Moja borba

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Moja borba

Post by Str »

Pozdrav Svima.

Živim u malom gradu u Srbiji.Imam 30+ godina.Lečim se od alkoholizma u privatnoj klinici Lorijen u Beogradu.Apstinirao sam godinu i 6 meseci.Onda kreću recidivi otprilike jednom mesečno,poslednji put recidiv je bio pre 8 dana.Taman sam bio super I emotivno se probudio, proradile mi emocije u pozitivnom smislu I napijem se i naravno mamurluk,kanal i opet budem loše.Da li se to još nekom dešava ovde na forumu da ga zdravstveno poboljsanje i boljitak izazovu krizu I da upadne ponovo u začaran krug?(učio sam o tome na klinici da i pozitivne emocije mogu da budu okidač za recidiv ali sam poklekao)

I da Početkom godine imao sam depresiju,nisam mogao da ustanem iz kreveta niti da jedem hvala bogu to me je prošlo.
Od terapije pijem antidepresiv 40 mg I antipsihotik 5 mg, blokator esperal

Ukratko to je to o menu.
Last edited by Str on Fri Oct 29, 2021 11:01 pm, edited 3 times in total.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Prođoše još dva dana u apstinenciji. 8-) Može neki savet kako da kvalitetno utrošim dan; TV ne mogu da gledam, filmove takođe...

Ima li nekog uopšte na forumu?Javite se ili postavite pitanje slobodno.Mogu preneti svoja iskustva sa klinike Lorijen.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Prođoše još dva dana u apstinenciji 8-) .Sinoć sam morao da popijem bensedin i sanval da bih zaspao jer sam se izlagao okidačima.Bio sam u kafiću i kod druga koji je pio. Inače ovako završavam obaveze, idem do crkve na večernju molitvu,krenuo sam u teretanu, predveče odem na kafu u neki kafić.
Plan mi je da posle 3-4 meseca apstinencije od alkohola, da onda ostavim cigarete, pa posle da povedem računa o ishrani jer treba da smršam.

Pozdrav svima koji čitaju ovo.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moja borba

Post by Marta Tufna »

Pozdrav Str.

Jesu li prošla još dva dana u apstinenciji?

Zanima me kakvo ti je iskustvo sa klinikom Lorijen, pa ako imaš volje i vremena, napiši.
Jesi li tamo išao pre apstinencije od godinu i po ili nakon tih recidiva?
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Prođoše još dva dana u apstinenciji 8-)

Pozdrav Marta Tufna :)
Išao sam pre apstinencije od godinu i po.

Ja sam prezadovoljan u Lorijenu.Obožavam psihijatra dr Milicu.

Prvo sam ležao 7 dana na klinici gde sam primao infuzije i lekove to je faza detoksikacije.

Onda sam dolazio svaki dan 2 meseca na kliniku gde sam razgovarao sa psihoterapeutom 2 sata pa onda sa stručnjakom 2 sata sa kojim sam učio o alkoholu, o okidačima, o krizama , šta su i kako ih se rešiti, pravilima apstinencije i uopšte sve o bolesti alkoholizmu, takođe se ide i jednom sedmično kod psihijatra gde razgovaraš sa njim i on ti prepiše terapiju.Svaki sat u danu mora da ti bude isplaniran od ujutru do uveče i vodi se dnevnik o tome.Moraš da ustaneš do 8 ujutru i da legneš pre 12 uveče.U tom dnevniku pišeš plan za taj dan i kako ti je prošao taj dan , da li je bilo kriza i kako si ih rešio.Morao sam da naučim celu knjigu "Alkoholizam od prve do poslednje čaše" to je kao ispit koji se polaže. I na kraju sam napisao uvod u svoju bolest to je otprilike kao ispovest ovde na forumu s tim što se i napiše kakvi su ti planovi za budućnost.
Onda sam se javljao jednom mesečno psihijatru.Takođe sam morao da imam isplaniran dan koji sam vodio u tom dnevniku.
U celu priču je uključena i porodica ili supružnik.
Bio mi je ugrađen 2 puta blokator pod kožu koji traje 6 meseci.

Bio sam trezan godinu i po i onda napravio recidiv.

Ja nisam hteo da pijem terapiju uopšte što mi je bila greška.Sad je pijem već 10 meseci i dobro sam.Takođe trebalo mi je vremena da se otvorim psihijatru.
Nema izolacije nikakve samo moraš da poštuješ pravila ponašanja u apstinenciji.

Ovo je ukratko.Za detalje slobodno pitaj.

Pozdrav svima.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moja borba

Post by Marta Tufna »

.
Last edited by Marta Tufna on Sun Jan 08, 2023 10:53 pm, edited 1 time in total.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Hvala na podršci i savetima.
Hvala Bogu sve se bolje osećam.Poslednjih godinu dana razgovaram samo sa psihijatrom.Sad se čujemo češće preko skaypa od kako sam pravio ove recidive.Ona mi je i psihoterapeut i psihijatar mada ne znam tačno ni koja je razlika između psihijatra i psihoterapeuta.Razgovor nam traje sat vremena.

Pijem antidepresiv Seroxat.

Jel možeš da mi kažeš tvoje iskustvo gde si se lečila i da li je isto kao u Lorijenu?
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moja borba

Post by Marta Tufna »

.
Last edited by Marta Tufna on Sun Jan 08, 2023 10:55 pm, edited 1 time in total.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Marta Tufna hvala na odgovoru i podršci.Takođe imaš podršku od mene u daljem životu bez alkohola.Ja sam sve bolje i bolje.
I dalje sam u apstinenciji 8-)
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moja borba

Post by Marta Tufna »

Str wrote: Thu Nov 04, 2021 5:54 pm Marta Tufna hvala na odgovoru i podršci.Takođe imaš podršku od mene u daljem životu bez alkohola.Ja sam sve bolje i bolje.
I dalje sam u apstinenciji 8-)
Hvala, Str
Polako samo. I pomalo.

Inače ovaj podforum i nije baš posećen, valjda se alkohol smatra manjim zlom ili se ne smatra zlom uopšte, šta znam.
Pa ako tražiš odgovore na neka pitanja, prečešljaj i po drugim temama.
Post Reply