Moj kut(ak)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

licaninsasela wrote: Sat Apr 17, 2021 3:11 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 17, 2021 2:47 pm Metallica i Lady Gaga
https://youtu.be/2Lvdci4dQos
Poslušaj
https://youtu.be/5_6uw267By4
E baš tako, Dust in the Wind, ili "Šaka suza, vrića smija, ča je život nego fantazija"
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

E, beli luk je odličan kao antibiotik, jedi to. Znam da je gadno, ali pojedi malo i garant ti ode prehlada.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

STANJE U SRBIJI ALARMANTNO

PANIKA, ANKSIOZNOST...

ANKSIOZNOST koja dugo traje, tenzija, fizička i emotivna iscrpljenost vremenom mogu da kulminiraju u napade panike, a njih gotovo uvek prati i agorafobija, strah od otvorenog prostora, izlaska na ulicu i gužve.

Agorafobija čini čak 60 odsto svih fobija, i sve više se u psihijatrijskim ordinacijama sreću oni koji se plaše da izađu među ljude.

Krizne godine, loša ekonomska situacija, gomila stresova, po pravilu uvek donose povećan broj paničnih poremećaja i psihoza. Kod nas se, kažu stručnjaci, može govoriti i o pandemiji paničnog poremećaja.

Strah od straha, ili katastrofično mišljenje koje karakteriše anksioznost, od koje pati sve više ljudi, ako se na vreme ne leči, vremenom može da se „prelije“ i u agorafobiju, što je mnogo teži poremećaj.

Agorafobija je reakcija izbegavanja mesta i situacija u kojima će eventualno nastupiti panični napad. Najveći psihološki strahovi koji prate agorafobičare su strah od naprasne smrti i od gubitka kontrole nad sobom.

Profesor dr Vladimir Diligenski, načelnik Odeljenja kliničke psihijatrije i pomoćnik direktora za medicinska pitanja u KBC „Dragiša Mišović“, objašnjava da je svaki panični poremećaj u stvari blizak susret sa smrću:

- Tada se javljaju gušenje, mučnina, lupanje srca, kratak dah, osećanje knedle u grlu, mutna slika, vrtoglavica, preznojavanje i osećaj kao da ćete umreti. Kod druge manifestacije panike, osim telesnih simtoma javlja se i osećaj ošamućenosti, i strah od ludila.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

:arrow:
Last edited by Akkasha Come Back on Wed May 05, 2021 1:55 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Harvi Kušing:
"Jedini način da se izdrži život je da uvek imate neki zadatak koji treba završiti".
Last edited by Akkasha Come Back on Wed May 05, 2021 1:55 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

:?:
Last edited by Akkasha Come Back on Wed May 05, 2021 1:54 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

:idea:
Last edited by Akkasha Come Back on Wed May 05, 2021 1:54 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

:?:
Last edited by Akkasha Come Back on Wed May 05, 2021 1:54 pm, edited 1 time in total.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Mon May 03, 2021 4:31 pm Moram da napišem još nešto. Ljudi se plaše pogrešnih ljudi.
Plaše se, recimo ljudi u džipovima sa zatamnjenim staklima. Njih ne treba da se plaše. Šta oni imaju sa njima? Ništa. Predrasude.

Ono što većina ne shvata je da se ne treba plašiti onih koji imaju novca i naizgled mnogo ljudi oko sebe, već se treba plašiti "nevidljivih" ljudi koji nemaju ništa.

Ljudi nikako da nauče da onaj ko nema ništa, nema šta da izgubi.
Teško je razumeti psihu čoveka koji je stigao do toga da nema šta da izgubi i šta je on tu prošao, iskustvo kakvo ima. Srce mu je kamen.

Suprotna vrsta ljudi se plaši gubitka. Novac ih drži u šaci. Ne verujem da imaju osećaj kako je nemati. To bi ih razbilo.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Viktor89 wrote: Mon May 03, 2021 7:50 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon May 03, 2021 4:31 pm Moram da napišem još nešto. Ljudi se plaše pogrešnih ljudi.
Plaše se, recimo ljudi u džipovima sa zatamnjenim staklima. Njih ne treba da se plaše. Šta oni imaju sa njima? Ništa. Predrasude.

Ono što većina ne shvata je da se ne treba plašiti onih koji imaju novca i naizgled mnogo ljudi oko sebe, već se treba plašiti "nevidljivih" ljudi koji nemaju ništa.

Ljudi nikako da nauče da onaj ko nema ništa, nema šta da izgubi.
Teško je razumeti psihu čoveka koji je stigao do toga da nema šta da izgubi i šta je on tu prošao, iskustvo kakvo ima. Srce mu je kamen.

Suprotna vrsta ljudi se plaši gubitka. Novac ih drži u šaci. Ne verujem da imaju osećaj kako je nemati. To bi ih razbilo.
Ja se plašim samo šalteruša 😂😂😂
Opravdano :!:
Post Reply