Lyrica

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Lyrica

Post by david »

Pozdrav svima,
Imam pitanje te me zanimaju vaši savjeti i iskustva u vezi lijeka lyrica.

Prepisani mi je 300 mg ujutro i 300 mg navečer.
Kakva su vaša iskustva?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Lyrica

Post by licaninsasela »

david wrote: Sun Jul 18, 2021 4:49 pm Pozdrav svima,
Imam pitanje te me zanimaju vaši savjeti i iskustva u vezi lijeka lyrica.

Prepisani mi je 300 mg ujutro i 300 mg navečer.
Kakva su vaša iskustva?
Ja ću odgovoriti ali onda slušaj sad šta ti pričam. Ne jebi poslije da nije tako. Broj 1. Cuger si friški. Nije dobro.
Dva. Na pun kurac si terapije. To što ti klepiš za jedan dan ja bi imao mjesec dana. Znači sranje. Liriku ja primam, odnosno mogu ju dići. Vidim moj si pa ću ovako. Godinama mogu podizati pregabalim 150. Ja sam ga počeo dobijati za neuropatiju bol je mi je kičma u kurcu. Ali i za anksioznost. Ona te diže i radi pozitivu. Puno mg si dobio. 600. Max je 900 ja mislim. Od nje izgubiš motoriku al ti je lijepo. Pokriva sub pa ćeš ga moći spustiti na 2 mg ako ne i manje. Problem je sto ćeš se zakačili na liriku i neće ti pomoći ni 24 mg suba da se uspraviš. Psiha strada. Kod nas je dijele šakom i kapom. Neznam ko će skinuti sa nje i koji lijek. Teska depra. Nikad gora bar meni. Moj savjet. Odi na Rab ili u Vrapče. Oni te riješe za 20 dana. Jebiga.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Lyrica

Post by licaninsasela »

I koji klinac u ludari nisi Reko da te sa svega skinu. Koji kurac? Niste mi ljudi jasni niti malo. Rangirati svoju ovisnost. Aha, ovo je zajebano a ovo nije toliko. Koja zabluda u startu. Ipak ti treba neka sigurnost pa čak i vidu helexa. A Nedo ti Bog skidati se sa heleksa. Tek ćeš onda vidit čija majka crnu vunu prede. Govorim iz vlastitog iskustva.
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: Lyrica

Post by david »

Nepijem alkohol 54 dana, na rabu su mi mi skidali i Helex , jer sam prije bio na velikoj dozi i pio sam ga nekontrolirano u bilo koje doba, osjetio sam krizu od helexa i svi koji ga piju jao si ga njemu jer kriza je zaista užasna. Doktorica mi je rekla da buprenorphine sada ni slučajno ne diram dok se ne skine helex do kraja jer je helex sam po sebi jako težak za skidanje i mogući su epi napadi kod naglog skidanja a i taman sam se stabilizirao od alkohola.

Lyrica mi je dana kao stabilizator, pokušavao sam na netu iskopati informacija o tom lijeku ali nisam nikako uspio naći iskustva ljudi koji su je uzimali...znam nekoliko osoba na rabu koji su je šmrkali čuo bi ih kad su pričali o tome i govorili da im izaziva neki lijep osjećaj... ja sam odavno završio sa opijatima to sam i psihologici rekao .... bio sam čist 2 godine nisam ni televiziju gledao tada , a kamoli pušio cigare ili pio ili uzimao nešto od supstanci , ali onda sam jedan dan zapalio cigaru , pa popio pivo i otišao jedan dan na pregled kod psiihijatrice i pitao je da li bi bilo puno 2 mg buprenorphine-a i na kraju završio na 24 mg i alkoholu i helexu svaki dan. jako sam se krivio zbog toga dok mi jedan medicinski tehničar na rabu nije rekao da se ne krivim jer sam dobro postupio ..... rekao mije '' šta bi bili da si nazvao dilera i uzeo heroin, ovako si postupio kako treba tako da nemoj imati krivnju'' i zaista bilo mi je tada lakše jer sam godinama vukao tu krivnju u sebi zbog tog buprenorphine-a kojeg vučem već dugo a zaista ne zanimaju me više opijati niti ih želim...

Što se tiče Lyrice ja sam prvih par dana imao malo vrtoglavicu i neko stanje kao da si omamljen ali nikakvo dizanje raspoloženja nisam osjetio, sad su mi se te nuspojave smanjile i osjećam se dobro, ali me muči taj lijek upravo jer se bojim da nije navlakuša i zbog tih priča što sam čuo , mada zaista nisam osjetio ništa posebno niti neko posebno raspoloženje... jeste da se dobro osjećam ... ugodno mi je među ljudima dosta sam komunikativan nekad i pretjeram sa razgovorom pa kad to osjetim onda povučem kočnicu .... ne znam da li mi je to od tog lijeka ili sam jednostavno normalan...

Zato sam želio vas naforumu pitati više informacija o tom lijeku jer ako tako loše djeluje na mozak onda ću tražiti nešto drugo... ali sigurno će mi onda dati tergetal ali od njega imam zaista jako puno nuspojava i nisam ga mogao piti jer nisam mogao nikako funkcionirati ni socijalno niti u bilo kojem smislu.... od lyrice nemam nuspojava trenutno nikakvih sad sam zbunjen zaista i ne znam što da napravim..
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: Lyrica

Post by dumpY »

Jeste to je famozna Lyrica (pregabalin), bio sam na njoj 4 godine sluzbeno, 300 mg na dan, 2 kapsule od 150 mg dnevno, nekada bih uzeo i 3-4-5 ali ne više, radilo me odlično, čak mi je i pomoglo da se skinem sa metadona uz Lyricu , BZD i Alkohol ali poslije isto tako sam imao krize mjesecima zahvaljujuci Lyrici i Benzosima...
Jaku psihičku ovisnost stvara....
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: Lyrica

Post by david »

Pozdrav ljudi,
Ja sam uzimao lyricu dobio sam kutiju od 56 tableta od 300mg. Ja sam je doslovno pojeo u tjedan dana, toliko me opalilo da nisam bio ni svjestan pola stvari, imam prekide u pamćenjima, uglavnom u tri tjedna sam pojeo 3 kutije od 56 tableta , ne preporučam nikome... nakon nekih 5-6 dana manje sam osjećao učinak tako da sam jedan dan popiu u tabletama negdje oko 10 gr , van svake medicinske ograničenosti na 600mg dnevno... i ako me taj dan tih 10 gr nijenešto radilo ( zapravo je ali nisam bio toliko svjestan) drugi dan ujutro svega dvije tablete su me opalile ko iz topa... i tako sam bakljao s tim nekih tri tjedna i rekao sam auuuu kuda sam ja to krenuo.... sranje sad će biti trpljenja i zaista je tako bilo , trebalo mi je ekih 2-2.5 tjedna da se normaliziram od tolike količine lyrice, depresija, depersonalizacija ličnosti, tjeskoba, bezvoljnost , žudnja za lyricom , ali batalio sam je jer je to po meni jako nestabilan lijek pogotovo količine koje sam ja uzimao... nikad ne znaš kako će ti djelovati, tražiš nešto , nekad dobiješ nešto nisi ni svjestan što ... a koordinacija pokreta i govora to je ne znam da li je za plakati ili smijati se... ne možeš iskovoriti rečenicu do kraja, a noge se stalno nekontrolirano pomiču tako da se moraš držati za rub kreveta dok se spremaš za spavanje... ali nešto ima u njoj što te opet vuče da je uzimaš, valjda neki bijeg od svakodnevnice ili realnosti.... uglavnom terapijska doza kod mene nije imala smisla jer sam je svjesno zloupotrebio očekuući nešto valjda neku euforiju koju već dugo nisam osjetio... da ne lažem sam sebe.... ali dobro nije mi namjera da promoviram ovdje lijekove čak naprotiv , kasnije sam imao užasne posljedice takvog uzimanja lijeka.

Već dugo sam na buprenorphine-u i zaista ne osjetim ga ništa , znam da i ne bi trebao ali ja jednostavno ne mogu ga više piti tako, završim u bolnici zbog bolova i doktor mi ne može dati ni obični tramal jer buprenorphine blokira sve .... zanima me pošto ovdje ima dosta iskusnih igrača.... da li se netko ikada vraćao sa buprenorphine-a na metadon i kakva su mu iskustva bila i na koji način je to napravio sa kolikom dozom.... ja sam na bupu 16 mg imam ovisničkog staža preko 20 godina i ne znam više ni sam ... jako teško funkcioniram , bup uopće ne osjećam , ali znam da bi bila kriza da ga bacim , pa eto ako je netko radio transfer sa bupa na metadon ako mi može reći iskustvo... nije namjera drogiranje nego da se osjećam ok, jer kad se ne osjećam ok nisam upotrebljiv... hvala ! Nemojte mi samo ići sa pričama ti se želiš drogirati i to , ovisnost je bolest mozga nakon dvadeset godina drogiranja mozak je već dosta navikao na opijate tako da eto ... hvala unaprijed....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Lyrica

Post by Tamara86 »

Radila sam ja nekad davno. Prvo 24h ne smijes uzimati nista, da bi ti dali metadon. Kao, mora toliko proci i znam da mi je jako tesko proslo, a nisam bila na 16mg suba, nego mozda na 8mg. Prvo ti daju manju dozu i onda povecavaju. Sad shvatam ja tebe, ne radi te sub, ali i met ce isto tako prestati raditi. Bar moje iskustvo. Mogu li ja sad tebe da pitam nesto u vezi lirike? Sestri mi je prepisana lirika zbog anksioznosti teske, 300mg dnevno. Ja se bojim da se ne navuce na to, jer sam cula da je sjebana tableta. Pa da li da je pije ili ne, po tvom misljenju, posto si je pio? I koliko je vremena potrebno da se navuces na nju?
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: Lyrica

Post by david »

Iskreno moje iskustvo s Lyric-om je bilo jako loše jer sam je ja uzimao u velikim količinama..... i da svakako izaziva ovisnost, 600mg je maksimalna dnevna doza, ali ja sam ponešto znao o njezinom načinu djelovanja te sam naravno uzimao preko preporučene maksimalne doze , i tada mi je izazivala jednu vrstu lijepe ugode koja bi dolazila , pa nakon par dana odlazila, bez obzira koliku sam količinu uzimao, jednom sam čak popio oko 12 ili 13 tableta od 300mg i osjećao sam da djeluje ali ne onako kako mi je djelovala prijašnji dan sa puno manjom količinom tableta, zatim sljedeći dan bi uzeo svega dvije tablete od 300 mg i osjetio bi opet jedan ugodan rad , ali reći ću ti da ima nuspojave poput nekontroliranih pokretima noge ili ramena , ruke ili sl....

Da sažmem , mnogo sam izučavao taj lijek i pio sam ga jedno vrijeme i u manjim količinama i kad god bi ostao bez nje osjećao bi jaku žudnju za njom i takvu prazninu i bezvoljnost , ne bi imao volje ama baš za ništa... fizička kriza mi nije bila izražena , ali psihički sam jako osjećao nedostatak tog lijeka... inače Lyrica je znanstveno ne istražen lijek do kraja i još uvijek se ne zna kako utječe na neke djelove mozga i izaziva takvo dejstvo .... u nekim zemljama je čak stavljena pod kontroliranu supstancu blažih oblika poput narkotika,

Dugoročno uzimanje Lyrica svakako će kroz neko vrijeme mijenjati kemijski proces u mozgu i ako je naglo prestaneš uzimati sigurno ćeš osjetiti simptome povlačenja... inače FDA nije odobrila taj lijek za stanje aniksioznosti ali kod nas se je počela prepisivati sve više i više , naravno farmaceustske kuće hoće da zarade .... ona se koristi i kao antipileptik protiv epilepsije , za neuropatsku bol a upravo taj aniksiozni poremećaj je neispitan do kraja tj. zašto dolazi do tog efekta djelovanja poput valiuma ili apaurina ... točnije kod veće doze osjetiš kako ti se i vid malo zamuti i blagu vrtoglavicu poput opijenosti sa tim ugodnim dejstvom koje ja nisam uspio dokučiti kako dođe i nestaje pa se ponovo pojavi.... ali svakako odustao sam od toga lijeka jer posljedice su neminovne.... kao što sam ti gore napisao... to sam koristio na buprenorphine-u, u nekim momentima imao sam osjećaj da bi mi pomogla u skidanju sa buprenorphine-a jer bi zaboravio u potpunosti na bup i nebi ga popio preko 24 sata , ali pošto bup ima dugi poluživot i to je upitno... tako da eto ja sam taj lijek isprobao na najgori moguči način jer sam nakon dosta vremena otkrio da je došao lijek koji može da ti da nešto malo ugode a da je na legalan način.... ali sam shvatio da se nije dobro igrati s time... za aniksioznost ja nebi nikada prepisao lyric-u jer na tim dozama je ne osjećaš ali ona obavlja svoj posao u mozgu...

Znači i ti si pokušala sa buprenorphine-a na metadon, molim te reci mi kada si prešla na metadone da li ti je bilo bolje u smislu ipak je to potpuni agonist i povećanjem doze povećava se i dejstvo.... svjestan sam da na metadonu isto se s vremenom navikneš na njega , ali prije dok sam ga pio imao sam osjećaj da sam ipak na opijatu bez obzira što se navikneš... buprenorphine nikada mi nije sjeo niti mi je smanjio neku žudnju za nečim i sl.... jasno je da je cilj osloboditi se od svega , ali ne mogu na silu , kada dođe vrijeme to će se riješiti ali ne želim provesti na buprenorphineu još 4 godine ako mi ne odgovara, zato sam pomislio rađe ću uzeti metadon na kojem se osjećam bolje pa kad doše vrijeme skidanja skinut ću se ali do tada da sam bar na supstituciji koja mi više odgovara..... možda griješim ne znam...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Lyrica

Post by Akkasha Come Back »

Ja malopre otvorila temu baš o ovom leku. Kod nas u Srbiji dobijaš onaj lek koji možeš platiti, odnosno gleda se materijalna situacija i zna se da sirotinja dobija metadon a buprenorfin oni što ga mogu priuštiti, zbog toga sam pitala za Lyricu, jebeš pare, naći ću ako je lek stvarno tako dobar koliko košta. Ja sam na jeftinom "Ksalolu", ovde se to guta kao bombonice.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Lyrica

Post by Akkasha Come Back »

Evo gde sam za isto pitala
Ne znam kako da "spojimo" temu u jednu
viewtopic.php?f=7&t=5450&p=161751#p161751
Post Reply