Molim za Vasu pomoc!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
frogman22
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2021 12:05 am

Molim za Vasu pomoc!!

Post by frogman22 »

Ovako dolazim iz mirijeva i imam 15 godina pre 2 godine sa 13 poceo sam da pusim travu a pre godinu ipo svakodnevno bez pauza.Sa 14 sam probao speed i uzimao bih ga par puta kada idem kod nekog kuci ili kada je neka zurka svakakk ne cesto.Travu sam nastavio svakodnevno da konzumiram,a posto su mi roditelji razvedeni rekao sam ocu na samom pocetku konzumiranja trave aa nekih 13 ipo god da duvam medjutim om je covek koji je prosao kroz pakao zbog droge unistila mam se porodica i moja majka koja je jedna jako dobra zena je psihicki oslabila zbog njega.Medjutim on nije imao mista protiv toga cak bih mu i po sat ipo 2 pricao kako mi je bilo kad se naduvam i na to je gledao kao da mu pricam o lepom danu.Sa 14 sam uzimao povremeno speed kao sto sam reko a pri polovini 14 posto sam usao u ogromne pare preko ruleta i to sasvim slucajno i kokain i na njemu mi je bilo super tih 30 40 min dok bi me radio bi se osecao kao kralj koji je na vrhu i izdvojen od svega a kada nisam koks onda speed medjutim to je sve bilo povremeno ali opet se ponavljalo svaki mesec.Pre mesec dva poceo sam da upadam u veliku paranoju strah od svega od skole od ljudi pored mene i to zbog trave koju svakodnevno pusim bez prestanka pusio. a zbog paranoje i anksioznosti poceo sam da povremeno uzimam i xanax ali to je bilo mozda par puta.Povukao sam se u sebe i dosao u situaciju da mogu komuniciram i druzim se samo sa drustvom koje je kao ja izgubio sam.interes za devojke druzenje itd itd jedino bih mogao da budem rasprican i druzeljubiv kafa sam na koki il dsu medjutim njih nikad nisam uzimao svakodnevno nego mozda u mesec dana 5 6 puta ako neko ima ili ja nekalo nabavim.I ako sam znao sta je droga uradila mom ocu ja sam tako nesvesno posrnuo u nju a ocu zameram sto nije tada rekao majci na pocezku svega toga.Svaki svoj problem resavam travom a posto mi ona izaziva paranoju i anksioznost ponekae i drugim stvarima.U jednom momentu sam pomislio mi je narkomanija preneta genetikom i ako znam da to ne moze da se desi.Bio sam odlicno dete prepametno svirao sam klavir citao knjige isao u pozorista i ulaskom u 13 14 je sve to palo u vodu.Uvek sam bio mnogo znatizeljno dete i uvek sam voleo da radim omo sto je zabranjeno od malena ali.to je tada bilo bezazleno i nije se obracala paznja na to jer su svi u mene od malih godina gledali kao decka koji je odlican glumio sam u reklamama serijama i filmovima kao mali ali sada je to sve propalo majka skoro svali dan place a ja kada nemam nesto da uzmen osecam se uzasno grize me savest konstantan osecaj straha kao da ce nesto kobno da mi se desi a kad se naduvam zaboravim na sve ali cesto dob8kal.napade panike i imam ogromnu anskioznosz pa sam veoma malo kao sto sam rekao usao i u druge droge.Znam da ako tako nastavim navuvicu se ozbiljno na nesto mnogo teze od trave.Medjutim ja i pored svega toga jedini izlaz vidim u drogi i ako je blago pocela da mi kanali zivot jednostavno imam neku posebnu ljubav prema njoj i mnogo me zabima zasto he to tako.Posto znam da ovde ima mnogo iskusnijih ljufi od mene mol8m Vas da me posavetujete i kazete ata bi ste rafili da ste na mom mestu.
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by Alohaa »

Upiši se na neki sport , daj sve od sebe , forsiraj se stalno , shvati to kao vrstu droge i zaboravi sve gluposti ...uradi to i napravi pravi preokret u zivotu
Hugoboss007
Posts: 5
Joined: Fri Jun 25, 2021 9:00 pm

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by Hugoboss007 »

Potrudi se naci pomoc u nekome centru, prije svega na lijecenje da izbacis toksine iz sebe, drzi se , vjeruj u sebe !
frogman22
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2021 12:05 am

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by frogman22 »

Razmisljao sam da posetim neki centar posto jednostavno ne mogu da izdrzim vise ovo.Osecam kao da u meni ima jos 10 ljudi i to mi pravi haos stalna panika konstantna depresija tako odjednom kad ustanem bez razloga i neki nerazjasnjeni bes za apsolutno sve i ukucane i ovako koji se javlja na prvo pitanje. A najgore je sto sam izgubio u svojoj glavi sebe i kao da imam jos 5 licnoszi svakog dana kad ustanem sam drugaciji.Ne znam sta cu problem je sto sam ja jos mali i ne mogu sam da lecim sebe al moram jer sam sam sebe uvukao u problem.
kokakola.malboro
Posts: 2
Joined: Wed Feb 02, 2022 2:46 am

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by kokakola.malboro »

Moj najkonstruktivniji savet bi ti bio da se okrenes sportu i da popricas sa psihologom, moras tu energiju Koju imas tako mlad da kanalises negde a droga ce ti Samo zivot ispuniti prazninom i izgubices dodir sa realnoscu skroz.
Bar kreni da trcis da razbistris mozak za pocetak. Nema tu sad nista spektakularno da se kaze, treba da pricas s nekim I da krenes da se bavis necim da skrenes misli
Infamousone
Posts: 7
Joined: Mon Jul 13, 2020 2:34 pm

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by Infamousone »

I ovo zaboli. 15 godina covjece.

Druze moj da si ti meni ziv i zdrav, vidim sebe u tebi.

Sprzile su te dizalice i jedini nacini da smiris te paranoje i nemire koje privremeno gasis travom je religioznost i trening kao sto ti kazu ljudi iznad. Tvoj mozak je presjecen u ranom razvoju kao i moj, vjerovatno ces odloziti i pubertet jedan izvjestan period dok ti se hormonalni disbalans ne sredi. Potrebno je puno vremena, puno citanja, puno znoja i treninga, ali je lakse nego da se skidas kao dobar dio napacene brace i sestara sa ovog foruma sa dopa. S tim da uzmi u obzir da dop ne podstice paranoidne sizofrenije kao sto to rade dizalice, ali je dosta lakse se izboriti, po meni.

Radoznao jesi, kao sto sam bio i ja, vidim da si jako mlad ali si jako iskren i svjestan sebe, sto ti je jedan jako veliki korak, gledaj na to da ljudi dozive 25 30 godina i shvate da su protracili najljepsi dio zivota na drogiranje po šupama i podrumima i kafančurama.

Nije ti kasno, ali budi svjestan da si na dobrom putu da zaglavis kovceg mlad. I uplasi se toga. Zamisli svoje roditelje kako ce se osjecati ako sebi to dopustis da budes takvo malo smece da im to uradis, ionako napacenima od ratova, bezparice i kakvog ne sve ovog balkanskog zla. - Ovako ja sebe bodrim, budi surov ka sebi, priznaj da vreca nicega.

ALI

Da te Bog, ili kako vec dozivljavas kreaciju i kreatora, prati na najtezoj zivotnoj bitci, koju je upravo tebi dodijelio, da okusis zlo mlad, losim spletom okolnosti, crno-sivim djetinjstvom i depresijom. Pobijedi to mlad i sta mislis sta te ceka u tvom lijepom zivotu :) Nije kasno. Nikada. Samo vjera je ta koja te cisti od prljavstine koju kupimo po takvim mjestima radeci takve stvari sa takvim ljudima. Trening obavezno, upisi se na borilacki sport, bilo sta, povjeri se nekome sigurnom kome vjerujes, vidi se kako se izrazavas da si bistro dijete, nadji neku lijepu curicu, setaj, jedi kokice, ljubi se po klupi, imas 15 godina, neces nista propustiti sto ne odes sa tim svojim vjerovatno starijim drustvom.

Ovo sto sam tebi napisao volio bih da je meni isto neko rekao prije 7 godina, kada sam i ja imao 15 i gazio u zavisnost koja je sjebala i mnogo vece smekere i mangupe nego sto sam ja.

Javi nam se ovde ako imas bilo kakvu nedoumicu i pitanje
frogman22
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2021 12:05 am

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by frogman22 »

Pozz i hvala svima na odgovorima i savetima.Trenutno stanje je ovako travu sam smanjio i ako to nije realno gledano nista puno ali je ne pusim dnevno 4 5 puta vec jedanput ili samo uvece i kokain uzimam 1 2 nedeljno.ali ne stalno.Svaki dan se grozim kad vidim sebe kakav sam i sta radim ali jednostavno moje celo okruzenje je takvo i bavi se aamo tim stvarima kao i ljudi u mojoj skoli.Pored problema sa uzimanjem tu je i drugi problem sto se i ovako bavim tim stvarima i uzimam novac na neke druge nacime pa zato i imam da kupim kokain ili ostale stvari a to je tek zacarani krug iz koga ne mogu da Jedino sta bih mogao je da se odselim negde medjutim to je jako tesko jer nisam punoletan imam samo 15 a dok sam ovde u ovom okruzenju znam da se nista nece promeniti Paranoja je i dalje tu cak sam poceo ponekad kada uzm3m kokain da upadnem u ogromnu paranoju koja nije ni slicna onoj koju imam.na travi ne znam jednostavno.vise sam da radim.Zelim da se promenim a znam da je to jako tesko eventualno ako bih otisao na lecenje ali bih mi onda ostalo upisano za stalno da sam bio tu a i ne znam ni koliko.bi pomoglo a pored toga kao sto sam rekao da se odselim negde ali sam ne mogu jednostavno ne vidim.nikakav izlaz
Last edited by frogman22 on Thu Feb 24, 2022 5:46 pm, edited 1 time in total.
kokakola.malboro
Posts: 2
Joined: Wed Feb 02, 2022 2:46 am

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by kokakola.malboro »

frogman22 wrote: Thu Feb 24, 2022 2:27 pm Pozz i hvala svima na odgovorima i savetima.Trenutno stanje je ovako travu sam smanjio i ako to nije realno gledano nista puno ali je ne pusim dnevno 4 5 puta vec jedanput ili samo uvece i kokain uzimam 1 2 nedeljno.ali ne stalno.Svaki dan se grozim kad vidim sebe kakav sam i sta radim ali jednostavno moje celo okruzenje je takvo i bavi se aamo tim stvarima kao i ljudi u mojoj skoli.Pored problema sa uzimanjem tu je i drugi problem sto se i ovako bavim tim stvarima i uzimam novac na neke druge nacime pa zato i imam da kupim kokain ili ostale stvari a to je tek zacarani krug iz koga ne mogu da Jedino sta bih mogao je da se odselim negde medjutim to je jako tesko jer nisam punoletan imam samo 15 a dok sam ovde u ovom okruzenju znam da se nista nece promeniti Paranoja je i dalje tu cak sam poceo ponekad kada uzm3m kokain da upadnem u ogromnu paranoju koja nije ni slicna onoj koju imam.na travi ne znam jednostavno.vise sam da radim.Zelim da se promenim a znam da je to jako tesko eventualno ako bih otisao na lecenje ali bih mi onda ostalo upisano za stalno da sam bio tu a i ne znam ni koliko.bi pomoglo a pored toga kao sto sam rekao da se odselim negde ali sam ne mogu jednostavno ne vidim.nikakav izlaz
Kapiram te skroz, okruzenje je bas shit, a ja sam isto iz mirijeva samo sam malo starija od tebe, znam o cemu pricas.
Ali ono, ko od tih klinaca se ne otrgne, isto tako nece zavrsiti nikako, Mogu ti reci da je moguce otrgnuti se iz lose sredine jer znam po svom primeru.
Ti si bas mlad I mozak ti se jos razvija, moj prvi decko je radio sve isto kao i ti u tim godinama, I ne zelim da te plasim al totalno je prso s mozgom I sada vise nije ista osoba posle vise godina provedenih na psihijatriji.
Veruj mi da ne zelis da ti mozak upadne u stanje konstante paranoje iz Koje nema izlaza.
Mozak je vrlo osetljiv I nije za zajebanciju, I ja jos osecam posledice vikend zezanja a godinama nista ne konzumiram.
Ne postoji magicni recept Ali moras da nadjes neku drugu preokupaciju, recimo Ja radim dva posla I u tome nalazim spas od bilo kakve zivotne nervoze i opterecenja (radim od kuce na kompu). Posto si za takvu vrstu posla premlad savetujem ti da ucis nesto prakticno sto ce ti doneti neku korist u zivotu, bilo Koju zanimaciju da imas, ako treba udalji se od tog drustva, ko ih j, nista ti dobro ne donose.
Moras biti jak Jer to je sva razlika izmedju uspeha I neuspeha
Kokain je smece, a trava jos vece, Nemoj da te neko laze da je to prirodna biljka data od boga, da jeste ne bi izazivala paranoje i bila okidac sizofrenije.
Zivimo u drustvu u kome nje u cilju da mladi potonu u narkomaniju, Jer Ako slomis najbuntovnije, mozes da vladas, a Gde ces bolji lom Nego popularizacija droge.
Samim tim sto si potrazio pomoc na ovom forumu ti imas potencijal veliki da se skroz otrgnes iz ovoga, postoje neformalni psiholozi I organizacije za podrsku koje te nece nigde “upisati” a Mozda ti zbog iskustva rada sa mladima mnogo vise pomognu ( potrazi po netu).
Zelim ti srecu i veruj mi sve moze da se preokrene Ali bitno je da krenes da radis na toMe STO PRE
Last edited by kokakola.malboro on Tue Mar 15, 2022 1:52 am, edited 1 time in total.
frogman22
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2021 12:05 am

Re: Molim za Vasu pomoc!!

Post by frogman22 »

Proslo je 2 meseca kako nisam ulazio u forum mali period ali zato nista bolji od predhonih samo i gori.Pre nekih mesec dana vezao sam 6 dana na kokainu.I ako sam odlucio da ga necu uzimati posto mi je poslednjih 7 8 puta bilo jako lose nije me radilo dobro a to je tad bila druga roba ne od istog tipa i bilo mi je uzas od svake pa i male linije odma paranoja nervoza kao da ludim bukvalno ljudi tad koji su me gkedali mislili su da sam odlepio medjutim drugar koji je se vratio u mirijevo posle nekog vremena dosao je a to mi je dobar drug odma smo se snasli za stan posto smo mogli da platimo a on je imao 13g mnogo dobrog kokaina ni jedan me nije tako lepo uradio prvo nisam ni hteo da uzimam jee sam mislio da cu opet poludeti ali ovaj je bio skroz drugaciji lepo me radio a nisam imao los osecaj paeanoju napetost itd tokom celog dana sam delio 1g 1.3 1.4 ne vise od toga sa njim koji je bio tu samnom sve vrema tih nedelju dana a nismo izlazili iz kuce samo smo crtali na svakih 20 30 min i duvali a tokom dana su nam dolazili drugi drugovi da izbleje itd nisam spavao mozda na sat dva i to pred kraj kada ne osecam vise rad koke nego onaj uzasan jer osecaj jer preteram pa popusim neki ogroman dzoint imalo dremnem niaam ni jeo posle 3 4 dana sam poceo da mnogo povracam a na kraju mi je nos pukao bukvalno i krvario na svaki mali pokusaj da ga izduvam skorenio se i stvrdnuo .Posle toga mi je bilo lose nisam uzimao puno kokain neki period pola meseca dana tad sam samo duvao i mozda 2 3 puta sibno dan posle toga odem na neku kucnu zueku al ne puno ljudi i tu niko nije imao koks ali zato jesu eksere posto sam bio u stondu zbog trave odlucio sam da ga probam.Prvo iskustvo bilo je ne zaboravno ja sam se osecao kao da sam ponovi rodjen nista me tako nije puklo ljubav emocije onaj osecaj da je sve oko mene uredu i da je sve lepo kao kad sam bio mali znaci besto najbolje a kokain me nikad nije radio na emocije koje mi je pruzio ekseer a mnogo su mi dobro dosle posto sam od malena 6 7 godine u porodixi imao samo uzasne stvari haose moje traume tad svasta nesto i izgubio sam tu srecu a na ekseru kao da sam na 7 nebu nista lepse.Tako sam vezao 13 14 dana da uzimam eksere ali ne u velikoj dozi ujutru ako imam nesto da obavim odem do skole i posle radim drugo sta imam tad pola i oko 5 6 pola i uvece mozda cetvrtina ili ga posmrcem malo i a kokain jesam ali ne puno i ne svaki dan nisam ja uzimo neko ako dodje neki posto smo bili svaki dan kod druga pa uzmem na ekseru bilo mi je ekstra mogao sam da radim sve nemam osecaj straha paranoje da ce se desiti nesto sve je prelepo a osecaj koji su mu drugi pricali kad me pusti ekser nisam imao mnogo jak da se smoeim itd malo samo verobatno jer nisam puno uzimao po 2 3 odma itd.Posle toga sam smanjio malo na svaki drugi treci dan po 1 1 ipo medjutim desilo mi se predposlednji put da sam uzeo i bilo mi je super medjutim u jednom momentu to je kratko trajalo 5 6 min kao da su me zivog sahranili krenuo sam do kuhinje po vodu i samo pao i misici su mi se grcili kao da be mogu da ih pomeram a posle toga uzas kao da me zivog sahranjuju ne cujem sve mi zuji u usima ne vidim nista zuji mi glava vidim samo sve zamuceno i kao samo svetla da gledam zamucena.Tada sam batalio sve na par dana al sam se osecao uzasno kao da su mi sve ladje potonule i olez je keenilo ili koks ili ex ne bas svaki dan a trava naravno svaki dan o tome da ne pricam jee duvam aktivno od 13 god.Zelim da prestanem ali ne mogu a najgore od svega je sto imam samo 15 godina i tek sam saxd svestan svoje ne zrelosti i koliko sam dete zapravo.Posto moji ne zive zajedno otac zna sta radim ali i on je isti takav samo sto je na terapiji i lekovima a bio je na svemu mogucem sto postoji i na to gleda kao dobar dan da mu kazem da sam se ubo mislim da bi me pito kako mi je bilo?.A majka je istresirana zbog oca posto je dozivljavala haose zbog njega a ona se nukad nije drogirala niti imala poroke samo je pukla zbog njega i dobila rak ona zna sta radim itd al sa njom ne mogu pricati o tome jer ce umreti ako je i ja sad stresiram pa nekako drzim kontrolu nad situacijom i guram sve pod tepih ali je i dalje jako jako lose i ne znam sta da radim
Post Reply