Kako je spid unisto snove

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Kako je spid unistio naše zivote.

Verenik sa kojim sam bila u vezi pet godina, je odnedavno poceo da se puca spidom.
Priznao je on meni, da je počeo od rane mladosti sa marihuanom, ali nikada mi nije rekao da je još nešto bio probao.
Ja sam se bavila uvek sportom i to je za mene bio nepoznati svet.
Zubi su mu bili propali u mladosti, a on je meni pričao da je to zato što ga keva nije vodila kod zubara...
Ja progutam priču, međutim u toku naše veze sam primetila da ima problem i sa pamcenjem...
I, dalje ja ne kapiram. Inače je i kockar, jednom sam mu dala 25 hiljada i on navodno tog dana izgubi novčanik.
Posle par meseci on mi prizna da je mnogo kockao, i klekao je dole i zamolio me za oproštaj.
Naravno nisam mogla da mu odmah oprostim, ali sam resila da mu pomognem, predlozim mu teretanu. Znate ono, ja radim on, je kao nesto radio, uglavnom je imao mnogo slobodnog vremena. A to kod poroka ne sme, da ima slobodno vreme. Mora da se umori i da mu nije do izlaženja.
U teretanu je išao možda mesec dana, i kaže on meni, pusicu marihuanu posle posla, to me smiruje...
On se ubacio u to drustvo polako, i nabavljao marihuanu od neke ribe.
Sve je bilo ok, dok mi jednom zadihan nije tražio 5 hiljada, tetka mu je u bolnici i bla bla.
Ja mu dam pare...
To veče saznam da me lagao. Pitam ga sutra gde je bio...
Bio je na zurci, i prizna mi da je vukao celu noc spid...
Sledecih dana pakao sa njim, počinje da se bas jezivo ponasa, puca sa glavom, kao ludak se ponaša, daje otkaz na poslu, mene jedan četvrtak zove da mu dam pare, navodno gubi telefon. Ubeđena sam da ga je prodao. Prijavila sam policiji, nije mi bitan fon, ali eto iz inata hoću da nađem taj telefon. Onda počinje bolesno da laže...znate ono, priča nepovezano, konfuzno. U 5 sekundi slaže, pa zaboravi sta je rekao. Postao je agresivan...
Ja kapiram da i dilerise...
Ali, znate sta meni nije jasno, to da je tako pukao sa glavom...
Pa onda jeziva njegova ličnost, za koju nisam ni znala da je ima, a to da mi je pretio. Ono kao momak, do juče smo se voleli, a danas kao da me mrzi. Postao je nasilan.
Manipulator i jedna poremećena osoba koja ne zeli da mu se pomogne.
Znači šokirana sam i dalje. Na bromanzepanima sam tri nedelje, ne mogu da dođem sebi, jer imali smo planove za budućnost, sve bilo ok, i on to sve srusi u sekundi.
Ne mogu ja više da se borim, jer sam pokusala na sve moguće načine da razgovaram sa njim, ali on jedan dan prizna da se drogira, drugi dan noću sam luta gradom kao klosar, i traži cilj, treci dan mi kaže da se ne drogira...
Da sam mlađa, upustila bi se u borbu, ali ljudi on ima 36 godina, nije ništa ostvario u zivotu, ja sam uvek bila ta koja je uvek vukla konce, tako da cu pustiti neka crkne ako hoce...
Nije vredan moje borbe za njega, jer sam mu sve pruzila...
Njegovo je bilo da radi i privredjuje, ali on je toliko slab, bukvalno ga je pojeo ovaj grad, jer neće da se bori.
On je u fazonu da zivi od danas do sutra...
A meni ne pada na pamet da ja svoju energiju trosim na nekog ko sebe ne voli, ko to radi iako je imao sve...
Ispali su mu zubi, na šta lici, smrsao je.
Citala sam o spidu, i kaze da osobe su agresivne, hoce da i napadnu.
Iskreno da vam kažem i ucenjivao me je..
Spid je njemu uradio to da je postao zlo od čoveka.
Bila sam s njim 5 godina u vezi, zalim za onim momkom koji je nekad bio, a sad mu vise ne bi ni pomogla jer je postao zao. Što se mene tice može da crkne. Jel se ponaša bas poremećeno...
Sosa iz Vojvodine.
Last edited by Adrijana on Fri Jun 18, 2021 4:54 pm, edited 1 time in total.
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Lijepi pozdrav!
Ja sam imala sličan problem sa svojim zaručnikom, bivšim. Samo, moj je bio na heroinu. Navučen. Onda sam se i ja navukla s njim. To je sad nebitno. Također, 5 godina u vezi bili. Meni bilo 18, njemu 33. Sada imam 25. Njemu su, isto tako, poispadali zubi. U mladosti je mnogo uzimao speed, bone, travu, itd... Kockar žešći. Dok sam čitala ovu tvoju ispovijest, suze su mi potekle. Toliko istih stvari, kao i kod mene.
Također mi krao novce. Doduše, radio je on uvijek, bauštela i to, nije bio lijen, ali iako bi sam zarađivao, krao je od mene. I ja sam s njim u početku počela uzimati speed, i ostale budalaštine, dok nismo prešli na heroin i navukli se dobrano. Ja sam njega ostavila. Nisam više mogla. I on je imao ispade, nervozan bio, nekad me znao i udariti. Moj savjet - razgovaraj s njim. Postavi mu ultimatum. Nismo svi isti, sama najbolje znaš kako ti je s njim, dali ga voliš, dali bi se borila. Ja nisam mogla. Voljela ga jesam. Kao Boga. Ali vidjela sam da za borbu smisla nema. Nije se mogao promijeniti. Htio je, ali nije mogao. Znam da se još uvijek drogira. Kao i ja. Draga curo, spasi se. Bit će ti teško. 5 godina nije malo. Bilo je i meni. Ali moraš radi sebe. Ja bih se tješila, ima momaka. Naći ću nekog boljeg. Iako mi trenutno momci uopće nisu na pameti jer sam narkić, i, da bih imala normalnu i zdravu vezu, prvo se trebam očistiti i srediti svoj život, misli.
Budi sretna što i tebe nije uvukao u svijet droge, kocke. Ja sam pala. Nemoj i ti. Koliko god da si jaka, eto sportaš si, može ti se dogoditi. Nitko od nas nije htjeo biti đanki. I nitko od nas nije postao preko noći đanki.
Probaj, razgovaraj s njim. Reci mu da želiš da se promijeni. Da više tako ne može. Ako bude htio, i ako pokaže napredak, pomozi mu, budi uz njeg'. Tko zna, možda jednom bude onakav kakav treba biti. I ti budeš sretna s njim. Ako ne, BJEŽI!!! Ništa dobro ti neće donijeti!!!
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Viktor89 »

Katarinaa wrote: Wed Jun 16, 2021 9:35 pm Postavi mu ultimatum.
Toliko poznaješ zavisnost da ne shvataš kakvu si glupost napisala.

Reče Sanela u jednom postu, zapamtio sam: "Nemojte njemu pomagati, pomozite sebi".

Istina.

Vi cure baš želite da verujete u to da nekoga možete promeniti.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Sad znam da ga ne mogu promeniti, jer on to nosi u sebi. Takav je.
U svom rodnom gradu je isto to bio i diler i na nekim drogama, preseli se kod mene i evo na kraju opet je nasao "iste" jer to je on... takav je.
A ja sam mislila da mogu da mu izbijem neke stvari iz glave.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Hvalaaa ti mnogo, što si mi se javila.
Iskreno da ti kažem, ovih mesec dana mi je pakao. Neće da mi prizna, laže, besan je što sam ga provalila.
On je došao iz druge države u moj grad.
Došao je mršav kao grana sa 20 eu u džepu.
A sve vreme je navodno i radio.
I, jeste on radio, ali ne ono što mi je govorio, nego je dilerisao. To mi je tek sad proslo kroz glavu.
Ja glupaca mu govorila da imam stek i da cu mu pomoci finansijski dok ne stane na noge.
Pitala sam ga zasto je tako mrsav, kaže kao moji su siromašni i nemamo para. Ok, ja poverujem.
Finansijski sam pomagala do kraja. Da ti ne pricam koliko mi je ostao dužan.
Ali znaš šta, ovo ću i tebi reci. I, ja sam svuda isla, rock, techno, i nikad mi nije padalo na pamet nešto da uzmem da me podigne. Dovoljno sam bila blesava i bez toga. Sve je u glavi veruj mi. Moras biti jak u glavi da bi sve to odbio.
Meni su isto govorili ajde uzmi ovu tableticu, bices opustenija. Odbijala sam, jer znam da je to vestacko sve, i da će mi kasnije to unistiti zivot.
Sta ce mi hemija da bi uzivala, bila pozitivna itd. Mogu i bez hemije to sve.
I, to kad mu se desilo sa kockom, kad je prokockao pare, ja sam mu pricala da je sve to u glavi, terala ga da radi, jer samo ako je zauzet, onda nema vremena za to.
U toku ove 5 godina malo malo mi je trazio pare, nikad nije imao para. Uvek se svađao sa kolegama i davao otkaz. Ja mu nadjem posao, on radi malo i onda da otkaz, i uvek priča kako je žrtva, svi njega napadaju itd.
Nasla sam mu neki posao, i ubrzo posle toga on se menja, priznaje mi za spid, i onda krece pakao...
Nece da priča, bezi od mene, ja pošto nisam u tom svetu, morala sam da procitam sve o spidu i tacno se ponasa kako je tamo opisano.
Bolesno laze, puca sa glavom. Kao da je sam đavo.
I, kad je video da sam mu sve izgovore potukla, onda znas kao imam novu ribu.
I kao samo sam bio srecan...
Ej ja se od muke nasmejem, rekoh nikad nisi pucao sa glavom sa mnom, nikad nisi izgledao poremeceno sa mnom, nikad nisi lutao gradom nocu sam od sexa...
Ja koja nemam veze sa ovim, ja pretrazujem gugl i informisem se, a ne on...
Da hoce, odvela bi ga u Drajzerovu, ali znam da nikad ne bi pristao...
Da pobegnem od njega, to mi je rešenje...
Pokusala sam sve.
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Viktor89 wrote: Thu Jun 17, 2021 12:15 pm
Katarinaa wrote: Wed Jun 16, 2021 9:35 pm Postavi mu ultimatum.
Toliko poznaješ zavisnost da ne shvataš kakvu si glupost napisala.

Reče Sanela u jednom postu, zapamtio sam: "Nemojte njemu pomagati, pomozite sebi".

Istina.

Vi cure baš želite da verujete u to da nekoga možete promeniti.
Jebo te, šta si se mene uhvatio? Šta me ispravljaš stalno? Pusti me čovječe da pišem, kao i ti. Na svaku moju nešto pametuješ. Ovo postaje ružno...
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Katarina, opušteno...
Meni znači svaka reč...
Hvala ti mnogo na podršci.
Tesko mi je mnogo. I, svaki dan se pitam zašto...
Pa sve je bilo ok. Ja ne znam zasto je toliko slab. Ja sam za ovih pet godina htela da napravim odgovornog čoveka, a on mi kaže da sam ga pritiskala i oterala na spid. Znači, ono kao ja sam kriva...
Ali ne osecam krivicu, jer sam mu zelela dobro i borila se za budućnost.
Kakav ultimatum narkomanu da postavim?
Nemoj da se uvredis molim te, ali u ovoj fazi u kojoj je on sada, bila si i ti...
Ono kao ili ja ili to?
Šta misliš da bi izabrao?
U ovoj fazi bi me prodao samo da dođe do...
Ej već nekoliko dana slusam Frenkie Izgubljeni snovi.
Baš tako se osećam...
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Viktor89 »

Post je bio više upućen tebi na osnovu lošeg saveta. Ultimatum? Promena se dogodi kada ta želja samog zavisnika sazri. Postavi ultimatum, izmanipulisaće te. Pronaćiće način. Zavisnik je.

Ne nosi on to u sebi. Sebe je izgubio. Okreni se drugom smeru i ne trudi se da ga shvatiš. Nećeš moći.

Iščitaj još jednom svoje postove i zapitaj se šta si sebi dozvolila, a koliko nisko samopoštovanje imaš, možeš naučiti iz toga. Čemu ćeš se na kraju okrenuti, tu ti ne mogu pomoći.

Ne znam zašto se kačim na ovu spiku, kada puno problema imam. Imao, imam i dolaze. Magnet.
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Adrijana wrote: Thu Jun 17, 2021 7:22 pm Katarina, opušteno...
Meni znači svaka reč...
Hvala ti mnogo na podršci.
Tesko mi je mnogo. I, svaki dan se pitam zašto...
Pa sve je bilo ok. Ja ne znam zasto je toliko slab. Ja sam za ovih pet godina htela da napravim odgovornog čoveka, a on mi kaže da sam ga pritiskala i oterala na spid. Znači, ono kao ja sam kriva...
Ali ne osecam krivicu, jer sam mu zelela dobro i borila se za budućnost.
Kakav ultimatum narkomanu da postavim?
Nemoj da se uvredis molim te, ali u ovoj fazi u kojoj je on sada, bila si i ti...
Ono kao ili ja ili to?
Šta misliš da bi izabrao?
U ovoj fazi bi me prodao samo da dođe do...
Ej već nekoliko dana slusam Frenkie Izgubljeni snovi.
Baš tako se osećam...
Nema na čemu! Da, post je bio upućen Viktoru, tebi sam sve napisala. Možda nisam kompetentna da ti dajem savjete jer sam i sama u govnima do grla, ali imala sam, na žalost, jako sličnu situaciju. Mi, kad smo uzimali speed, nikada zbog njega nismo "prodavali" sve, krali, itd. Ali, to je s heroinom došlo.
Zašto je toliko slab? Svi imamo svoje razloge. Netko radi sitnice počne da se drogira, kocka. Iz dosade... Netko radi mnogo ozbiljnijih, dubljih stvari. Napisala sam ti da pokušaš, možda se promijeni. Ali, ako si pak već sve pokušala i dosta ti je svega, rekla sam ti - BJEŽI, I SPASI SEBE. Ako ne osjećaš krivicu, znači da ni nisi kriva. Ja nikada nisam rekla da je mene moj bivši otjerao u drogu, iako je imao veliki utjecaj na to da sam se i ja počela drogirati. Nikada to nebih rekla. Sama sam kriva za to. Nitko drugi nije kriv za naše probleme i sranja. Nisam te pitala, koliko imaš godina? Piši i dalje. Pozdrav i želim ti sreću, kako god na kraju ispalo!
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Katarina, glava mi kaže beži od njega ali jebeno srce...kapiraš.
Zbog srca sam budala i zbog srca sam i spremna da mu pomognem...
Znaš, ne znam, jedan dan ga mrzim, i zelim da crkne, a drugi dan mi ga je žao.
Znam da nemam s njim nikakvu budućnost.
On je prodao telefon uzet na moje ime u februaru, najnoviji samsung...
Nekad se svega setim sta je radio, i onda ga prezirem, a kasnije mi je bude žao.
Imam 38 godina, on 36 godina.
Znaš kako ja gledam na tu tvoju situaciju...
Tvoj ex je bio narkoman i tebe je navukao, ti si pala na to jer si ga volela. I, pala si pod uticaj... svesno je želeo da ti uništi zivot. Ako je on u govnima, sto ne bi i ti bila. Sebicno je to...
I, ovaj je predamnom pusio travu, pa nikad nisam htela ni da probam...i to je poštovao, nije mi govorio tipa Ne znaš šta propustas itd.
Da ti kažem, nisam ja neko ko osuđuje za bilo kakve postupke, ja osuđujem samo one koji ne priznaju da imaju problem, i neće da potraže pomoć, a ako kao u mom slučaju, ja hoću da mu pomognem, a on ne želi, onda je to za osudu.
Niko nije bezgresan, u mom slučaju, tu sam uvek za njega, iako treba da ga pljunem, ja to ne mogu. Pokušala sam savetima, na lep način, jer znam da je u takvom stanju mnogo osetljiv.
A kažem ti sve je bilo u redu, ovih zadnjih 3 godine. I, ja sam bila srecna sa njim.
Nervirale su me neke sitnice kod njega, jer bi trebalo sa svojih 36 godina, da je napravio neki korak unapred.
Iskreno, i ja sam kriva, jer nisam videla, nisam osetila da ga nesto muci, da treba da popričamo nekad u psiholoskom smislu, ali znas kako, zivot, obaveze itd nisu mi dozvoljavale da mozda dublje pogledam u njega. I, zato me je sve ovo šokiralo, jer nisam imala pojma da je toliko slab u glavi...
Post Reply