Savjet

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Nesiguran
Posts: 5
Joined: Sun Sep 26, 2021 7:48 pm

Savjet

Post by Nesiguran »

Pozdrav drustvo novi sam na forumu mada dugo vec citam ispovjesti e kao prvo nisam dobar u pisanju nikad mi nije islo mada je to sad ne bitno nego treba mi savjet kako se skinut sa dopa ovisnik sam al sa prekidima mada sad sam zaglavio i neznam kako sebi pomoci nikada do sad nisam imao ovakav osjecaj nesigurnosti i straha od krize
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Savjet

Post by đondo »

Daj još par informacija o sebi. Godine starosti, godine staža u ovisnosti, kako i koliko konzumiraš, da li si pokušao sa liječenjima, obiteljska situacija. Teško je ovako bez informacija nekome reći napravi ovo ili ono!?
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Savjet

Post by Viktor89 »

đondo wrote: Mon Sep 27, 2021 4:03 pm Daj još par informacija o sebi. Godine starosti, godine staža u ovisnosti, kako i koliko konzumiraš, da li si pokušao sa liječenjima, obiteljska situacija. Teško je ovako bez informacija nekome reći napravi ovo ili ono!?
Koja pitanja.
Nesiguran
Posts: 5
Joined: Sun Sep 26, 2021 7:48 pm

Re: Savjet

Post by Nesiguran »

Imam 31 godinu a ovisnik sam zadnji 7 god s pauzama a dnevno koristim u zadnje vrijeme do gram dopa al pusim dop na foliju skidao sam se prije bez problema ali ovaj put sam tako nesiguran u sebe i imam tolki strah od krize i da se upustim u skidanje jednostavno neka me panika uhvati i setam po sobi kao ludak na samu pomisao kako se skinut a roditeljima ne smijem rec da sam ovisnik ja mislim da bi me se odrekli
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Savjet

Post by StopBup »

Nesiguran wrote: Wed Sep 29, 2021 8:52 pm Imam 31 godinu a ovisnik sam zadnji 7 god s pauzama a dnevno koristim u zadnje vrijeme do gram dopa al pusim dop na foliju skidao sam se prije bez problema ali ovaj put sam tako nesiguran u sebe i imam tolki strah od krize i da se upustim u skidanje jednostavno neka me panika uhvati i setam po sobi kao ludak na samu pomisao kako se skinut a roditeljima ne smijem rec da sam ovisnik ja mislim da bi me se odrekli
Bolje im reci, mislim roditeljima, pa sta bude.
Licno, znam samo jednog coveka koji se skinuo, i ostao cist, bez da cima roditelje, ali on je teski tvrdoglavac, zajeban karakter, samo mu je devojka pomagala kad se skidao.
Ti nisi taj, sigurno, cim si dosao na forum, i pises tako kako pises.
Ja licno, na dop nisam bio navucen fizicki, svakodnevno, ali jesam na bup, smrkao sam ga svakodnevno, na crno, isti kurac samo jeftinije nego dop. Ima neke razlike, u funkcionisanju coveka, jer ne udara tako jako, i ne budis se u krizi, jer dugo "radi", ali sto se tice zavisnosti, isto sranje, drugo pakovanje.
Skoro da ne vidim nacina da bih se skinuo da nisam rekao svojima, a pokusavao sam 3 godine da se skinem, pa na kraju rekao svojima.
Nije fora samo skinuti se, to moze svako, fora je ostati cist, a to podrazumeva velike promene u zivotu, srecno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

P.S. nisam mislila da pređeš sa dopa na metadon i to je to, nego da se polako skineš sa dopa u metadonskom centru.

Stope, izvini ali dečko je u ozbiljnom problemu a ti nit si bio ni blizu ovome a plus imaš podršku roditelja i zdravu porodicu, hoću reći zdrave odnose u porodici ali shvati da toga nema, možda 2%, tako da nemoj porediti svoje roditelje sa drugim, on da ima takav odnos ZNAO BI, nego i sam kaže da bi ga najverovatnije izbacili napolje, što se desilo i meni i mnogima koje znam.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Savjet

Post by Viktor89 »

Bolestan čovek ne može sam. Zloupotrebiće sve.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

.
Last edited by Akkasha Come Back on Mon Oct 04, 2021 8:43 pm, edited 1 time in total.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Savjet

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sat Oct 02, 2021 8:30 pm
Viktor89 wrote: Sat Oct 02, 2021 7:18 pm Bolestan čovek ne može sam. Zloupotrebiće sve.
Pa neće biti sam, svaki dan ide u metadonski centar. Ne daju ni oni tek tako da se metadon nosi kući, nisu ni oni budale.
Ako si mislio na "biće sam" u smislu da niko neće ići sa njim, jbg ako sam mogla ja može valjda svako, bila sam takva narkomančina iako se ne bi reklo da bi se u zenicu oka ubola, nije gori nego što sam ja bila.

Uostalom, ako nemaš pametniju ideju nemoj ga "potkopavati", ja nisam za to da kaže roditeljima, moguće da grešim, i šta sad da ga ispitujemo kakav odnos sa roditeljima ima? Da mu zadiremo u najdublju intimu?
A uostalom već je rekao "mislim da bi me se odrekli", ima 31 godinu, do sada valjda zna kako bi roditelji reagovali.

I posle me pitaš što si loš, pa zato što ideš okolo i pričaš ljudima "Nema od toga ništa", "Ti to ne možeš/on to ne može" itd po tebi je bilo kakav uspeh bilo koga od nas nemoguć, akcenat ti je uvek na najgorem što o čoveku znaš. I tako dalje. Isti si moj otac, "ti? Ti ne možeš
- biti odličan učenik
- da završiš Gimnaziju prirodno-matematički smer
- da radiš
- da položiš vozački ispit
-da izdržiš nekoliko sati na robiji (a ja izdržah 3 godine)
Itd.
Tako da pusti ti "Ti to ne možeš" fore, nisam ni ja za ona motivaciona sranja ali nisi ni svestan koliko štete nanosiš, unapred i ovako u slabom stanju, e samo mu još fališ ti sa "To se ne može" tripom i onda neće ni moći, a možda je mogao da mu ti nisi rekao da ne može, zapitaj se, demorališeš ljude koje uopšte ne poznaješ ali znaš toliko da u osetljivom periodu jedna pogrešna reč i ode sve u tri pm
Dao sam.mu savet. Ideju.

Znate li vi koliko je teško biti nekom saradnik. Težak teret na plećima.

Nisam rekao da je uspeh nemoguć. Teško je sam.

Boji se krize. Kriza jeste je****. Šta posle pametnice?

Akcenat na najgorem. Eh, mila.

Reci mu može se.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Savjet

Post by Akkasha Come Back »

.
Last edited by Akkasha Come Back on Mon Oct 04, 2021 8:43 pm, edited 1 time in total.
Post Reply