STRAHOVI SUOVISNIKA

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

e zvrky

nesto nekontam u jednoj tvojoj recenici. kazes ovako:
to sto ja pucam s vremena na vreme pa jebi ga i to se mora!

nekontam jer sam stekao dojam da imas osjecaj da si sad jaca nad opijatima nego ranija i da mozes kontrolisati

sve najbolje
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ne nisam jaca,samo verujem da mogu da se borim sa sobom,nisam jaca ali za sad mogu kontrolisati sebe koliko toliko,a kako ce biti kasnije to ne znam i ne zelim da znam,sad je dobro i dobro se drzim i necu da razmisljam o tome sta ce biti,ne zanima me sta ce biti...

sve najbolje zelim i tebi!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pametan odgovor. One day at the time. Dan po dan zvrky.....tako je najbolje!!!!
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Nije samo recidiv znak slabosti! To što Zvrkson puca, sasvim je normalna nus pojava. Nažalost, takva "pucanja" često dovode do recidiva. I kao što na jednom mestu već rekoh, Zvrky je došla do tačke kada nije samo njena volja dovoljna, kada se umešaju "više sile", zbog kojih nažalost mnogi i posegnu za drogom, a to je neispunjenost i nemogućnost da se napravi potpuna reorganizacija života. Zato je resocijalizacija narkomana teška i često nesavladiva prepreka u našem svetu gde su mogućnosti tako ograničene. Njoj je potrebno da negde izbaci višak energije, potreban joj je neki posao kako bi ispunila vreme koje je nekada zauzimao heroin i to je sada problem. Zato je njena borba lavovska, treba izdržati sve ovo! Na svu sreću, Zvrks je od čvrstog materijala napravljena, bez obzira što to ne deluje tako.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Na svu sreću, Zvrks je od čvrstog materijala napravljena, bez obzira što to ne deluje tako.
Nema recidiva bar jos nema! To sto pucam time nisam htela da kazem da je to bio recidiv niti da imam nameru da ga napravim,ja sad pucam na drugim poljima usmerenim ka ludnici,sto se meni licno ni malo ne svidja! "SVUDA PODJI ALI KUCI BUDI,TAMO CE TE UNISTITI LJUDI..."
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

SVUDA PODJI ALI KUCI BUDI,TAMO CE TE UNISTITI LJUDI...


Hajd nemoj tako, ludaro mala. Znam da ti nije ni malo lako, ali to i jeste ono, bas zato i nije lako to skidanje. Da je samo par dana krize, svi bi se skinuli.
Sad Zvrks , mislim, ti ces najbolje znati kada je vrijeme, ali sada moras poceti novi zivot. Nesto drugacije od onoga prije. Ne mozes ti biti NOVA, a sve oko tebe STARO. Time samo sebi ljubavi otezavas.
Bolje da krenes, da zakoracis pa kako bude. Da promijenis malo okolinu. Znam ja da je to i pretesko, ali vi vodolije, , vi ste svestrani. Mislim, jaki ste na svim poljima. Snalazljivi ste, ljudi vas brzo zavole,... Nece biti lako, ali pocni polako. Da ti i ovdje ja i erineja posaljemo po 12 poena.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja sam Dinela zakoracila i gore mi je nego da sam ostala u mestu a zamisli tek 12 koraka da napravim,pa ja cu od tuge umreti,znam ja da je tesko ali ovaj jedan korak mi je noge paralizovao a kad dodje red na drugi njega cu se plasiti jer me ovaj jako zaboleo! Moj zivot i jeste drugaciji nego pre i to podosta ali opet kazem boliiiiiiiiiiiiii....ceo zivot sebi otezavam pa i sad i ja svoja osecanja ne mogu da odstranim kao da nikad nista nije bilo,ostace do kraja mog zivota :!: Ljudi nas brzo zavole ali brzo i zamrze bas zato sto smo takvi...Hvala ne bih 12 koraka,ne treba mi ni drugi a kamo li 12...Ja sam okej sto se tice gudre ali nisam okej nimalo sto se tice mojih dragih ljudi koje moram da ostavim,a ne zelim,ne zelim,ne zelim,nadam se i nadam ali....tamo ce te unistiti ljudi....a na kraju unisticu samu sebe moja Dinela jer ja bol toliki bol ne mogu da izdrzim!!!!!!!!!!!!! vezujem se za ljude,ali sve je to dzaba jer mene boli,ne njih...ne znam sta da ti kazem...Srce ce mi puci,mozak se raspasti...ja ne mogu vise,mozda je bolje da odem do neke ludnice da ne razmisljam vise da mi mozak pomere,da pocnem da mislim o ludacima tamo....ne znam... :smt086 [shot] :smt090 ,ne znam....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ja tek sada ovo vidjela. Nisam imala vremena , a i slaba mi konekcija, nemam jos brzi internet.
Hej sreco, znam da je i pretesko. Pa onda nista, odmaraj na tom prvom koraku. Razmisli dobro da li je nesto toliko vrijedno tebe, da te paralizira, da te iscrpi tako da ne znas kako dalje, da ti utjera strah u kosti.
Svi smo mi ljudi od krvi i mesa. Nema jacih i slabijih, ima samo onih koji kazu sebi da HOCE i MOGU , a ti si jedna od tih, i onih KOJI BI HTJELI A NE ZNAJU KAKO - STRAH.
Ti si jedna dobra osoba, koja je ucinila nesto veoma veliko i tesko. Koja je napravila nadljudski napor da nesto postigne. I zasto sada dozvolis ljudima da manipulisu tobom. Da manipulisu tvojim osjecajima.
Ti mozes i preko toga. Pa mislim, onako realno, prosla si vec mnogo teze. Ne daj se sreco, uz tebe sam stvarno. Budi samo malo strpljiva, i vjeruj da ce vrijeme pokazati svoje. Vjeruj da ce tvoj trud biti nagradjen !

Pusa,.....

P.S. Ma jok, kakva ludnica, javicu ti ja kad tvoji postovi postanu za ludare, pa da se prijavis :-D
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Hej, Zvrks, pa ni u ludnicu ne možeš tako lako! Kakav prvi korak? Koračaš ti sigurno, samo ne možeš videti sebe, moraš malo levitirati! Ovo sada što preživljavaš, to je ona bol koju je dop anestezirao, to je ono što moraš prevazići. Stiglo "odloženo plaćanje" na naplatu! Možeš ti to!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ma naravno da može, nego moraš ti MOJ ZVRKI napraviti jednu paralelu.Koji su ljudi zaslužili da se ti sekiras radi njih a koji nnisu.Ko su ti drugovi a ko ti nisu drugovi, ko iskorištava tvoje toplo pšrijateljstvo ,a ko cijenu tvoju toplu rijec i drugarstvo.
Ima,ima,ima tu mnogo toga da odlucis i da se spremiš za tih 12 koraka.
JA ZNAM DA SAM JA UZ TEBE, PA KUD PUKLO DA PUKLO,TVOJ DRUG. :smt109
Post Reply