Moj kut(ak)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Ausername »

Viktor89 wrote: Mon May 03, 2021 10:53 pm
Akkasha Come Back wrote: Mon May 03, 2021 8:31 pm
Viktor89 wrote: Mon May 03, 2021 7:50 pm
Teško je razumeti psihu čoveka koji je stigao do toga da nema šta da izgubi i šta je on tu prošao, iskustvo kakvo ima. Srce mu je kamen.

Suprotna vrsta ljudi se plaši gubitka. Novac ih drži u šaci. Ne verujem da imaju osećaj kako je nemati. To bi ih razbilo.
Narkoman koga su se roditelji odrekli i živi na ulici. Pokušao par puta da se ubije. Klošar pod Brankovim mostom.
I opet je teško, neko jednostavno voli da živi pa će živeti i pod mostom, Brankovim ili bilo kojim drugim, neko ima realno i objektivno daleko više, pa mu se ne živi.

Razdvojiti je skoro nemoguće, jedino ako se povodimo predrasudama (koje se kao i srpske narodne poslovice kad tad ispostave kao tačne), to je, nešto sam razmišljala kao pokušavati povući granicu gde čoveka optužiti i reći da je loš, zao a gde počinje njegova dijagnoza.
Serijski ubica je bolestan, tehnički i nije kriv što ubija, on to mora. Što ne sprečava zakon da ga osudi.
Šta li u čoveku da pokrene taj nagon. Ima različitih tipova ubica i plaćeni ubica, pored motiva, okidač ima, kada može da ubija. Ne može svako ubiti, ali ne mislim da se čovek rađa kao takav, izuzev psihopata. Nisu ni sve psihopate ubice. Diskutabilno je. Moraju biti osuđeni. Ne može se dozvoliti da pojedinac bude mnogima pretnja. Kakav bi  haos nastao da je na slobodi ili da rizikuju da se leči, pa ga puste. Koliko bi se ubica tu izrodilo? Kada nekome ubiješ člana porodice, a zakon ne reaguje, reaguje onaj što je ostao bez sina, ćerke... Tada bih mogao da ubijem. Verujem. Ni trunku empatije imao ne bih, a nisam bolestan. Ne znam ni da li pogodih temu, ali ko ga je**.
"Ni trunku empatije imao ne bih"
Malo čudna sintaksa.
Većina prosečnih ljudi bi rekla: "Ne bih imao ni trunku empatije" ili "Ni trunku empatije ne bih imao".

Viktore, xxxana je izvršila uticaj na tebe. Specifično izražavanje, nekako "šekspirovsko".
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Ausername wrote: Wed Jul 07, 2021 4:07 pm How I wish you were here...
And did they get you to trade
Your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange
A walk on part in the war
For a lead role in a cage?
We're just two lost souls swimmin' in a fish bowl
year after year...
❤️
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Većina ljudi koji su "loši" nisu takvi rođeni, takvi su postali, da bi opstali.

Iz ličnog iskustva znam da kada se ponašaš prema "lošem" čoveku kao da nemaš pojma šta si ČUO O NJEMU, pružiš mu ruku i budeš prema njemu dobar- on će se potpuno drugačije ponašati prema tebi, budi dobar prema njemu- biće deset puta bolji prema tebi.

U suštini, mnogi "loši" ljudi su samo jako povređeni, neshvaćeni i nesrećni. I odabrali su da budu "loši" jer su dovoljno dugo u životu ispadali budale.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

Znas kako kaze "moj" Ducic?
"Covek je istinski dobar, samo kad je istinski srecan."

Inace, Ducic je bio GENIJE, takva namazanost, iskustvo, informacije, fond reci, stavovi. Nema vise takvih ljudi...

Jeste da sam Vojvodjanin, moji su ovde vec vise od 100 godina, ali jako sam ponosan na svoje hercegovacke korene, kao Ducic.

-Znas kakav je Hercegovac od 185cm i 80kg?
-Mali! :D

P.s. Nasa reprezentativka u odbojci, Tijana Boskovic, trenutno najbolja odbojkasica na svetu, je Hercegovka, visoka 193cm.

Gde ja ode sa pricom, nema veze. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

O, đe si, Hercegovac! Nekada sam znala puno viceva o Hercegovcima, ali sad ne mogu da se setim :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

Ja kao bivsi kosarkas i veliki ljubitelj iste, morao bih da pomenem Dejana Bodirogu. On je rodjen u okolini Zrenjanina, ali je Hercegovac, i ribe u horoskopu kao ja.
Znas onaj album od Prljavog inspektora Blaze, "Seks, droga, Bodiroga."? :) Niko nije imao tehniku kao on, kako ih je samo "slao po bureke" na tarenu. Koliko puta je preuzeo inicijativu, preokretao mec i vadio nas iz govana.
Onda legendarna braca Grbici, odbijkasi, takodje Hercegovci. Da ne nabrajam sad sve legendarne Hercegovce, dobro, tu je i legendarni StopBup, hahahh. :D
Ma mi Hercegovci smo zajebani! 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Sex, droga i Bodiroga, to je ime našeg boga, tako nešto...
Setih se sa istog albuma
Lepa si, Pamela, ljubitelj sam tvoga tela
....(pa se ne sećam)
I onda "Reci poslaću ti Blažu da ti skine tetovažu" 🤣

Nasmeja me pošteno hahaha
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Editovano zbog nebitnosti. Svašta nalupetah.
Last edited by Akkasha Come Back on Thu Sep 02, 2021 7:53 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Pisanje može biti bukvalno terapija...nije isto izgovoriti nešto što te muči i napisati to.
Pisanje je zakon.
Ako je rukopis- napiši pa spali; ako kucaš- otkucaj, objavi, obriši, šta god, samo izbaci iz sebe.

Zapravo, najiskrenije su baš one poruke koje napišemo, obrišemo i nikad ne pošaljemo.
Post Reply