EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

Meni bio večeras drug, i doneo mi drugi Sony PS 4, isti onaj što mi je pre par dana doneo konzolu, da se zanimam dok bolujem, sada sa drugim igrama, a nisam mu ni tražio, on je čovek da možeš da se ponosiš što imaš takvog druga.
Dvoje dečice, profesor u srednjoj, bavi se i privatnim poslom, ljudina, pravi čovek.
Nego šta htedoh reći, večeras je poveo i dečicu, tako mi je lepo bilo igrajući se sa njima. Maleckoj sestra dala šminku da se šminka, haha, kako se utrackala, nije dala da joj se skida, baš me zanima mamina reakcija kad su se vratili kući. Garant je tata nagrabusio. :) To je isti onaj drug što sam pisao zimus kad smo kod njega igrali Mortal Kombat, pa kako je mali plakao kad ga je tata prebio u igrici. 8-)
Dobro, nismo se zaukali još ozbiljnije o emocijama, ali dečica, a i životinje i te kako mogu da probude lepe emocije. Kao što su večeras meni dečica probudila.
Nemam psa već oko 5 godina, razmišljao sam da nabavim kavkaskog ovčara, ali još ne znam gde ću živeti, za sad na selu kad se oporavim od povrede, ali ne znam koliko tačno, morao bih striktno na selu, jer je pas zahtevan, a i čovek koji je imao kučiće ih je sve prodao, inače je iskusan odgajivač te vrste. Tako da sam odustao od toga.
Imam mačke na selu, ovu macu u stanu što je bila 15 godina, više nemam, nestala je, dugo mi je bilo tužno kad ulazim u stan, a nema je nakon 15 godina...
P.s. Kad ja budem povratio svoj osećaj za druge, koji sam imao, kad budem pružao kao taj drug što voli da pruži, značu da sam se oporavio. Dobro, nosio sam i ja njemu svoje proizvode, ali imam još da se oporavljam što se tiče osećaja za druge, a i za sebe naravno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1697
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Ni ja sada ne mogu da imam životinju, 5-ti sprat, a skoro sam čula da je u mojoj zgradi zabranjeno.

Nego, imate li generalno problem sa zakasnelim emocijama?
Imam milion primera tu. Mehanizmi odbrane su čudo, različiti od osobe do osobe.
Meni je jako dugo prva emocija na lošu vest bila neka vrsta smeha (to valjda dok sam još uvek u neverici) pa tek posle dan ili dva "stigne me".
Akkasha Come Back
Posts: 1697
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Sun Apr 25, 2021 11:37 pm

Kad ja budem povratio svoj osećaj za druge,
A kad se ja skinem sa leponeksa, pa zavladam svetom, videćete vi 🤣
Akkasha Come Back
Posts: 1697
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Stope, ovo citirano je prvo smisleno što si rekao. Ozbiljno, nije ironija.
Znači da si ipak negde u nekom kutku mozga svestan da trenutno nemaš osećaj za druge.
Primetila sam odavno da trunku empatije nemaš, sada kada si i ti to uvideo i priznao, pa makar ti i slučajno "izletelo" je ipak pomak napred.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 12:39 pm Stope, ovo citirano je prvo smisleno što si rekao. Ozbiljno, nije ironija.
Znači da si ipak negde u nekom kutku mozga svestan da trenutno nemaš osećaj za druge.
Primetila sam odavno da trunku empatije nemaš, sada kada si i ti to uvideo i priznao, pa makar ti i slučajno "izletelo" je ipak pomak napred.
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem. :lol:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1697
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 1:30 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 12:39 pm Stope, ovo citirano je prvo smisleno što si rekao. Ozbiljno, nije ironija.
Znači da si ipak negde u nekom kutku mozga svestan da trenutno nemaš osećaj za druge.
Primetila sam odavno da trunku empatije nemaš, sada kada si i ti to uvideo i priznao, pa makar ti i slučajno "izletelo" je ipak pomak napred.
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem. :lol:
Nije smešno. Ova tema je ponovo otvorena i lepo što je uopšte počela a ti ćeš je sjebati.

Nastavi sa tim da si i sam primetio da nemaš osećaj za druge, odnosno nedostatak empatije.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 3:36 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 1:30 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 12:39 pm Stope, ovo citirano je prvo smisleno što si rekao. Ozbiljno, nije ironija.
Znači da si ipak negde u nekom kutku mozga svestan da trenutno nemaš osećaj za druge.
Primetila sam odavno da trunku empatije nemaš, sada kada si i ti to uvideo i priznao, pa makar ti i slučajno "izletelo" je ipak pomak napred.
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem. :lol:
Nije smešno. Ova tema je ponovo otvorena i lepo što je uopšte počela a ti ćeš je sjebati.

Nastavi sa tim da si i sam primetio da nemaš osećaj za druge, odnosno nedostatak empatije.
Nema samo nedostatak empatije, ima nedostatak i srama. Možeš da ga peglaš kako hoćeš, nema problem da nastavi.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: EMOCIJE

Post by StopBup »

Viktor89 wrote: Mon Apr 26, 2021 6:20 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 3:36 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 1:30 pm

Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem. :lol:
Nije smešno. Ova tema je ponovo otvorena i lepo što je uopšte počela a ti ćeš je sjebati.

Nastavi sa tim da si i sam primetio da nemaš osećaj za druge, odnosno nedostatak empatije.
Nema samo nedostatak empatije, ima nedostatak i srama. Možeš da ga peglaš kako hoćeš, nema problem da nastavi.
Zašto bih se ja stidio kad neko piše nebuloze nebuloze o meni?
To je pre nedostatak srama kod druge strane.
Stidim se samo realnih stvari. Ko bi se još postideo toga kad ti neko lupi i i ostane živ?
Otkud samo potreba da se lupa, znači to što se lupeta o meni, to ti je potpuno ok, još ja nemam stida, ma hajde...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 6:38 pm
Viktor89 wrote: Mon Apr 26, 2021 6:20 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 3:36 pm

Nije smešno. Ova tema je ponovo otvorena i lepo što je uopšte počela a ti ćeš je sjebati.

Nastavi sa tim da si i sam primetio da nemaš osećaj za druge, odnosno nedostatak empatije.
Nema samo nedostatak empatije, ima nedostatak i srama. Možeš da ga peglaš kako hoćeš, nema problem da nastavi.
Zašto bih se ja stidio kad neko piše nebuloze nebuloze o meni?
To je pre nedostatak srama kod druge strane.
Stidim se samo realnih stvari. Ko bi se još postideo toga kad ti neko lupi i i ostane živ?
Otkud samo potreba da se lupa, znači to što se lupeta o meni, to ti je potpuno ok, još ja nemam stida, ma hajde...
P.s. Držite se teme. Ovde izgeda je poželjnije meni srati, nego se držati tema.
Nevažno. Ne kapiraš.

Ako sam ispratio. Više od dva meseca si strejt. To što ništa tu ne umeš da opišeš, ja bih video kao problem na tvom mestu.
Akkasha Come Back
Posts: 1697
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Mon Apr 26, 2021 6:20 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon Apr 26, 2021 3:36 pm
StopBup wrote: Mon Apr 26, 2021 1:30 pm

Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem. :lol:
Nije smešno. Ova tema je ponovo otvorena i lepo što je uopšte počela a ti ćeš je sjebati.

Nastavi sa tim da si i sam primetio da nemaš osećaj za druge, odnosno nedostatak empatije.
Nema samo nedostatak empatije, ima nedostatak i srama. Možeš da ga peglaš kako hoćeš, nema problem da nastavi.

Da, fascinantno. Nikada nisam upoznala čoveka koga ama baš ništa ne dotiče, što znači samo jedno- takav čovek ne postoji.
Čak i psihopata ima neki "okidač".
Na temi "Informativni razgovor" tebe i mene je posebno "častio" kojekakvim epitetima, što ipak znači da emocije ima.

Još samo da ukapira da ovde može doći do nečeg korisnog ako se mane toga ko mu je kad nešto rekao i fokusira se na problem-emocije, bilo bi dobro.

Ako ništa drugo, većina ljudi kroz različite poglede na svet nešto zaključi, dobro je što nismo svi isti, razgovorom se može doći do svakakvih zaključaka a ne svađom i vređanjem. On ako sebi neće da pomogne, pusti ga.
Ima troje ljudi koji gledaju iz inboxa i zbog njega neće da pišu.

A tek koliko neregistrovanih gostiju...postali smo rijaliti.

Stope- poslednji poziv: priključi se temi kao čovek. Najbolje bi bilo početi od nedostatka empatije.
Post Reply