Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 24, 2021 8:40 pm Nema ništa loše "pomenuti tuđe iskustvo" ali ne prepričavati tuđe živote to više liči na...citiraću Viktora: "Na nivou trača".
Čovek ima taj problem i puno priča, jer nema iskustvo, da ga ima, pričao bi manje, a tuđa iskustva bi već bila nevažna, ni da sluša, ni da pamti ne bi mogao.

Jebo' ga život, ovaj 2006, ovaj 2012, ovaj imao devojku godina toliko, pa je oženio i u braku su toliko, pa se razveo zbog toga i toga. Puče glava. Ovo se zove kapacitet.

A što je trenirao...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by StopBup »

Viktor89 wrote: Wed Mar 24, 2021 9:58 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 24, 2021 8:40 pm Nema ništa loše "pomenuti tuđe iskustvo" ali ne prepričavati tuđe živote to više liči na...citiraću Viktora: "Na nivou trača".
Čovek ima taj problem i puno priča, jer nema iskustvo, da ga ima, pričao bi manje, a tuđa iskustva bi već bila nevažna, ni da sluša, ni da pamti ne bi mogao.

Jebo' ga život, ovaj 2006, ovaj 2012, ovaj imao devojku godina toliko, pa je oženio i u braku su toliko, pa se razveo zbog toga i toga. Puče glava. Ovo se zove kapacitet.

A što je trenirao...
Jeste, svoje iskustvo duge apstinencije nemam na žalost. Doći će i to. Za sad znam da je za mene najbolja totalna apstinencija.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

Xana, ne vredi, sjebo' sam se sada.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

StopBup wrote: Wed Mar 24, 2021 10:04 pm
Viktor89 wrote: Wed Mar 24, 2021 9:58 pm
Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 24, 2021 8:40 pm Nema ništa loše "pomenuti tuđe iskustvo" ali ne prepričavati tuđe živote to više liči na...citiraću Viktora: "Na nivou trača".
Čovek ima taj problem i puno priča, jer nema iskustvo, da ga ima, pričao bi manje, a tuđa iskustva bi već bila nevažna, ni da sluša, ni da pamti ne bi mogao.

Jebo' ga život, ovaj 2006, ovaj 2012, ovaj imao devojku godina toliko, pa je oženio i u braku su toliko, pa se razveo zbog toga i toga. Puče glava. Ovo se zove kapacitet.

A što je trenirao...
Jeste, svoje iskustvo duge apstinencije nemam na žalost. Doći će i to. Za sad znam da je za mene najbolja totalna apstinencija.
A ja i dalje ne znam šta je tvoj problem, a još manje kako ga rešavaš.

A serem i ja, ne umem ni svoje.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Wed Mar 24, 2021 9:49 pm
xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 2:37 pm Mozda ne bih bila osetljiva da zalijem kao ti, sad se vec moze reci svaki dan ;)
A o tome i ne pricas puno
Kako god, ovo je forum za podrsku..
Za mene znaci kada ukazemo jedni drugima na propuste i greske, a ne kada se vredjamo zbog toga, a kada neko u svemu vidi problem i laz, onda je besmisleno nastavljati se
Šta da ti kažem, Xana? Slobodno možeš da me pitaš. Nekad imam takav utisak da tom drskošću praviš štit i na taj način izbegavaš neke odgovore. Ne razumem te tu, jer ovde bar možeš da se otvoriš.

Tačno je to što si rekla za alkohol da se drugačije shvati kada postane svakodnevnica, postane i problem. Razlog za to postoji. Drugo je povremeno. Treće je opijanje i jutarnji mamurluk, sebe do toga ne dovodim. Ne znam koliko možeš da razumeš, pijem da produžim granicu gde mogu da se ponašam "normalno", kao terapija. Imam problema sada. Znam da za zavisnika nikada nije pravi trenutak, ali veruj da u sranju kroz koje prolazim, alkohol je sitnica, kocka bi bila već pakao, droga takođe, neka ga ovako za sada. Još malo.

Zaboravio sam šta sam hteo da kažem, uf, što mrzim kada mi misao pobegne. Odoh na temu, pa ću se vratiti na editovanje.
Okej, znaci postao je svakodnevnica i problem?
Ne znam kakve odgovore treba da dam, a i da ih dam, zaboravices :)
Xana, ne vredi, sjebo' sam se sada.
Pijan, sta?
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

Malo, Xana. Laku noć ;)
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

Uvek sam voleo popiti. Nisam pio redovno, nisam se opijao, a nikada ni mislio da mi to porok može postati i da će čitava ta glupost u nekom trenutku preći u neku formu zavisnosti.

Shvatio sam to kada sam došao do toga da mi alkohol prija i u jutarnjim satima. Nikada nisam sastavljao dane, nisam bio kapacitet za to. I to sam postao. Sinoć popio i ono malo što je ostalo. Količina za sutra zanemarljiva bila i nenamerno se ubih.

A StopBup garantuje za druge, a to ne mogu ni sami.

Ne znam kakva je kriza od alkohola i koliko vremena treba da se razvije fizička zavisnost, ali jebo i to kada na tački gde porok dobije ulogu da ulepša sav taj treš u nama, shvatiš suštinu zavisnosti. To iskustvo nemaš, StopBup.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by StopBup »

Ne garantujem ja nista, niti bilo ko u ovaj prici moze nesto da garantuje. Ja sam samo rekao kako mi izgleda situacija od ta moja dva druga, nebitno.

Mozes jedino za sebe, na osnovu svog iskustva nesto da tvrdis,a kao sto sam i rekao, za sebe se drzim principa totalne apstinencije, i verujem da necu ni piti ni nakon Boze zdravlja 5 godina apstinencije. Najiskrenije zelim da zivim bez poroka. Krenuo sam da ostavljam cigare, ali zbog situacije da sam stalno u stanu zbog povrede, ostao sam zaglavljen na 7-8 do 10max cigara dnevno. Trenutno niti smanjujem, niti povecavam, niti se jos usudjejem skroz da ih bacim.

Pitao si za moj problem. Ukratko, drogirao se od 2000.-e do 2020.-e. Na prolece 2019.-e se skinuo sa buprenorfina nakon oko 4 godine navucenosti, a oko 5 godina baktanja sa njim, od tada napravio dva recidiva sa heroinom u glavnom. Zadnji recidiv poceo krajem septembra, ili pocetkom oktobra prosle god, nisam siguran, zavrsio se pocetkom novembra. Resavao sam problem iskljucivo sam do nedavno, a krajem novembra odlazim u zatvor na 50 dana, i tada prvi put zvanicno trazim pomoc. U zatvoru sam bio kao prekrsajac, mogao sam placanjem da ga izbegnem, ali nisam hteo. Prvo sam mislio samo po svom ranijem principu "da utvrdim apstinenciju" nakon nedavnog recidiva, i da necu traziti nikakvu pomoc strucnu, ali tamo se predomisljam, neopterecen poslom, imao sam vremena dublje da razmisljam o sebi, svojoj situaciji i zivotu, i vrlo brzo odlucujem da se javim kod doktorke, kod koje sam isao redovno, svake sedmice po jednom za svo vreme trajanja kazne.

Sa kockom nisam imao problema, tiket u zivotu nisam uplatio, karte volim da igram, kao i vecinu drustvenih igara, ali razonode radi, ne za pare, to nisam nikad radio. Voleo sam ranije i da cugnem, ali problem alkoholne zavisnosti nisam imao. Ako ti je "89" godiste, stariji sam od tebe 3 godine. Eto, pozdrav! :)

P.s. Ne znam baš šta bih ti rekao za tebe, cugaš, a uzimao si dop, i tvrdiš da alkohol ne može da te vrati dopu, ne bih se kladio. Što se kocke tiče, ima u N.S. mnogi kažu najbolji psihoterapeut za kockare, inače bivši kockar, znam gde mu je ordinacija, i kako se zove, pa te mogu uputiti ako si zainteresovan.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

Znam. Čuli smo se. Prvo mi treba klinika zatvorenog tipa, a ne mogu to još, imam nešto.
Akkasha Come Back
Posts: 1697
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Akkasha Come Back »

Stop se drogirao 20 godina?
Od 2000. do 2020?
Ti ako znaš šta znači kriza, evo ubio me Bog na mestu.
20 godina narkoman, svi zubi zdravi, dobrovoljno otišao na 50 dana zatvora da bi utvrdio apstinenciju do koje je inače, sam stigao...
Pravi narkoman bi gledao da izbegne i 5 sati zatvora a ne 50 dana, jer je prosto- narkoman i sama pomisao na sledećih 5 sati bez dopa ili kakve druge droge je užas, ajde više prestani srati, ne mogu da verujem, da ti ja pokažem na nekoj fotografiji kako izgleda narkoman koji se gudrao 20 godina ne mogu jer svi su mrtvi, Stope, ili ono na metadonskom održavanju, 30 kila nemaju, kost i koža, zubi truli ako je koji još slučajno ostao...

Jedino je lepo od tebe što si Viktoru ponudio pomoć da ga uputiš gde da ode u NS.
Locked