Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by xxxana »

Iz mog ugla za zavisnike je apstinencija u svakom smislu jedino resenje
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 7:22 pm Iz mog ugla za zavisnike je apstinencija u svakom smislu jedino resenje
Aj malo da filozofiram, možda nije jedino, ali je sigurno najbolje rešenje, i treba se držati tog rešenja "k'o pijan plota". :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Mar 24, 2021 7:30 pm
xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 7:22 pm Iz mog ugla za zavisnike je apstinencija u svakom smislu jedino resenje
Aj malo da filozofiram, možda nije jedino, ali je sigurno najbolje rešenje, i treba se držati tog rešenja "k'o pijan plota". :)
Koje jos postoji i kako se resava problem zavisnosti sa prisutnim porocima?
Suocavanje sa sobom na porocima? Nemoj me zezati..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 7:38 pm
StopBup wrote: Wed Mar 24, 2021 7:30 pm
xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 7:22 pm Iz mog ugla za zavisnike je apstinencija u svakom smislu jedino resenje
Aj malo da filozofiram, možda nije jedino, ali je sigurno najbolje rešenje, i treba se držati tog rešenja "k'o pijan plota". :)
Koje jos postoji i kako se resava problem zavisnosti sa prisutnim porocima?
Suocavanje sa sobom na porocima? Nemoj me zezati..
Slažem se ja sa "tvojim" rešenjem u svakom smislu, nego rekao sam da možda nije jedino, jer eto moja dva druga, jedni od najboljih, jedan se skinuo 2006.-e, drugi 2012.-e, oni se povremeno baš napiju, ne da pijucnu, ali sa dopom više problem nemaju. Nemam pojma, možda oni više nisu zavisnici, nakon toliko godina, ali nisu ni pili, ni ništa prve 3-4 godine. Potpuno normalno žive, i nemaju više nikakve zavisničke manire. Jedino što puše obojica.

Ovoga što je čist od 2006.-e je žena ostavila zbog drugog nakon godinu dana braka i 12 godina veze, ni tad nije bio ni blizu da padne. Baš je to onako stojički podneo. Dao se u treniranje u tom periodu, i tako ojačao psihu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Mar 24, 2021 7:49 pm
xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 7:38 pm
StopBup wrote: Wed Mar 24, 2021 7:30 pm

Aj malo da filozofiram, možda nije jedino, ali je sigurno najbolje rešenje, i treba se držati tog rešenja "k'o pijan plota". :)
Koje jos postoji i kako se resava problem zavisnosti sa prisutnim porocima?
Suocavanje sa sobom na porocima? Nemoj me zezati..
Slažem se ja sa "tvojim" rešenjem u svakom smislu, nego rekao sam da možda nije jedino, jer eto moja dva druga, jedni od najboljih, jedan se skinuo 2006.-e, drugi 2012.-e, oni se povremeno baš napiju, ne da pijucnu, ali sa dopom više problem nemaju. Nemam pojma, možda oni više nisu zavisnici, nakon toliko godina, ali nisu ni pili, ni ništa prve 3-4 godine. Potpuno normalno žive, i nemaju više nikakve zavisničke manire. Jedino što puše obojica.

Ovoga što je čist od 2006.-e je žena ostavila zbog drugog nakon godinu dana braka i 12 godina veze, ni tad nije bio ni blizu da padne. Baš je to onako stojički podneo. Dao se u treniranje u tom periodu, i tako ojačao psihu...
Kakav proser
Svoje misljenje tudjim iskustvom formiras
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 8:16 pm
Mišljenje u globalu, zato sam i rekao ono "možda nije jedino, ali je sigurno najbolje rešenje", jer postoje razna iskustva i primeri.

Za sebe lično, držim se principa totalne apstinencije.

Naravno da najviše gledam po sebi, ali ne mogu biti slep prema tuđim iskustvima. Naravno da ću ih primetiti, ali se držati svog principa.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Akkasha Come Back »

😂
"Proser"
Isto sam pomislila zašto Stope (opet!) pričaš o tuđim životima, kad ti xxxana reče onako u sred srede :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 24, 2021 8:27 pm 😂
"Proser"
Isto sam pomislila zašto Stope (opet!) pričaš o tuđim životima, kad ti xxxana reče onako u sred srede :lol:
Moraš nekad biti sposoban da posmatraš stvari iz više uglova. ;)

Ne možeš ako si normalan da ne primetiš šta se dešava i kod drugih.

Ne vidim šta je loše u tome, ako se pomene tuđe iskustvo? Što se tiče zavisnosti, svog iskustva se treba držati naravno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Akkasha Come Back »

Nema ništa loše "pomenuti tuđe iskustvo" ali ne prepričavati tuđe živote to više liči na...citiraću Viktora: "Na nivou trača".
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Život bez poroka uspeh ili dosada (?)

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Wed Mar 24, 2021 2:37 pm Mozda ne bih bila osetljiva da zalijem kao ti, sad se vec moze reci svaki dan ;)
A o tome i ne pricas puno
Kako god, ovo je forum za podrsku..
Za mene znaci kada ukazemo jedni drugima na propuste i greske, a ne kada se vredjamo zbog toga, a kada neko u svemu vidi problem i laz, onda je besmisleno nastavljati se
Šta da ti kažem, Xana? Slobodno možeš da me pitaš. Nekad imam takav utisak da tom drskošću praviš štit i na taj način izbegavaš neke odgovore. Ne razumem te tu, jer ovde bar možeš da se otvoriš.

Tačno je to što si rekla za alkohol da se drugačije shvati kada postane svakodnevnica, postane i problem. Razlog za to postoji. Drugo je povremeno. Treće je opijanje i jutarnji mamurluk, sebe do toga ne dovodim. Ne znam koliko možeš da razumeš, pijem da produžim granicu gde mogu da se ponašam "normalno", kao terapija. Imam problema sada. Znam da za zavisnika nikada nije pravi trenutak, ali veruj da u sranju kroz koje prolazim, alkohol je sitnica, kocka bi bila već pakao, droga takođe, neka ga ovako za sada. Još malo.

Zaboravio sam šta sam hteo da kažem, uf, što mrzim kada mi misao pobegne. Odoh na temu, pa ću se vratiti na editovanje.
Locked