ZAPOCNI NOVI DAN

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

ZAPOCNI NOVI DAN

Post by dinela »

Zapocnimo novi dan, sretni sto smo uopste ustali, sretni zbog kafe koja kuha i ceka nas, sretni zbog sebe sto smo zivi, sretni sto ima neko da nam pozeli "Dobro jutro", sretni sto bitisemo i imamo pravo na izbor, da se mijenjamo ma kakvi da smo,...
Ja, kao suovisnik ne zelim da gubim nadu da MOZETE, da HOCETE,.. Ova tema je posvecena svima, i vama sto jeste, i nama sto nismo, i vama sto cete prestati, i vama koji vec jeste, i vama koji zelite a ne znate kako.
Htjela bih da ova tema bude optimisticna, da bude tema onoga sto mozemo a ne onoga sto ne mozemo. Da bude tema svih dobrih stvari koje ste ucinili i kojima se ponosite. Da slobodno pisete,.. Da slobodno opisujete sebe u sadasnjosti onakvim kakvi zelite biti u buducnosti. Bez imalo neckanja sto mislite da je neostvarivo, bez imalo gubljenja vjere.
Da svi pisemo jednostavno ono sto mislimo da nas cini dobrim osobama. Da redamo svoje pluseve, da se hvalimo lijepim.
Da na trenutak zaboravimo onu stranu koju ne zelimo imati, onu stranu koju bi rado izbrisali.
Zelim da ova tema prozivi vase snove, realne ili nerealne, ostvarene ili neostvarene,..
Da nadjemo snage u svakom dobrom djelu da ucinimo jos bolje. Da izvucemo korisno iz sebe, da iskoristimo svaku lijepu stvar u nama. Da je prenesemo, da se bodrimo.
Da se divimo sami sebi onoliko koliko sujeta nasa zahtjeva, da nadmasimo nasa ocekivanja. Da stvarni svijet ne gledamo kao nesto sto moramo zivjeti,.. Da on bude ono sto zelimo zivjeti. Da ne bjezite u svoje cahure, u svoje kucice da biste sanjali. Da sanjamo onako budni, svjesni da je to san, i svjesni da nijedan san nije nemoguc.
Da opet ne dozvolimo snovima da nas uniste ako ostanu samo to sto jesu - snovi. Lijepo je sanjati. Lose je imati sve na tanjiru. Kuda bi onda, za cim bi tragali ?

Molim sve nas zajedno da pisemo. Ovu temu sam postavila u suovisnike jer sam ja suovisnik, a ne zato sto ona pripada nama. Bas suprotno, zelim da ovo bude nesto zajednicko, nesto gdje se ne dijelimo.

Nadam se da cemo pisati :) , ja vec jesam.

ZAPOCNI NOVI DAN
OSTVARI NOVI SAN !
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

po sadrzaju mislila sam da je to zapravo za nas-djecu...ovisnike whatever....
ne znam....za suovisnike i roditelje...mozda nesto malo drugacije?
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

To i jeste Luna za NAS ! Zajedno se borimo, svako na svoj nacin. Samo sam je stavila u suovisnike jer nisam znala gdje bih. A ipak, moja podsvijest mi govori da je tema vasa, ali opet NASA ! ZAJEDNO !

Pisi !
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ok zapocinjem novi dan.....Posto sam opet zajebala stvar(ne sa H)...i posto sam se odlucila da je zaista dosta....pocinjem evo novi dan bez icega. Danas nije prvi dan nego 3 (dobro 4 al dan je tek poceo)...
znam da mi je (uvijek zaboravim ko) rekao jos davno kad sam na dopu bila...pa Luna opet 2dan...daj barem do 3 dodji..nikako da mrdnes odatle. I mrdnula sam...evo sad sam 7.5 (mozda i 8 nisam sigurna jer nisam brojala) mjeseci bez toga...Skinula sam se i sa metadona i sa dopa i sa subutexa...evo mjesec dana sam bez subutexa. Ali ovo me bijelo uvijek zezne. Ne znam....pisala sam o tome vec na temi kokain...Uspijem..ide dobro-i onda opet. Nisam bas nikad ni rascistila s tim... uvijek sam se lagala. Kao e sad si se rijesila jednog zla pa polako i drugog ces. I tako sam se kao tjesila. Strah me. ne znam tacno cega ali me strah. Znam ja da ja to mogu...sve znam sto je najgore....al eto ne znam nista izgleda. Pisacu negdje drugo ...o ovome.... htjela sam samo eto zapoceti dan sa istinom. i jako potrebnom podrskom. Imam je... imam divne roditelje...mamu andjela....ALi meni treba da mi neko kaze e Luna ok proslo je pola dana izdrzi budi jaka....i onda na kraju dana...super jos jedan dan... i tako to... Nista vise. Sta da vam kazem....zao mi je sto sam moju mamu toliko razocarala....Uzasno mi je zao. A to je opasno...moram preci preko toga...tj moramo...jer to me svaki put vrati u prokleti krug. Krivica-kajanje-bespomocnost-bjeg-------i sve tako.
eto ....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

I ja sam zapocela dan sa osmijehom,... a jedva sam se izvukla iz kreveta. Ponosna sam na sebe jer sam sinoc bez straha razgovarala sa svojim bratom, jer sam mu pruzila podrsku o kojoj Luna govori. Sretna sam bila i zbog njega i zbog sebe. Sretna sam jer su i roditelji uvidjeli da moraju bas lagano sa njim - dan za danom.

Sva treperim. Nekako mi bas drago. Dugo nismo razgovarali o tome. Ne da se pravim luda kada smo zajedno, nego se bojim da mu kazem nesto sto bi moglo biti pogresno. Sinoc sam pricala vodeci se Luna tvojim tekstom Roditelji i djeca,.. Mami i tati gurnula tekst pred oci. (Ti to sada kao nesto poznata postajes :D )
Eto Luna, neka ti bude drago da si usla u nasu porodicu NA VELIKA VRATA :D
Mami i tati obavezna lektira,...
I pijem kafu koju mi je bilo tako mrsko napraviti.

Zapocnite svoj dan
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Luna ja sam ti rekla to za drugi dan,heheh....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

a znala sam ja da si ti....a ko bi drugi...No to mi se cini tako davnoooo da sam sve pobrkala. svasta....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Svaki dan ja nesto kao zapocinjem i tako mi taj isti dan i prodje a ja nista nisam korisno uradila ni za sebe ni za druge....I tako mi dani prolaze...i radjaju se novi i ja se nadam da ce mi bar jedan lepo zapoceti!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Za zvrky
Velika korist je sto si ostala cista, sto tvoji osjecaji napreduju i jacaju svakim danom , nebitno kakvi. Bila to ljubav, mrznja, osjecaj odgovornosti, jacanje tvoga JA.
I potrudi se naci nesto lijepo i u obicnoj jutarnjoj kafi. Onako, ono kao sretna si sto je pijes, sto imas vremena koliko hoces pred sobom,... Radja se novi dan, a svakim danom si dalje i dalje od svoje proslosti, i svakim danom si bliza svojoj buducnosti. A sad, buducnost, to je ono .... Sto nas sve muci, sto nas strasi,.... E pa, jednostavno sanjari. Jednostavno mastaj, zamisljaj sve sto zelis biti,... I to pisi slobodno na ovoj temi. Bas bi bilo super.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ja sam vam danas nesto posebno raspolozena. Vise se trudim nego sto jesam, ali mi je upalilo. Ono prevarila sam samu sebe. Pocela dijeliti lazne osmijehe, ili one "reda radi", i malo po malo, da mi krenuo fino. Super se sada osjecam.
Malo mastam, onako , sjecam se, sta sam mogla a nisam i sve to... Nije bas sjajno, ali kad se sve zbroji i oduzme, ha, pa pozitivna nula :D

Bez zezanja malo sam i sjetna ali fino. U pozitivnom smislu. Sjecam se sebe u tregericama sa nekakvim pačićima naprijed ... Ne nije u obdanistu, sa sedamnaest :D I nikome se nesto posebno nisu svidjale, a ja jadna mislila da mi pravo dobro stoje, da sam super u njima. I to mi je bio najsretniji period. Malo poslije rata, a da budem iskrena i u ratu. Meni je bilo ok. Mislim ono,.. policijski, prvi poljupci,... A sta mi je danas. Svega se nekako sjecam i sve mi predobro izgleda. Da sam bar tada to znala.
Nije bez veze ona stara "Kad bi mlad znao,
kad bi star mogao ! "

Eh, ... Hahahaa, kao da mi je 60 kako ja to,...

Eto, danas je sve dakle fino, iako nisam izasla iz pidjame cijeli dan (koji uhljup)... A privlacila me ta setnja s malim. On ima termin spavanja od 12 do 2 (14) sati, pa mi sve prije prerano, a poslije dok rucamo i to, onda vec brzo pada mrak i zahladni, pa mi se ne da.

Pravila sam pravi porodicni rucak , sa svim predjelima i jelima,... I sto je najinteresantnije, sve se odmah pojelo. postajem jos i domacica.

Pozdravljam vas. Nekako nam suovisnicka tema prazna.

Ma mislim, i bolje sto nas nema vise, da nas Bogdom nema nikako, ali zalosno je sto nas ipak ima puno, a malo ovdje.

Pusice svima
Post Reply