Resocijalizacija nakon komune

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Zlatnosunce
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2020 5:21 pm

Resocijalizacija nakon komune

Post by Zlatnosunce »

Zanima me iz iskustva ljudi koji su prošli komunu da mi kažu koji izazovi su vam pri izlasku iz komune najveci?

Da li vam je značilo što su vas bliski ljudi vadili iz kuće, zvali na aktivnosti di su i drugi ljudi. Da li ste strahovali od toga sto ce ljudi misliti o vama?Jeste krili od drugih, ljudi koje ste upoznali - informaciju da ste izasli iz komune.
Koliko vam je trebalo da stvorite krug ljudi oko sebe?

Iz mog iskustva, a nisam bila u komuni, niti sam ikad otisla dalje od pusenja trave (i to povremeno).
Jako tesko je pronac kvalitetno i zdravo drustvo i moj drustveni zivot se svodi na pojedinacna druzenja sa prijateljima na nacin da ja prva potaknem odlaske u kino, kazaliste, izlozbe, gradska sportska dogadanja.
Ne samo u HR vec i na cijelom Balkanu kao da je prihvaceno sjedit po zadimljenim kaficima i ic u kladionicu, shopping centar. Meni se svidja aktivno provodjenje vremena.Mislim da jedan covjek koji prodje ulicu - zatvor- psihijatriju- komunu i slicno ce prije pronaci prihvacenost u urbanijim krugovima i da treba prestat gledat sebe kroz identitet ovisnika. Ukoliko pri upoznavanju odma kazete da ste bili u komuni - izazivate strah i sumnje u osobe koju ste tek upoznali. Smatram da taj detalj se ne triba odma naglasavati.
Usporedila bih sa samohranim majkama - neke to odma naglase, a neke sute. Jasno mi je kad osoba izadje iz komune i tek gradi zivot da treba vremena - al smatram sta prije se uhodat sa nekim sportom, hobijem i gradit identitet oko toga.
Kakva su vasa iskustva i misljenja?
Post Reply