EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Sun May 02, 2021 2:08 pm
Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 12:08 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun May 02, 2021 5:33 am
Žene (znajući da su slabije) su češće pasivno-agresivne nego agresivne. I ta frustracija se gomila i gomila... godinama, nekad i decenijama.

U delu ubistvo bračnog partnera uvek više nastradaju žene, jer moraju da sačekaju pogodan trenutak, najčešće kad dođe pijan i zaspi. One onda u najčešćem broju slučajeva sekirom rascopaju glavu mužu dok spava, i terete se za najteže krivično delo: "Ubistvo sa prethodnim umišljajem", tako da dobijaju maksimalnu kaznu.
Sa druge strane, kada pijan muž dođe i ubije ženu, njemu se upravo zbog pijanstva dodaju "olakšavajuće okolnosti" tipa "bio je neuračunljiv" i dobije nekoliko godina.

Sa druge strane, upoznala sam dosta žena a još više vitalnih baka koje su svom mužu sekirom presudile.
Provedu otprilike 3 godine u zatvorenom a ostatak kazne u poluotvorenom delu gde dobijaju prava izlaska u grad i jednom u 3 meseca pravo na vikend kući.
One to prihvataju i kažu da u životu nisu manje radile, još imaju džabe hranu. Paaaa...iz pakla u kom su živele, zatvor je za njih odmor.

Toliko o zakonu, da vam ispričam nešto na šta smo crkavale od smeha: bila jedna baba (ubila muža sekirom) i dobila posle 3 godine poluotvoreno.
Stojimo mi u redu za telefon. Jebiga, nema privatnosti, svi čuju šta pričaš.
Baba: joj unuko srce moje, doći će ti baka za 3 meseca! Kako si ti, kako mi praunuk? A ne pominješ muža? Hteo da te udari?! Daj mi ga na telefon.
-Alo?
- Slušaj skote, ja sam dobila poluotvoreno, iskreno u zatvoru mi je sto puta bolje nego kući! Ja za 3 meseca dolazim na vikend, čujem li da si moju unuku još jednom pipnuo samo, ubiću i tebe, jesi me čuo?

Istinita priča. Muž od njene unuke nikad više ženu nije udario.

I ne čudi mnogo- ustao se od straha, a uostalom takvi koji udare ženu koja mu je rodila decu, to i nisu muškarci, to su kukavice.

Pod dva:
Žensko telo se još sa nekih 12-13 godina života počinje pripremati za porođaj. Rastu dojke, dobija se menstruacija.
Posle- trudnoća 9 meseci, porođaj u agoniji, pa dojenje.
Sve navedeno ženu boli.
Pa čak i žene koje nemaju decu imaju ciklus. Moj lično je propraćen migrenama i povraćanjem.
Muškarci žene zbog toga ("Kakve ste kilave i niste ni za šta") ponižavaju i njima je žena inferiorna zato što joj curi krv? Ma dajte molim vas :roll:
Sem fizičkih karakteristika muškarci nemaju više argumenata da dokažu da su superiornija rasa, pa se zato stalno vraćaju na "zadirkivanje" žena, često koleginica na poslu itd.

Kad bi muškarci shvatili kroz šta prosečna žena prođe da bi dala život, ili više života, nikada ali nikada ne bi udarili ženu, kakva god da je.

I mislim da barem na ovom forumu nije mesto deliti ljude po tome šta imaju u gaćama nego šta imaju u glavi.

Ok ako imate nešto dodati, ali da bude civilizovano.

(Ovako kao ja sad- sve sam rekla hirurški precizno bez upotrebe ijedne pogrdne reči niti psovke.)
Teško mi je nekada ženu razumeti. Čuva puno toga u sebi. Najviše mi ide na nerv kada svako svoje loše iskustvo iz prethodnih veza prenese u sledeću vezu i dolazi do nerazumevanja i svađa.

Ne potcenjujem žene zbog stvari koje navodiš. Prosuđujem na drugačijem nivou. Osobinama, emocijama, načinu razmišljanja... Dešavalo mi se da se zadržim u vezi koja ne funkcioniše, a verujem i drugima. I to je teško objasniti, samo gore može da bude. Bar iz mog iskustva. Isplivavaju razne stvari vremenom sa obe strane, ali ooet nas nešto tu drži.
A ti to ne radis? Svi to rade.. Kada u nekome primetim neko ponasanje, a sa bivsim imala neko iskustvo zbog takvog ponasanja, naravno da cu to uzeti u obzir i kod sadasnjeg zbog prethodnog iskustva
Nisam na to mislio. Nepoverljivost prema partneru, zbog prethodno lošeg iskustva. Strah zbog prethodno lošeg iskustva. Pogrešno razumevanje i sud o nekome zbog prethodnog. Ograđivanje. Žene su sklone tome.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 3:10 pm
xxxana wrote: Sun May 02, 2021 2:08 pm
Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 12:08 pm
Teško mi je nekada ženu razumeti. Čuva puno toga u sebi. Najviše mi ide na nerv kada svako svoje loše iskustvo iz prethodnih veza prenese u sledeću vezu i dolazi do nerazumevanja i svađa.

Ne potcenjujem žene zbog stvari koje navodiš. Prosuđujem na drugačijem nivou. Osobinama, emocijama, načinu razmišljanja... Dešavalo mi se da se zadržim u vezi koja ne funkcioniše, a verujem i drugima. I to je teško objasniti, samo gore može da bude. Bar iz mog iskustva. Isplivavaju razne stvari vremenom sa obe strane, ali ooet nas nešto tu drži.
A ti to ne radis? Svi to rade.. Kada u nekome primetim neko ponasanje, a sa bivsim imala neko iskustvo zbog takvog ponasanja, naravno da cu to uzeti u obzir i kod sadasnjeg zbog prethodnog iskustva
Nisam na to mislio. Nepoverljivost prema partneru, zbog prethodno lošeg iskustva. Strah zbog prethodno lošeg iskustva. Pogrešno razumevanje i sud o nekome zbog prethodnog. Ograđivanje. Žene su sklone tome.
Razumela sam, treba vam dati sve da znate tacno kako cete necim da raspolazete, posebno na pocetku kada ste tako divni
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

[
Last edited by Akkasha Come Back on Sun May 02, 2021 4:48 pm, edited 1 time in total.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Sun May 02, 2021 3:31 pm
Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 3:10 pm
xxxana wrote: Sun May 02, 2021 2:08 pm
A ti to ne radis? Svi to rade.. Kada u nekome primetim neko ponasanje, a sa bivsim imala neko iskustvo zbog takvog ponasanja, naravno da cu to uzeti u obzir i kod sadasnjeg zbog prethodnog iskustva
Nisam na to mislio. Nepoverljivost prema partneru, zbog prethodno lošeg iskustva. Strah zbog prethodno lošeg iskustva. Pogrešno razumevanje i sud o nekome zbog prethodnog. Ograđivanje. Žene su sklone tome.
Razumela sam, treba vam dati sve da znate tacno kako cete necim da raspolazete, posebno na pocetku kada ste tako divni
Sama si potvrdila ovo o čemu pišem. Zbog prethodnih iskustava. Strah od emocija.
Ne bih se trudio sada da budem divan. Naprotiv. Odgovarao bi mi samo neko ko će me prihvatiti kakav jesam.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Obrisala si post iz nekog razloga, pa sam i ja.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Ne razumem. Istripovala si se, Akkasha. Zašto to radiš sada? Postove tebi sam pisao tebi, a obrisao sam iz poštovanja. Citirao sam post koji si obrisala. Shvatio sam da ne želiš nešto iz tog posta da bude viđeno.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 5:46 pm Ne razumem. Istripovala si se, Akkasha. Zašto to radiš sada? Postove tebi sam pisao tebi, a obrisao sam iz poštovanja. Citirao sam post koji si obrisala. Shvatio sam da ne želiš nešto iz tog posta da bude viđeno.
Viktore, neću da se mešam. Imate neku svoju priču i jednostavno moje analize o pasivno- agresivnom ponašanju i ostala "stručna literatura" nije za pisanje ovde.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Sun May 02, 2021 5:52 pm
Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 5:46 pm Ne razumem. Istripovala si se, Akkasha. Zašto to radiš sada? Postove tebi sam pisao tebi, a obrisao sam iz poštovanja. Citirao sam post koji si obrisala. Shvatio sam da ne želiš nešto iz tog posta da bude viđeno.
Viktore, neću da se mešam. Imate neku svoju priču i jednostavno moje analize o pasivno- agresivnom ponašanju i ostala "stručna literatura" nije za pisanje ovde.
Ne tripuj se, molim te. Svi smo otišli na ovu priču. Uvek i prelazimo sa teme na temu. Nigde se ti ne mešaš. Svaka tema je za pisanje ovde.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 6:20 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun May 02, 2021 5:52 pm
Viktor89 wrote: Sun May 02, 2021 5:46 pm Ne razumem. Istripovala si se, Akkasha. Zašto to radiš sada? Postove tebi sam pisao tebi, a obrisao sam iz poštovanja. Citirao sam post koji si obrisala. Shvatio sam da ne želiš nešto iz tog posta da bude viđeno.
Viktore, neću da se mešam. Imate neku svoju priču i jednostavno moje analize o pasivno- agresivnom ponašanju i ostala "stručna literatura" nije za pisanje ovde.
Ne tripuj se, molim te. Svi smo otišli na ovu priču. Uvek i prelazimo sa teme na temu. Nigde se ti ne mešaš. Svaka tema je za pisanje ovde.
Viktore, u stvari je ova tvoja poruka odličan primer "ponavljanja iste situacije i prenošenje straha"
Samo u ovom slučaju su učesnici bukvalno isti 😂😂😂😂

Mislim onda na onu situaciju kada sam se našla u trouglu sa xxxanom i tobom i opet evo ista situacija, čak isti ljudi, pa rekoh da se ja sklonim, bolje će biti 😂
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Ok, ako osetim neku potrebu ili mi padne nešto pametno na pamet, ja ću pisati. Za sada mi je sva krv iz mozga trenutno u želucu 😂
Srećan...kako se kaže, ne "Srećan uskrs" nego "Hristos voskrese", pa tako bilo i pečenja. Meni je hrana direktno povezana sa emocijama, kad sam gladna, nisam sva svoja ;)
Post Reply