SVAKODNEVICA, opšte stvari, sve i ništa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Aug 11, 2021 11:53 am
Akkasha Come Back wrote: Tue Aug 10, 2021 10:57 pm
StopBup wrote: Tue Aug 10, 2021 5:15 pm Nisu bas pljacka ti poostreni uslovi.
Bar iz mog iskustva. Bilo je troska da se sredi to na autu, ali ponovljeni tehnicki se nista ne placa, bar u ovoj firmi gde sam ja radio, a cuo sam da neki ponovo naplacuju tehnicki pregled, u koliko ne sredis auto u roku od 3 radna dana od datuma kada si pao. Ja sam presao taj rok, ali mi nista dodatno nisu naplatili, a uradili su ponovo komplet tehnicki.
Prosao tehnicki, otisao do S.u.p.-a, dobio nalepnicu i to je to.
Ja sam ex Yugoslavia generacija, meni je sve "pljačka" ako nije džabe :lol:
Šala, ali ima istine.
Pa i nisi bas. Bila si klinka, pa nisi mogla Bog zna kako osetiti onaj visok standard, i finansijsko nazovi blagostanje. Ja ne volim taj sistem koji je tad vladao, bilo je para, ali smo se zaduzivali, nerealno je to funkcionisalo, i znalo se da ce puci kad tad, kao sto je i puklo.
Ti si bas bez veze generacija, hahaha, salim se malo, ali i jesi sto se tice te Jugoslavije kad je bilo jedno vreme bas para, i kad je bio visok standard, jer nisi mogla bas to da osetis, jer si bila mala, pa ti nije bilo bitno. Kad si ti postala devojka, vec je pocelo sranje.
Najvise je bilo para, i najvisi je standard bio od 1975.-e do 1990.-e.
Moja mama je krajem "70.-ih i na pocetku "80.-ih kao student, dobijala toliku stipendiju da nije mogla da je potrosi, vec je slala visak para kuci svojima. Tata je uvek vozio nova auta kao klinac i kao mladic, prvo polovno auto u zivotu mu je bilo 1991.-e, kad je vec pocelo sranje. Imali smo 1990.-e novog golfa dvojku, a 1991.-e, ficu, hahah. Ja se secam da sam u tom golfu voleo da se vozim u gepeku. :D Nekad sam, nekad sa bratom. Obojica smo mogli da stanemo u gepek golfa dvojke, i da nam bude dobro. Jednom smo se nogatali u tom gepeku, pa iskidali zice od zvucnika, bas se secam. :)
U pravu si 100%, sve to mi je otac pričao, on je kao student raznosio mleko i živeo i studirao od toga, a vikendom preko "studentske zadruge" na građevini radio, tada su studentima plaćali više nego radnicima, kupio među prvima "Vespu", kasnije i "Fiću", itd.

Ali htela bih da dodam:
Narod je bio skroman ("samo da ne bude rat") i lakoveran i pri tom ubeđen da je "bogat" i da vlada "blagostanje", što je netačno- tada smo jeli sendviče sa parizerom, nismo kupovali firmiranu garderobu, TV u boji je bio najveći izdatak i da ne nabrajam, kupali se sa "Merima" sapunom i jeli ono što se vikendom donosilo sa sela (piletina, govedina, junetina, svinjetina, dakle svo meso, mleko, čvarke, kobasice pa onda svo povrće...voće takođe, sećam se jabuka u džakovima)
E, da sada tako ljudi žive (sa prosečnom platom ali da ne troše takoreći nizašta, struju za sijalicu, bojler i TV) i sada bi išli na more svake godine.

A i na moru u kamp prikolice, i tamo se hrana spremala (jadna mama!).

Eto, to su bile te takozvane "zlatne-u-moj-klinac-godine" :lol:

Bukvalno sam baš "ubola" kad da se rodim, jbg.
Last edited by Akkasha Come Back on Wed Aug 11, 2021 2:00 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

'De si @Makedonec :!: Bolje?
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

E, ljudi, sve, sve, ali ima li neko da je zaobišao "Fiću"? :lol:
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

P.S. primetila sam kada ljudi govore o "zlatnom dobu Yugoslavije" da to "mere" isključivo materijalnim.

Ja stvarno ne znam, bila sam mala, da li su se tada odrasli samo pretvarali da se vole više, poštuju i da li su se iskrenije družili ali često čujem da jesu. Ne znam. Ja sam lično bila oduševljena kad naše društvo uspe da izmoli Security na ulazu u diskoteku da nas pusti da nas 5-6 uđe sa jednom kartom. I onda smo bili toliko srećni što smo uopšte ušli, da smo do 5h ujutru skakali uz tadašnje "dens bendove" bez droge, i mogu ti reći da jeste bilo bolje, bili smo srećni.

Ali to nije bila Yuga, to je bilo u sred rata. Postojale su eto te "podzemne diskoteke" i urlali smo uz uživo nastupe kao da nam svaka noć može biti poslednja (što je bilo zapravo tačno) i zato su nas i puštali celu noć.

Napravljena je dokumentarna emisija "Žurka ispod vulkana" upravo o tom "fenomenu".

Evo kako je to izgledalo, to su dani moje srednje škole: https://youtu.be/GcQG5dRFweU

(Obratite pažnju na tu energiju i igrača na bini a o masi ljudi nemam ništa da dodam, nikada posle 90-ih nisam ni na ekstaziju doživela ništa ni približno)

Nažalost, ja sam ostala na ulici 1991. a moji roditelji bez kuće, pa su otišli da žive u nekom polusrušenom stanu "privremeno za izbeglice", a ja sam radila, išla u srednju školu, neredovno plaćala kiriju, često nisam imala da jedem, a valjda baš zbog toga kad dođe petak/vikend sam skakala i urlala u podzemlju. Izvinjavam se što mračim. Bila sam beskućnik u bukvalnom smislu te reči i zbog toga ja ne mogu da napravim paralelu i nikakvo poređenje jer je meni sada bolje nego onda, mada sudeći po američkim i nekim evropskim filmovima "90-te su ustvari bile super period, samo eto nama na Balkanu nisu.

Au. Jbte smorih i sebe, koliki post.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Aug 11, 2021 2:32 pm P.S. primetila sam kada ljudi govore o "zlatnom dobu Yugoslavije" da to "mere" isključivo materijalnim.

Ja stvarno ne znam, bila sam mala, da li su se tada odrasli samo pretvarali da se vole više, poštuju i da li su se iskrenije družili ali često čujem da jesu. Ne znam. Ja sam lično bila oduševljena kad naše društvo uspe da izmoli Security na ulazu u diskoteku da nas pusti da nas 5-6 uđe sa jednom kartom. I onda smo bili toliko srećni što smo uopšte ušli, da smo do 5h ujutru skakali uz tadašnje "dens bendove" bez droge, i mogu ti reći da jeste bilo bolje, bili smo srećni.

Ali to nije bila Yuga, to je bilo u sred rata. Postojale su eto te "podzemne diskoteke" i urlali smo uz uživo nastupe kao da nam svaka noć može biti poslednja (što je bilo zapravo tačno) i zato su nas i puštali celu noć.

Napravljena je dokumentarna emisija "Žurka ispod vulkana" upravo o tom "fenomenu".

Evo kako je to izgledalo, to su dani moje srednje škole: https://youtu.be/GcQG5dRFweU
Bili su ljudi onda nekako bliskiji jedni sa drugima, nego danas, siguran sam, mislim na generaciju nasih roditelja. Konkrentno mi, moja uza i sira familija se trudimo da ostanemo bliski, da se posecujemo, telefoniramo i drzimo se nekako. Mada ima i propusta nasih roditelja, ima rodjaka da se ne znaju. Kad smo pre nekoliko godina, brat i ja isli na svadbu kod jedne sestre, moj brat krenuo da muva jednu devojku na svadbi, i to snimi njena mama, koja zna brata i mene, nasa tetka, i objasni im o cemu se radi, objasni mom bratu da je u stvari startovao sestru od tetke. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Ja se tako raspišem nekad, kao sa nekim koga znam da neću videti skoro i koga duže vreme nisam videla, "e samo još ovo".

Prosto imam potrebu da kažem, da ispričam nešto a posle se pitam šta mi je to trebalo, koga bre zanima 1991, ovde ljudi rođeni posle toga.

To je kao meni sad neko da peva
"U ime svih nas iz "50 i neke
Na zakletvu Titu sam spevao stih..."

Hahahahahahahaha
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Makedonec »

Dobro je, zadnjih par dana jedem skoro pa normalno, ako nastavim ovako bice sve OK….kako po Srbiji, kako podnosite vreme?
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Au brt, sestru od tetke. Tako je moju sestru od tetke startovao na svadbi neki ujak a mlađi od nje.
Po katoličkoj crkvi dozvoljeno je do 4-og kolena, pravoslavci su dosta strožiji, nije dozvoljeno mislim tek od 7-og "kolena"
Kako se uopšte kaže, nisam sigurna, proveri.

Znači post ti potpisujem iako je ovolika razlika između tebe i mene, 10 godina.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by Akkasha Come Back »

Makedonec wrote: Wed Aug 11, 2021 3:27 pm Dobro je, zadnjih par dana jedem skoro pa normalno, ako nastavim ovako bice sve OK….kako po Srbiji, kako podnosite vreme?
Konačno si počeo da jedeš! Barem to.
Drago mi je što si ponovo aktivan :)

I ja sad gladna haha
Idem da jedem nešto.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: SVAKODNEVNICA, tema za zezanje i opuštanje ;)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Aug 11, 2021 3:35 pm
Makedonec wrote: Wed Aug 11, 2021 3:27 pm Dobro je, zadnjih par dana jedem skoro pa normalno, ako nastavim ovako bice sve OK….kako po Srbiji, kako podnosite vreme?
Konačno si počeo da jedeš! Barem to.
Drago mi je što si ponovo aktivan :)

I ja sad gladna haha
Idem da jedem nešto.
Ja sam onda nakon dugog lezanja zbog povrede, nagurao mislim na 97kg, otkad sam se aktivirao, vratio sam se na svojih idealnih 90.

Imao sam dve opekotine treceg stepena, jednu precnika oko 1,5cm i drugu precnika oko 5cm. Ova veca ima jos 2-3mm da zaraste. Jbt, nisam znao da su opekotine treceg stepena tako zajebane i kad su male. Svugde, i na netu i na preparatima koje sam koristio pise, da nikako ne treba sam leceti opekotine treceg stepena, a ja sam jbg, to radio sam. Ma nemam zdravstveno osiguranje, konj, pa sam rekao sebi samo ovo da izlecim, pa cu lepo da sredim zdravstveno osiguranje kao covek. I to je jedan od obrazaca ponasanja, koje sam pomnnjao, koje treba da menjam kod sebe. Jbt, 21.-i vek, ja nemam zdravstveno osiguranje, nemam ga jos otkad sam napustio fax. Imao sam ga godinu i mesec dana dok sam radio u firmi 2018.-e, nisam ni tad imao knjizicu, nego sam bio pao sa travom, pa morao u odsek za bolesti zavisnosti po sudskom nalogu, pa sam sredio neki papir koji sam mogao da koristim kao knizicu. Ima cim ugrabim vremena, da skoknem do grada, i lepo sredim sebi zdravstvenu knjizicu za ne daj Boze, to ima svako normalan, hocu i ja da budem normalan. :)
Ova veca rana je bila precnika 5cm, duboka oko 1 cm, koza potpuno unistena. To se resava ili transpatacijom koze, ili epitelezacijom, samostalnim zarastanjem koje traje oko pola godine. Epitelizacija ide samo sa rubova, polako, jer je dole sve unisteno bilo. Ogromna je razlika drugi i treci stepen sto se tice opekotina. Hvala Bogu pa nemam problema sa secerom, pa je uspelo sve to da zaraste, ali bilo je kriticno, oko 2 i po meseca nisam mogao normalno da hodam, a i kad sam prohodao, morao sam da se pazim...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply