Savjet

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Savjet

Post by Marta Tufna »

Meni je doktorka naglasila da ne sme alkohol, kao ni opijati. Zbog trazodona. Jer onda budeš kao omamljen konj.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Savjet

Post by Masterblaster »

Tritiko sam ja dobio tek 2 i pol mjeseca nakon prestanka s bupom i to mi je prepisala trećinu najmanje doze i nije mi isprva sjeo iako je to (meni tako radi) jedan od rijetkih antidepresiva koji se može osjetiti "na prvu" iako mu treba oko 5-7 dana da počne pravo djelovati. Ne znam kakav je drugima (nikad ga nisam pio u kombinaciji s opijatima) no meni je jak antidepresiv koji djeluje blago sedativno i veoma brzo podiže raspoloženje. Ovo za opasnosti i eksperimente nisam znao no evo neki dan sam ga izbacio i lagana depra no ništa epohalno..Meni je dr-ica rekla da se prepisuje i djeci. A što se tiče cuge tu nikad ne pretjerujem i dobro ju podnosim i baš nikad mi nije smetala u kombinaciji s ničim iako, da, kažu da nije dobro kombinirati. Sad bez diazepama mogu spavati ali trebalo mi je vremena da se skinem s bupa i skoro 5mjeseci nisam mogao bez njega ili olanzapina zaspati.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Savjet

Post by sanela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Oct 28, 2021 7:11 pm Zna li neko šta je treće pod "Tritiko"?
Što je TRITTICO i za što se koristi?
Trittico sadrži djelatnu tvar trazodon i pripadaju skupini lijekova koji se nazivaju antidepresivi. Antidepresivi se
koriste za liječenje različitih oblika depresije. Depresija je poremećaj raspoloženja kojeg karakterizira povlačenje
bolesnika u sebe, potištenost, beznadnost, a često je praćena nesanicom i osjećajem tjeskobe.
Liječenje antidepresivima potrebno je provoditi pod nadzorom liječnika.
Ovaj lijek je antidepresiv učinkovit kod liječenja depresivnih poremećaja, uključujući depresiju povezanu s
anksioznošću (osjećajem tjeskobe) i poremećajima sna u odraslih osoba. Osobitost ovog lijeka je brzi početak
djelovanja (oko tjedan dana).
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Savjet

Post by sanela »

Marta Tufna wrote: Thu Oct 28, 2021 7:15 pm Meni je doktorka naglasila da ne sme alkohol, kao ni opijati. Zbog trazodona. Jer onda budeš kao omamljen konj.
Alkohol
Trazodon pojačava sedativne (opuštajuće) učinke alkohola. Alkohol se mora izbjegavati tijekom liječenja
trazodonom.

Istina, kao i opijati, pojačava depresivni učinak.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Savjet

Post by sanela »

Masterblaster wrote: Tue Nov 09, 2021 9:50 pm Tritiko sam ja dobio tek 2 i pol mjeseca nakon prestanka s bupom i to mi je prepisala trećinu najmanje doze i nije mi isprva sjeo iako je to (meni tako radi) jedan od rijetkih antidepresiva koji se može osjetiti "na prvu" iako mu treba oko 5-7 dana da počne pravo djelovati. Ne znam kakav je drugima (nikad ga nisam pio u kombinaciji s opijatima) no meni je jak antidepresiv koji djeluje blago sedativno i veoma brzo podiže raspoloženje. Ovo za opasnosti i eksperimente nisam znao no evo neki dan sam ga izbacio i lagana depra no ništa epohalno..Meni je dr-ica rekla da se prepisuje i djeci. A što se tiče cuge tu nikad ne pretjerujem i dobro ju podnosim i baš nikad mi nije smetala u kombinaciji s ničim iako, da, kažu da nije dobro kombinirati. Sad bez diazepama mogu spavati ali trebalo mi je vremena da se skinem s bupa i skoro 5mjeseci nisam mogao bez njega ili olanzapina zaspati.
Doktorica ti nije rekla istinu.

Djeca i adolescenti
Ovaj lijek ne smiju koristiti djeca i adolescenti mlaĎi od 18 godina.
Kod primjene Trittica u bolesnika mlaĎih od 18 godina postoji povećani rizik pojave nuspojava kao što su
pokušaji samoubojstva, planiranje samoubojstva (suicida) i neprijateljsko ponašanje (agresivnost,
suprotstavljanje i ljutnja, bijes).
Ne postoje dugoročni podaci o sigurnosti primjene Trittica u djece i adolescenata s obzirom na rast, sazrijevanje
te kognitivni (umni, intelektualni) razvoj.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Savjet

Post by Masterblaster »

sanela wrote: Fri Nov 12, 2021 8:29 pm
Masterblaster wrote: Tue Nov 09, 2021 9:50 pm Tritiko sam ja dobio tek 2 i pol mjeseca nakon prestanka s bupom i to mi je prepisala trećinu najmanje doze i nije mi isprva sjeo iako je to (meni tako radi) jedan od rijetkih antidepresiva koji se može osjetiti "na prvu" iako mu treba oko 5-7 dana da počne pravo djelovati. Ne znam kakav je drugima (nikad ga nisam pio u kombinaciji s opijatima) no meni je jak antidepresiv koji djeluje blago sedativno i veoma brzo podiže raspoloženje. Ovo za opasnosti i eksperimente nisam znao no evo neki dan sam ga izbacio i lagana depra no ništa epohalno..Meni je dr-ica rekla da se prepisuje i djeci. A što se tiče cuge tu nikad ne pretjerujem i dobro ju podnosim i baš nikad mi nije smetala u kombinaciji s ničim iako, da, kažu da nije dobro kombinirati. Sad bez diazepama mogu spavati ali trebalo mi je vremena da se skinem s bupa i skoro 5mjeseci nisam mogao bez njega ili olanzapina zaspati.
Doktorica ti nije rekla istinu.

Djeca i adolescenti
Ovaj lijek ne smiju koristiti djeca i adolescenti mlaĎi od 18 godina.
Kod primjene Trittica u bolesnika mlaĎih od 18 godina postoji povećani rizik pojave nuspojava kao što su
pokušaji samoubojstva, planiranje samoubojstva (suicida) i neprijateljsko ponašanje (agresivnost,
suprotstavljanje i ljutnja, bijes).
Ne postoje dugoročni podaci o sigurnosti primjene Trittica u djece i adolescenata s obzirom na rast, sazrijevanje
te kognitivni (umni, intelektualni) razvoj.
Pio sam trittico par mjeseci nakon skidanja s bupa i tad mi je djelovao iritabilno na živčani sustav no svejedno sam ga pio jer je depra bila veći problem. I da, tada mi je počeo djelovati antidepresivno već nakon tjedan dana no prije nekih 2-3 mj. ušao sam u začarani krug uzimajući bombone spid i kokain u nenormalno velikim količinama...naravno nakon već mjesec I pol sam "puko" od nespavanja i završio na psihijatriji. Tu su mi prije nešto više od tri tjedna prepisali opet trittico (jer sam ga naravno u vrijeme brljanja po psihoaktivnima prestao piti) I tek sada osjećam da me čupa iz užasne depre i ne bih ga preporučio nikom tko nije jak u glavi jer su suicidalne misli i sumanute ideje toliko jake da se možeš samo leći i čekati da prođu ako imaš sreće da nisi krenuo ostvariti ih. Meni je djelovao ko klackalica-samo se dogodi klik u glavi i mrak. Ja sam imao tu sreću da sam ga sad uzimao pod strogim nadzorom iako nema tog boga koji bi me spriječio da sam konačno odlučio završiti agoniju. Sad kad gledam sa odmakom na replay koji je benigna pojava a imao sam ga kad sam prestao s bupom i brljao po spidu i havana sindrom od bijelog male su bebe u odnosu na tunel koji napravi kombinacija svega i na to trittico. Sad ga neću prestati piti kad sam već prošao tu kalvariju i uopće ne želim još ni razmišljati o tom da ga prestanem piti. Na bolničkom sam liječenju na zatvorenom odjelu već drugi mjesec i sad mi je jasno zašto mi je psih.predlagala bolničko liječenje jer dobro opjevana himna da nije kraj "samo" skinuti se s bupa već je potrebno potražiti i stručnu pomoć. I iako se i psihijatri "traže" u liječenju istog u toj nekoj koliziji ovisnika i njegovog verbaliziranja svog doživljaja i njihovog iskustva na kraju se nađe najbolje rješenje i iako je put do potpunog izliječenja trnovit važno je priznati si da se sami i pogotovo bez potpore okoline ne možemo sami izliječiti.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Savjet

Post by Tamara86 »

Tritico je meni, uz dosta drugih lijekova, za pomoc pri spavanju prepisan. Izbacila sam tu tabletu kad shvatih da od nje ne da sam u jos vecoj depresiji, nego spavati ne mogu, pa ne mogu, ali se tripam izaci iz kuce, u kola kad sjednem pocela ljudima govoriti uspori, po 40 isli, ako ubrzaju, panicni dobijem...Pomislila sam, jos mi anksioznost treba, i veselo, sto ne poludim odmah, sto se jos moram muciti :) Uglavnom tableta koja mi nikako nije sjela, i uvijek kazem, sta god doktori govorili, svako ima i svoj mozak.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

Tamara86 wrote: Fri Jan 14, 2022 5:25 am Tritico je meni, uz dosta drugih lijekova, za pomoc pri spavanju prepisan. Izbacila sam tu tabletu kad shvatih da od nje ne da sam u jos vecoj depresiji, nego spavati ne mogu, pa ne mogu, ali se tripam izaci iz kuce, u kola kad sjednem pocela ljudima govoriti uspori, po 40 isli, ako ubrzaju, panicni dobijem...Pomislila sam, jos mi anksioznost treba, i veselo, sto ne poludim odmah, sto se jos moram muciti :) Uglavnom tableta koja mi nikako nije sjela, i uvijek kazem, sta god doktori govorili, svako ima i svoj mozak.
Hahaha, carice, izvini što se smejem ali pazi kad sam ISTO pomislila isto u taxiju (samo što nije bilo zbog brze vožnje, nego nemam pojma, čim sam ušla valjda me klaustrofobija spucala)
Samo reci sebi ako te na sred trotoara spuca napad panike da ti je isto vrištala ili ćutala, sačekaj i pokušaj se "praviti normalna", i reci sebi da je najgore što može da se desi to je da padneš usled vrtoglavice, pa šta i da padnem?
Ja čim sebi tako kažem, brže me i popusti.

P.S. Da je sve u mozgu i da smo svi različiti, to je definitivno, koliko svi imamo promašaja dok ne pogodimo pravu tabletu, često kombinaciju tableta, a ovo za anksioznost primećujem i kod "normalnih ljudi", neki od njih su mi čak i priznali (a ne idu kod doktora).
Rekao je već Y. (nikako da mu zapamtim nick) da je takvo vreme, svima je stres doneo neku vrstu ludila, anksioznost, padanje, nesvest, agresije, nagle promene... akamoli nama.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Savjet

Post by yasujirozu »

Akkasha Come Back wrote: Sun Jan 16, 2022 10:53 pm Rekao je već Y. (nikako da mu zapamtim nick)
https://en.wikipedia.org/wiki/Yasujir%C5%8D_Ozu ;)


i jedna za te:
https://youtu.be/QjiN2LgB9h0?t=21
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Savjet

Post by Tamara86 »

Akkasa, izvini sto tek sad odgovaram. Ja sam napisala dosta puta, da iako mi je ovaj forum puno pomogao, sada udjem jako rijetko. Tako sam i radila. Msm, u glavi bi mi bilo, vristala, a cutala, panicni imam i nece proci brze nego sto mu treba da prodje :) Kad sam izbacila trittico, sve antidepresive, koliko/toliko sam mozak vratila u normalu(iako nikad jelte nece biti isti) Nemam pojma na onom drugom topicu o cemu se radi, ali drago mi je da si odgovorila na moj post nesto/ :) Kinez ne odgovara, starih ljudi sa foruma nema, a ja obecavam da cu ulaziti cesce.
Post Reply