FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by licaninsasela »

sanela wrote: Sun Apr 04, 2021 4:45 pm Ne kazem ja da ti ne znas sta ti.je, nego ces nauciti kako da rijesis te poteskoce koje tebe kontrolisu. A mozes naci nacin kako da ti njih kontrolises.
Puati mi se tih papira iz ustanova koji imaju nacin da jedan naxin odgovara svima.
A i ja idem na edukacije iz psihoterapije i kroz to rasim na sebi, tako da svi mi imamo sadrzaja za paihoterapiju. Ona nam omogucava da nadjemo nacin kako da zivimo kvalitetniji zivot. Okolnosti ne mozemo promijeniti, tipa sad ove pandemije, ali kako cemo gledati na njih i kako cemo svw to prezivjeti ili prozivjeti je iskljucivo do nas. A kako.nas tome niko nine ucio ni u kuci ni u skoli, onda nam treba neko ko nam moze pomoci sta da urasimo. Ali, za sve treba volja i trud. I nije lako. Ni vama, ni meni ni nikome. Eto, tebi sam naglasila, jer vidim da imas puno mehanizama odbrane i strahova koji te drze tu gdje jesi.
de joj ti malo stucnije po seljacki objasni da ona sve moze ostvariti sto zeli i da sve svoje FFFFF efove baci u kantu za smece jer doktori su tu da te samo filuju lijekovima i daju ti sto vise dijagnoza jer sta bi oni radili kad ne bi imali takvih pacijenata. sto bi reko jedam moj ratni kolega iz rata a i zajedno smo bili u komuni a on je bio tenkista i prezivio je jedini u tenku ali to je manje bitno, nego je bitno kad kaze frend moj sve je to u glavi.
akasa zapamti. sve je to u glavi. ta recenica bar meni sve govori. i koliko cemo se mi sami dati protiv tog svog loseg u glavi takvi cemo biti. a mi narkomani i ovisnici smo svi prva liga ljudi samo sto zivot dozivljavamo puno teže i osjecajnije nego pod navodnike normalni ljudi. ja sam uvjeren da ti sve sta zelis mozes mozes ostvariti a da nikada vise ne odes kod pshijatra ili psihologa. samo trebas naci tu jednu svoju smjernicu ispravnu u glavi i krenuti naprijed. pa evo ja se opet skolijem ili doskolovavam sa 46 godina. moram ako zelim ostvariti sve to sto zelim. nema mi druge. sjedim i ucim. u utorak opet cetiri skolska sata on line jer profesor nije iz ove drzava i nas sve zajedno cetvorica jer moramo biti uvijek u takvom timu smo iz razlicitih drzava. kuzis?nije mi lagano ali se borim. najlakse bi mi bilo da sam pobjego na brod na tri mjeseca. necu vise mada sam do prije dva tri tjedna mislio drugacije. necu. donio sam konacnu odluku o svemu i tako cu napraviti kako sam ja ovaj puta zamislio i kako mi bude. a bit ce mi dobro jer znam da hoce. jednostavno znam i siguran sam u to.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by Akkasha Come Back »

Meni su bili delotvorniji sociolozi nego psiho-.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by Frajla »

Vrlo su mi simpaticni oni koji probleme resavaju xanaxima a drugima govore da je sve u glavi

😳🙄😳🙄😳😳
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Apr 04, 2021 6:48 pm Vrlo su mi simpaticni oni koji probleme resavaju xanaxima a drugima govore da je sve u glavi

😳🙄😳🙄😳😳
Kako veli, guta ih k'o bombone, a ko zna otkad, to nije prijavio. Bilo je u novinama, da već duže vreme, zbog ove kolektivne psihoze sa koronom, cveta crno tržište ksanaksa i rivotrila. Još kaže juče je dva od jednom progutao samo pred ženin dolazak kući, kao da bi mogao nju da podnese. Pre bih rekao da ih guta da bi mogao sebe da podnese.

Recidiv, gutanje lekova kao bombone, nije terapija, već drogiranje.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by Akkasha Come Back »

Frajla wrote: Sun Apr 04, 2021 6:48 pm Vrlo su mi simpaticni oni koji probleme resavaju xanaxima a drugima govore da je sve u glavi

😳🙄😳🙄😳😳
Pa tehnički, i ksanaks je u glavi 😂
Peace ✌️ ljudi
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Apr 04, 2021 6:48 pm Vrlo su mi simpaticni oni koji probleme resavaju xanaxima a drugima govore da je sve u glavi

😳🙄😳🙄😳😳
i meni. bar sam iskren i iskreno kazem da njima bježim od stresa.nece vjecno trajati nego jos tri tjedna.drago mi je da si u toku.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 04, 2021 7:11 pm
Frajla wrote: Sun Apr 04, 2021 6:48 pm Vrlo su mi simpaticni oni koji probleme resavaju xanaxima a drugima govore da je sve u glavi

😳🙄😳🙄😳😳
Pa tehnički, i ksanaks je u glavi 😂
Peace ✌️ ljudi
slazem se da je u glavi i znam da njima na krivi nacin rjesavam stres.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by licaninsasela »

licaninsasela wrote: Sun Apr 04, 2021 7:16 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 04, 2021 7:11 pm
Frajla wrote: Sun Apr 04, 2021 6:48 pm Vrlo su mi simpaticni oni koji probleme resavaju xanaxima a drugima govore da je sve u glavi

😳🙄😳🙄😳😳
Pa tehnički, i ksanaks je u glavi 😂
Peace ✌️ ljudi
slazem se da je u glavi i znam da njima na krivi nacin rjesavam stres.
lijepo sam objasnio da sam pri cijepljenju digo helexe od 1mg i xanaxe od 05 mg. samo predvecer popijem ili jedne ili druge. nista vise negoli smijem.kakvo crno trziste? ne smijem psovati.i tocno pise na papiru koliko dugo ih je max vremena se preporucuju piti.do tri 4 tjedna. i svega sam svjestan i zašto ih pijem mada ih mrzim. to me ne sprecava akasi ili ksani dati savjet. ili da prihvatim nesto sto mi pr akasa ili viktor ili stopili prihvatim ako mi to pase i istina je. nemam se sta pravdati.laz bi bila da svojima doma presutim da ih pijem i stoje na povisenom uz ostale lijekove.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by StopBup »

Vidim da su pominjane opekotine... Juče sam skinuo mrtvo tkivo sa ove manje rane, ona je oko 1,5-2cm u prečniku, druga je veća, oko 5cm u prečniku, nisu velike, ali su duboke. Još je ova veća kod zgloba, gde je potpuno mirovanje nemoguće.

Da su veće daleko bilo, otišao bih kod doktora, ali imam osnovno medicinsko znanje, pa uspevam sam da ih negujem. Koristim 70-postotni alkohol za ispiranje oko rana, a rane ispiram fiziološkim rastvorom i hidrogenom svaki dan, pa ih previjam gazom namazanom melemom za opekotine. Naravno, gazu, i ako je sterilna, prvo dodatno dezinfikujem alkoholom, i nož kojim nanosim melem, isto dezinfikujem alkoholom.

Što se tiče generalnog fizičkog zdravlja, nemam nikakvih problema Bogu hvala, samo imam malo da se pozabavim oko zuba. Imam dopunu u odnosu na stanje zuba koje sam izneo nedavno. Mislio sam da ću sedmicu moći da spasim, ali ništa od toga, ovaj deo koji sam imao, ispao mi je pre neki dan. Pored te sedmice koju više nemam, nemam ni osmicu do nje, već samo koren. Primetio sam pre neki dan da imam karijes i na drugoj donjoj osmici. Jebem ti osmice, gde ih ne povadi. Imao sam plombe na sve 4, to mi je radila zubarka u školskoj ambulanti, još dok sam išao u gimnaziju. Ona mi je lepo predložila da je bolje da se vade, ne služe ničemu, slabija higijena pošto su na kraju vilice, ovo ono, a ja sam insistirao da se plombiraju.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: FIZIČKO ZDRAVLJE BIVŠIH NARKOMANA

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Apr 05, 2021 9:33 am Vidim da su pominjane opekotine... Juče sam skinuo mrtvo tkivo sa ove manje rane, ona je oko 1,5-2cm u prečniku, druga je veća, oko 5cm u prečniku, nisu velike, ali su duboke. Još je ova veća kod zgloba, gde je potpuno mirovanje nemoguće.

Da su veće daleko bilo, otišao bih kod doktora, ali imam osnovno medicinsko znanje, pa uspevam sam da ih negujem. Koristim 70-postotni alkohol za ispiranje oko rana, a rane ispiram fiziološkim rastvorom i hidrogenom svaki dan, pa ih previjam gazom namazanom melemom za opekotine. Naravno, gazu, i ako je sterilna, prvo dodatno dezinfikujem alkoholom, i nož kojim nanosim melem, isto dezinfikujem alkoholom.

Što se tiče generalnog fizičkog zdravlja, nemam nikakvih problema Bogu hvala, samo imam malo da se pozabavim oko zuba. Imam dopunu u odnosu na stanje zuba koje sam izneo nedavno. Mislio sam da ću sedmicu moći da spasim, ali ništa od toga, ovaj deo koji sam imao, ispao mi je pre neki dan. Pored te sedmice koju više nemam, nemam ni osmicu do nje, već samo koren. Primetio sam pre neki dan da imam karijes i na drugoj donjoj osmici. Jebem ti osmice, gde ih ne povadi. Imao sam plombe na sve 4, to mi je radila zubarka u školskoj ambulanti, još dok sam išao u gimnaziju. Ona mi je lepo predložila da je bolje da se vade, ne služe ničemu, slabija higijena pošto su na kraju vilice, ovo ono, a ja sam insistirao da se plombiraju.
Mnogo ti hvala, prosto ne bi mogli živeti bez ovih informacija.
Post Reply