Ima li zivih na forumu :)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Darkman
Posts: 28
Joined: Sun Jan 23, 2022 9:36 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Darkman »

Lebowski ako nisi siguran da neces zaglibit sa drugim stvarima onda je sigurno bolje sa bupom. Ja ga nikad nisam uzimao kao terapiju nego sam se drogirao sa njim uzimao na nos, bilo je dana kad nisam imao granica po 3-4 osmice i po koju dvojku da uzmem.I sve je to jebena psiha, niti te bolje uradi ni nista sem sto mi bude lose od toliko mg i sto ne mogu da spavam od njega. Ja da uzimam pod jezik tu jednu tabletu mozda i ne bih smatrao da sam u tolikom problemu, ovako se moram resavat zla. Skinuo sam se bio sa njega 2 puta i ponovo pocinjao,kazu nikad ne reci nikad ali ovaj put kad uspijem da ga se rijesim tesko da cu ga ikad vise uzet.
Darkman
Posts: 28
Joined: Sun Jan 23, 2022 9:36 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Darkman »

Masterblaster ako si se vec rijesio bupa ne znam zasto se sopas sa tim rivotrilima i ad 🙄 nemam iskustva uopste sa tim ljekovima ali ako si uspio ovo da rijesis resavaj se i toga, najljepse je bistre glave 🙂 idem i ja za desetak dana sezonski na ovo nase primorje pa evo pokusavam prije toga da se sastavim sa mozgom malo 🤣 pozdrav za tebe i brata Ausername koji siba sve i svasta 🤣🤣🤣
Darkman
Posts: 28
Joined: Sun Jan 23, 2022 9:36 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Darkman »

Ne radi mi mozak pa evo svima posebno odgovaram 🙄 Oxo odakle onda ti u ovoj prici ako se nikad nisi drogirao? Ili jesi samo nisi sa bupom 🤔
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Masterblaster »

Darkman wrote: Tue May 03, 2022 3:37 am Masterblaster ako si se vec rijesio bupa ne znam zasto se sopas sa tim rivotrilima i ad 🙄 nemam iskustva uopste sa tim ljekovima ali ako si uspio ovo da rijesis resavaj se i toga, najljepse je bistre glave 🙂 idem i ja za desetak dana sezonski na ovo nase primorje pa evo pokusavam prije toga da se sastavim sa mozgom malo 🤣 pozdrav za tebe i brata Ausername koji siba sve i svasta 🤣🤣🤣
Ne uzimam ad, prestao sam s time ima mjesec dana. Rivotril mi je prepisala neurologica zbog tremora i živaca. Jbga nakon dugog narko staža i svih šokova za organizam dobro sam i prošao. Nije meni rivotril za omamljenost kad je ionako slab da bi mogao ošamutiti nego puno radim i da mi miruju ruke uzmem jedan dnevno od 0.5mg. Nije to puno i uvijek ga mogu skinuti obzirom na malu količinu no onda sam vidno nervozan pa ga uzimam dnevno jednu tblt od 0.5mg. Mogu bez njega no ne volim kad sam nervozan, bolje ovako zasad dok sam još friško čist. Jel se tko skida, kakva je situacija?
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Lebowski »

Darkman wrote: Tue May 03, 2022 3:30 am Lebowski ako nisi siguran da neces zaglibit sa drugim stvarima onda je sigurno bolje sa bupom. Ja ga nikad nisam uzimao kao terapiju nego sam se drogirao sa njim uzimao na nos, bilo je dana kad nisam imao granica po 3-4 osmice i po koju dvojku da uzmem.I sve je to jebena psiha, niti te bolje uradi ni nista sem sto mi bude lose od toliko mg i sto ne mogu da spavam od njega. Ja da uzimam pod jezik tu jednu tabletu mozda i ne bih smatrao da sam u tolikom problemu, ovako se moram resavat zla. Skinuo sam se bio sa njega 2 puta i ponovo pocinjao,kazu nikad ne reci nikad ali ovaj put kad uspijem da ga se rijesim tesko da cu ga ikad vise uzet.
Darkman, ja sam na metadonu, na 4 komada već dvije godine, a sve skupa ga uzimam 3 godine. Krenuo sam sa 6 komada i došao za neko vrijeme na 4 i tako stojim već dvije godine, ponekad povećam do 5, ali onda opet vratim na 4. Prije toga sam bio više od 10 godina na bupu, na raznim dozama, jako sam šarao, nisam bio stabilan na istoj dozi kao na metadonu..
Probao sam piti manje od 4 ali bilo mi je puno lošije, i to ne ide nikako...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by sanela »

oxo wrote: Mon May 02, 2022 10:05 am
sanela wrote: Thu Mar 31, 2022 6:46 pm
Darkman wrote: Fri Mar 25, 2022 3:16 am Pozdrav za tebe Sanela,kakvo je stanje kod tebe jesi li ok,nisi se vracala ovom zlu?
Ja se nisam drogirala. Ovdje sam "crna ovca", socijalna radnica sa iskustvom rada u komuni od 14 godina.

sumnjiva si gazdarice :)

evo ja sam ziv, ali nikad nisam uzimao bup tako da ne mogu da ti pomognem. u moje vreme ljudi su se drogirali dopom, a strejtirali bez icega

ali to se promenilo tako da se sada i drogira i strejtira sa bupom

u svakom slucaju prvi korak je da si svestan problema, i da nesto radis povodom toga. savet je da bataljujes to i da se vracas u normalan zivot onim tempom kojim si sposoban. bolje polako i uspesno nego brzo i da zabrljas ako si vec u takvoj situaciji u kakvoj jesi

a zivot bez droge je moguc. i veruj mi vredan je tolike muke. ima toliko primera ljudi koji su se skinuli i zive normalan i srecan zivot. i na ovom forumu
Oxo, gdje si drug? Drago mi je da si živ i zdrav i da se javiš ekipi da vide da je oporavak moguć.
Ti sad živiš jedan skoriz drugi život i vjerujem da ti forum baš i ne pada na pamet, ali je super kad se javiš i podijeliš svoje iskustvo.

A ja sam vazda sumnjiva :D
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by sanela »

Darkman wrote: Tue May 03, 2022 3:23 am Ja sam nesto bio u tripu da je i Sanela imala iskustva sa skidanjem 🤣 nije lako raditi sa narkomanima...kod nas u CG nema tih komuna, mada sam procitao kako tamo funkcionisu stvari. Ni kod mene novosti nema, pokusavam da se isborim sa ovim sranjem, evo drugi dan od kako sam na odmoru i zatvorio se u kucu da probam na taj nacin da malo olaksam stvari. Danas je prosao treci dan otkad sam uzeo 2 mg, za sad nista strasno ali kad pocne nesanica i nemir u nogama pocinje jebada 🙄 pripremio sam melatonin, antibiotik ako pocnu zubi da me jebu, inace pijem magnezijum pred spavanje stalno i uzeo sam neki cink...mada sve to ne pomaze mnogo, jedino ovaj melatonin koliko toliko pomogne sa snom ali i on tek nakon desetak dana, u prvim danima sve je dzaba.Pozdrav svima, braci po drogama 🤣🤣🤣
@Darkman, samo polako, korak po korak... nemoj nikakve planove da praviš, samo dan po dan i radi šta ti pomaže. Nije lako, ali nije ni nemoguće.
Ja sam dala otkaz nakon 14 godina rada u komuni i radim u jednoj nevladinoj organizaciji, preporodila se :D Nijedna promjena nije lagana, ali svaka dobro dođe.
Sretno i piši kako ide...
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Ausername »

Sa metadonom vreme leti. Godine odoše. Uostalom kao i na horsu. Kažem @Lebowskom

@Darkman ja sam sad prestao sa alkoholom ali tek nekoliko dana, a već sad (14h,) razmišljam da bi mogao nešto da popijem.

U pravu ste da je do psihe, bar sa metadonom, tako je bilo i sa horsom, uzimaš ga već urađen i iako znaš da nećeš osetiti ništa i da je bolje ostaviti to za sledeću ...potrebu :mrgreen:
Tako se samo može overiti. Pa kad ne znamo da stanemo.

Hteo sam da napišem da je i meni fizički rad dosta pomogao, baš sam se jedno vreme odlično osećao, radio sam čisto fizikalisanje vikendom, selidbe. S' obzirom da "me ima" (nikad nisam bio mršav već sam pisao o tome) mogao sam taj posao da radim. Bratu je bilo čudno, štaviše sumnjivo pa je i to jedan od razloga zašto sam prekinuo sa tim.
Imamo u stanu jednu prostoriju koja više podseća na garažu i tu osnovne stvari za teretanu, ali nije isto vežbati sam i raditi sa ljudima, pogotovo sa normalnim ljudima.

.....
Evo sad je već 15:46h, na poslu sam pa sam morao da prekinem.

Osećam se jadno i prazno, nisam takav tip ličnosti a lažem sve oko sebe, imam neki grč i neku prazninu, koju osećam čak i preko dana a uveče je još gore. Nije to onaj klasični osećaj psihičke krize, ovo je nešto drugo. Možda zbog toga što uzimam bukvalno sve i svašta. Nemam više vremena, videće me neko, ja sam vam drugari u košulji i kravati, radim u jednoj marketinškoj firmi (zato je bratu bilo čudno što fizikališem selidbe, ono što sam pominjao kao fizički posao)
Jedva sam se naterao da pišem ali rekoh da se i ja javim.

Hvala vam što ste me se setili.

Javiću se. Svako dobro svima, držite se

Sad stvarno moram da "bežim".
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Ausername »

Ja ovaj forum uopšte nisam zamišljao ovako. U početku sam imao "fana" koji je bukvalno išao za mnom i ometao me, sad kad sam se njega rešio shvatim da ovde ljudi stvarno ali stvarno retko dolaze.
Izgubi se tok misli a kamoli tok događaja. Ili obrnuto.
Neki kažu da im dođe kao dnevnik. Da prate svoje stanje.
Ja sam lično mislio da će sve to biti malo aktivnije.
Šta da kažem? Da ispišem koliko sam grama i miligrama uzeo ili nisam, ne vidim poentu.
Iskreno, ja kad dođem ovde meni treba hitno neko mišljenje, a ako nije hitno, nije ni bitno.

Već sam doživljavao da pitam nešto, hajde i da nije hitno, i niko mi nije odgovorio, pa sam izbrisao.

Ne kapiram koncept. Pišite ljudi češće. Meni nije problem da dolazim svaki dan.
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Ima li zivih na forumu :)

Post by Uril DJ »

Bilo bi lijepo da su ljudi malo aktivniji na forumu. Kolko sam upratio, pise se dok se skida a onda adio. Pa bas taj period poslije fizicke krize, zivot u oporavku, bi mogao biti najzanimljiviji.
Sjecam se foruma iz 2007, voyager, sasa ex i ostali likovi, bio je forum fino popunjen.
Post Reply