Savjet

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

Bila sam toliko nadrogirana da se sećam kad je došla zima bio mrak u 6 ujutru i u 6 uveče. Ja dremam u CZu (nisam sreća svo vreme bila u jebenom Požarevcu) i budi me cimerka:
-Eeee, ajde jedi dok je toplo.
- Mmm? Šta?
- Palenta i jogurt.
- Do jaja. A jel' ovo doručak ili večera?

:lol:
Eto ti moje robije. Crnjak ali što se ljudi muče strejt kad može i ovako?

Dok je pandemija na ovome sam, već sam unapred pitala doktora koliko će mi trebati vremena da se skinem sa svega da radim, on je rekao da može i za 3 sedmice ako mi je baš hitno, pa ti vidi koju ja jačinu uzimam.

Ajde poz.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Savjet

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sat Oct 02, 2021 9:41 pm Dao si mu ideju za šta? Za biznis, da prodaje metadon? ("zloupotreba")

"A šta posle pametnice", pa neka se skine sa horsa metadonom i ništa. Eventualno neki blagi sedativ, jesi li ti svestan pandemije, svi su nervozni, svi su u K., svi su na nečemu? Da nije pandemije i ludila, 3 meseca "Lorazepam" i zdrav čovek, ima vremena da se sredi, 31 godina.

Da ti objasnim pošto ne shvataš, ja imam terapiju samo zato što sam bila 3 godine na robiji. Nedelju dana pre odlaska u zatvor otišla sam u metadonski centar i rekla "Dajte mi što više svega može, dobila sam 4 godine Požarevca". Imala sam pored pola boce metadona i šaku tableta, ovo što sad uzimam je smešno. Šta misliš, da li bih prsla strejt u zatvoru? Verovatno. Pa sam to sprečila.
Zloupotreba - drogirati se terapijom. Zloupotreba je i to što si opisala. Teško je tvoje iskustvo kao ženi, ali pak zloupotreba.

Pomoć i podrška. Podrška da shvati žudnju za bocom metadona i šakom tableta. Drugačije je kad si slobodan i kad si zatvoren. Tamo je nemaš, izuzev koliko ti je dozvoljeno. On je na slobodi. Sam.

Nisam bio na legalnoj terapiji. Znam šta znači drogirati se njome i gutati lekove kao bone.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Savjet

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sat Oct 02, 2021 9:55 pm Bila sam toliko nadrogirana da se sećam kad je došla zima bio mrak u 6 ujutru i u 6 uveče. Ja dremam u CZu (nisam sreća svo vreme bila u jebenom Požarevcu) i budi me cimerka:
-Eeee, ajde jedi dok je toplo.
- Mmm? Šta?
- Palenta i jogurt.
- Do jaja. A jel' ovo doručak ili večera?

:lol:
Eto ti moje robije. Crnjak ali što se ljudi muče strejt kad može i ovako?

Dok je pandemija na ovome sam, već sam unapred pitala doktora koliko će mi trebati vremena da se skinem sa svega da radim, on je rekao da može i za 3 sedmice ako mi je baš hitno, pa ti vidi koju ja jačinu uzimam.

Ajde poz.
Ne treba nagliti. Tu pucaš.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

.
Last edited by Akkasha Come Back on Mon Oct 04, 2021 8:45 pm, edited 1 time in total.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Savjet

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sun Oct 03, 2021 8:15 am
Viktor89 wrote: Sat Oct 02, 2021 11:27 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat Oct 02, 2021 9:55 pm Bila sam toliko nadrogirana da se sećam kad je došla zima bio mrak u 6 ujutru i u 6 uveče. Ja dremam u CZu (nisam sreća svo vreme bila u jebenom Požarevcu) i budi me cimerka:
-Eeee, ajde jedi dok je toplo.
- Mmm? Šta?
- Palenta i jogurt.
- Do jaja. A jel' ovo doručak ili večera?

:lol:
Eto ti moje robije. Crnjak ali što se ljudi muče strejt kad može i ovako?

Dok je pandemija na ovome sam, već sam unapred pitala doktora koliko će mi trebati vremena da se skinem sa svega da radim, on je rekao da može i za 3 sedmice ako mi je baš hitno, pa ti vidi koju ja jačinu uzimam.

Ajde poz.
Ne treba nagliti. Tu pucaš.
Pa ne treba nagliti, to sam se i ja iznenadila kad mi je doktor rekao da može i za 3 sedmice, ako mi je hitno.
Obradovala se jesam, ali sam ga pitala "Ma doktore, nije hitno nego da se informišem kad i ako budem htela sve da skinem", on reče "Dva i po meseca da ništa ne osetiš, maksimalno".

To je ništa, barem meni koja sam prošla svašta.

P.S. znam lika koji je otišao preko, navučen na metadon, heroin, tablete, jbg iskrslo mu "sad ili nikad" i skinuo se na suvo. I to mu nije prvi put da se skida na suvo, kaže 15 dana nesanice, bolova povraćanja, proliva...jbte ja dve noći ako ne spavam čini mi se da ću da umrem. Poenta je da ljudi treba sebe i svoj organizam (ako kenjam sad, jebiga) da poznaju, a ljudi sa iskustvom sigurno bolje znaju sebe i psihički i fizički od bilo kog stručnjaka.

Ja tom liku nisam ni do kolena, što se kaže, i svesna sam toga. Zato ne bih ni probala na suvo kao što neću ni leponex da bacim odjednom. Smanjila sam na 1/3 od polovine tablete i kad sam rekla doktoru on je odgovorio da se bespotrebno mučim i ponovio da će on da me skine kad budem bila spremna, a da budem iskrena, vi sa foruma ste mi ubacili rovca da skidam Leponex.

Dođe mi da postavim fotografiju cele tablete i da stavim pored ono parče koje gutam, to je veličine malo veće mrve od hleba, eto čisto psihički da znam da sam uzela.

Promene?- pa sad je 8 sati ujutru, već popila kafu...dok sam pila 25mg ustajala sam oko 12h. Ništa drugo ne primećujem.
Tačno to. Kad hoćeš sve i odmah. Ne ide. Mora da odzvoni u glavi - dosta je.
Nesiguran
Posts: 5
Joined: Sun Sep 26, 2021 7:48 pm

Re: Savjet

Post by Nesiguran »

Probelm je u tome sto kod nas nema metadonskog centra kod nas je suboxon program i to moras imat pratnju roditelja a mozda mi je problem i sto zivim sam odvoijo sam se od roditelja pa sad razmisljam o tome kad stabilizujem svoje stanje da se vratim kuci da zivim s roditeljima jer kuci ima uvjek neki obaveza da se uradi a ovako u stanu lezim po cio dan i zapostavio sam druzenje sa scojim frendovima koji su normala porodicni momci sportom se bave e ja sam to drustvo zapostavio u zadnja dva mjeseca dop me uzeo pod svoje a dok sam se s njima druzio bio sam dobar u planu sam otic na more da malo promjenim sredinu ja mislim da ce mi to dobro doc
Nesiguran
Posts: 5
Joined: Sun Sep 26, 2021 7:48 pm

Re: Savjet

Post by Nesiguran »

Nisam pobjegao nigdje nego traje dugo dok odobre post koji napisem imali neka opcija da ne traje ovolko dugo odobrenje posta vi ste mi trenutno podrska i jedino ovdje mogu pisat pricat istinubo sebi a bez tog da razmisljam kako bi reagovalo moje drustvu da im ispricam svoje stanje dali bi me odbili ismijali ili mozda podrzali a reakciju roditelja necu ni da mislim o tome znam da bi bila katastrofa znam da bi me odbacili ne bi me podrzali a to bi me jos vise dotuklo
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

Nesiguran wrote: Mon Oct 04, 2021 1:19 pm Nisam pobjegao nigdje nego traje dugo dok odobre post koji napisem imali neka opcija da ne traje ovolko dugo odobrenje posta vi ste mi trenutno podrska i jedino ovdje mogu pisat pricat istinubo sebi a bez tog da razmisljam kako bi reagovalo moje drustvu da im ispricam svoje stanje dali bi me odbili ismijali ili mozda podrzali a reakciju roditelja necu ni da mislim o tome znam da bi bila katastrofa znam da bi me odbacili ne bi me podrzali a to bi me jos vise dotuklo
Ne, ne, samo za prva 3 posta se čeka, tebi je ovo 4-ti i sad možeš pisati "normalno".


Ja sam iz Srbije, jebiga, pa ne znam šta da ti sad kažem nakon novih informacija. Znam kako izgleda taj program, tako je u početku bilo sa metadonom u Srbiji, šou, majka mora sa tobom ko da si retardiran.

Nema nas mnogo ovde ali poneko "uleti" iznenada. Ja STVARNO ne znam šta da ti kažem, eto samo sam htela da ti objasnim da posle 3-eg posta nema više čekanja na objavljivanje. LP i sretno.
Nesiguran
Posts: 5
Joined: Sun Sep 26, 2021 7:48 pm

Re: Savjet

Post by Nesiguran »

E hvala ti na informaciji u vezi posta ma ima dosta i do mene sto odugovlacim skidanje mada nama ovisnicima i treba pratnja i nadzor jer jako je tesko se sam izborit da ne odes po dop ja sam npr prosle godine isto ovako pred zimu odlucio da se skinem i uspio sam i bio sam na suboxonu sve do marta i to na miligramu i sredio sam zivot linepo bio i onda samo jedan dan dodje u glavu mogao sam profurat jedan dan i tako sam ponovo se uvukao u sranje
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

Nesiguran wrote: Tue Oct 05, 2021 1:40 pm E hvala ti na informaciji u vezi posta ma ima dosta i do mene sto odugovlacim skidanje mada nama ovisnicima i treba pratnja i nadzor jer jako je tesko se sam izborit da ne odes po dop ja sam npr prosle godine isto ovako pred zimu odlucio da se skinem i uspio sam i bio sam na suboxonu sve do marta i to na miligramu i sredio sam zivot linepo bio i onda samo jedan dan dodje u glavu mogao sam profurat jedan dan i tako sam ponovo se uvukao u sranje
Nema na čemu, nego kako si sad?
Post Reply