Skidanje sa bupa, treća sreća?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by Dajana9 »

Pozdrav svima!
Napisala sam ovaj text u ispovestima, no pak kontam trebala sam ovde, biće (nadam se) odobreno gde treba :)
Ako neko i dalje i čita ovaj forum, ja sam nedeljama zaglavila na pravilnom skidanju sa bupa (6000 + stranica :o ) a to je sve 4 god unazad u vr' glave ;) to već govori gde sam sad, no...
Imam 28 godina... uh, teško je pisati, predstaviti se, napisati gde si počeo, a gde stao (makar "zastao" ovde u nadi da će ovaj put biti drugačije) i tek sam sad fascinirana kako su ljudi ispričali svoje priče, dok ću ja svoj tabletomanski/pijani/narkomanski staž složiti kao spisak za pijacu, nadam se da je to ok ;)
Srednja škola - drugarica i ja otkrile Lav 7 (ono pivo koje se prodavalo sa 7 posto alkohola), bile jezive posle 2, pred kraj počele sa buxnom stalno (samo s nekolicinom sam mogla da duvam, paranoik sam teški na v), nekad krale babama bense 1 , 2...
Selim se u drugi grad zbog faxa, sve idealno, pola godine, upoznajem dečka, zaljubljujem se, on na SVEMU
Jako jeziva veza, nasilna, tužna, počinjem s njim (baš sam ga volela i mislim da sam uz njega (zbog njega) postala neko drugi... prodavali sve moje - lap top, zlato, kada sam počela sa njim da uzimam trodone, bupove, speed, eksere (pogotovo na njegovim nastupima) - najviše sam se navukla na 20ak bensa, koji su me dizali i kad bi bilo sve okej, iako sam već zamrzela sebe
Vraćaju me moji posle 2 god, imam 35 kg i sva sam u traumama i nekako... ponižena.
Ležala u ns-u, taj dečko mi je rekao da odem na TIM za bup terapiju pa će on to prodavati a mi postati srećni...ha
Naravno 2 nedelje ležala, nisu me skidali jer su videli da nemam krize, vraćam se u rodni grad
Mislim da je neko vreme bilo sve okej (verujem da ćete mi verovati da nemam pojma o prolasku vremena i kad sam šta stopirala šta ne i kad sam bila okej, kad ne)
Žešća tabletomanija u svakom slučaju s jeftinim benzosima godinama... ugl mi je bilo lepo ako se ne napijem pa ne napravim haos. Zbog takve neke situacije 2017.napravim tešku telesnu povredu (smejali su se svi u kpz-u - zbog moje pojave 160cm, 40ak kg).
Lock down, počinjem opet bup i nastavljam do zime kad treba da se javim u kpz. Tamo nisam imala nikakve krize, msm od traume, toliko sam plakala, povraćala... (ipak, IPAK pored tajnog gutanja tableta često sam bila poslednje dve godine normalna, nasmejana, živela život, vratila se faxu, nikad nestašice novca ili hladnoće kao zimi u Požarevcu brrr) Jednostavno izgledam normalno, i živela sam normalno, osim u periodu sa prvim dečkom.
Preskočila sam mnogo toga ali neverovatno bi bilo da iko pročita sve, još neverovatnije kako treba da se setim. Pokušavam da dođem do suštine.
Izašla u novembru, krenula bup. Ne znam zašto, bila sam na ad i 3×1 bens od 0.5
Probala da zloupotrebim par puta benzo, nema više rad
Stvarno su horor priče na skidanju sa bupa, ja izdržim do 5og dana..čak sam krenula legalno da ga nabavljam u privatnoj bolnici ali posle nedelju dana, opet to nisam prihvatila pa skakanje sa 2mg opet.
Nego, šta bih da pitam...
Vredi li sve ovo?
Nisam probala dop pa je bup najjači opijat koga sam se dočepala - sreća ili nesreća? No ja sam super na njemu. A znam da ne bih trebala da budem.
Sa depresijom se družim od 15e godine...
Ne znam više da li sam počela da se drogiram jer sam bila depresivna, ili sam depresivna jer ne mogu bez droge...
Ne pijem dugo.
Sve gubi smisao, uzela sam mesec dana da ležim i samosažaljevam se a onda rekla svojima da moraju da me povuku. Nemam više ambicija ni interesovanja, i ne znam kako da se silim, da skrećem sebi pažnju, jednostavno odustanem, legnem. Ne verujem više ni vremenu ni sebi da će biti bolje.
Uspela sam i da se udam pre dve godine, za stranca koji sve zna (nikad nije ni duvao, ne podnosi alkohol - čudan neki tip, vrlo tolerantan :) ) jer ga prve god nisam shvatala za ozb pa sam pijana lajala sve o sebi, pričamo na engleskom (ovde ima ok poziciju kompanije iz svoje zemlje) prešli smo put dok su me u Vorobjevu skidali s rivotrila - NE IDITE TAMO, do robije, bupa - legalnog i ilegalnog, pa evo i sada. Mama mi je zmaj. Svi su toliko normalni i pomireni sa životom a ja sam u panici, šta kad se skinem? Hteli smo i da odemo preko, ali egzistencija nam nije briga, a ja... ja paničim od promena, menjam planove svaki dan kad sam na bupu, savršeno zadovoljna i zakucana u stanu uglavnom, a kad se skidam... nihilizam totalni plus me sve boli, kijam, i opet paničim, da li ću moći ovaj život bez ičega?
Izvinjavam se što sam odužila, možda sam i konfuzna, nisam objektivna... ali nadam se dovoljno razumljiva.
Nisam posebna, pa ove muke valjda prate i ostale, pa će popuniti sami ono što sam preskočila
P.S. trenutno imam vitamine, brufen, diklofenak, leponex, flormidal, bense (leponex 25mg uveče, sinoć umesto njega uzela 1 flormidal)

Veliki pozdrav
Miamouse
Posts: 2
Joined: Sat Aug 13, 2022 5:55 pm

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by Miamouse »

I ja se skidam po 2 put sa bupa. I mogu reci prva 3 dana bez njega je bilo onako pila sam diazepame.i nije bilo bolova od juče mi je krenula dijareja i povraćanje što je sve znak da se organizam čisti. Ali nemam snage. Danas sam išla primila infuziju sa vitaminima jer sam se plašila da ne dehidriram. Imam jake bolove u stomaku. I lekovi koje su mi dali u ambulanti sam sve povratila. Sem nekog praska protiv dijareje. Imam volje i nemma želje za bupom. Samo Imam zelju da što pre stanem na svoje noge i da imam snage.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by Masterblaster »

Dajana9 wrote: Tue Mar 22, 2022 2:10 pm Pozdrav svima!
Napisala sam ovaj text u ispovestima, no pak kontam trebala sam ovde, biće (nadam se) odobreno gde treba :)
Ako neko i dalje i čita ovaj forum, ja sam nedeljama zaglavila na pravilnom skidanju sa bupa (6000 + stranica :o ) a to je sve 4 god unazad u vr' glave ;) to već govori gde sam sad, no...
Imam 28 godina... uh, teško je pisati, predstaviti se, napisati gde si počeo, a gde stao (makar "zastao" ovde u nadi da će ovaj put biti drugačije) i tek sam sad fascinirana kako su ljudi ispričali svoje priče, dok ću ja svoj tabletomanski/pijani/narkomanski staž složiti kao spisak za pijacu, nadam se da je to ok ;)
Srednja škola - drugarica i ja otkrile Lav 7 (ono pivo koje se prodavalo sa 7 posto alkohola), bile jezive posle 2, pred kraj počele sa buxnom stalno (samo s nekolicinom sam mogla da duvam, paranoik sam teški na v), nekad krale babama bense 1 , 2...
Selim se u drugi grad zbog faxa, sve idealno, pola godine, upoznajem dečka, zaljubljujem se, on na SVEMU
Jako jeziva veza, nasilna, tužna, počinjem s njim (baš sam ga volela i mislim da sam uz njega (zbog njega) postala neko drugi... prodavali sve moje - lap top, zlato, kada sam počela sa njim da uzimam trodone, bupove, speed, eksere (pogotovo na njegovim nastupima) - najviše sam se navukla na 20ak bensa, koji su me dizali i kad bi bilo sve okej, iako sam već zamrzela sebe
Vraćaju me moji posle 2 god, imam 35 kg i sva sam u traumama i nekako... ponižena.
Ležala u ns-u, taj dečko mi je rekao da odem na TIM za bup terapiju pa će on to prodavati a mi postati srećni...ha
Naravno 2 nedelje ležala, nisu me skidali jer su videli da nemam krize, vraćam se u rodni grad
Mislim da je neko vreme bilo sve okej (verujem da ćete mi verovati da nemam pojma o prolasku vremena i kad sam šta stopirala šta ne i kad sam bila okej, kad ne)
Žešća tabletomanija u svakom slučaju s jeftinim benzosima godinama... ugl mi je bilo lepo ako se ne napijem pa ne napravim haos. Zbog takve neke situacije 2017.napravim tešku telesnu povredu (smejali su se svi u kpz-u - zbog moje pojave 160cm, 40ak kg).
Lock down, počinjem opet bup i nastavljam do zime kad treba da se javim u kpz. Tamo nisam imala nikakve krize, msm od traume, toliko sam plakala, povraćala... (ipak, IPAK pored tajnog gutanja tableta često sam bila poslednje dve godine normalna, nasmejana, živela život, vratila se faxu, nikad nestašice novca ili hladnoće kao zimi u Požarevcu brrr) Jednostavno izgledam normalno, i živela sam normalno, osim u periodu sa prvim dečkom.
Preskočila sam mnogo toga ali neverovatno bi bilo da iko pročita sve, još neverovatnije kako treba da se setim. Pokušavam da dođem do suštine.
Izašla u novembru, krenula bup. Ne znam zašto, bila sam na ad i 3×1 bens od 0.5
Probala da zloupotrebim par puta benzo, nema više rad
Stvarno su horor priče na skidanju sa bupa, ja izdržim do 5og dana..čak sam krenula legalno da ga nabavljam u privatnoj bolnici ali posle nedelju dana, opet to nisam prihvatila pa skakanje sa 2mg opet.
Nego, šta bih da pitam...
Vredi li sve ovo?
Nisam probala dop pa je bup najjači opijat koga sam se dočepala - sreća ili nesreća? No ja sam super na njemu. A znam da ne bih trebala da budem.
Sa depresijom se družim od 15e godine...
Ne znam više da li sam počela da se drogiram jer sam bila depresivna, ili sam depresivna jer ne mogu bez droge...
Ne pijem dugo.
Sve gubi smisao, uzela sam mesec dana da ležim i samosažaljevam se a onda rekla svojima da moraju da me povuku. Nemam više ambicija ni interesovanja, i ne znam kako da se silim, da skrećem sebi pažnju, jednostavno odustanem, legnem. Ne verujem više ni vremenu ni sebi da će biti bolje.
Uspela sam i da se udam pre dve godine, za stranca koji sve zna (nikad nije ni duvao, ne podnosi alkohol - čudan neki tip, vrlo tolerantan :) ) jer ga prve god nisam shvatala za ozb pa sam pijana lajala sve o sebi, pričamo na engleskom (ovde ima ok poziciju kompanije iz svoje zemlje) prešli smo put dok su me u Vorobjevu skidali s rivotrila - NE IDITE TAMO, do robije, bupa - legalnog i ilegalnog, pa evo i sada. Mama mi je zmaj. Svi su toliko normalni i pomireni sa životom a ja sam u panici, šta kad se skinem? Hteli smo i da odemo preko, ali egzistencija nam nije briga, a ja... ja paničim od promena, menjam planove svaki dan kad sam na bupu, savršeno zadovoljna i zakucana u stanu uglavnom, a kad se skidam... nihilizam totalni plus me sve boli, kijam, i opet paničim, da li ću moći ovaj život bez ičega?
Izvinjavam se što sam odužila, možda sam i konfuzna, nisam objektivna... ali nadam se dovoljno razumljiva.
Nisam posebna, pa ove muke valjda prate i ostale, pa će popuniti sami ono što sam preskočila
P.S. trenutno imam vitamine, brufen, diklofenak, leponex, flormidal, bense (leponex 25mg uveče, sinoć umesto njega uzela 1 flormidal)

Veliki pozdrav
Nadam se da nije kasno no evo ruke ako ti to može pomoći. Radio sam malo jačim tempom cijelu godinu pa nisam bio na forumu uopće. Koliko vidim imaš jako iskustvo no vjeruj mi svi ovdje nisu slučajno i ima jako pozitivnih i sretnih završetaka. Obzirom da si malo konfuzno pisala i nabrajala sve što si prolazila nisam siguran da li sam dobro shvatio. Ti si trenutno na bupu i lijekovima koje si nabrojala dolje te povremenom uzimanju ekstazija i speeda? Nadam se da kokain isto nije u igri u što iskreno i ne vjerujem iako ga spomenula nisi. Čarobna formula? Pa nema je! Nekakav uhodani put bi bio na prvom mjestu prepoznati okidače koji te dovode do uzimanja narkotika (ne mislim tu na bup, već droge koje si nabrojala). Kad znaš koji su a najčešće je to dosada, društvo, psihosomatski proces koji se odvija u mozgu ovisnika najčešće potaknut uzimanjem alkohola i sl. Ti najbolje znaš što te dovodi u žudnju i nema apsolutnog rješenja obzirom da većina nas "pada" na različite okolnosti koje dovode do uzimanja droga. Ja sam liječeni ovisnik i "čist" sam toliko da se ne sjećam kada sam zadnji put uzeo npr. ekstazi ili speed. Kokaina uvijek ima i on je droga za one "dubljeg" đepa i tihi ubojica koji u pravilu osiromašuje ovisnika baš kao i dop. Što se dopa tiče njega nisam uzeo više od 2 puta u 13 godina uzimanja bupa. Sa bupa (sa 20mg) sam se skinuo naglo i na suho. Prošlo je točno godinu i pol dana da ga ne uzimam. Moguće je ali je živi pakao (uvijek naglašavam, ovim ne želim nikog obeshrabriti, dapače). Pakao je jer ne postoji konstanta i dovoljan je mali okidač, bio to stres na poslu, pivo ili nešto treće (npr.skidanje sa benzića) da vam se potpuno ispromiješa podsvijest sa sviješću. Činjenica je da se takvo, ja ga nazivam relativnim stanjem svijesti (jer se svijest ponaša višedimenzionalno i sama projekcija i doživljaj koji se odvija je teško objasniti stacionarno/ne uzimajući u obzir vremensku dimenziju koja se mjeri u milisekundama) ponaša iracionalno tj. dolazi do autodestruktivnih misli (npr.na šum iz okoline "ubij ga" um se koristi sviješću ovisno od osobe do osobe-ako je riječ o suicidalnom tipu reći će "e baš bi i to volio vidjeti" čime si samo pogoršava ionako vrlo loše stanje ulazeći u još veću psihozu. Dolazi se u stanje katatonične shizofrenije i sama spoznaja odnosa stvari i neopipljivih pojmova uopće nije intrigantna jer je bolna iz perspektive pacijenta. On bi se radije što prije riješio svih spoznaja koje mu se nude (iako, umišljen, može u samo nekoliko sekundi shvatiti pojedine funkcije mozga i u tom trenutku ih objasniti on bježi od rješenja jer ulazi vrlo bolna akutna polimorfna psihotična stanja koja dovode do ludila-npr.postaje heteroagresivan i sl. netolerantna psih. stanja). Da ne pobjegnemo od uzroka (promijenjene "kemije ovisničkog mozga"), mislim da je važno dobro promisliti prije samog skidanja jer iako ono nije nimalo jednostavno, relativno je lako samo se skinuti no pitanje je sa čega?! Ako uzmeš u obzir da svaka droga izaziva ovisnost i djeluje na mozak na svoj specifičan način pregledaj dobro sliku doplera kako pojedina utječe na što kako bi znao što si "povremenim uzimanjem sve sjebao". Ako ideš sa bupa npr. na suho do neke 45-te godine vjerojatnost uspjeha ovisi o više varijabli koje su samo tebi poznate a vjeruj mi moźdani impuls "izbacuje" misao mnogo prije nego si ju čuo a kamo li shvatio. Tako da eto samo hrabro no nemoj misliti da si skidanjem sa bupa napravio veliki posao. On te tek čeka i neprestana je borba u kojoj najčeśće na kraju ne budeš zadovoljan rezultatom. Puno sreće i samo hrabro!
Optimist s iskustvom😊
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by Dajana9 »

Uh, od kada sam ovo napisala toliko toga se izdešavalo.
Skinula se na 6+ meseci, nisam ništa koristila,
Opet sam na dvojci (privatna bolnica).
Ne zloupotrebljavam (ne vučem, ne uzimam više od prepisanog) ali zloupotrebljavam ako nikad nisam bila na drugim opijatima?
Eto ne znam...
Hvala na lepim rečima i optimizmu
emkiozza26
Posts: 3
Joined: Fri Feb 10, 2023 4:14 am

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by emkiozza26 »

Sama činjenica da si skupila želju, motivaciju i snagu da napišeš sve ovo na forumu, govori o tome da VRIJEDI, tvoja borba i te kako vrijedi! Nemoj nikada da posumnjaš u to. Svaki korak, pa i onaj najmanji, jako je vrijedan. Ne govorim sad o tome kao da si tek shvatila svoj problem, pa si počela da se informišeš o njemu ovde na forumu.. i ranije si se liječila i skidala sa bupa, a kako vidim u zadnjem postu od 28.januara pišeš da već više od 6 mjeseci ne koristiš ništa osim propisanog. Dakle, ne govorim o tome, već o činjenici da u tebi postoji želja da se otrgneš od tog problema, a samim tim što postoji želja, to znači da vrijedi! Vrijedi željeti, vrijedi pokušati, vrijedi prepoznati u sebi ambiciju, snagu volje, i snagu želje za normalnim životom (za kojim svi mi ovisnici ovde jako čeznemo).
Vrlo dobro te razumijem. I ja imam problem s ovisnošću, tabletomanija - uzimao sam tramadol, a i sad ga uzimam samo što se borim sa smanjivanjem doze, a borim se i sa krizama kad mi nestane tableta. Najduže što sam izdržao bez tramala je 5 dana, uz užasne krize prva dva dana, trećeg je već bilo onako, četvrtog bolje, petog dana dobro (čak sam i izašao sa prijateljicom na kafu, da joj se izjadam o svemu). Od trećeg dana sam počeo uzimati bromazepam da bih se smirio kad naiđe kriza, a i da bih mogao zaspati. Eto nekako sam izdržao 5 dana, ali samo petog dana nabavio tramal i opet počeo da ga pijem ali manje, jer smanjujem dozu postepeno. Prije ovog sam naglo prekinuo (dan ranije uzeo 15 tableta, a sutradan nisam imao nijednu) i zbog tog naglog prestanka sam imao užasnu krizu dva dana (spomenuo sam to maloprije).

Govorim ovo sve iz razloga što hoću da kažem da te razumijem i shvatam u kakvom si problemu, svi smo ovde u istom sranju. Ali, život ide dalje i moramo da se borimo jebiga. Neće se niko drugi za nas i u naše ime skinuti s droge, već to moramo mi samostalno. BORBA!

Želim ti sve najbolje, kao i svim ostalim ljudima koji čitaju ovo, držite se!!!
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by Dajana9 »

Emkiozza - nadam se da sam dobro napisala :) hvala!
Evo prvi put sam šmrknula 1mg više malopre.
A objasniću i zašto - kao da narkomanu treba razlog 😀 no evo mog.
Borim se, da, jako se borim al' stagniram. Malo sam dobro pa užas.
Nego, što sam ga šmrknula danas - zakazala sam hipnozu online (samo 100e za 30 min , šta da ti kažem, bagatela)
Bila sam tako srećna jutros, završila sam kurs 3 meseca ranije u vezi oblasti gde sam i studirala, sve je nekako lepo išlo. Ovde imam 2 đavola - mačku i psa pa rekoh da odem kod mame jer je tamo mir. I to me je radovalo jer dugo nisam bila u svojoj staroj sobi i našla sam brdo stvari i baš se ismejala.
Onda je došlo vreme za hipnozu gde mi je govorio kao u meditaciji šta i kako da opustim, od prstića na nogama do čela, i nekih 10 min ponavljanja kako ja vredim i kako sam voljena mojoj podsvesti.
Nisam uspela da se opustim - a i rekla sam mu da mi meditacije ne idu.
Osećam se razočarano a i nekako, lošije...
Nervozno.
Raspisah se ja - eto, zabrljala sam - naravno odmah sam cimala i za spid sutra, a zamisli, jutros planirala neke treninge i čak da napravim sajt o psihologiji, filozofiji i književnosti (kako je neko ovako glup mogao da završi 2 faxa ja ne znam, zatvor bih ubrojala u treći, šta tu vidiš i čuješ - nijedan psihološki udzbenik ne može da te pripremi)
Možda sam očekivala neko čudo?
Kako god... ja ne umem da se nosim s tim da mi bude loše. Odmah jurim da taj osećaj ubijem nečim čime činim sporo samoubistvo... Slaba sam, uvek sam bila slaba. Preosetljiva.
Ja sam đonove jela davno (argentince). Srećom, dostupnost je bila mala, i nisam se navukla, probala sam svega 4, 5 puta oko 2015e i možda 2x onaj tramadol retard - tu ništa nisam osetila (možda jer sam 1 uzela)
Znam svoje vrednosti, ali ne živim u skladu sa njima i zato sam duboko nesrećna i svojim akcijama samo nastavljam da budem još nesrećnija...
Uvek mi je drago kad vidim neki odgovor jer sam mislila da je forum "umro" baš kad sam ja skupila m da se javim.
Čitam ga 6,7 godina, skidala sam se zajedno s bupa s Frajlom, Noelom, Katy i tako nekim nadimcima koje sam umišljala da poznajem koliko sam opsesivno iščitavala forum.
Nisi ni ti ovde bezveze.
Koji ti je plan?
Znam da bi pola foruma sad URLALO na mene, ali da probaš sa 0.5mg bupa?
Mesec, dva... neko je rekao da se navučeš posle 21 ili 28 dana i ja sam i to isprobala i ispostavilo se kao istina. 1 mesec uzimala i 0 krize (ni fiz ni psih)
Evo, meni je već malo lakše sad.
Hvala što si se javio, i inspirisao me takođe da podelim fijasko s hipnozom
Papir (ekran) trpi sve, i jesam malo bolje.
Šta ću dalje, nemam pojma...
Žao mi je što si stekao utisak za mene da sam borac, jer borim se već skoro 10 godina, i uvek padnem na nečemu.
Dugo znam da budem čista i nešto mi se sjebe u glavi (relaps je l' da) ali uvek i sama sebe iznenadim posle perioda čistoće na šta ću pasti
Piši, tu sam za vas par koji ste ostali, i hvala vam što čitate moje baljezgarije 😂
TheDrumer
Posts: 17
Joined: Mon Jan 16, 2023 12:27 am

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by TheDrumer »

Pozdrav, ma nisu baljezgarije čitam tebe i kao sebe da vidim. Jedan dan pun volje i energije, pun planova ma ne znam gde ću pre a drugi dan ljut na ceo svet bez motiva snage ičega... Jednostavno to je Bup i sada ga trebamo maknuti i naučiti živeti bez pomagala. Ipak nije on dobar lek za održavanje već samo za skidanje. Imam osećaj, ali ne samo ja već sam čuo i pročitao mnoga iskustva, da što sam duže na njemu sve je gore. Moramo se maknuti sa te stvari jer bolje biti neće može samo gore. Pišite slobodno, ja imam neki svoj plan da probam da nekih nedelju dana pijem trodone dok je ona gadna kriza i posle samo neke bensendine 3x1 tako su me bar skidali kad sam išao na kliniku. Šta da ti kažem drži se i ne daj se i pišite svi
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by Dajana9 »

Bup je jako lako ostaviti.
Baciš ga u wc solju, od 3 do 8og dana se prevrćeš u bolovima (izdržljivi su) i preznojavaš, idu ti noge u k kad legneš 🤣
Posle 8og dana si fizički okej, psihički ti treba još jedna nedelja.
I tako sam skakala i sa 16 i sa 2.
Ali onda si strejt i sve je top dok ne bude više top i uzmeš bup, tako sam ja radila.
Sad sam u bolnici Viti na 2mg, i pošto antidepresivi ne reaguju, ovo me drži na nogama, i ako sam bolja osoba, srećnija (ne srećna), i ako mogu koliko toliko da budem funkcionalna što bih ga bacala? Bar sad.
Ja kažem - ako ti pomaže, pusti ga dok pomaže.
Previše su ga izdemonizovali, uvek si okej posle 2 ned. A to na šta padaš, e to je problem, skidanje stvarno nije ništa posebno...
TheDrumer
Posts: 17
Joined: Mon Jan 16, 2023 12:27 am

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by TheDrumer »

Smanjivanje je najgori problem po meni... Niti si tamo nit ovamo. Mozda je najbolje preseći ili skroz ili naglo spustiti dozu?
TheDrumer
Posts: 17
Joined: Mon Jan 16, 2023 12:27 am

Re: Skidanje sa bupa, treća sreća?

Post by TheDrumer »

Dajana9 wrote: Wed Apr 12, 2023 1:53 pm Bup je jako lako ostaviti.
Baciš ga u wc solju, od 3 do 8og dana se prevrćeš u bolovima (izdržljivi su) i preznojavaš, idu ti noge u k kad legneš 🤣
Posle 8og dana si fizički okej, psihički ti treba još jedna nedelja.
I tako sam skakala i sa 16 i sa 2.
Ali onda si strejt i sve je top dok ne bude više top i uzmeš bup, tako sam ja radila.
Sad sam u bolnici Viti na 2mg, i pošto antidepresivi ne reaguju, ovo me drži na nogama, i ako sam bolja osoba, srećnija (ne srećna), i ako mogu koliko toliko da budem funkcionalna što bih ga bacala? Bar sad.
Ja kažem - ako ti pomaže, pusti ga dok pomaže.
Previše su ga izdemonizovali, uvek si okej posle 2 ned. A to na šta padaš, e to je problem, skidanje stvarno nije ništa posebno...
Kako to nekako lepo i lako zvuči kad ti neko kaže hahaha 😃
Post Reply