Začarani krug

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Buco
Posts: 2
Joined: Fri Nov 12, 2021 6:07 pm

Začarani krug

Post by Buco »

Imam 48 godina. Ujutro pijem Letrox zbog štitne žlijezde. Zatim Zoloft, Xanax 0,5 i Klonazepam 0,5 . Navečer pijem Zyprexu 5 mg i Diazepam 5 mg.

Uz tu terapiju, koja mi je propisana zbog depresije i anxioznosti, redovno pušim marihuanu( navečer i preko vikenda). Također, zbog nekada jakih bolova koje sam imao u leđima( izliječeni), navikao sam se na tramadol, koji uzimam po 100 do 150 mg dnevno već godinama, ili kombinaciju sa paracetamolom ,2x2.

U zadnjih godinu dana imam želju da prekinem sa ovim koktelom i okovima. Radim vrlo odgovoran posao.

Hvala na savjetima.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Začarani krug

Post by Lebowski »

Vrlo je jednostavno, ako zbilja imaš želju za prestankom počni polako smanjivati Tramadol. Nisu to neke velike količine ali on jedini od svega što uzimaš izaziva ozbiljnu ovisnost. I normalno prestani pušiti marihuanu jer je moguće da si on nje anksiozan i depresivan, pa ti zato trebaju ti lijekovi koje nikako ne smiješ prekinuti uzimati na svoju ruku nego polako u suradnji sa svojim psihijatrom. Sa time da mu moraš biti potpuno iskren i reći mu sve što uzimaš, jer imam dojam da on ne zna da pušiš travu. Je li Tramadol kupuješ na crno ili dobivaš kod svojeg liječnika, kako ga nabavljaš? Ja sam ga jedno vrijeme pio i kupovao sam ga u jednoj ljekarni iznad centra grada u kojoj je radila jedna starija apotekarka koja je to dozvoljavala...
U svakom slučaju nemoj ništa sam raditi nego sve u suradnji sa doktorima...
Post Reply