Moj kut(ak)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Moj kut(ak)

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 31, 2021 8:08 pm (Autor je Stefan Simić, neki polupoznati pisac) ali ovo mu je u centar!


Umori se čovek
Od onoga što jeste, od onoga što nije, a teraju ga
Od velikih priča, od malih priča, od bilo kakvih priča
Od ljudi

Umori se čovek
I samo bi da se skloni, zaćuti
Gleda u nebo, u more, u zid, u ništa
Samo da odmori glavu od svega

Umori se čovek
Od rada, nerada, obećanja, spavanja, nespavanja
Novih početaka i odustajanja

Najradije bi jedno vreme da se izgubi
Ili da ga ima tamo gde niko od njega neće ništa da traži
Ni on sam od sebe
Dok se telo i duša na odmore
A nemir pretvori u mir, i sve vrati na svoje

Umori se čovek
Od vesti, informacija, praćenja svega i svačega
Koračajući od nade do nade, od većeg do manjeg ničega
Zaboravljajući na sebe

A i od sebe se umori, svojih misli
Kojima isto tako treba predah

Treba mu tišina

Treba mu nežnost

Treba mu da mu ništa ne treba

Samo da ga ostave na miru
I sam sebe da ostavi malo na miru


....
(Ima još, ali da ne smaram)
svaka tebi caststo imas volje pisati i prepisivatistihove ali bez ljutnje ja ih samo prekocim jer nisam dorasto a i nikad nisam mogao da skuzim sta je pjesnik htio reci i imo iz hrvatskog uvijek tvrdu dvojku.
volim samo citati i furam uvijek sa sobom cvjetove zla ali taj covjek je totalno poremecen ali njega razumijemza razlikuod vecine koji ne razumiju cvjetove zla. akasa da li to govori da sam i ja poremecen i zao?
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Ako i jesi, viđala sam i gore 😂😂😂😂
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Moj kut(ak)

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 01, 2021 12:02 pm Ako i jesi, viđala sam i gore 😂😂😂😂
dobra si ti. puno bolja od vecine ovdje. ma tamo sam ti odgovorio kod sebe na to za tvoje tablete pa ces procitati. ma da ja sam ovdje zlo nevideno. sve unistavam i mrzim i uzivam u patnji drugih. tako nekako me se prikazuje sto je i u redu da imaju tako misljenje. svako ima svoje misljenje o nekome jebiga. ja sam uso u vase glave i sad ja preko vas jebem druge ljude a ja ladim jaja lagano. kuzis pricu?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Moj kut(ak)

Post by licaninsasela »

licaninsasela wrote: Thu Apr 01, 2021 2:24 pm
Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 01, 2021 12:02 pm Ako i jesi, viđala sam i gore 😂😂😂😂
dobra si ti. puno bolja od vecine ovdje. ma tamo sam ti odgovorio kod sebe na to za tvoje tablete pa ces procitati. ma da ja sam ovdje zlo nevideno. sve unistavam i mrzim i uzivam u patnji drugih. tako nekako me se prikazuje sto je i u redu da imaju tako misljenje. svako ima svoje misljenje o nekome jebiga. ja sam uso u vase glave i sad ja preko vas jebem druge ljude a ja ladim jaja lagano. kuzis pricu?
uskoro cu poceti dijeliti besplatno subove i heroin i ciste ganove pa se ljudi mogu pucati jebote zivot. kojicu ja biti dobrocinitelj. tako meni zenaznala reci prije par godina. opet ti je neko dao droge jel? ja kazem a da. droga se inace dijeli po ulicama i svi jedva cekaju da ti daju malo droge a da ne moras platiti. to je njena vizija moga drogiranja bila. da ja to dobivam od prijatelja besplatno i da je droga besplatna ako se zelis drogirati. boga mi dragoga
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Ma, nisi u toku, pročitaj da smo baš ti i ja ovde zli haha
Čik pogodi koji ne-narkoman je došao do tako dubokoumnog zaključka.

Nego, meni stvarno treba mišljenje konkretno za ovo što sam (iskreno) nakuckala. Nije Ličanine samo to "skromna pa samim tim zadovoljna i malim" sad nisam ni megalomanka a nisam brate ni skromna, nego recimo nešto želim (pre 25 godina auto na primer) i baš želim i rintam 2 smene i pokušavam da uštedim a bile 90-te, nemoguće uštedeti i posle sam se borila za taj jebeni auto i na kraju digla ruke.

Zato sam i skok sa padobranom rekla da ni to više nije želja nego sećanje na želju.

Sad samo čekam da prođe i ova druga polovina života.
A šta ću? "Sve što želim, sve je tako daleko" ali da ne patetišem sad.

Istina je ono "Sve ćete dobiti u životu, sve što ste želeli, samo što ćete to dobiti onda kada više ne budete želeli ili kad vam više ne bude potrebno" ISTINA ŽIVA.

Evo sad mi nude auto. Koji će mi sad? Ne idem na posao, nemam ni dozvolu, istekla tokom pandemije a i koji će mi kurac kad sam auto vozila takoreći samo tad kad sam polagala vožnju, rekoh da mi odnos sa ocem nikad nije bio ni dobar ni normalan, to je sebični čovek kome sam ja izgleda greška u životu...

Poenta je: dok sam imala posao i platu, nije bilo gradskog prevoza 90-ih, taxi bio nemoguće skup itd moj otac je mogao a molila sam ga i preklinjala da mi kupi bilo kakav polovan auto (pa, jesam skromna) samo da ne pešačim skoro sat vremena u jednom pravcu do posla i nije hteo.

Da mi je kupio, plata mi je bila dovoljna da održavam auto, plus sam posle 3 godine dala otkaz jer nisam mogla više tako.

I sad mi nudi, pita "Hoćeš li da ti kupim neki polovan auto, da ne nosiš kese u rukama?" Ne, Hvala, sad ima jeftin taxi a prodavnicu imam pred zgradom.

Kužiš sad ti mene?
Ono što sam najviše želela (a i što mi je realno bilo potrebno) nisam dobila TAD a sad mi ne treba.

Ne treba mi više ništa. Heroin kad bi mi neko ponudio da kupim, kupila bih al da se ubijem.

I ni ovo nije bitno.
Imam 45, uskoro 46.
Niko me ne zarezuje 2%.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Niko me ne zarezuje 2%.
I ono kod doktora kad sam bila "Gospođo, to je normalno za vaše godine" dok mu se na licu vidi izraz "Boli bilo koga kuratz za ovu babu"
Nije isto biti žensko sa 46 tebe tako ne doživljavaju jer nisi žensko.

Evo čak i poremećeni Stop gleda koliko ko ima godina i "otpisuje" one sa većim stažem, što samo potvrđuje da NIJE narkoman, jer, pa, logično je da će bolji savet dati onaj sa više iskustva. Toliko.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 01, 2021 3:11 pm Niko me ne zarezuje 2%.
I ono kod doktora kad sam bila "Gospođo, to je normalno za vaše godine" dok mu se na licu vidi izraz "Boli bilo koga kuratz za ovu babu"
Nije isto biti žensko sa 46 tebe tako ne doživljavaju jer nisi žensko.

Evo čak i poremećeni Stop gleda koliko ko ima godina i "otpisuje" one sa većim stažem, što samo potvrđuje da NIJE narkoman, jer, pa, logično je da će bolji savet dati onaj sa više iskustva. Toliko.
Nije tačno da tako gledam, nekoliko puta sam samo rekao da bi mi bilo jako drago da se ratosiljaš leponeksa. Još sam ti na sliku rekao da dobro izgledaš, onda da sam voleo da te čitam i ranije, stari profil, i da mi je bilo baš drago kad sam video da si se vratila, a ti si nakon dvomesečne normalne komunikacije od jednom na mene bez ikakvog vidljivog razloga, sem Ličaninovog bulažnjenja, koje si prihvatila, na mene krenula rukama, nogama i čime si stigla, sredstva nisi birala!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Moj kut(ak)

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 01, 2021 3:03 pm Ma, nisi u toku, pročitaj da smo baš ti i ja ovde zli haha
Čik pogodi koji ne-narkoman je došao do tako dubokoumnog zaključka.

Nego, meni stvarno treba mišljenje konkretno za ovo što sam (iskreno) nakuckala. Nije Ličanine samo to "skromna pa samim tim zadovoljna i malim" sad nisam ni megalomanka a nisam brate ni skromna, nego recimo nešto želim (pre 25 godina auto na primer) i baš želim i rintam 2 smene i pokušavam da uštedim a bile 90-te, nemoguće uštedeti i posle sam se borila za taj jebeni auto i na kraju digla ruke.

Zato sam i skok sa padobranom rekla da ni to više nije želja nego sećanje na želju.

Sad samo čekam da prođe i ova druga polovina života.
A šta ću? "Sve što želim, sve je tako daleko" ali da ne patetišem sad.

Istina je ono "Sve ćete dobiti u životu, sve što ste želeli, samo što ćete to dobiti onda kada više ne budete želeli ili kad vam više ne bude potrebno" ISTINA ŽIVA.

Evo sad mi nude auto. Koji će mi sad? Ne idem na posao, nemam ni dozvolu, istekla tokom pandemije a i koji će mi kurac kad sam auto vozila takoreći samo tad kad sam polagala vožnju, rekoh da mi odnos sa ocem nikad nije bio ni dobar ni normalan, to je sebični čovek kome sam ja izgleda greška u životu...

Poenta je: dok sam imala posao i platu, nije bilo gradskog prevoza 90-ih, taxi bio nemoguće skup itd moj otac je mogao a molila sam ga i preklinjala da mi kupi bilo kakav polovan auto (pa, jesam skromna) samo da ne pešačim skoro sat vremena u jednom pravcu do posla i nije hteo.

Da mi je kupio, plata mi je bila dovoljna da održavam auto, plus sam posle 3 godine dala otkaz jer nisam mogla više tako.

I sad mi nudi, pita "Hoćeš li da ti kupim neki polovan auto, da ne nosiš kese u rukama?" Ne, Hvala, sad ima jeftin taxi a prodavnicu imam pred zgradom.

Kužiš sad ti mene?
Ono što sam najviše želela (a i što mi je realno bilo potrebno) nisam dobila TAD a sad mi ne treba.

Ne treba mi više ništa. Heroin kad bi mi neko ponudio da kupim, kupila bih al da se ubijem.

I ni ovo nije bitno.
Imam 45, uskoro 46.
Niko me ne zarezuje 2%.
nisi u pravujebiga. ne mozes dici ruke od svega sada i dici ruke od zivota. pa jebemu mater i ja bi mogo da se ubijem i okoncam si muke. necu.boriti cu se. imam neki jeben plan u glavi i potpiso sam jedan gadan ugovor i planiram nesto jebeno napraviti i to cu napraviti. bez obzira sto imam i ja 45 46 godina. ali pazi sad ovo. covjek nikada nije zadovoljan. ma ni oni sto imaju milijarde. i jima neki kurac fali i nemaju ga i ne mogu ga dobiti.gledo neki dan fil mislim da se zove 25 sat. tako nekako . odlican film. proguglaj. evonaso
Pred Montyjem Broganom (Edward Norton) je posljednji dan slobode, poslije kojega se mora javiti u policiju i odslužiti sedmogodišnju zatvorsku kaznu zbog preprodaje droge... Riječ je o šarmatnom mladiću koji je sanjao da postane vatrogasac, baš kao i njegov otac. Nažalost, njegova obitelj morala je založiti svoj kafić u Queensu kako bi Monty ostao na slobodi do početka suđenja. Prije nego što ode u zatvor on želi provesti još jednu noć u gradu sa dvojicom najboljih prijatelja: Frank Slaughtery (Barry Pepper), vrlo uspiješnim biznismenom, i Jacobom Elinskyjem (Philip Seymour Hoffman), profesorom engleskog koji prezire svoje kolege i njihov način života, ali ne želi se odreći profesije. Pred njima je luda noć u kojoj će uživati odlazeći na najatraktivnija mjesta u gradu. Iako svi misle da je to tužna noć za Montyja, on ima plan za koji njegovi prijatelji ne znaju...

i sad ti meni reci ovo. philip seymour hoffman je odlicanglumac.dobiooskara. svi mislili njemu lijepo u zivotu i covjeka nadu u kuci mrtvog sa spricom u ruci. kako to objasjavas? ljudi imaju slavu, moc, bogatstvo i opet su nezadovoljni i predaju se i jednostavno se ubiju.
nemoj tako razmisljati. ako hoces skociti padobranom ima da skocis u picku materinu i nista to nije daleko nego ti je sve nadohvat ruke samo treba malo truda i zivosti unesti u svoj zivot.
mi svi grijesimo kao i normali ljdi ali se kaznjavamo na puno gori nacin i tesko prelazimo preko nekih svojih sranja i bjezimo u drogu i cugu. u jebenu cugu. moram to naglasiti jer me to sad toliko nesto izjeda da cu poluditi a nemam problem sa cugom. ali me izjeda i radi frenda i jos radi puno toga da ti sad ne objasnjavam. a i ciljevi koje smo prije imali sada se minimaliziraju kako starimo. kad sam bio klinjo htio sam uvijek imati skupe hlace od 200 maraka a sad me vec lagano boli kurac sta imam na sebi mada i sada kupujem supe stvari. ali me obilazi i nisam vise toliko lud oko toga. prije sam htio da imam neznam ni sad sta ati navedem eto naprimjer grundigov najbolji tv koji postoji.a sad me boli kurac dal je grundig mada on vise ne postoji ili je jebeni vivax.eba
neznam koliko me ozes skuiti. ti nedostizni ciljevi koje smo prije imali se mogu promijeniti i danas lakse do njih doci a i ti ciljevi ti mogu postati samo blijedi san koji nisi ostvarila i boli te kurac za njega. medutim ako si ti naumila skociti padobranom kad sibilaklinka i kad je to bilo skupo to je sada toliko dostupno da mozes skupit para za dvamjeseca i otic par dana na obuku i skocit ces jebenim padobranom. kuzis. ne treba od nekih djevojackih ili djecackih snova sao tako odustati sada jer ti nisi stara baba i sjebana do bola. ti si zena u najboljim godinama samo ti treba klik u glavi da se pokrenes. i nikad nije kasno mijenjati zivot. to sam ja shvatio sada sa 45 6 godina. ma zasto bi ja moro ploviti cijeli jebeni zivot. neki dan sam razmisljo, a zelim odseliti u jednu zzemlju cijeli zivot i sad imam prepreku od obitelji do posla. ma necu ako odlucim nikada vise na brod i ode u tu novu zemlju di sanjam da cu cijeli zivot ziviti. i ode. i boli me kurac. i potpiso ugovor sa firmom. dobio posao. imam dva mjeseca praksu u hr sa ljudima iz te drzave i poso mi je u struci i u 7om mjesecu ja ode. i boli me kurac vise dal ce obitelj ici sa mnom ili nece. pito sam ih. oni vazu bi ne bi. jer njima je ovdje mojima ok. ja na jednom mjestu ne mogu biti. oni oce da ja ako ne plovim da nadem poso ili radim nesto obiteljski i ja sam mislio da sam sposoban za to,medutim vidim da nisam ali i da ne mogu da budem na jednom mjestu a slucajno mi se otvorila ta prilika za idem u tu drzavu di ocu ici cijeli zivot i dobio slucajno poso i potpiso jebeni ugovor. i reko mojima ako hoce nek dodu a ako nece nece. ja odesvojim putem. to su moi snovi i jacu to sada tako napraviti. kuzis li ti sta ja tei pricam akasa? i tamo ce me apsolutno boliti vise kurac i za hrvate i za sbe i muslimane jer njih to tamo ne jebe niti ih ima tamo a ja se uguzio slucajno i ode. i jucer odjebo potpisati ugovor za brod i to da radim tri mjeseca na brodu mjesec doma. ideala za svakog pomorca. i poso u italiji na brodu. ma necu. eto desio mi se taj klik u glavi i to sto sam htio cijeli zivot slucajno mi se otvorilo i odlucio sam jebeno da ja idem pa hoce od mojih hoce, ko nece nece, ako nece niko ja idem solo i jebe mi se. bit cu toliko sebican i iskoristiti priliku koja mi se ukazala jer vidim da svakim brodom sam sve ludi i ludi. i placa mi je na brodu duplo veca nego ovo sta sam potpiso ali jednostavno necu nego idem za svojim djecackim snom. jel to sebicno s moje strane akasa?pito sam zenu daloce ici odmah me je odjebala. znaci ona i djeca ostaju tu,oni su naucili iviti da sam ja na brodu a oni da zive i meni je pun kurac toga ali bio sam posten i pitao da li zele ici sa mnom. nece nitko. a ja ode. i sad ti meni reci jel sam ja govno od covjeka?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Moj kut(ak)

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 01, 2021 3:11 pm Niko me ne zarezuje 2%.
I ono kod doktora kad sam bila "Gospođo, to je normalno za vaše godine" dok mu se na licu vidi izraz "Boli bilo koga kuratz za ovu babu"
Nije isto biti žensko sa 46 tebe tako ne doživljavaju jer nisi žensko.

Evo čak i poremećeni Stop gleda koliko ko ima godina i "otpisuje" one sa većim stažem, što samo potvrđuje da NIJE narkoman, jer, pa, logično je da će bolji savet dati onaj sa više iskustva. Toliko.
ti nisi baba i nemoj si dopustiti da sama sebi to utuvis u glavu. bog te jebo kad moram lajati pa zene od 35 do 55 godina su najbolje zene. kakve babe. o kojoj ti babi pricas akasa?de nemoj me jebati. samo bjezi od onoga sto te sada koci u zivotu. i kloni se alkohola. to nikako. i to namjerno spominjem jer me boli kad cujem da netko cuga.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Pa dobro, ja sam navela primer ovo sa autom, mada se ne odnosi sve samo na materijalne stvari.
Ne možeš biti "u jednom mestu"? I ja sam bila takva, pre zatvora. Sreća da sam prvi put izašla posle 6 meseci, bolje je otići prvo malo kraće, čisto da nauči čovek kako da ne dobija napade panike kada bi van iz sopstvene kože akamoli iz 4 zida, bilo je trenutaka kada bih potpisala još 6 meseci duže da ostanem samo da na ulicu izađem, da me puste na 10 minuta, ali ne ide to tako.

Posle sam drugi put otišla na 4 godine, ali me zakači amnestija i izađem posle 3. Bez napada panike i tih sranja.

A ovi stihovi, pročitaj.
Napisao je čovek koji niti je narkoman niti robijaš, običan čovek.
"Umori se čovek".

Znaš onaj film, sigurno znaš "Zelena milja"?
"Umoran sam, šefe. Mnogo sam umoran".

Umorna sam, Liko. Od postojanja, od menzisa, od mizoginije, od migrena, od cista, od samoće, od neshvatanja, od raznih foruma, uglavnom je kod mene problem u dve stvari:
- Ženomrzačko okruženje
- Fizički zdravstveni problemi

A sad idem pod tuš, lepo vreme, pa izašla malo da se pokrenem na sat vremena.
Post Reply