SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Eeee @Stope u vezi zdravstvenog da te pitam, ako znaš
Treba li da se vodiš na onom jebenom birou za zapošljavanje, nekad davno je to imalo veze jedno sa drugim, više, čini mi se da nema?

Ja sam zakasnila pre neki dan da odem da overim karton na birou rada (na svakih 90 dana se ide) inače uopšte nisam na birou zbog posla, nego "za svaki slučaj", zdravstvenu knjižicu sam overila normalno na godinu dana, ali sam svih prethodnih godina bila evidentirana na birou.

Ubi ova birokratija. Ionako imam napade panike na šalterima čak i kada znam kako ide postupak, akamoli kad ne znam.

Što je najgore, stalno nešto menjaju.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Aug 11, 2021 4:16 pm Eeee @Stope u vezi zdravstvenog da te pitam, ako znaš
Treba li da se vodiš na onom jebenom birou za zapošljavanje, nekad davno je to imalo veze jedno sa drugim, više, čini mi se da nema?

Ja sam zakasnila pre neki dan da odem da overim karton na birou rada (na svakih 90 dana se ide) inače uopšte nisam na birou zbog posla, nego "za svaki slučaj", zdravstvenu knjižicu sam overila normalno na godinu dana, ali sam svih prethodnih godina bila evidentirana na birou.

Ubi ova birokratija. Ionako imam napade panike na šalterima čak i kada znam kako ide postupak, akamoli kad ne znam.

Što je najgore, stalno nešto menjaju.
Koliko ja znam ne, ode se u socijalno, i sredi se zdravstveno osiguranje. Sada to koliko ja znam nema veze sa biroom, mislim, ali raspitaj se bolje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Aug 11, 2021 4:30 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Aug 11, 2021 4:16 pm Eeee @Stope u vezi zdravstvenog da te pitam, ako znaš
Treba li da se vodiš na onom jebenom birou za zapošljavanje, nekad davno je to imalo veze jedno sa drugim, više, čini mi se da nema?

Ja sam zakasnila pre neki dan da odem da overim karton na birou rada (na svakih 90 dana se ide) inače uopšte nisam na birou zbog posla, nego "za svaki slučaj", zdravstvenu knjižicu sam overila normalno na godinu dana, ali sam svih prethodnih godina bila evidentirana na birou.

Ubi ova birokratija. Ionako imam napade panike na šalterima čak i kada znam kako ide postupak, akamoli kad ne znam.

Što je najgore, stalno nešto menjaju.
Koliko ja znam ne, ode se u socijalno, i sredi se zdravstveno osiguranje. Sada to koliko ja znam nema veze sa biroom, mislim, ali raspitaj se bolje...
Joooj, hvala ti puno! (I raspitaću se)
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Malopre sam napisala post o vremenskoj kazni ali sam ga izbrisala a nisam trebala, post je mnogo toga objašnjavao a i Sanela mi je rekla kad sam došla na forum da je moje iskustvo dobrodošlo i da treba da pišem i o vremenu provedenom "tamo" a i o vremenu posle, odnosno sada.

U suštini, bila sam rekla da vremenska kazna sa sobom nosi nezamislive posledice i da je tu "kavez" maltene najmanji problem. Rekoh da bi možda bilo bolje da uvedu bičevanje jbte. Ovako kad izađe čovek posle 3 godine, ako nema nikoga da ga sačeka, "ugasio je", robija za ceo život.
(Moram da pitam ljude za sve živo gde god da krenem jer se za 3 godine mnogo toga promenilo, ukratko)

Nije za Svakodnevicu, drugi put i na drugom mestu ću o tome. Mada jeste na neki način moja svakodnevica.

...

Dajte ideju za ručak!? Skoro večera, a nemam klimu, znači nešto HLADNO. Nema prženja, rernu takođe zaboravite...ni kuvanja...Šta da jedem, ljudi?! Paštetu i Musli ne mogu više.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Aug 11, 2021 6:46 pm Malopre sam napisala post o vremenskoj kazni ali sam ga izbrisala a nisam trebala, post je mnogo toga objašnjavao a i Sanela mi je rekla kad sam došla na forum da je moje iskustvo dobrodošlo i da treba da pišem i o vremenu provedenom "tamo" a i o vremenu posle, odnosno sada.

U suštini, bila sam rekla da vremenska kazna sa sobom nosi nezamislive posledice i da je tu "kavez" maltene najmanji problem. Rekoh da bi možda bilo bolje da uvedu bičevanje jbte. Ovako kad izađe čovek posle 3 godine, ako nema nikoga da ga sačeka, "ugasio je", robija za ceo život.
(Moram da pitam ljude za sve živo gde god da krenem jer se za 3 godine mnogo toga promenilo, ukratko)

Nije za Svakodnevicu, drugi put i na drugom mestu ću o tome. Mada jeste na neki način moja svakodnevica.

...

Dajte ideju za ručak!? Skoro večera, a nemam klimu, znači nešto HLADNO. Nema prženja, rernu takođe zaboravite...ni kuvanja...Šta da jedem, ljudi?! Paštetu i Musli ne mogu više.
Ja sam bio kratko u zatvoru, pa je moj dozivljaj svega toga dosta drugaciji od tvog, plus sam ja tamo otisao namerno, u cilju lecenja od zavisnosti, mogao sam da platim kaznu, ali nisam hteo. Imao sam kratak recidiv posle toga, jbg, ali znacio mi je taj zatvor.
Generalno, to je kratka robija, i meni je tamo bilo dobro. Nista mi nije falilo, sem zenskog drustva. Jedine zene sto sam tamo vidjao, bile su medicinske tehnicarke, vaspitacice i psihijatrica. Jednom sam sanjao tamo u zatvoru da se ljubim sa tom psihijatricom, a jednom sa mojom bivsom dilerkom, hahahah. :D
Odoh, morm da radim...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Sećam se toga, tvog iskustva. Heh, pogodio si jedan od problema.

Ja nisam znala da uđem u autobus, odnosno na parking odakle autobusi kreću. :lol: Kad sam izašla iz zatvora, stvorio se red, onaj čovek počeo da se dere na mene, ljudi me gledaju u fazonu "retardirana", a ja posle 3 godine veze nemam, poslednji put kad sam išla autobusom ubacivao se žeton Takve stvari.

I ja moram da idem.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Aug 11, 2021 7:39 pm Jednom sam sanjao tamo u zatvoru da se ljubim sa tom psihijatricom, a jednom sa mojom bivsom dilerkom,
Stq bi na ovo rekli tumaci snova ili kako se vec zovu?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Aug 11, 2021 11:33 pm
StopBup wrote: Wed Aug 11, 2021 7:39 pm Jednom sam sanjao tamo u zatvoru da se ljubim sa tom psihijatricom, a jednom sa mojom bivsom dilerkom,
Stq bi na ovo rekli tumaci snova ili kako se vec zovu?
'de si Xxxana? Bas mi je drago da si se javila.

Nema tu sta specijalno da se kaze. Covek u stanju u kojem sam ja bio tada, jedno 70 posto vremena misli o osobama suprotnog pola. Nisu to jedine zene koje sam sanjao u zatvoru, bilo ih je jos. :D

Kako si ti? Znam da verovatno dzabe pitam, jer je iz tebe teze izvuci rec, nego ekser iz suve bagremove grede, ali nema veze, moje je da pitam. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Pokušavala sam u poslednje vreme da se igram sa mačićima, ali su bežali, e danas sam se tako izigrala sa jednim žutim, tek posle vidim cela majica i to crna prepuna žutih dlaka 😂
Ali vredelo je, čim čujem da "prede" srećna ja i srećna cica maca :)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Juce sam se bio tako iznervirao jer mi je rikn'o akumulator na autu, star 13 meseci. Jest' da je garancija 33 meseca, ali ja sam bio 99posto siguran da ce odbiti reklamaciju, kao iskrivljene celije, aljkavo rukovanje akumulatorom, ovo-ono. Znam da sam ga pravilno koristio, da nije izverglavan, da punjenje na autu radi odlicno, ali sam opet mislio da ce me na neku foru izlevatiti, bio sam ubedjen da cu morati da kupim novi akumulator. U glavnom, sve je dobro ispalo, uvazili reklamaciju, dali su mi novi akumulator. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply