EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 8:14 pm
Viktor89 wrote: Mon Apr 26, 2021 7:38 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 7:16 pm Kako se ja držim teme? Znači da može.
Stvarno sve ovo počinje da me umara. Stopovo izbegavanje odgovora na konkretno pitanje, jebote hajde da počnemo više temu- nedostatak empatije.

Evo ja ću da počnem.
Postoji jedan izraz "Weltschmerz" koji znači "Svetski bol".
Osećati svetski bol.
Tek to je užasno. Na primer, kupam se u kadi i mislim kako u ovom trenutku neko dete iz Afrike nema da popije vode.

U suštini sam postala narkomanka zbog globalnih nepravdi, a i ličnih koji su opet proistekli iz globalnih.

Pisaću više kasnije, da vidim kako će tema da se razvija i vredi li uopšte išta više reći.
To su globalni problemi koji se nikada neće rešiti, čak se i materijalno koriste.

Izbegavam te teme, ne treba okretati glavu, ali ako nečemu ne mogu da doprinesem, nema svrhe. Čovek si, Akkasha.

Shvatam o čemu pišeš. Isto je i sa životinjama i svim nevladinim organizacijama, predmeti za okretanje novca.
Ne znam da li je to zbog toga što sam "čovek", jer sam ceo život slušala da je to "slabost".
U suštini je oboje. Kamo sreće da su ljudi više ljudi, vode i hrane za sve ima...ja to ne mogu da kontrolišem.
Tako sam više puta pozajmila pare nekome ko plače na neku tužnu priču, ali to je bilo znatno pre narkomanije, prosto nisam socijalizovana na vreme i bila sam naivna.
Akkasha, ne padam na to. Nisam bezosećajan na tuđe probleme, samo mi nemoj plakati. Ne volim tužne priče, već konkretne stvari. Ne kapiram da neko ima potrebu ispričati neku tužnu priču kroz plač, da bi nešto dobio. Reci mi prostim rečima, takva i takva stvar, ako neko mora da mi plače, potcenjuje me. To vidim kao manipulaciju.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 8:22 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 8:16 pm
Generalno je priča tužna, ali sam hteo da je podelim, a sad ti mene time gadjas, ne mogu da verujem, e ovo mi stvarno smeta, i nije u redu sa tvoje strane.

Mislim, nije u redu ni ono ranije, ali ovo je baš glupo...

Ništa, da ne skrećemo se teme... Hoće li jedna održati kontinuitet normalne priče??? Ne možeš reći "Stope preskoči ovaj post", a prozivas me netačnim tvrdnjama u njemu.
Koliko se secam, kada si dosao ovde na metu ignorisanja, poceo si da pises o nekoj bliskoj osobi takodje teco/ujak, ko god.. Kada je umro da si zaplakao na sahrani i dodao da ti se “vracaju emocije”, a ja se pitam koji je stepen tvoje bolesti
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:12 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 8:22 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 8:16 pm
Generalno je priča tužna, ali sam hteo da je podelim, a sad ti mene time gadjas, ne mogu da verujem, e ovo mi stvarno smeta, i nije u redu sa tvoje strane.

Mislim, nije u redu ni ono ranije, ali ovo je baš glupo...

Ništa, da ne skrećemo se teme... Hoće li jedna održati kontinuitet normalne priče??? Ne možeš reći "Stope preskoči ovaj post", a prozivas me netačnim tvrdnjama u njemu.
Koliko se secam, kada si dosao ovde na metu ignorisanja, poceo si da pises o nekoj bliskoj osobi takodje teco/ujak, ko god.. Kada je umro da si zaplakao na sahrani i dodao da ti se “vracaju emocije”, a ja se pitam koji je stepen tvoje bolesti
Pominjao sam vraćanje emocija, ali ne u tom smislu.

Bilo je plakanja, ali hvala Bogu ne na sahranama, nakon skidanja sa bupa.

Sahrane sam pominjao dva puta pre ovoga, ali da nisam mogao da plačem.

Teče, ujaci, tetke, i ta "mlađa" generacija mi hvala Bogu još nisu umirali.

Ne budi bezobrazna, i nisi u pravu.
Last edited by StopBup on Mon Apr 26, 2021 9:20 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Mon Apr 26, 2021 8:53 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 8:14 pm
Viktor89 wrote: Mon Apr 26, 2021 7:38 pm
To su globalni problemi koji se nikada neće rešiti, čak se i materijalno koriste.

Izbegavam te teme, ne treba okretati glavu, ali ako nečemu ne mogu da doprinesem, nema svrhe. Čovek si, Akkasha.

Shvatam o čemu pišeš. Isto je i sa životinjama i svim nevladinim organizacijama, predmeti za okretanje novca.
Ne znam da li je to zbog toga što sam "čovek", jer sam ceo život slušala da je to "slabost".
U suštini je oboje. Kamo sreće da su ljudi više ljudi, vode i hrane za sve ima...ja to ne mogu da kontrolišem.
Tako sam više puta pozajmila pare nekome ko plače na neku tužnu priču, ali to je bilo znatno pre narkomanije, prosto nisam socijalizovana na vreme i bila sam naivna.
Akkasha, ne padam na to. Nisam bezosećajan na tuđe probleme, samo mi nemoj plakati. Ne volim tužne priče, već konkretne stvari. Ne kapiram da neko ima potrebu ispričati neku tužnu priču kroz plač, da bi nešto dobio. Reci mi prostim rečima, takva i takva stvar, ako neko mora da mi plače, potcenjuje me. To vidim kao manipulaciju.
Podrzavam ovaj komentar ;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 9:18 pm
xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:12 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 8:22 pm

Generalno je priča tužna, ali sam hteo da je podelim, a sad ti mene time gadjas, ne mogu da verujem, e ovo mi stvarno smeta, i nije u redu sa tvoje strane.

Mislim, nije u redu ni ono ranije, ali ovo je baš glupo...

Ništa, da ne skrećemo se teme... Hoće li jedna održati kontinuitet normalne priče??? Ne možeš reći "Stope preskoči ovaj post", a prozivas me netačnim tvrdnjama u njemu.
Koliko se secam, kada si dosao ovde na metu ignorisanja, poceo si da pises o nekoj bliskoj osobi takodje teco/ujak, ko god.. Kada je umro da si zaplakao na sahrani i dodao da ti se “vracaju emocije”, a ja se pitam koji je stepen tvoje bolesti
Pominjao sam vraćanje emocija, ali ne u tom smislu.

Sahrane sam pominjao dva puta pre ovoga, ali da nisam mogao da plačem.

Teče, ujaci, tetke, i ta "mlađa" generacija mi hvala Bogu još nisu umirali.

Ne budi bezobrazna, i nisi u pravu.
Nasla bih tvoj komentar sad, ali ne mogu da ga nadjem
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:20 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 9:18 pm
xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:12 pm
Koliko se secam, kada si dosao ovde na metu ignorisanja, poceo si da pises o nekoj bliskoj osobi takodje teco/ujak, ko god.. Kada je umro da si zaplakao na sahrani i dodao da ti se “vracaju emocije”, a ja se pitam koji je stepen tvoje bolesti
Pominjao sam vraćanje emocija, ali ne u tom smislu.

Sahrane sam pominjao dva puta pre ovoga, ali da nisam mogao da plačem.

Teče, ujaci, tetke, i ta "mlađa" generacija mi hvala Bogu još nisu umirali.

Ne budi bezobrazna, i nisi u pravu.
Nasla bih tvoj komentar sad, ali ne mogu da ga nadjem
Nađi slobodno, nisi dobro zapamtila nešto.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:20 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 9:18 pm
xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:12 pm
Koliko se secam, kada si dosao ovde na metu ignorisanja, poceo si da pises o nekoj bliskoj osobi takodje teco/ujak, ko god.. Kada je umro da si zaplakao na sahrani i dodao da ti se “vracaju emocije”, a ja se pitam koji je stepen tvoje bolesti
Pominjao sam vraćanje emocija, ali ne u tom smislu.

Sahrane sam pominjao dva puta pre ovoga, ali da nisam mogao da plačem.

Teče, ujaci, tetke, i ta "mlađa" generacija mi hvala Bogu još nisu umirali.

Ne budi bezobrazna, i nisi u pravu.
Nasla bih tvoj komentar sad, ali ne mogu da ga nadjem
Kakve veze ima što sam danas pomenuo što sam imao problem sa emocijama na babinoj sahrani pre 14 godina, i još me nazivaš "bolesnim", mislim ono jbt...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

StopBup wrote: Thu Mar 05, 2020 5:52 pm
sanela wrote: Mon Feb 03, 2020 4:53 pm
Sanela molim te da obrišešš onu glupost, nazovi temu koju sam otvorio u opštim diskusijama:"f70-blaga mentalna retardiranost". Tad sam se izlupetao jer sam bio u teškom autu, konfuziji, jer sam tek 2 dana bio čist. Hajde molim te ako možeš, učini mi to! Volim ovaj forum, i neću više pisati takve gluposti.

Drugo. Mislio sam da neću pisati neko vreme, dok se ne stabilišem,
ali dobih potrebu da ovo što mi se danas desilo podelim sa vama.
Upravo sam se vratio sa sahrane dragog mi rođaka, isplakao sam se kao kiša. Jako sam tužen zbog nemilog događaja, ali moram priznati da sam delom i zadovoljan, jer mi se vraćaju emocije, i počinjem ponovo da se osećam kao čovek koji oseća i tugu i sreću. Nisam više kamen kojega ništa ne dotiče. Emocije su po meni jako bitne i generalno za čoveka, a i u borbi protiv zavisnosti.

Još jednom pozdrav svima, i od sveg srca vam želim da uspete u svojoj borbi!

Voli vas StopBup, srećno dragi moji saborci!
Nemoj ni pokusavati da me pravis budalom, nisi neko ko to moze
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Apr 26, 2021 9:35 pm
StopBup wrote: Thu Mar 05, 2020 5:52 pm
sanela wrote: Mon Feb 03, 2020 4:53 pm
Sanela molim te da obrišešš onu glupost, nazovi temu koju sam otvorio u opštim diskusijama:"f70-blaga mentalna retardiranost". Tad sam se izlupetao jer sam bio u teškom autu, konfuziji, jer sam tek 2 dana bio čist. Hajde molim te ako možeš, učini mi to! Volim ovaj forum, i neću više pisati takve gluposti.

Drugo. Mislio sam da neću pisati neko vreme, dok se ne stabilišem,
ali dobih potrebu da ovo što mi se danas desilo podelim sa vama.
Upravo sam se vratio sa sahrane dragog mi rođaka, isplakao sam se kao kiša. Jako sam tužen zbog nemilog događaja, ali moram priznati da sam delom i zadovoljan, jer mi se vraćaju emocije, i počinjem ponovo da se osećam kao čovek koji oseća i tugu i sreću. Nisam više kamen kojega ništa ne dotiče. Emocije su po meni jako bitne i generalno za čoveka, a i u borbi protiv zavisnosti.

Još jednom pozdrav svima, i od sveg srca vam želim da uspete u svojoj borbi!

Voli vas StopBup, srećno dragi moji saborci!
Nemoj ni pokusavati da me pravis budalom, nisi neko ko to moze
Zbunilo me teča/ujak, nebitno. Ne mogu ni ja odmah svega da se setim.

Nego šta je tu problem, Imao sam raznih emotivnih nestabilnosti, ovaj post je bio pre godinu dana...

Kakve veze ima moje pominjanje babine smrti koja je bila pre 14 godina?

Što si morala da vređaš?

Taj period pisanja je bio, mislim na citirani post u mom najgorem periodu, onaj recidiv koji je trajao pola godine, bilo je tu i 3-4 sedmice strejta, kao vraćanja emocija, pa padanja, plakanja, zavaravanja sebe da je gotov recidiv i "pala odluka", ma...

Ok je ovo što si me podsetila, ali prvi komentar i "stepen bolesti" ti nije baš na mestu.
Last edited by StopBup on Mon Apr 26, 2021 9:47 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Da li on zna šta znači emocija? Ne bih bio kamen koga ništa ne dotiče kada se radi o smrti bliske osobe, da Bog da, me to nikada ne činilo zadovoljnim što nešto osećam.
Post Reply