Pregabalin-šta je, iskustva?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Pregabalin-šta je, iskustva?

Post by Akkasha Come Back »

Pregabalin?
Znam toliko koliko sam čitala po internetu, za anksioznost (negde piše i za epilepsiju). Kažu ljudi iz iskustva po forumima da je bolji od Ksalola jer je jači a i ne stvara zavisnost.

Pitam jer je moja terapija
1mg. Ksalol ujutru
0,5 mg Ksalol popodne
1mg Ksalol uveče

E nekada mi je to bilo dovoljno, u zatvoru dodam "Leponex" 50 mg (sad sam na 25 mg)
Iako se to ne daje za spavanje nisu tamo imali ništa drugo, a ja sam nastavila terapiju i kad sam izašla.

Pre 2 godine dobijem (isto zbog nesanice) na sve ovo još i "Sanval" 10mg (pijem zamenu "Belbien") i tako je dugo to trajalo.

U poslednje vreme počnem sve češće da kombinujem Ksalol sa 3mg "Bromazepama" jer kad me zvizne napad panike ta "kombinacija" uspe da me smiri i opusti što ne može više samo Ksalol.

Užasavam se dokle sam dogurala kad otvorim fioku punu (različitih) lekova, i juče sam čula za taj "Pregabalin" i koliko sam uspela da skontam da je to umesto svega ovoga što ja uzimam?

Idem popiti pivo. Ozbiljno.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Pregabalin-šta je, iskustva?

Post by Akkasha Come Back »

P.S.
Negde piše Lyrica (valjda je to isto?)

Malo je zeznuto Bosna, Hrvatska, Srbija imamo različite nazive lekova pa se treba snaći.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Pregabalin-šta je, iskustva?

Post by Akkasha Come Back »

Izvinjavam se, tema postoji, nisam videla, ne umem da obrišem
Post Reply