treceg pokusaja s kojim nisi zadovoljna. Spasavas zivot i nema odustajanja...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by zeleni »

sanela wrote: Sat Apr 16, 2022 2:13 pm
Stoos wrote: Tue Apr 12, 2022 12:10 pm Nisu svi psiholozi isti.
Tek sam iz 5. pokušaja našao onog koji mi odgovara.
POSEBNO NAPOMINJEM da preporučujem psihologa, a NE psihijatra.
Ovo potpisujem. Ne treba odustajati poslije prvog ili drugog ili treceg pokusaja s kojim nisi zadovoljna. Spasavas zivot i nema odustajanja...
Pa jeste, ko da si sreo jednog čoveka/ženu/štavećkovoli u životu, zaključio da ti taj nije po volji i odustao od traženja ikakvog partnera, ikada, igde.
Pozdrav drugarima :mrgreen:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
kabir.fejzic1
Posts: 2
Joined: Wed Jul 20, 2022 5:47 pm

Re: Kako izabrati manje zlo

Post by kabir.fejzic1 »

Slusaj?mozda nije kasno,a mozda jest,uzivaj u malim stvarima i cini ili radi omo sto te veseli
Zivot je samo odbrojani broj dana,pa svaki dan kad prodje prosao je sio tebe.Opusti se i budi vesela kao sto si nekad bila.Mani se depresije i tih lijekova.Samo lagano i sve ce ovo biti jucer.☺
Post Reply